Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu posledního kola základní části hokejové Tipsport extraligy. V dnešním zápase své síly změří tabulkoví sousedé a rivalové v jednom. Olomouc hostí Brno.
Olomouc nalezla dobrou fazónu a ve všech uplynulých čtyřech špílech vyhrála za tři body. Včetně posledního vzájemného zápasu s Brnem. V DRFG aréně prohrávali Hanáci po dvou třetinách 0:2, ale v poslední periodě výsledek otočili.
Kometa od porážky s Olomoucí v následujících dvou zápasech nezaváhala. Nejprve venku přehrála Liberec 3:2 a doma si proti Kladnu udržela čisté konto (3:0).

Rozhodčí: Pražák (CZE), Ondráček (CZE) - Frodl (CZE), Komárek (CZE)
Počet diváků: 4 906

V dnešním zápase tak půjde o to, proti komu budou oba celky v předkole play off hrát. Pro Moru i Kometu připadá v úvahu Liberec a Vítkovice. V možném scénáři ale figurují i Pardubice.
Zápas začíná za necelých osm minut. Textovým přenosem Vás provede Václav Havlíček.
Kometa vjíždí na led. Dnes budou hosté hrát pouze na tři formace.
1:19
Bambula posílal střílenou přihrávku do předbrankového prostoru, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
1:45
Hrníčko vypálil z levého kruhu, ale Konrád měl na projektil dobrý výhled.
2:25
Vyloučen hráč Kolouch (Olomouc), 2 min. za hákování
Tansey otálel s rozehrávkou a Kolouch ve snaze vypíchnout svému sokovi kouč fauloval.
3:21
Kometa se v přesilovce ještě neusadila v pásmu Mory.
4:04
Neujala se ani nápaditá kombinace Krištofa a Zbořila.
4:25
Domácí jsou již v plném počtu.
5:29
Konrád teď neviděl na nebezpečné nahození Komety, ale domácí obránci nebezpečí zažehnali.
6:52
Krásnou kombinační akci sehráli útočníci třetí olomoucké formace, ale Knotkovi v poslední chvíli ujel kotouč z čepele.
8:40
Tomek bez problémů zasáhl proti dalekonosné střele Jana Švrčka.
9:34
Puk končí na střídačce Komety, následuje komerční přestávka.
10:23
Horký převzal kotouč na pravém kruhu a pak prudce vypálil. Konrád vytáhl pohotový zákrok.
11:59
Vyloučen hráč Burian (Olomouc), 2 min. za hákování
Burian fauloval Zbořila a Kometa bude hrát druhou přesilovku v zápase.
13:59
Ani tato přesilovka Brňanů nepřinesla větší vzrušení. Olomouc už je v plném počtu.
14:28
Krejčí z dobré pozice přestřelil.
15:16
Škůrek vypustil od modré tvrdou ránu, ale Matej Tomek spolehlivě ukryl kotouč ve výstroji.
15:51
Bartejs najel do třetiny a vypálil na vzdálenější tyč. Konrád zasáhnul bez problémů.
16:25
Sedláček vypálil, ale jeho ránu srazil do ochranné sítě Rašner. Komerční přestávka.
17:51
Káňa po přihrávce Krejčího zpoza brány těsně přestřelil. Následně Navrátil objel bránu a pak zakončoval z ostrého úhlu. Trefil pouze postranní síť.
18:10
Zablokovanou ránu přiklepl Krejčí Klimkovi, který byl zcela osamocen. Parádní zákrok však opět vytáhl Tomek.
19:15
Špatnou rozehrávku Komety chtěl potrestat Knotek, ale jeho přízemní bekhend se neujal.
20:00
Skončila první třetina.
Skončila první třetina. Zatím sledujeme vyrovnaný mač. Na střely na bránu shodně 5:5. Druhá třetina začne cca v 17:10.
Na Olomouckém zimním stadionu je již vše připraveno na začátek druhého dějství.
20:00
Začala druhá třetina.
20:08
Hned po buly převzal od Ondruška dlouhý pas Káňa a promptně po změně stran vyzkoušel Tomkovu pozornost.
22:10
Šikovou nahození se odrazilo od zadního mantinelu a skončilo až v obranném pásmu Komety.
23:06
Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
23:30
Černý trefil Horkého, který s bolestivou grimasou odjíždí střídat.
24:00
Další střela Černého těsně minula Tomkovu klec.
25:12
Za Kometu pálil nejprve Zbořil a pak Pavlík. Druhý jmenovaný na rozdíl od svého kolegy trefil prostor brány, tam však stál připravený Konrád.
25:52
Šik pálil z otočky a příliš nechybělo, aby jeho pohotový pokus zapadl pod břevno Konrádovy brány.
27:00
Největší příležitost dosavadního průběhu. Šoustal po bekhendové přihrávce Zbořila stanul tváří v tvář Konrádovi, ale slovenský gólman se vyznamenal.
27:15
Na druhé straně vypálil Burian. Tomek spolehlivý.
27:36
Škůrkova střela od modré skončila sražená brněnským blokem.
28:22
Krejčí (Olomouc) vstřelil branku (20. gól v sezóně) , asistence Tomeček a Káňa
Stav zápasu Olomouc - Kometa 1:0

Hokejová paráda končí gólem! Tomeček předal kotouč na osu Káňovi, který spatřil kolegu Krejčího na levém křídle. Krejčí najížděl zleva, pohybem oklamal Fajmona, který mu náznak zbaštil i s navijákem, a pak hvězdný centr zamířil přesně do vzdálenějšího víka.
29:15
Zleva tvrdě vypálil Ondrušek, ale přestřelil. Následné snažení Olomouce kazí ofsajd.
30:12
Holland se dostal do slibné pozice, ale trefil jen prostředek branky.
30:50
Konrád opět v permanenci. Vyrážečkou tentokrát zneškodnil střelu Tenseyho.
32:26
Nepřesná přihrávka Olomouce znamená icing. Hra se přesouvá před branku Branislava Konráda.
33:20
Icingem se proviňuje i Kometa. Následuje komerční přestávka.
35:08
Kostrbatá rozehrávka Olomouce nabídla střeleckou pozici Šikovi, jenž větší starosti Konrádovi nenadělal.
35:44
Černého pokus ukryl Tomek v lapačce.
36:43
Fajmon dostal přihrávku na modrou a vyslal tvrdý pokus. Konrád na poprvé kotouč nezkrotil. Z Brňanů ale nebyl k dorážce nikdo připraven.
37:14
Knotek nezištnou bekhendovou přihrávkou přes osu hřiště našel Kuska, který byl blízko od toho, aby vstřelil gól svému bývalému zaměstnavateli.
38:05
Vyloučen hráč Bartejs (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Kolouch šikovně naznačil rameny a jeho následný protipohyb zastavil Bartejs nedovoleným zákrokem.
38:17
Krejčí pálil z levého kruhu pouze do připraveného Tomka.
38:50
Z druhé strany zkoušel štěstí Jan Káňa.
38:58
Káňa tentokráte vybízel k teči, Tomeček z mezikruží jeho nabídku neusměrnil mezi tři tyče.
39:40
Káňa při přejezdu přes modrou klopýtnul a více se už asi nestane.
40:00
Skončila druhá třetina.
Olomouc se v prostřední části ujala vedení po krásné trefě Davida Krejčího. Z trestu Tomáše Bartejse zbývá ještě jedna vteřina. V druhé periodě střely na bránu 9:11.
40:00
Začala třetí třetina.
42:05
Líbivé kombinaci Brna chybělo zakončení. Kometa sice rozebrala olomouckou defenzivu, ale žádný z jejich hráčů z nadějné pozice nevystřelil.
42:35
Kevin Tensey zakončoval přečíslení dva na jednoho, na poslední chvíli se do jeho střeli vložil Škůrek.
44:08
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za sekání
Mora si vyzkouší třetí oslabení. Švrček sekl přes prsty Krištofa a míří na trestnou lavici.
44:23
I třetí přesilovka Komety začíná vyhozením Olomouce z obranného pásma.
58:47
Zbořil si najel do palebné pozice, Konrád měl na jeho ránu dobrý výhled a kotouč třímá v lapačce.
45:36
Kometa sice okupuje třetinu Hanáků, ale kloudnější příležitost si zatím nevypracovala.
46:10
Morávka už je opět v pěti.
47:53
Tomek raději přikryl pomalý kotouč před dojíždějícím Tomečkem. Komerční přestávka.
48:33
Navrátil se zkoušel kličkou probít přes dva protihráče, ale neuspěl a tak hrozí Kometa.
49:32
Silvester Kusko se podruhé v dnešním zápase dostal do slibné pozice. Z mezikruží nabruslil doleva a mířil na vzdálenější tyč. Odkrytou část klece těsně minul.
50:34
Faul na Jana Káňu končí rvačkou za Tomkovou bránou.
50:34
Tak jak to bude s trestnými minutami? Vše nasvědčuje tomu, že Olomouc bude hrát přesilovku pět na tři.
50:34
Vyloučen hráč Holland (Kometa), 2 min. za hrubost
50:34
Vyloučen hráč Zbořil (Kometa), 2 min. za hákování
Skutečně. Kohouti mají dvojnásobnou početní výhodu.
51:13
Káňova tvrdá rána trefila Tomkovo rameno.
51:50
Navrátilův pokus pouze vytloukl brněnský blok.
52:14
Kometa opět vyhazuje kotouč.
52:39
Brňané přežili dvojnásobné oslabení. Tohle může být klíčová fáze zápasu.
53:48
Kunc pohotově tečoval Burianovu nabídku. Příliš nescházelo.
55:15
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za podražení
A přesilovku dostává také Brno.
57:20
Ne. Přesilovky dnes nejdou ani jednomu týmu. Olomouc bez úhony přečkala další oslabení a už je kompletní.
58:00
Byly oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:50
Puk je v obranném pásmu Komety.
59:19
Knotek ze středního pásma vystřelil, Tomek následně rychle rozehrál, načež odjel na střídačku. Kometa v šesti!
59:59
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Klimek a Navrátil
Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:0

Tohle si Petr Kolouch vychutnal. Olomouc vítězí! Klimek v útočném pásmu přiklepl puk Kolouchovi, ten před brněnským bekem naznačil střelu, uvolnil se a zakončoval do prázdné brány.
60:00
Více už se v dnešním zápase nestane. Olomouc v posledním zápase základní části hokejové extraligy poráží Kometu 2:0. V předkole Hanáci pravděpodobně narazí na Vítkovice.
60:00
Kometa musí počkat na výsledek Mladé Boleslavi. Ta hraje zatím nerozhodně 2:2. Děkujeme, že jste sledovali naše textové přenosy v celé sezoně. V pátek začínají předkola play off a iDnes bude opět u toho.