V pardubické enteria areně nás dnes čeká poslední východočeské derby v letošní základní části. Dynamo bude hostit Hradec Králové.
Do sestavy domácích se po olympijské štaci na hotelu vrací Matěj Blümel a také uzdravený obránce Michal Hrádek, jenž bude zastávat pozici sedmého obránce. Včera zaznamenal 1+1 za juniorku ve Vítkovicích.
Hradec Králové už Dynamo v letošní sezoně dvakrát porazil, teď se mu budou chtít Pardubice vyrovnat. Nadále však budou postrádat elitního střelce Anthonyho Camaru, jenž si odpykává třízápasový trest.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Šír (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 1 000

Hradeckou klec bude opět strážit posila z Karlových Varů Filip Novotný, do té pardubické se postaví Dominik Frodl. Na střídačce ovšem bude Dynamu chybět Milan Klouček, kterého zastoupí Vojtěch Nečas.
0:00
1:17
Perret (Hr. Králové) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Pavlík a Jergl
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:1

V první minutě bylo aktivnější Dynamo, Hradec však udeřil nejlépe jak mohl! Z první střely se nad Frodlův beton prosadil bývalý pardubický útočník Jordann Perret.
2:06
O odpověď se snažil Hecl, ale neprošel do útočného pásma.
2:46
Zakázané uvolnění Dynama.
3:24
Vyloučen hráč Jergl (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Domácí mohou vyrovnat v přesilovce, Aleš Jergl inkasuje dvě minuty za podrážení.
4:14
O první střelu Dynama v přesilovce se pokusil Matěj Blümel, ale neprošla přes obránce.
4:21
Domácí se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z pásma, krátce nato je pískán ofsajd.
5:02
Vyloučen hráč Cienciala (Pardubice), 2 min. za podražení
Výhoda Dynama ovšem nebude kompletní, David Cienciala dostává dvě minuty taktéž za podrážení a pár vteřin se bude hrát čtyři na čtyři.
5:27
Začala hradecká přesilovka.
5:53
Smoleňák číhal na teč před brankou, ale puk nakonec skončil v ochranné síti.
8:04
Petgrave zkusil rozjet Anděla, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
8:11
Další icing domácích.
8:15
Po střele McCormacka od modré čáry skončil puk v ochranné sít.
9:25
Dynamo se vůbec nemůže dostat do hry, Novotný je po deseti minutách víceméně bez práce.
10:29
Frodl sbírá do lapačky odražený kotouč a přerušuje hru.
10:37
Smoleňák stál několik vteřin úplně, ale úplně osamocený mezi kruhy, kam také dostal přihrávku, ale na Frodla si nepřišel!
10:44
McCormack (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Oksanen
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:2

Mrzet ho to ale nemusí! Jen o pár okamžiků si spravil chuť, když Frodlovi po střele vypadl puk z výstroje, zůstal na brankovišti a do sítě jej dorazil McCormack.
11:40
Jurij Sergijenko si chtěl počíhat na hradeckého hráče u mantinelu, ten mu ale uhnul a Sergijenko šel bradou nepříjemně přímo do mantinelu. Zůstává na střídačce, halou to ale jen zahučelo.
12:10
McCormack mířil od mantinelu hodně vedle.
12:47
Po delším čase zasáhl i Novotný, Košťálkova střela přímo do lapačky ho ale nijak nerozhodila.
13:34
Sergijenko je v pořádku zpátky ve hře.
14:01
Na ledě se začíná přiostřovat, rozhodčí museli řešit drobnou potyčku McCormacka s Petgravem.
14:36
Zakázané uvolnění Hradce Králové.
14:53
Na ledě se strhla další mela, vylučovat se opět nebude.
16:01
Ke střele se dostal Lukáš Cingel, ale Frodl má puk ve výstroji.
16:50
Pardubicím vůbec nejde přechod do útoku.
17:14
Nebezpečnou střelu Blaina Frodl jen tak tak chytil do lapačky!
18:21
Anděl zkusil střelu přes obránce, ale vůbec netrefil branku.
19:33
Ani Nedomlelova rána neprošla.
20:00
Po první třetině se z tribun enetria areny ozývá pískot, domácím se totiž vůbec nepovedla. Po gólech Perreta a McCormacka Dynamo prohrává 0:2 a nepředvedlo vůbec nic. Hra byla hodně rozkouskovaná, první část se hrála 40 minut.
20:00
20:18
Jakub Lev napálil kotouč od mantinelu, Frodl jej ale vyrazil.
21:06
Kevin Klíma se prosmýkl útočným pásmem, ale Frodl vyrazil!
21:50
22:29
Ščerbak (Hr. Králové) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Jank
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:3

Petgrave v obranném pásmu Dynama ze vzduchu sklepl přihrávku, ovšem přímo pro přijíždějícího Nikitu Ščerbaka, který bez rozpaků napálil puk přímo do růžku za Frodla!
23:49
Zakázané uvolnění Hradce.
24:52
Domácí kapitán Poulíček měl před sebou hodně prostoru, ale střela mu vůbec nesedla a Novotný zasáhl.
25:24
Po levém křídle projel Anděl, ale Novotný jeho pokus vyrazil.
27:12
Ščerbak vypálil vedle pravé tyče.
28:19
Rozjetý Blümel ideálně nezpracoval kotouč a jeho střela tak musela skončit úplně mimo branku.
29:12
29:40
Na modré čáře si prostor na střelu vytvořil Filip Pavlík, ale Frodl zaúřadoval betonem.
31:07
Jakub Orsava dostal přihrávku do brankoviště a před sebou měl odkrytou branku, ale nedokázal zakončit!
31:50
Po buly v útočném pásmu Hradce pálil Smoleňák, ale Frodl jeho pokus vyrazil.
32:06
Igor Švyrjov se za hradeckou brankou napíchl na hůl soupeře a hodně bolestivě se sesunul na led, vypadá to ale, že bude pokračovat ve hře.
32:06
34:05
Hradec drží Dynamo pod zámkem, ale střely létají jen kolem Frodlovy klece.
35:05
Ojedinělou ránu Dynama vyslal od modré čáry Petgrave, ale nemířil přesně.
36:09
Po levém křídle zavezl do hradeckého pásma puk Matěj Blümel a vytvořil prostor pro Michala Hrádka, jehož střelu si ale v klidu pohlídal Novotný.
36:19
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za podražení
Hradec může svůj náskok navýšit v přesilovce, Jan Zdráhal totiž jde na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.
36:47
Lev (Hr. Králové) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence McCormack a Oksanen
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:4

A děje se tak! Na modré čáře dostal nabito Jakub Lev, Frodl měl úplně zakrytý výhled a puk skončil počtvrté za jeho zády. Mountfield dnes dominuje.
38:00
Po Perretově nebezpečném pokusu mohl pátý hřebíček do pardubické rakve zatlouct Kelly Klíma, ale nadvakrát nedokázal trefit prázdnou bránu!
39:25
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (23. gól v sezóně) , asistence Mikuš
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:4

Vypadalo to na ofsajd domácího týmu, ale rozhodčí nechal hru pokračovat a nahození od modré čáry za Novotného dorazil Robert Říčka!
39:53
Po ofsajdu Hradce do sebe začali strkat Smoleňák se Zdráhalem, ale nic vážného z toho nebude.
39:53
Vyloučen hráč Oksanen (Hr. Králové), 2 min. za nesportovní chování
Na trestnou lavici Hradce ovšem míří Ahti Oksanen za nesportovní chování a v samém závěru druhé části nabízí Dynamu přesilovku.
39:55
Mikušova střela letěla vysoko nad.
40:00
Pardubická mizérie pokračuje, zatím posledním střelcem zápasu je sice domácí Robert Říčka, ovšem Hradec dalšími dvěma góly navýšil své vedení a po brankách Ščerbaka a Lva v pohodě vede 4:1.
Do druhé třetiny domácí vstoupí bez sedmi vteřin dvouminutovou přesilovkou.
40:00
40:24
Dynamu se zatím nepovedlo zavézt kotouč do útočné třetiny.
40:58
Po svižném přiťuknutí se ke střele dostal Matěj Blümel, ale mířil přímo doprostřed branky a trefil tak jen Novotného.
41:58
Hradec vyhazuje puk až k Frodlovi a výhoda domácích končí.
41:55
Ofsajd Dynama.
42:21
Válova rána byla zblokována.
43:17
Říčkovi se po levé ruce rozjel Cienciala, který také dostal přihrávku, ale Novotný zaúřadoval betonem.
44:01
Po Poulíčkově bekhendové nabídce byl úplně sám před Novotným Kousal, ale v rychlosti nedokázal zakončit ideálně.
44:33
Na druhé straně si z pravého křídla najel Orsava, ale Frodl si s jeho pokusem poradil vyrážečkou.
45:01
45:31
Vyloučen hráč Lev (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Dynamo dostává další možnost přesilovky. Dvě minuty za podrážení pro Jakuba Lva.
45:46
Střela Říčky z první skončila v ochranné síti.
46:20
Po Košťálkově přihrávce pálil z první také David Cienciala, ale pouze do připraveného Novotného.
47:33
Od modré to dvakrát zkoušel Petgrave, ale ani jedna střela Novotného nezaměstnala, Dynamu se dnes zkrátka nedaří vůbec nic.
48:59
Také Mikušova rána skončila mimo branku.
49:42
Dynamo dostává Hradec opticky pod tlak, ovšem Novotný je bez práce.
50:14
Sergijenko vedle.
50:37
Vyjetý Frodl odpálil puk do středního pásma, odkud jej ale okamžitě na branku vrátil jeden z hradeckých hráčů, Frodl ale zasáhl vyrážečkou.
50:54
Na Novotného přepadla branka a následuje komerční pauza.
51:26
Hecl dostal ze středního pásma přihrávku do jízdy, ale od puku jej nakonec odstavil dojíždějící obránce.
52:14
Od mantinelu vypálil Kevin Klíma, ale Frodl byl připraven.
53:10
Mezi kruhy se otevřel prostor pro Filipa Pavlíka, ale Frodl jeho ránu vyrazil betonem!
54:22
Domácí vystihli hradeckou útočnou kombinaci, ale Roman se po rychlé přihrávce do protiútoku natahoval marně.
54:47
Na kostce nad enteria arenou se dnes naposledy objevila úsměvná informace o vyprodaném počtu 1 000 diváků na dnešním zápase. V ochozech jsou reálně čtyři tisícovky lidí, příště už bude moci dorazit ještě zhruba o tisíc víc.
56:48
Dynamo vzdoruje, do Oksanenovy střely skočil Hrádek, ale domácím to dnes není nic platné.
57:51
Aleš Jergl spěchá za pukem do útočného pásma Hradce, utkání už se dohrává.
58:42
Košťálkovu střelu od modré se před Novotným snažil tečovat Blümel, ale hostující gólman byl připraven.
59:38
Neujala se ani Válova střela od modré, která zamířila mimo.
Ve třetí třetině gól nepadl a Mountfield nad Dynamem vítězí potřetí v letošní základní části, tentokrát 4:1. Pardubicím tak nevyšlo první derby tento víkend, hokejisty zítra mohou pomstít fotbalisté, kteří s Hradcem hrají od 15 hodin v pražském Ďolíčku. Pěkný zbytek večera vám přeje Marek Votke.

5. 3. 2023 16:30Hr. Králové–Pardubice 3:1
20. 1. 2023 18:00Pardubice–Hr. Králové 4:1
4. 12. 2022 17:10Hr. Králové–Pardubice 4:0
21. 10. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 5:2
18. 2. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 1:4
4. 1. 2022 17:30Hr. Králové–Pardubice 1:4
7. 11. 2021 17:00Pardubice–Hr. Králové 3:4
26. 9. 2021 17:20Hr. Králové–Pardubice 5:2