Vítejte při sledování online přenosu z utkání 50. kola hokejové extraligy. V něm od 17 hodin přivítají České Budějovice hosty z Brna.
České Budějovice válí a poslední období prožívají ve skvělé formě. Naposledy sice padly v Mladé Boleslavi, jinak ale vyhrály sedm zápasů za sebou. Aktuálně jsou páté, čtyři body je dělí od čtvrté Plzně.
Brněnská Kometa takovou formou neoplývá. Sice vyhrála poslední dva domácí zápasy, jinak se ale nemůže odrazit výš než ze středu tabulky. Momentálně je devátá.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Pražák (CZE) - Hlavatý (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 3 435

Brněnští mají letos s Motorem lepší vzájemné zápasy. Vyhráli dva ze tří duelů, Jihočeši ovládli jen ten první.
Motor se i dnes bude muset obejít bez zraněných lídrů Gulaše a Hrachoviny. Mimo sestavu je i Štich.
Kometě chybí hvězdný Mueller, stejně jako potrestaný Holland a trio reprezentantů Krištof, Tomek a Ďaloga. V brance nastoupí exbudějovický Čiliak.
Oba celky jsou na ledě, jdeme na utkání.
0:00
0:43
Po zakázaném uvolnění hostů se hra stěhuje před Čiliaka.
1:30
Voženílkova střela byla obráncem sražená do ochranné sítě.
2:19
Koláček se prodral mezi obránci a zakončil bekhendem, brněnského gólmana ale nepřekvapil.
2:51
Vyloučen hráč Bartejs (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
3:52
Ondráček pálil z dobré pozice, Čiliak ale ránu do horní poloviny branky vyrazil.
4:38
Vráblík střílel od modré bez přípravy a slovenský gólman musel vytáhnout další těžký zásah.
4:53
Hanzl (Č. Budějovice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Vráblík a Štencel
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:0

Už po konci početní výhody domácí otevírají skóre. Štencel připravil pozici na tvrdou ránu Vráblíkovi, jeho pokus Čiliak jen vyrazil a Martin Hanzl snadno dorazil puk do sítě, aby vsítil desátý gól v sezoně.
5:46
Zaražení Jihomoravané se zatím v zápase ještě neprezentovali ani jednou zajímavou akcí.
6:28
Naopak hráči Motoru jsou při chuti a podnikají jeden útok za druhým.
7:58
Valský se Šenkeříkem podnikli další výpad. Neuspěli, stejně jako o malou chvíli později Abdul.
10:16
Kometa přeci jen otupila nápor Motoru a vydává se dopředu.
10:30
Vyloučen hráč Bindulis (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
11:05
Vyloučen hráč Holík (Kometa), 2 min. za hákování
12:01
Pro domácí zatím příznivý vývoj duelu zaujal i diváky, kteří se dnes po delší době mohou vrátit ve větším počtu.
12:25
Brněnskou akci zbrzdil ofsajd. Za pět vteřin začne zkrácená přesilovka Motoru.
13:10
V ní se ale Jihočeši nezvládli skoro ani usadit útočné třetině.
14:34
Hosté chybovali při rozehrávce a dopředu se rozjel Valský. Pokusil se o rychlé zakončení z mezikruží, ale Čiliaka nepokořil.
16:04
Po delší době musel být v pozoru i domácí gólman Strmeň. Odražený puk nebezpečně skákal k domácí brance, nakonec ji ale minul.
16:41
Budějovičtí pálí ze všech pozic. Během pár desítek vteřin to zkoušeli Beránek, Vráblík i Voženílek, ale neuspěl ani jeden z nich.
17:30
Vyloučen hráč Malý (Kometa), 2+2 min. za hru vysokou holí
18:16
Budějovice rozehrály dlouhou přesilovku. Pálil Pech i Šenkeřík, Čiliak puk neudržel, ale domácí nebyli první u dorážky.
18:59
Šenkeřík na modré čáře ztratil puk a Rákos se rozjel do samostatného úniku. Jeho zakončení mezi betony ale Strmeň skvěle zlikvidoval. Důležitý moment.
20:00
První třetina je pryč. Motor zaslouženě vede 1:0, když byl téměř po celou třetinu aktivnější. Domácí hodně stříleli, řadu šancí ale nevyužili. A tak mohli litovat, Rákos však v oslabení svůj únik neproměnil.
20:00
21:08
V úvodu druhé části dohrává Motor přesilovku z minulé třetiny. Kromě nahození Šenkeříka však zatím nebezpečný nebyl.
21:36
Početní výhoda je pryč, Jihočeši ale tlačí dál.
22:42
Vyloučen hráč Piskáček (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
23:43
Zbořil (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Holík a Zaťovič
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:1

Máme vyrovnáno. Polovinu přesilovky hosté promrhali bez střely na branku. Pak ale natáhl od modré čáry Adam Zbořil, brankář Strmeň toho moc neviděl, a záhy lovil puk z vlastní sítě.
25:23
Budějovičtí se hned snaží vrátit do vedení. Tuší, že vyrovnaného stavu mohou litovat. Zatím mají dnes jinak navrch.
25:46
Vyloučen hráč Vondrka (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
26:55
Dvě vyhození a domácí se zatím v pohodě brání.
28:20
Velmi snadnou práci měli domácí v oslabení, Kometa početní výhodu prohospodařila.
29:44
Po srovnání stavu se ve druhé části vyrovnala i hra samotná. Brno čím dál častěji vyráží dopředu, naopak Motoru se útoky tolik nedaří.
30:28
Vyloučen hráč Šalé (Kometa), 2 min. za podražení
31:48
Přes minutu drželi domácí soupeře v kleštích. Několikrát pálil Hanzl, ale Čiliak vše ošemetné situace ustál.
32:20
Dvakrát v krátkém sledu pálil Pech, Čiliak však odolává.
33:58
Abdul obkroužil branku a zkusil rychle zakončit. Brněnský brankář však byl včas u tyčky.
34:43
Strmeň si zase sáhl na puk, když si stáhl vysoké nahození. Alespoň ho to udrželo v pozoru, teď moc práce nemá.
36:18
Hanzl (Č. Budějovice) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Percy a Štencel
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 2:1

Motor se vrací do vedení. Martin Hanzl přidává svůj druhý gól v zápase, když dorazil sraženou střelu Percyho. Čiliak byl rozhozený a mimo branku.
37:47
Brněnští hned chtějí vyrovnat a zamkli domácí v jejich třetině. Strmeň s jeho spoluhráči ale vše ustáli.
38:16
Zaťovič tečoval Holíkův pas, Strmeň byl však dobře postavený.
39:25
Motor chce náskok udržet do přestávky a nikam se nežene.
40:00
Druhá třetina je pryč. Motor vede 2:1, když hosté zvládli nejprve vyrovnat stav i hru. V závěru třetiny však Martin Hanzl druhým gólem v utkání vrátil Jihočechům těsný náskok.
40:00
41:23
Hned v úvodu periody Motor zatlačil, několik náznaků dobrých šancí ale domácí nevyřešili ani pořádným zakončením.
42:23
Když se asi poprvé v této třetině vydala dopředu Kometa, zastavil ji ofsajd.
43:30
Beránek pálil z dobré pozice, Čiliakovu svatyni však minul.
44:10
Motor byl znovu v tlaku, a tak hosté raději posílají puk přes všechny čáry.
45:43
Střelu Koláčka vyrazil Čiliak jen k Ondráčkovi, jeho dorážku už slovenský brankář v barvách Komety zvládl udržet.
46:38
Bindulis zůstal sám před Čiliakem, měl dost času zamířit, ale nakonec vypálil těsně vedle.
48:18
Zaťovičovo nahození nadělalo Strmeňovi problémy, moc toho totiž neviděl. Situaci ale zvládl.
49:50
Kučeřík měl k dispozici zajímavou možnost. Trefil však jen hůl bránícího Percyho.
51:01
Brněnští postupně začínají tlačit. Tency teď stihl puk v útočné třetině, zkusil vypálit, ale Strmeň byl v pozoru.
53:16
Lukáš Pech mohl výrazně přiblížit Motor k výhře. Pech převzal puk v mezikruží, povedenou kličkou si obhodil soupeře a byl sám před Čiliakem. Skórovat ale nedokázal.
53:57
Další střelecké pokusy připsali aktivní Vráblík s Hanzlem. Skóre se ale nemění.
55:02
Motor nechce závěr jen odbránit a zůstává aktivní.
55:11
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (21. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 3:1

A aktivita se domácím vyplácí. Šenkeřík zpětnou přihrávkou oslovil Lukáše Pecha, který z pro něj netradiční pozice od modré čáry vypálil a trefil přesně roh branky.
56:17
Jihočeši zůstávají v útočném pásmu a mají puk pod kontrolou. Brněnští vypadají zlomení.
58:34
Abdul pálil do Čiliaka a čtvrtý gól nepřidal. Ale domácí to už moc mrzet zřejmě nebude.
59:20
Ještě time out pro hosty.
59:20
3435 diváků dorazilo na dnešní utkání. Je to maximální počet vzhledem k aktuálním omezením.
59:20
Kometa to zkusí v šesti.
Utkání končí. Budějovice poráží Brno 3:1, když se za ně dvakrát trefil Hanzl a jednou Pech. Za hosty korigoval Zbořil. Domácí byli aktivnější a lepší, vítězí zaslouženě.