Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Historie MS v hokeji

Mistrovství světa v ledním hokeji se hraje od roku 1920, první tři turnaje byly součástí zimních olympijských her. Největší počet titulů získala Kanada - 28, Čechoslováci a Češi získali 13 titulů a celkem 48 medailí. Medailová bilance a přehled všech medailistů v historii šampionátů.

MS 2024: Po 14 letech zlato pro český tým. Euforie na domácím šampionátu

Hokejová euforie ovládla celé Česko. Tým trenéra Rulíka v pražském finále porazil Švýcarsko 2:0 a po 14 letech získal zlaté medaile.

27. května 2024

MS 2023: Historický bronz pro Lotyšsko. Češi vypadli ve čtvrtfinále s USA

Češi zaznamenali 8. místem historicky nejhorší výsledek na MS. Zlato patří Kanadě, překvapivý bronz brali Lotyši.

28. května 2023

MS 2022: Medaile po 10 letech. Jalonen dovedl Čechy k bronzu

Ve finském Tampere skončilo desetileté čekání na českou medaili, tým trenéra Jalonena získal bronz.

30. května 2022  16:48

MS 2021: Titul patří Kanadě, Češi ztroskotali ve čtvrtfinále s Finskem

Čeští hokejisté ani v roce 2021 nezískali medaili na mistrovství světa. Jejich čekání se tak po vypadnutí ve čtvrtfinále protáhne nejméně na deset let. Finále zvládla lépe Kanada.

7. června 2021

MS 2020: Turnaj ve Švýcarsku byl kvůli pandemii koronaviru zrušen

Rada Mezinárodní hokejové federace rozhodla, že se květnový hokejový šampionát ve Švýcarsku kvůli pandemii koronaviru neuskutečnil.

22. března 2020

MS 2019: Říhovu týmu medaile těsně utekla, titul získali Finové

Dobrý výkon ve skupině, postup přes Němce, ale krach s Kanadou a Ruskem. Češi skončili na Slovensku čtvrtí.

27. května 2019  15:22

MS 2018: Český konec ve čtvrtfinále a zlatá obhajoba Švédů

Zlato obhájilo Švédsko, které až v nájezdech udolalo Švýcary. Český tým vypadl ve čtvrtfinále s USA.

24. května 2018  16:11

MS 2017: Stop s Ruskem ve čtvrtfinále, zlaté švédské nájezdy

Čeští hokejisté ve čtvrtfinále MS 2017 v Paříži prohráli s favorizovaným Ruskem 0:3. Titul získalo Švédsko.

21. května 2017  23:59

MS 2016: Smutné nájezdy s USA. Titul obhájila Kanada

Ve čtvrtfinále s USA byli Češi favority, jenže vypadli po nájezdech. Svůj 26. titul získala Kanada.

19. května 2016

MS 2015: Doma až čtvrtí, Kanada ve finále zatočila s Ruskem

V Praze hokejisté na medaili nedosáhli; duel bronz s USA prohráli. Ve finále Kanada dala šest gólů Rusku.

17. května 2015  23:59

MS 2014: Místo medaile dvakrát 0:3. V Minsku vyhráli Rusové

Ve čtvrtfinále Češi porazili USA, ale pak už nedali ani gól. Zlato si z Běloruska odvezli Rusové.

25. května 2014

MS 2013: Blamáž se Švýcarskem, zlato pro Švédsko

Po třech medailích v řadě Češi ve čtvrtfinále MS 2013 padli se Švýcarskem. Outsider podlehl až ve finále Švédsku.

19. května 2013

MS 2012: Bronzová obhajoba, ruský triumf

Čeští hokejisté na MS v Helsinkách obhájili bronzové medaile. Titul si ve finálovém souboji se Slovenskem zajistilo Rusko.

20. května 2012  23:38

MS 2011: Červenka vystřílel bronz. Finové po 16 letech zlatí

V bitvě o bronz nastříleli Češi ruským rivalům sedm gólů, Červenka slavil hattrick. Zlato vybojovalo v severském derby Finsko.

15. května 2011  23:45

MS 2010: Po rozpačitém startu Češi získali zlato

Na MS v Německu v roce 2010 získali čeští hokejisté po pěti letech znovu mistrovský titul. Ve finále porazili Rusko 2:1.

23. května 2010  23:51

MS 2009: Čtvrtfinálový krach se Švédy. Titul získalo Rusko

Potřetí za sebou skončili Češi ve čtvrtfinále, ve švýcarském Bernu je vyřadili Švédové. Po výhře nad Kanadou získalo titul Rusko.

10. května 2009  23:27

MS 2008: V Kanadě se radovali Rusové. Češi vypadli se Švédskem

Finále snů svedlo domácí Kanadu proti Rusku. Gólem z prodloužení vyhráli Rusové. Češi padli též v prodloužení - ve čtvrtfinále se Švédy.

18. května 2008  23:33

MS 2007: Titul má Kanada, Češi propadli

Moskva Hokejisté Kanady na MS 2007 v Moskvě získali už 24. titul. Češi vypadli ve čtvrtfinále s Ruskem 0:4 a skončili sedmí.

15. května 2007  15:46

MS 2006: Češi druzí, vyhrálo Švédsko

Čeští hokejisté sahali po šestém triumfu na mistrovství světa, nakonec se museli spokojit se stříbrnými medailemi. Ve finále nestačili na silné Švédsko a prohráli 0:4.

16. května 2006  18:13

MS 2005: Česko má zlato! Ve finále ve Vídni vyhrálo nad Kanadou 3:0

Čtyři roky čekali hokejoví reprezentanti na zlaté medaile. Dočkali se ve Vídni při výluce NHL, ve finále zdolali silnou Kanadu 3:0.

17. května 2005  18:15

MS 2004: Slavila znovu Kanada, Jágr a spol. neuspěli

Šampionát v domácím prostředí čeští hokejisté nezvládli. Skončili ve čtvrtfinále po samostatných nájezdech s USA. Titul získala podruhé za sebou Kanada.

10. května 2004  18:17

MS 2003: Bronz vzali Česku Slováci, první je Kanada

Český tým na MS 2003 nestačil v boji o třetí místo na Slováky. Mistry jsou Kanaďané, kteří zdolali Švédsko.

12. května 2003  18:19

MS 2002: Historický triumf Slovenska, Češi pátí

Turnaj ve Švédsku patřil Slovákům, kteří vybojovali historické zlato; ve finále porazili Rusko 4:3. Češi skončili pátí.

10. května 2002  18:21

MS 2001: Zlatý hattrick zpečetěn

Trefou Davida Moravce v prodloužení se stali čeští hokejisté potřetí za sebou mistry světa. Ve finále porazili Finsko 4:3.

12. května 2001  18:28

MS 2000: Titul z Moskvy po finálové výhře nad Slovenskem

Fantastická éra pokračuje, Češi jsou potřetí světovými šampiony, ve finále v Moskvě porazili Slovensko 5:3.

12. května 2000  15:32