Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu dohrávky 43. kola hokejové extraligy. Na litvínovském ledě vyzve za pár okamžiků domácí Verva hradecký Mountfield.
... A půjde o hodně. Hradec, který osm zápasů v řadě neprohrál, se v může z pozice lídra přiblížit k vítězství základní části. Litvínov také nabral slušnou fazónu. V uplynulých čtyřech špílech bral pokaždé tři body a z třinácté pozice se dostal na místa zaručující předkolo play off.
Stále však není hotovo. Ani zdaleka. Byť je Litvínov desátý, třináctá Energie na něj ztrácí jen dva body. Sezona končí a jde do tuhého. Jak si dnes oba celky v důležité konfrontaci povedou? První díl skládačky se dozvíme už za deset minut.

Rozhodčí: Horák (CZE), Hejduk (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 2 489

A ještě vzájemná bilance dnešních soků. Verva naposledy porazila Hradec 21. února roku 2020, 5:4 po nájezdech. V základní části to bylo ještě v roce 2019.
0:00
0:05
Zápas začal! Buly vyhrál Estephan. Hraje Litvínov.
1:05
To byla zajímavá možnost! Sukeľ se šikovně protáhl kolem Kalinu, vyplaval sám před Novotným, ale už byl příliš blízko, aby kotouč usměrnil mimo dosah královehradeckého gólmana.
1:57
Novotný opět v permanenci. Estephan svoji střelou jen těsně minul.
2:20
Na druhé straně střílel Ščerbak, ale zazněl pouze mantinel za Godlovou brankou.
4:04
Oksanen se snažil tečí usměrnit kotouč na Godlovu svatyni, ale nedosáhl.
4:37
Klíma se teď individuálně uvolnil, objel branku a nabil na modrou. Následná střela skončila na litvínovském bloku.
6:01
Godla se střelou McCormacka neměl potíž, vhazovat se bude před jeho brankou.
6:21
Cingeľ zkusil z úhlu překvapit Denise Godlu, ale neuspěl. Před vhazováním následuje komerční přestávka.
6:53
Krásnou kličkou se uvolnil Oksanen, na následnou střílenou přihrávku Smoleňák nedosáhl.
8:16
Kelly Klíma se prudkou otočkou uvolnil a v následném přečíslení dva na jednoho hledal Lalancetta, jenže to přehnal s razancí. Litvínov se poté uvolnil nedovoleným způsobem a hra se znovu přesouvá před bránu chemiků.
9:07
McCormackovo nahození od mantinelu ukryl Godla v lapačce.
10:09
Litvínov se po delší době podíval do útočné třetiny, ale Novotný si větší starosti dělat nemusel.
11:06
Kotouč skončil na střídačce Mountfieldu. Hra míří před Novotného.
11:23
Největší možnost dosavadního průběhu zápasu! Matěj Stříteský se v krátkém časovém sledu dostal do dvou střeleckých pozic, zcela osamocen ale Novotného nepřekonal. Hradeckému gólmanovi pomohla v prvním případě tyč!
11:10
Na druhé straně z protiútoku zakončil Pilař, Godla předvedl dobrý zákrok.
12:41
Godla ukryl přihrávku a před buly jsme svědky další komerční přestávky.
14:24
Lalancette nestihl zachytit kotouč před modrou. Ofsajd.
14:53
Krásný moment. Fronk si prohodil kotouč mezi nohama a pak prověřil Novotného. Hradecký brankář prověrku složil úspěšně a skóre se nemění.
15:48
Orsava uvolnil přihrávkou přes osu hřiště Cingeľa, který osamocen před Godlou nezvolil dobré řešení a vůbec netrefil branku.
17:06
Kevin Klíma nabral rychlost, zadovkou připravil střelu pro Blaina, jehož střelu zpacifikoval Godla.
18:06
Lukešovu střelu srazila hradecká obrana.
19:18
Smoleňákův postup zastavil až Godla.
19:35
Krátce před koncem prvního dějství Mountfield špatně rozehrává a uvidíme ještě jeden icing.
20:00
První třetina nabídla svižný hokej, byť vyložených šancích diváci moc neviděli. Hradec své soky přestřílel. Na Godlu vyslal 13 pokusů, Novotný musel zasahovat pětkrát. Druhá třetina začne cca 17:18.
20:00
20:18
Zdráhal se postaral o první střelu druhé třetiny, ale zamířil vysoko nad Novotného klec.
20:46
Estephan podržel kotouč, rozmyslel se a pak na dvakrát zahrozil. Novotný si připisuje další zákrok.
21:28
Vyloučen hráč Sukeľ (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
Sukel srazil Kevinovi Klímovi přilbu a dostává dvě minuty. Aktivní vstup Vervy teď bude v útlumu.
21:43
McCormack prověřil vyrážečku Denise Godly.
22:09
Po dalších střelách Hradce se Litvínov osvobozuje.
23:03
Kevin Klíma vyslal ránu, Godla elegantně zasáhl.
23:34
Jergl (Hr. Králové) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Ščerbak a Klíma 34
Stav zápasu Litvínov - Hr. Králové 0:1

Hradec se ujímá vedení! V moment kdy se již Sukeľ vracel z trestné lavice, vymyslel Ščerbak zpoza brány přesnou přihrávku na mezikruží, odkud Aleš Jergl z první napálil kotouč přímo do levé Godlovy šibenice. Krásný gól.
25:04
Hradec teď svým forčekingem nepouští domácí do souvislejší kombinace.
26:33
Straka dostal holí do obličeje, ale sudí nepřerušují.
26:46
Lalancette (Hr. Králové) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Blain
Stav zápasu Litvínov - Hr. Králové 0:2

Hradec odskakuje na dvě branky. Lalancette si z levého kruhu najel do střelecké pozice, naznačil pohyb rameny, položil si Straku a pak z osy hřiště vypálil. Přesně, prakticky do totožného místa jako kolega Jergl.
27:46
Komerční přestávka.
27:48
Hradečtí vyhráli buly, ale kotouč v útočném pásmu nezachytili.
29:10
Zygmunt poslal navštívenku na Novotného, ta ho z míry nevyvedla.
29:36
Čárový sudí se srazil se Zdráhalem a hra se musela přerušit. Hradecký útočník se totiž okamžitě vydal s arbitrem horlivě diskutovat.
30:24
Přemysl Svoboda se pokoušel svými kouzly v útočném pásmu oklamat hradeckou defenzívu, nakonec však ani nevystřelil. Následuje ofsajd domácích.
31:10
Smoleňák zkusil štěstí z modré. Jeho střela se neujmula.
31:46
Jergl si prohodil kotouč mezi dvěma beky a pak se ocitnul sám před Godlou. Litvínovský gólman včas sklapl betony.
33:39
Novotný zlikvidoval jednu z největších šancí Litvínova! Po chybě v defenzivně ujížděl sám na královehradeckého brankáře Zdráhal. Mířil dobře mezi nohy, ale Novotný sklapl betony a nájezd zneškodnil.
34:02
Orsava objel bránu a bekhendem zkoušel překvapit Godlu. Neúspěšně.
34:28
Hrbas míří nad. Na následnou střelu Zdráhala dobře zareagoval Novotný.
34:38
Vyloučen hráč Lev (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Lev je prvním hradeckým hokejistou, který zblízka prozkoumá litvínovskou trestnou lavici.
34:55
Estephanovu střele posunul vyrážečkou Novotný mimo nebezpečí.
35:27
Sukeľ (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Estephan a Lukeš
Stav zápasu Litvínov - Hr. Králové 1:2

Chemici snižují! Estephan z pravého kruhu nevypálil, ale nezištně a přesně našel hůl Sukeľa, který upřesnil kotouč za Novotného záda.
36:09
Za tohle se hradečtí hráči nepochválí. Přečíslení tři na dva skončilo ofsajdem.
36:35
Martin Havelka tečí přinutil Novotného k pohotové reakci.
37:23
Lukeš se po Hűblově sražené střele objevil sám před Novotným, ale byl příliš blízko hradeckého gólmana.
37:58
Cingeľovu střela vyrazil Godla.
39:03
Novotný neviděl na Zygmuntovu střelu, ale ta neměla gólové parametry.
39:43
Ofsajd Litvínova.
40:00
S chemiky to po dvou obdržených brankách nevypadalo dobře, ale trefa Sukeľa jim znovu vrátila krev do žila. Zápas má náboj. Čeká nás zajímavá třetí třetina, která začne cca 18:13. Na střely na bránu ve druhém dějství 6:10.
40:00
40:46
Sukeľovu sraženou střelu Novotný přidržel.
41:04
Po chybě v rozehrávce se Gerhát dostal do zakončení. Bekhendem z osy hřiště ale netrefil.
42:08
Jankova střela nebyla přesná.
43:47
Ofsajd zastavuje útočné snažení Hradeckých.
44:21
Jarůšek se po přihrávce Straky ocitnul ve vyložené šanci, ovšem Novotný vyrovnání zabránil famózním zákrokem lapačkou.
45:50
Zdráhal přihřál na kruh Sukeľovi, který nabil na modrou. Stříteského pumelice skončila sražená v ochranné síti.
46:03
Zakázané uvolnění Litvínova.
47:18
Perret a Klíma teď v krátkém časovém sledu zahrozili. Godla pozorný.
48:42
Orsava nadvakrát zkoušel z úhlu překvapit Godlu. Litvínovský gólman se včas přesunul k bližší tyči.
49:22
Nedomlelovu ránu od modré lapil Godla. Následuje komerční přestávka.
49:47
50:11
Perret si v útočné třetině pohrál s kotoučem a pak zkusil nahodit od modré. Godlu dostal do problému, ale litvínovský gólman si poradil.
50:46
Icing Hradce.
51:00
A zakázané uvolnění také na druhé straně.
51:49
Hradec drží kotouč daleko od své brány.
53:09
Pavlíkovu střelu efektním zákrokem vyrazil Godla. Tohle byla dobrá pozice.
53:10
54:24
Vitkor Hűbl dostal příliš prostoru v předbrankovém prostoru. Jeho teč však mířila přímo doprostřed brány.
55:00
Litvínov se ve třetí periodě zmohl pouze na pět střel na bránu. Teď však domácí stupňují obrátky.
55:21
Godla jen zkontroloval McCormackovu střelu od modré.
56:16
Petr Straka se šikovně uvolnil, ale v klíčový moment před střelou mu kotouč utekl z čepele.
56:35
Lalancettovu střelu po teči zastavuje až ochranná síť.
57:17
Vyloučen hráč Orsava (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Jedinečná příležitost! Hrbas se šikovně uvolnil přes Orsavu, který po litvínovském bekovi naivně vystartoval a na jeho následnou změnu směru už dokázal reagovat jen nedovoleným způsobem.
57:40
Litvínov zahájí přesilovku s Godlou v kleci.
58:00
Zdráhal (Litvínov) vstřelil branku (21. gól v sezóně) , asistence Lukeš a Estephan
Stav zápasu Litvínov - Hr. Králové 2:2

A je vyrovnáno! Patrik Zdráhal je autorem důležité branky! Lukeš na modré posunul kotouč na Zdráhala, který puk popotáhl a zápěstím zamířil přesně mimo Novotného dosah.
59:50
Po icingu Litvínova ještě jedna hradecká možnost.
60:00
Skončila třetí třetina.
60:00
Začalo prodloužení.
60:00
61:43
Litvínov nevyřešil situaci tři na jednoho, protože Jiří Fronk uklouznul.
62:39
Estephanovu střelu vyrazil Novotný do ochranné sítě.
63:00
Vyloučen hráč Kudrna (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
Lev vystřelil a následně dostal hokejkou do tváře od Andreje Kudrny. Time out Hradce. Hrát se bude čtyři proti třem.
63:30
Litvínov se zatím ve třech brání statečně.
65:00
Skončilo prodloužení.
65:00
Začaly samostatné nájezdy.
1:0
Estephan (Litvínov) nájezd proměnil (19 gól v sezóně)