S výraznými posilami v podobě navrátilců do útoku nastoupí dnes pardubické Dynamo k dalšímu domácímu zápasu proti Kometě Brno. Do sestavy Východočechů se vrací Anthony Camara a Robert Říčka.
Pro dnešní soupeře jde o poslední vzájemné utkání v letošní základní části. Kometa je zatím úspěšnější, přehrála Pardubice dvakrát za tři body, zatímco Dynamo uspělo jen jednou, a to 3:2 po prodloužení.
Naposledy Kometa vyhrála doma 2:1 nad Mladou Boleslaví, Pardubice nestačily ve Vítkovicích (1:4) a již pět utkání čekají na tříbodový zisk.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:00
0:04
Měsíc chyběl, a tak je při chuti. Robert Říčka ihned po vítězné buly vyrazil dopředu a zaměstnal Čiliaka první střelou do lapačky.
1:09
Po souboji Zbořila s Camarou puk opustil hřiště.
1:50
Camara dostal na obranné modré tvrdý strom od Michala Gulašiho a okamžitě jej přijel mstít Adam Musil. Oba borci půjdou na trestnou lavici.
1:50
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za hrubost
1:50
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za hrubost
2:29
Anděl trochu nečekaně zastavil rozehrávku Bartejse, ale na odražený puk nedokázal zareagovat.
3:15
Volný prostor se otevřel před Davidem Ciencialou, ale jeho střela byla nakonec sražena mimo.
4:14
Musil hledal v útočném pásmu Dynama najíždějícího Kousala, ale domácímu útočníkovi kotouč odskočil.
4:50
Camara nabil Válovi, jeho ránu z první Čiliak vyrazil betonem a z následné dorážky Musil mířil mimo!
4:52
Vyloučen hráč Camara (Pardubice), 5+20 min. za napadení
Anthony Camara dohrál. Po dvouzápasové stopce odchází do kabiny za pět minut plus osobní trest za napadení. Trest odsedí Daniel Herčík.
6:34
V oslabení zkusil zahrozit Ondřej Rohlík, ale jeho střela přes beka skončila vysoko v ochranné síti. Následuje komerční pauza.
7:13
Dynamo vůbec nepouští Kometu do útočného pásma.
8:05
Puk je znovu u Marka Čiliaka.
8:36
Paulovič se v oslabení objevil úplně sám před Čiliakem, ale mířil pouze do betonů brněnského brankáře!
9:17
Volný Meluzín číhal v brankovišti před prázdnou bránou, ale prudkou přihrávku nezpracoval.
9:51
Frodl betonem vyrazil nepříjemnou střelu Vladimíra Rotha.
10:03
Dynamo už je kompletní, dostává ale puk na zakázané uvolnění.
10:16
Střela Pavlíka končí v lapačce Frodla.
10:43
Hecl si chystal na levém křídle puk na střelu, ale jeho pokus nakonec zblokoval Tomáš Bartejs.
12:16
Vyloučen hráč Meluzín (Kometa), 2 min. za hákování
První přesilovka čeká také na Dynamo. Erik Meluzín dostává dvě minuty za hákování.
12:33
Paulovič mířil hodně mimo a puk skončil až za Frodlem.
13:20
Mikuš posílal před bránu dvě nabídky na teč pro Adama Musila, ale Čiliak ani jednou nemusel zasahovat.
13:52
Po zaváhání Ciencialy jel úplně sám na Frodla Petr Holík, ale pardubický gólman jeho bekhendovou kličku zastavil betonem!
16:20
Sergijenko dostal nabito na modré čáře, ale vysoko přestřelil.
16:37
Vyloučen hráč Zaťovič (Kometa), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát další přesilovku, dvě minuty za podrážení inkasuje Martin Zaťovič.
17:05
Kousalovu ránu z první vyrazil Čiliak.
17:44
Tvrdě pálil také Robert Říčka, ale i jeho pokus Čiliak vyrazil.
18:06
Kometa dvakrát krátce po sobě dostala puk až k domácímu brankáři.
18:57
Mezi kruhy měl volný prostor Adam Musil, ale jeho bekhend skončil pouze v lapačce Čiliaka!
20:00
Po první třetině je skóre stále bezbrankové, za drobné vedení však Kometa může považovat, že Dynamu už zbývá jen 11 útočníků. Po pěti minutách hry totiž musel za faul předčasně do sprch Anthony Camara, jenž kvůli disciplinárnímu trestu chyběl domácím i v předchozích dvou zápasech.
20:00
20:06
Na úvod druhé třetiny jedno zakázané uvolnění Dynama.
20:12
Frodl vyrazil nahození Kučeříka od modré čáry.
20:21
V obranném pásmu Dynama byl tvrdě sestřelen Martin Zaťovič a urychleně byl k němu dovezen lékař domácího týmu, útočník Komety ale nakonec odjel na střídačku sám.
21:10
Košťálek se jednoruč protáhl až před Čiliaka, ale nechytily se ani následné dorážky spoluhráčů.
22:23
Dynamo drží Kometu pod tlakem, přihrávka napříč útočným pásmem mu ale nevyšla. Paulovič se pak z další akce dostal do ofsajdu.
23:37
Poulíček vybojoval puk za brankou Komety a nahrával do mezikruží úplně volnému Říčkovi, ten ale trefil Čiliaka!
24:40
Musilův pokus byl sražen mimo.
25:30
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za hákování
Kometa se může z tlaku vymanit přesilovkou, dvě minuty za hákování totiž dostává domácí Matej Paulovič.
26:00
Kometa sice drží útočné pásmo, střelu Kollára mezi betony si ale Frodl pohlídal.
26:37
Poulíček vyrazil naproti volnému kotouči, ale dřív byl u něj Čiliak a rychle vrátil Kometu do útočného pásma.
27:02
Tvrdou ránu Rotha zablokoval Petgrave.
28:50
Zakázané uvolnění Komety, Dynamo je kompletní a opět udává tempo.
29:05
Říčka zpracoval kotouč na kruhu pro vhazování, ale napálil pouze beka před Čiliakem.
29:46
Dynamo se dostalo do přečíslení, Poulíček poslal puk do středu na najetého Ciencialu, ale ten trefil pouze Čiliaka!
29:58
Po buly v útočném pásmu Dynama branku netrefil Martin Zaťovič.
30:30
Na pravém křídle zakončoval Švyrjov, ale Čiliak jeho pokus vyrazil.
31:26
Musil tečoval Košťálkův pokus od modré, ale Čiliak zareagoval.
31:44
Další nepříjemné okamžiky pro Dynamo, v jeho obranném pásmu si Ondřeje Rohlíka vyhlédl Rhett Holland a domácího útočníka poslal tvrdě k zemi. Holland už je v kabině, Rohlík viditelně otřesený.
31:44
Vyloučen hráč Holland (Kometa), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Pět minut odsedí Eduard Šalé.
32:47
Dynamo je nastěhované v útočném pásmu.
33:29
Z první pálil Robert Kousal, ale Čiliak zkrotil puk do lapačky.
34:25
Kousal si vybruslil z pravého křídla, ale Čiliak jeho prudký pokus vyrazil do ochranné sítě.
35:03
Cienciala vybídl Košťálka, ale tomu střela nesedla. Dynamo je neustále nastěhované v pásmu Komety.
35:35
Cienciala měl před sebou poloodkrytou bránu, ale Čiliak se zvládl přesunout.
35:56
V pětiminutové přesilovce Dynama byla nařízena už druhá komerční pauza.
36:45
Pětiminutový trest Komety vypršel, ale bude hrát další oslabení.
36:52
Vyloučen hráč Kollár (Kometa), 2 min. za faul loktem
Andrej Kollár inkasuje dvě minuty za faul loktem.
37:07
Kometa dostává puk k Frodlovi.
37:31
Hecl tečoval střelu Ciencialy, Čiliak vyrazil.
37:47
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (21. gól v sezóně) , asistence Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:0

Další přesilovou kombinaci už ale Dynamo využívá a vede 1:0! Puk za Čiliaka střelou zápěstím pověsil navrátilec do sestavy domácích Robert Říčka.
38:15
Ofsajd Komety.
38:36
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Zdráhal a Musil 11
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:0

V závěru druhé části náskok Dynama ještě navyšuje další Robert! Tentokrát se prudkou přízemní střelou prosadil Kousal.
39:12
Snížit mohl Zaťovič, ale jeho dorážka na brankovišti v síti neskončila!
39:52
Paulovič tečoval nabídku Kousala, ale Čiliak zasáhl.
40:00
Po druhé třetině už domácí vedou 2:0. Domácí sice nejprve nevyužili pětiminutovou přesilovku po tvrdém faulu Hollanda, ale v další početní výhodě už síť rozvlnil Robert Říčka a krátce nato radost pardubickým fanouškům udělal i jeho jmenovec Kousal.
40:00
40:11
Říčka se natahoval po puku na modré čáře, vystřelil, ale kotouč skončil v lapačce Čiliaka.
41:13
Musil se prokličkoval před Čiliaka, ale nezamířil přesně.
41:50
Vyloučen hráč Ostřížek (Kometa), 2 min. za hákování
Zkraje třetiny si Dynamo zahraje přesilovku. David Ostřížek dostává dvě minuty za hákování.
42:24
Marek Hecl trefil tyč!
43:33
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Musil 11 a Paulovič
Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:0

Dynamo prakticky celou přesilovku drželo útočné pásmo a dává gól na 3:0! V mezikruží se po přihrávce nejlépe zorientoval Robert Kousal a zakončil přesně.
44:22
Zakázané uvolnění Komety.
45:01
Frodl má puk ve výstroji po střele hostů od modré čáry.
45:50
Tentokrát od modré čáry Frodlovu pozornost vyzkoušel Michal Gulaši, ale domácí gólman má další zákrok.
46:54
Po vhazování v útočném pásmu Dynama se před Čiliaka dostal Paulovič, ale na gólmana si nepřišel.
47:18
Poulíček byl sám před Čiliakem a byl faulován, Dynamo tedy bude hrát další přesilovku.
47:18
Vyloučen hráč Čiliak (Kometa), 2 min. za podražení
Právě gólman Komety Poulíčka podrazil, dvě minuty odsedí Eduard Šalé.
47:38
Nařízeno trestné střílení pro Kometu!
47:38
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Zaťovič (Kometa) neproměnil
Po faulu Ciencialy se k exekuci nájezdu rozjel Zaťovič, ale vůbec se nedostal do zakončení.
48:32
Přesilovka se ale Dynamu nedaří ani po nájezdu, Čiliak byl zatím bez práce.
49:21
Kometa už je kompletní.
49:57
Našlápnuto měl Kevin Tansey, ale rozhodčí píská Brnu ofsajd.
50:43
Hecl málem překonal vlastního gólmana, když tečoval žabičku od modré čáry, ale Frodl naštěstí pro něj zareagoval a dál drží čisté konto.
51:36
Za Frodla chvíli nato pro změnu zaskočil Matej Paulovič, jenž vykopl kotouč takřka z brankové čáry!
53:26
Kometa drží Dynamo pod zámkem, Frodl však vyráží tvrdou střelu Kučeříka od modré.
53:57
Razantně na druhé straně vypálil také Jan Zdráhal, ale i Čiliak si připisuje jistý zákrok.
55:29
Další tvrdou ránu Zdráhala vyráží Čiliak.
55:57
Švyrjov hledal lépe postaveného Válu, ale ten vysoko přestřelil.
57:34
Dynamo už se nikam nežene odhazuje kotouče a počítá vteřinky do konce zápasu.
58:05
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2 min. za podražení
V obranném pásmu však vyrobil faul Robert Říčka, dostává dvě minuty za podrážení a nabízí Kometě zajímavou možnost.
58:05
Brno bere oddechový čas, Čiliak zůstává na střídačce a Kometa tak bude hrát v šesti proti čtyřem!
58:20
Tvrdá rána Rotha z první končí v ochranné síti.
59:05
Zdráhal (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Kometa 4:0

Kometa utahovala smyčku kolem pardubického brankoviště, ale Dynamo i tak definitivně pojistilo svou výhru! Z vlastního pásma se přesnou střelou téměř přes celé hřiště prosadil Jan Zdráhal.
59:26
Petgrave vyhazuje puk přes všechny čáry.
Utkání tedy končí jasným vítězstvím Dynama 4:0, které třetím čistým kontem v sezoně orámoval Dominik Frodl. O dva góly se postaral Robert Kousal a po měsíci absence se prosadil i jeho jmenovec Říčka. Do prázdné brány pak výhru pojistil Jan Zdráhal. Pěkný víkend vám z Pardubic přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2