Vítám vás u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny, kde dnes domácí Dynamo vyzve litvínovskou Vervu. Tým, proti kterému Pardubice uspěly ve všech třech dosavadních vzájemných zápasech.
Domácí dnes poprvé představí jednu ze svých dvou posil. Na křídle druhé formace bude za suspendovaného Camaru zaskakovat Rus Igor Švirjov, Kanaďan Matt Petgrave zatím zůstává mimo sestavu.
0:00

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Obadal (CZE) - Kajínek (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:53
Hned na začátku zápasu do útočného pásma dostal Adam Musil a už si chystal zakončení, ale Zajíček byl nakonec bez práce.
1:56
Sergijenko vytvořil prostor pro rozjetého Rohlíka, ale ani jeho střela z úhlu Zajíčkovi starosti nenadělala.
2:14
Aktivnějším týmem na začátku utkání je jednoznačně domácí Dynamo, Verva dostává kotouč pouze na zakázané uvolnění.
2:46
Košťálek posílal nabídku před Zajíčka, ale clonící hráč nedokázal tečovat.
3:34
Dynamo znovu v útočném pásmu, mezi kruhy si zakončení chystal Hecl, ale neuspěl.
4:35
Robertsonovu přízemní střelu od modré čáry Zajíček vyráží betonem.
4:41
Vyloučen hráč Fronk (Litvínov), 2 min. za hákování
První přesilovka pro Dynamo, Jiří Fronk dostává dvě minuty za hákování.
5:04
Hecl měl dobrou pozici mezi kruhy, ale jeho nebezpečnou střelu vychýlil litvínovský Daniel Kolář.
5:50
Po Mikušově střílené přihrávce od modré čáry v brankovišti operoval Poulíček, ale Zajíček má puk ve své moci.
6:47
Verva už je kompletní, ale Dynamo nadále dobývá útočné pásmo.
8:19
Ve svém útočném pásmu se poprvé v zápase usadil také Litvínov, ale do zakončení se nedostal.
8:55
Hecl (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Poulíček
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:0

Slovenský útočník Marek Hecl svou třetí šanci v dnešním utkání využil a Dynamo vede 1:0! Puk pro něj v útočném pásmu vybojoval Poulíček a Hecl Zajíčka překonal bekhendem.
9:35
Po střele Richarda Jarůška puk poskakoval v brankovišti Dynama a mohlo být srovnáno, domácí obrana ale dezorientovaného Kloučka zaskočila včas!
10:18
Estephan (Litvínov) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Zdráhal a Zajíček
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:1

Netrvalo však dlouho a skutečně máme srovnáno na 1:1! Parádní střelou z mezikruží přímo do růžku se prosadil Giorgio Estephan.
11:00
Litvínov po vyrovnávací trefě ožil a do další šance se tlačil František Gerhát, jeho bekhend ale další gól neznamená.
11:41
Hecl měl další velkou šanci, byl úplně sám před Zajíčkem, ale vymyslel kličku navíc a nadále platí vyrovnaný stav!
12:15
Robertson nahazoval od modré čáry, ale puk prolétl do rohu.
12:35
Na útočný výlet se po pasu od Švyrjova vydal obránce Košťálek, ale v dobré pozici Zajíčka nepřekonal.
12:45
Po vhazování v útočném pásmu Litvínova od modré tvrdě pálil Patrik Zdráhal, ale branku netrefil.
13:40
Střelou přes obránce zkusil Kloučka překvapit Přemysl Svoboda, ale domácí gólman schoval kotouč do lapačky.
15:09
Irving hledal v útočném pásmu Hübla, ale ten při zpracování zlomil hokejku.
15:39
Kudrna zkusil Kloučka nachytat střelou od zadního mantinelu, ale domácí gólman byl připravený. Následuje komerční brejk.
16:26
Rychlost nabíral domácí útočník Anděl, ale dobře se s ním vrátil Irving, lehce jej klepl přes hokejku a útočné akci zabránil.
17:04
Romanovo nahození od modré před litvínovskou branku neprošlo.
17:26
Z levého křídla pálil Patrik Demel, ale puk byl sražen mimo.
18:38
Straka (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Fronk a Kolář
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:2

Zdálo se, že Dynamo v klidu dohraje první třetinu, ale Litvínov se záhy dostává do vedení! Jiří Fronk zpoza branky přesně našel mezi kruhy postaveného Petra Straku, jenž prudkou střelou nedal Kloučkovi žádnou šanci.
20:00
První dvacetiminutovku zprvu opanovalo domácí Dynamo, které také šlo v deváté minutě do vedení zásluhou Marka Hecla, jenže následující dvě chyby domácí obrany znamenaly litvínovský obrat. Na 1:1 vyrovnal Estephan a do vedení Vervu poslal Petr Straka.
20:00
20:22
Po nástupu pardubických hokejistů na led nebyla dobře zajištěná dvířka, kterými po souboji s Patrikem Poulíčkem propadl Daniel Kolář. Litvínovský obránce je ale v pořádku.
21:14
Fronk (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Stříteský a Straka
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:3

Hned zkraje třetiny se Litvínov navezl do útočného pásma a uniká do dvoubrankového vedení! Od modré čáry pálil Matěj Stříteský a za Kloučka puk šikovnou tečí usměrnil Jiří Fronk.
22:38
Prudká rána Vály proletěla jen kolem litvínovské klece.
23:12
Stříteský znovu pálil od modré, tentokrát ale puk zblokovala domácí obrana.
24:39
Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kousal
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:3

Druhá lajna domácích je zárukou kvality, která dostává Dynamo na kontakt! Do útočného pásma zavezl puk Robert Kousal a přihrával Janu Košťálkovi, který ze složité pozice propálil Zajíčka.
25:02
Nezvykle tvrdě vypálil bekhendem Jan Strejček, ale puk šel jen těsně nad.
25:37
Matúš Sukeľ zkusil střelu přes obránce, ale Jan Zdráhal jeho pokus zblokoval.
27:04
Litvínov drží Dynamo v obranném pásmu, ale puk mají na holích domácí.
27:20
Ofsajd Litvínova, po kterém následuje komerční přestávka.
27:24
Rozhodčí píská další ofsajd Vervy.
28:22
Ondřej Rohlík dostal dlouhou přihrávkou nabídku na brejk, ale nedokázal zpracovat kotouč!
29:33
Vyloučen hráč Mikuš (Pardubice), 2 min. za podražení
První přesilovku si vyzkouší také Litvínov. Juraj Mikuš dostává dvě minuty za podrážení.
29:55
Dynamo dostává kotouč do středního pásma.
30:23
Estephan byl úplně sám před Kloučkem, ale váhal se zakončením a nakonec se k němu nedostal!
30:27
Irving (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Estephan
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:4

Vše za něj ovšem krátce na to napravil Aaron Irving, jenž se prosadil razantní přízemní střelou o tyč od modré čáry! Vyhání tak z brány Milana Kloučka, kterého nahrazuje Dominik Frodl.
30:37
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Milan Klouček, nahradil ho Dominik Frodl
31:46
Aktivní Hecl měl další šanci, ale nezakončil ideálně.
32:59
Rozehrávka Litvínova končí zakázaným uvolněním.
33:46
Velkou šanci měl David Cienciala, známý nahrávač ovšem ještě hledal spoluhráče a puk ve finální fázi zblokoval litvínovský zadák!
34:37
Košťálek hledal nahozením od modré čáry Kousala, ale puk byl sražen do ochranné sítě.
36:02
Vyloučen hráč Fronk (Litvínov), 2 min. za faul loktem
Jíří Fronk tvrdě atakoval Ondřeje Rohlíka a dostává dvě minuty za faul loktem.
36:02
Vyloučen hráč Rohlík (Pardubice), 2 min. za hrubost
Domácí útočník ovšem oplácel a i on putuje na trestnou lavici. Hrát se tak bude čtyři na čtyři.
37:07
Košťálek přihrávkou před branku vybízel Hecla, ale slovenský útočník nezpracoval kotouč.
37:38
Paulovič už úplně volného Hecla našel, ale pohotovým zákrokem se prezentoval Zajíček!
38:09
Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Kousal a Vála
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 3:4

Dynamo v závěru třetiny stupňuje tlak a znovu se dostává na rozdíl jednoho gólu! Přesnou žabičkou našel Robert Kousal na brankovišti Mateje Pauloviče, který nakonec dokázal propasírovat puk za Zajíčkova záda!
38:34
Vyrovnat mohl Juraj Mikuš, ale jeho ránu z dobré pozice zablokoval Fronk!
38:53
Na levém křídle byl volný i Ondřej Rohlík, ale našel pouze lapačku Zajíčka.
40:00
Ve druhé třetině jsme viděli ještě o jeden gól více než v té první. Oba celky se radovaly dvakrát a Litvínov tak hájí těsné vedení 4:3.
40:00
41:07
Tvrdě od modré čáry pálil Košťálek, ale puk vyrazil Zajíček.
41:44
Kousal napříč pásmem hledal Sergijenka, ale ten nedokázal zakončit.
43:05
Dynamo je zkraje třetiny znovu velmi aktivní, ale Zajíček je zatím víceméně bez práce.
43:30
Ke střele se naopak na druhé straně dostal Matúš Sukeľ, ale Frodl proti němu zasahovat nemusel.
44:17
Dobrý zákrok lapačkou vytáhl Frodl proti střele Fronka z levého křídla.
45:07
Po chybě Vály šel sám na Frodla Přemysl Svoboda, ale domácí gólman zaúřadoval betonem!
47:00
Necelou čtvrt hodinu před koncem se hra poněkud rozkouskovala.
47:10
Irving dlouhou přihrávkou hledal Kudrnu, ale útočník Litvínova nedokázal zpracovat.
48:10
Zakázané uvolnění Dynama.
48:28
Mezi kruhy se chystal ke střele Estephan, ale do dráhy puku obětavě skočil Paulovič.
48:59
Zakázané uvolnění také na straně Litvínova.
49:51
Po Ciencialově ohrožení Zajíčkovy branky následuje další zakázané uvolnění Vervy.
50:34
Po pravici Frodla vyplaval Viktor Hübl, ale trefil pouze domácího brankáře!
51:12
Velký tlak také ze strany Dynama, ale po přihrávce od Kousala nedokázal puk do poloodkryté brány dostat Dennis Robertson!
52:37
Patrik Poulíček upadl a vytvořil se prostor pro útok Litvínova, jeden jeho útočníků chtěl ještě z křídla poslat puk před odkrytou bránu, ale tam se kotouče zmocnila domácí obrana!
53:59
O skrytou střelu se pokusil Paulovič, ale trefil pouze clonícího hráče.
54:19
Litvínov se necelých šest minut před koncem nikam netlačí a pouze odhazuje puky co nejdál od své branky.
54:38
Hecl se znovu dokázal dostat až před Zajíčka, ale nezakončil.
54:39
Zdráhal (Litvínov) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Estephan
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 3:5

A přichází rána pro Dynamo! Zápas je zřejmě definitivně rozhodnutý poté, co se ihned po vhazování v obranném pásmu Dynama razantní střelou od modré prosadil Patrik Zdráhal!
54:50
Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kousal
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 4:5

Ovšem pozor! Do útočného pásma rychle po buly nahodil puk Adam Musil, po odrazu od mantinelu jej před branku posunul Robert Kousal a svůj dnešní druhý gól tak mohl dát Matej Paulovič. 4:5.
55:26
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Robertson
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 5:5

A co jsem napsal před chvílí rázem neplatí! Dynamo dokázalo čtyři a půl minuty před koncem vyrovnat, když z pravé strany vystřelil na branku Litvínova Jan Košťálek a odražený puk vrátil do sítě Adam Musil. 5:5.
56:29
Dynamu je pískána přihrávka rukou.
56:47
Od levého mantinelu tvrdě pálil Andrej Kudrna, ale Frodl byl připraven.
57:10
Frodl byl chvíli bez hokejky, ale Dynamo dokázalo vytlačit Litvínov do středního pásma.
58:23
Dynamo drží puk v rohu za litvínovskou brankou.
58:43
Rohlík hledal zpoza branky Musila, ale ten netrefil.
59:01
Zakázané uvolnění Vervy, do konce základní hrací doby zbývá bez vteřinky jedna minuta.
59:35
Po rychlém přechodu Pardubic do útočného pásma měl mezi kruhy další velkou šanci Marek Hecl, ale přestřelil.
59:59
Musil v úplném závěru promarnil dobrou příležitost na brankovišti, ale pro svůj tým vykoledoval faul.
60:00
Skončila třetí třetina.
Dynamo tak zvládlo pět minut před koncem vymazat dvoubrankový náskok Litvínova a do prodloužení vstoupí přesilovkou čtyři na tři po faulu Viktora Hübla.
60:00
Začalo prodloužení.
60:01
Vyloučen hráč Hübl (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
60:25
Košťálek v útočném pásmu z první netrefil puk.
60:59
Dynamo je nastěhované v útočném pásmu, Kousal pálil do boční sítě.
60:59
Dynamo bere oddechový čas, na litvínovské střídačce je zatím ošetřován nastřelený Jan Strejček.
61:16
Hattrick chtěl Matej Paulovič, ale jeho rána byla tentokrát zblokována.
61:37
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Paulovič a Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 6:5

Skvělý zápas ovšem zažil také Robert Kousal, který od Pauloviče dostal přihrávku napříč útočným pásmem a tvrdou ranou z první překonal Šimona Zajíčka.
Dva góly Mateje Pauloviče a celkem čtyři body Roberta Kousala dnes rozhodly o výhře Dynama nad Litvínovem 6:5 po prodloužení. Domácí přitom ještě pět a půl minuty před koncem prohrávali 3:5, slepenými góly však dokázali vyrovnat a následně rozhodnout v nadstavbě.
Pardubice tak utínají minisérii dvou proher v řadě, Litvínov naopak na vítězství čeká už pět zápasů. Příjemný zbytek týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

3. 3. 2023 18:00Pardubice–Litvínov 2:3
15. 1. 2023 15:30Litvínov–Pardubice 1:2
6. 12. 2022 18:00Pardubice–Litvínov 1:0
18. 10. 2022 17:30Litvínov–Pardubice 0:1
3. 2. 2022 18:00Pardubice–Litvínov 6:5
28. 12. 2021 17:30Litvínov–Pardubice 1:5
2. 11. 2021 18:00Pardubice–Litvínov 4:2
21. 9. 2021 17:30Litvínov–Pardubice 4:7