Vítejte při sledování online přenosu z utkání 48. kola hokejové extraligy. Od 17.30 hodin nastoupí České Budějovice proti Zlínu.
Zlín uzavírá tabulku a na předposlední Kladno ztrácí 13 bodů. Platí to i přes to, že berani vyhráli poslední dva duely.
Českým Budějovicím se daří o poznání lépe. Jihočeši jsou šestí, na dohled mají čtvrtou pozici, ale ve vyrovnaném středu tabulky se situace rychle mění. Motor naposledy doma porazil Třinec a v neděli vyhrál v Liberci.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Obadal (CZE) - Lederer (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 1 000

Oba celky se potkávají počtvrté v sezoně, všechny tři dosavadní duely vyhrály Budějovice v základní hrací době.
Zlín vstoupí do utkání s brankářem Kašíkem, v první formaci doplní Honejska Claireaux a Mallet.
Jihočeši změnili sestavu na svém nejstálejším místě. Gólman Hrachovina dnes v zápise není, chytat bude Strmeň. Po návratu z hostování v sestavě nechybí Voženílek, naopak zpátky ve Spartě je Doležal. Mimo hru jsou Abdul, Novotný a Piskáček.
0:00
Utkání začalo.
0:23
Hned v první minutě se mohlo měnit skóre. V přečíslení uvolnil Gulaš rozjetého Šenkeříka, který z výhodné pozice neprostřelil Kašíka.
1:10
Hanzl vysunul Ondráčka, ten jel sám na branku, zkusil vystřelit nahoru, ale Kašík puk vytěsnil.
1:59
Motor zatím dominuje, Zlín raději vyhazuje přes všechny čáry.
3:26
Vyloučen hráč Chlubna (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
4:29
Motor se zatím v pohodě brání, Zlín se nemůže usadit v útočné třetině.
5:03
Mamčics nahodil puk od modré, Strmeň si ho stáhl do lapačky.
6:20
Chlubna už po návratu z trestné lavice našel volného Bučka, který v dobré pozici vystřelil slabě, rána mu nesedla. Jinak to ale mohl být první gól.
7:36
Zabusovs (Zlín) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Kubiš
Stav zápasu Č. Budějovice - Zlín 0:1

Obrovská chyba navrátilce do domácí sestavy Voženílka dává hostům první gól. Voženílek ztratil puk na vlastní modré, Kubiš jej poslal na volného Patrikse Zabusovse, který vymíchal Strmeně a uklidil kotouč pod břevno.
8:30
Vyloučen hráč Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
9:24
Pech se Štichem sice v útoku nezakončili, ale ušetřili drahocenné vteřiny při oslabení.
9:43
Zabusovs znovu zakončoval, Strmeň si tentokrát s pokusem přes obránce poradil.
10:40
Domácí ubránili oslabení, ale po Mamčicsově střele dvakrát dorážel Köhler a Strmeň musel být ve střehu.
12:09
Vyloučen hráč Claireaux (Zlín), 2 min. za hákování
12:45
Vondrka pálil z první, puk se možná otřel o boční síť, ale Kašík nemusel zasahovat.
13:51
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Zlín 1:1

Domácí v přesilovce vyrovnávají. Hráči si několikrát vyměnili puk, pak s ním chvíli zůstal volný Milan Gulaš, počkal, až brankář Kašík neuvidí přes Voženílka, a vypálil přesně. Gólman Zlína ani nezareagoval.
16:41
Motor po vyrovnání ožil a dál útočí. Štencel ale nepřesně přihrával před branku, Holec pak ranou z dálky neuspěl.
17:40
Berani se v posledních minutách jen výjimečně dostávají do útočného pásma a povětšinou se teď jen brání.
18:34
Teď to změnil Gazda, Strmeň jeho pokus neudržel, ale nadvakrát si poradil.
20:00
Skončila první třetina.
Po první části platí nerozhodný stav. Motor začal lépe a měl dvě velké šance. Pak ale daroval soupeři vedení a Zlín měl navrch. Domácí vyrovnali díky přesilovce, pak zase tahali za delší konec.
20:00
Začala druhá třetina.
21:10
Valský si povyjel zpoza zlínské branky, vystřelil a ke gólu mu chyběl kousek. Hosté pak měli štěstí, že byli první u dorážky.
22:26
Jihočeši jsou v úvodu druhé části aktivnější a snaží se uzmout vedení.
23:21
Chlubna s Koláčkem se dravě vydali dopředu a první jmenovaný i zakončil, Kašík byl připravený.
23:43
Honejsek se chopil puku ve středním pásmu, objel Šticha a zakončoval. Strmeň ale skvělým zákrokem udržel beton na ledě a tím uchránil svůj tým od inkasované branky.
25:02
Proti rána Ference z velké dálky měl Strmeň daleko jednodušší práci. Znovu potvrzuje, že když dostane letos šanci, vždy je spolehlivý.
26:55
Berani hýří aktivitou. Je vidět, že hrají o všechno a potřebují každý bod.
27:17
Ferenc (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Honejsek a Mamčics
Stav zápasu Č. Budějovice - Zlín 1:2

Hosté podruhé v zápase vedou. Rychlý protiútok vedl Honejsek, přesným pasem oslovil rozjetého Jakuba Ference, který prostřelil Strmeně.
27:53
Jihočeši musí přidat. Hosté je zatím přehrávají v nasazení a aktivitě.
28:55
Vyloučen hráč Makarenko (Zlín), 2+2 min. za hru vysokou holí
29:38
Motor má k dispozici dlouhou přesilovku, zatím se ale k pořádnému ohrožení branky nedostal.
30:45
Ani druhá přesilovková formace zatím nenašla recept na zlínskou defenzivu.
31:06
Neuspěl ani Percy se svým individuálním průnikem. Přes polovinu přesilovky domácí prohospodařili.
32:10
Konečně alespoň nějaká budějovická střelba. Pech ani Koláček ale nemířili přesně.
33:00
Bídná přesilovka Motoru. Se čtyřminutovou výhodou domácí naložili laxně.
33:13
Vyloučen hráč Němec (Zlín), 2 min. za podražení
33:54
Gulaš s Pechem už se dostávali do výhodné pozice, ale situaci překombinovali.
34:46
Gulaš trefuje ze své oblíbené pozice tyčku!
36:06
Ani téměř šest minut přesilovky v kuse Motoru nestačilo k tomu, aby vyrovnal. Domácí ale i dál mají územní převahu.
37:05
Po delší době si sáhl na puk i domácí brankář Strmeň. Takový lehký zákrok teď určitě i uvítal.
38:14
Na pouhé bránění mají berani ještě dost času, musí také sami útočit. Nicméně hra výrazně ztratila tempo v posledním období.
38:44
Samé přerušení je hra v závěru druhé části. Domácí fanoušci už jsou z vývoje utkání trošku nervózní.
39:34
Hosté se dostali do přečíslení, to překazil skvělým obranným zákrokem Michal Vondrka, který zkušeně přečetl hru a puk vypíchl.
39:35
Trest týmu (Zlín), 2 min. za nesportovní chování
39:55
Voženílek zblízka nedokázal dotlačit puk do sítě!
40:00
Skončila druhá třetina.
Zlín po druhé třetině vede v Budějovicích 2:1. Hra trochu ztratila tempo, podruhé se do vedení dostali hosté, Jihočeši pak nezvládli vyrovnat ani při několika přesilovkách v řadě.
40:00
Začala třetí třetina.
40:38
Domácí zamkli na úvod třetí části soupeře v jeho třetině, přesilovku ale Pech z úhlu nevyužil.
41:28
Pech měl další zajímavou možností, další početní výhodu ale domácí nevyužili.
42:42
Hanzl se prosmýkl do útočné třetiny, pak vypálil přes obránce, ale Kašíka nepokořil.
44:27
Valský vtrhl do útočné třetiny, chytrým zpětným pasem hledal spoluhráče, kteří to ale nečekali.
45:08
Hanzl kroužil a vymýšlel v útočném pásmu, byl ale dobře tísněný obranou beranů.
46:21
Modrého celku utíká čas celkem rychle. Naopak Zlín se už uchýlil k úsporné hře a jen posouvá puky do středního pásma.
47:58
Valaši jen občas vyrazí do protiútoku jako tomu bylo teď. Okál ale místo střely ještě přihrával, což nebyla dobrá varianta.
49:04
Valský si to namířil mezi dva obránce a zvládl i zakončit, Kašík mu však včas skočil pod nohy.
50:43
Vondrka řešil přečíslení zpětným pasem, ten na lépe postaveného Pecha ale neprošel.
51:24
Motoru se teď nedaří zavřít soupeře v jeho třetině. Berani drží domácí mimo nebezpečné pozice.
53:34
Šenkeříkovo nahození nebezpečně proskákalo brankovištěm, neuspěl ani následně Valský.
54:21
Ofsajd Zlínu nyní vůbec nevadí, do konce utkání už zbývá jen něco málo přes pět minut a hosté jsou blízko důležité výhře.
54:54
Štich (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Beránek a Percy
Stav zápasu Č. Budějovice - Zlín 2:2

Domácí se radují z vyrovnání. Po skrumáži za brankou se puk dostal na modrou čáru k Davidu Štichovi, jehož nahození končí v síti. Kašík toho asi moc neviděl, stejně jako při první brance.
56:20
Zlín se mohl vrátit do vedení. Strmeň ale dvakrát skvěle zakročil proti šanci hostů.
57:36
Ztráta náskoku hosty podráždila. Claireaux po odpískání napadl Šenkeříka, ten ale o rozmíšku neměl zájem.
57:49
Vráblíka poslal na mantinel Köhler, sudí raději přerušili hru, ale vylučovat nebudou. Domácí bek bude zřejmě v pořádku.
58:42
Strmeň raději podržel puk, vhazovat se bude po jeho levici. Zlín ještě nevzdává boj o tři body.
60:00
Skončila třetí třetina.
Po 60 minutách utkání vítěze nenašlo. Motor zvládl ve třetí části vyrovnat. Každý tým si připíše bod, o tom bonusovém se rozhodne v prodloužení či nájezdech.
60:00
Začalo prodloužení.
60:49
Zatím útočili jen hosté, ale k zakončení se nedostali. Střídá všech šest hokejistů.
61:56
Motor se stále ještě nedostal k puku, Zlínští ho drží a nechtějí pustit.
62:05
Percy zachytil puk a jel do přečíslení, ani nadvakrát ale Kašíka neprostřelil.
62:15
Vyloučen hráč Michasenok (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Motor může rozhodnout, bude hrát přesilovku 4 na 3. Domácí si před tím vzali oddechový čas.
62:57
Pech pálil z celkem nezvyklé pozice, Kašíka ale nepřekvapil.
63:33
Neuspěl ani Gulaš, hosté už jsou za půlkou těžkého oslabení.
64:01
Vyloučen hráč Ferenc (Zlín), 2 min. za faul loktem
64:01
Motor bude hrát pět na tři, konkrétně 14 vteřin. Pak se do hry vrátí Michasenok.
64:27
Zlín už je ve čtyřech, pokračuje klasická přesilovka Motoru.
65:00
Skončilo prodloužení.
Motor nevyužil šance a přesilovky v prodloužení, rozhodnou tedy samostatné nájezdy.