Vážení čtenáři, vítejte u textové přenosu ze 47. kola hokejové extraligy. Potřetí v letošním ročníku změří síly Olomouc a Sparta Praha.
V předchozích dvou zápasech se body vždy dělily. Po nájezdech byli šťastnější Hanáci
V minulém kole vyhrála Olomouc 3:2 v Mladé Boleslavi. První vítězství za tři body od 7. ledna. Sparta si po dvou porážkách poradila doma s Litvínovem 3:1.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Obadal (CZE) - Kajínek (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:00
0:05
Zápas začal. V minulém souboji těchto celků v Plecharéně vedla Sparta ještě v 55. minutě 3:0, jenže náskok prohospodařila.
0:54
Polášek hledal Thorella, ale pouze rozehrál na icing.
2:02
Kotouč je u levého mantinelu, kde o něj bojuje hned pětice hráčů.
2:28
Bambula vyjel ze skrumáže a namířil si to přímo před sparťanskou klec, odkud donutil Machovskému k prvnímu vážnějšímu zákroku.
3:16
Machovský chybně rozehrál, Nahodil okamžitě našel Buriana, který byl před pražským gólmanem naprosto sám. Olomoucký forvard se otočil, ale bekhendem Machovského nepřekonal.
4:51
Konrád vyrazil Chlapíkovu střelu z úhlu.
5:19
S další střelou přispěchal Thorell, ale Konrád včas sklapl betony.
5:55
Polášek napřáhnul od modré. Konrád, zdá se, má před olympiádou dobře naladěnou formu.
6:34
Matushkin vyslal tvrdou střelu, kterou Konrád vůbec nemohl vidět.
7:13
Sobotka ztratil kotouč, Dujsík předal Krejčímu, který ještě hledal Káňu, ale ten na kotouč nedosáhl.
8:04
Olesz zpoza brány našel Navrátila, který následně přestřelil. Následuje komerční přestávka.
8:53
Matushkin našel Formana přihrávkou o zadní mantinel, Konrád sparťanského útočníka vykryl betonem.
10:37
Šmerhovo nahození sraženo do ochranné sítě. Vhazuje se před Konrádem.
12:03
Kombinace teď vázne na obou stranách.
12:48
Řezníček po přihrávce Mareše pálil od modré, jenže trefil hned prvního obránce.
13:32
Káňa si na souboj jeden na jednoho nevěřil. Podržel kotouč v útočném pásmu, ale pak o něj přišel.
13:45
Po ofsajdu Olomouce následuje druhá komerční přestávka.
14:10
Vyloučen hráč Sobotka (Sparta), 2 min. za podražení
První přesilovka utkání. Sobotka na modré podrazil Olesze a jde si odpočinout.
14:27
První kombinace kohoutů skončila nezdarem. Sparta se osvobozuje.
14:48
Teď už to bylo lepší. Ke střele se dostal Ondrušek, obětavým blokem ji srazil Kaše. Následně střílel Krejčí.
16:10
Tahle přesilovka Sparťanům příliš vrásek nenadělala. V jejím závěru střílel Řezníček, trefil pouze Řepíka.
17:15
Chlapík dobrých dvacet vteřin kroužil s pukem v útočné třetině, Dujsík ho do většího nebezpečí nepustil.
18:03
Zakázané uvolnění Olomouce.
18:11
Vitouch baseballově trefil skákavý kotouč, Konrád na přední tyči zasáhl.
18:25
Olesz vystřelil, Machovský vyrazil a v sedě ještě zlikvidoval dorážku Jiřího Ondruška.
19:06
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za hákování
Švrček zahákoval Sobotku a necelou minutu před koncem první periody se i Sparta dostává do početní výhody.
19:49
Thorell (Sparta) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Chlapík a Matuškin
Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:1

Krásná přesilovková kombinace Sparty končí gólem! Matushkin našel Chlapíka, který diagonálně oslovil Thorella. Švédský snajpr zaklekl a z první, byť z ostrého úhlu, zamířil přesně na vzdálenější tyč.
20:00
Skončila první třetina. Sparta byla drahnou dobu úvodního dějství aktivnějším týmem, jedenáct vteřin před sirénou svoji snahu přetavila ve vedoucí branku.
Hráči už jsou připraveni k zahájení druhé třetiny.
20:00
21:03
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (22. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:2

Sparta navyšuje vedení. Filip Chlapík hledal některého ze svých spoluhráčů, jeho střílenou přihrávku ale bruslí srazil Jiří Ondrušek přímo do protipohybu svého brankáře.
21:24
Vyloučen hráč Kunc (Olomouc), 2 min. za podražení
21:53
Konrád neudržel ránu a Řepík byl blízko ke gólové dorážce, ale vzájemně si zavazel s Horákem.
22:16
A další příležitost Sparty! Pavelkova střela rozezvonila břevno.
22:53
Sparta se pokusila sehrát stejný přesilovkový vzorec jako před první brankou, Chlapíkovu ránu ale srazil jeden z domácích beků.
22:53
Vyloučen hráč Kaše (Sparta), 2 min. za sekání
Počty hráčů na ledě se na půlminuty vyrovnají.
23:28
Kunc zpět na ledě, začíná zkrácená olomoucká přesilovka.
23:50
Káňovi přeskočil kotouč přes hokejku a Hanáci se vyhání z útočné třetiny.
24:35
Káňa (Olomouc) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Krejčí a Knotek
Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:2

Jan Káňa snižuje! Kombinace po známé trase. Krejčí objel obránce, připravil kotouč Káňovi, který měl dostatek času na to si puk zpracovat a přesně zamířit do horní růžku Machovského brány.
25:35
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za hákování
Tomáš Dujsík se hodně diví. Domácí bek zahákoval Prymulu a oslabuje svůj tým.
25:53
Řepík (Sparta) vstřelil branku (20. gól v sezóně) , asistence Sobotka a Pavelka
Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:3

S góly se teď roztrhl pytel. Sparta znovu odskakuje na dvoubrankový rozdíl. Řepík od mantinelu napřáhl a trefil ukázkově nad vyrážečku Branislava Konráda.
27:01
Domácí publikum se teď velmi zlobí. Chlapík na modré poslal Rašnera k zemi, ale rozhodčí nevylučují. Po ofsajdu následuje komerční přestávka.
29:09
Moravčík vyrazil Kuskovi hokejku z ruky, načež se Sparťané dostali ke střele. Konrád betony včas sklapl.
30:11
Vyloučen hráč Pavelka (Sparta), 2 min. za nedovolená výstroj
Pavelka mimo dějiště hry srazil Krejčího a míří na trestnou lavici.
30:34
Ondruškova rána těsně minula Machovského levou tyč.
30:48
Vzápětí pálil Krejčí, Machovský vyrazil do ochranné sítě.
30:54
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (23. gól v sezóně) , asistence Horák
Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:4

Filip Chlapík se prosazuje při vlastním oslabení! Ondrušek po vhazování přikopl puk pouze k Horákovi, jenž vyslal Chlapíka do samostatného úniku, který neomylně proměnil.
34:29
I Olomouc se ve vlastním oslabení dostala do samostatného úniku. Jan Knotek pod presem obránců zkoušel ještě Machovskému udělat kličku, ta mu však nevyšla.
35:24
Kaše po přiklepnutí Matushkina přestřelil.
35:32
Vyloučen hráč Matuškin (Sparta), 2 min. za hákování
Podruhé v zápase uvidíme herní situaci čtyři na čtyři. Matushkin totiž zahákoval Krejčího, což rozhodčím neuniklo.
35:46
Olomouc v plném počtu. Začíná domácí přesilovka.
38:53
Po Ondruškově nadvakrát sražené střele sahal Nahodil, ale k úspěšné dorážce mu kousek scházel.
37:25
Olesz nevěděl komu, tak z úhlu vypálil. Machovský hřímá kotouč v lapačce.
37:32
37:41
Švrček tvrdě vypálil. Machovský betonem vyrazil pouze ke Kuncovi, který ale z bezprostřední blízkosti pražského gólmana překonat nedokázal.
38:21
Kunc podruhé, Machovský ho opět vykryl.
38:58
Krejčí se při úhybném manévru dostal ven z útočné třetiny a vystavil tak své spoluhráče do ofsajdu.
40:00
V prostřední dvacetiminutovce jsme viděli hned čtyři branky. Tři z toho vsítili Sparťané, jedinou trefou za Hanáky korigoval Jan Káňa. Olomouc ale paradoxně Pražany v druhé třetině přestřílela - 13:8 na střely na bránu.
40:00
40:30
Bambula po střetu se Sobotkou zůstává na zemi. Nevylučuje se.
40:31
Bambula už je na střídačce a hra pokračuje.
41:46
Prymula se šikovně protáhl kolem olomouckého beka. Následná střela propadla za Konráda, ale nedostala se za brankovou čáru, načež přemírou snahy svého gólmana srazil Lukáš Mareš. Hra se přerušila.
43:32
Sobotka (Sparta) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Šmerha
Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:5

Pátý gól Sparty. Šmerha po ataku Krejčího nezakončil. Volný puk ale uzmul Sobotka, který zamířil přesně nad lapačku Branislava Konráda. Tohle už je debakl.
44:59
Vyloučen hráč Kaše (Sparta), 2 min. za podražení
Navrátil se protáhl kolem Kašeho, který olomouckého hokejistu následně srazil nohou k zemi.
45:29
Ondruškovu ránu bez problému ukryl Machovský.
45:44
Káňův pokus zablokoval Chlapík. Puk ve středním pásmu.
46:21
Ondrušek si dvakrát vyměnil puk s Navrátilem. Následně domácí kapitán zapojil do kombinace i Krejčího, který mu puk příhodně přiklepl ke střele. Tu zlikvidoval Machovský.
47:07
Hosté jsou v plném počtu.
47:07
47:31
Tohle je dlouhé. Šmerhova přihrávka končí na zakázaném uvolnění.
50:16
Nahodil přes hradbu těl vypálit nedokázal.
50:42
David Krejčí v ofsajdu.
51:26
Řepík (Sparta) vstřelil branku (21. gól v sezóně) , asistence Sobotka a Šmerha
Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:6

Zdá se být rozhodnuto. Sparťané líbivou kombinací rozebrali domácí obranu. Sobotka ve střelecké pozici ještě přihrál přes osu hřiště Řepíkovi, který zakončoval téměř do prázdné brány.
51:39
Machovský vykryl Kuskovu střelu.
53:48
Burian ani Řezníček svými pokusy Machovského nepřekonali. Po zásahu ochranné sítě se hra přerušuje a následuje komerční přestávka.
55:57
Burian přejel všechny tři pásma, ale do zakončení se neprotlačil.
56:30
Konrád lapačkou promáchl, sparťanská střela ale mířila nad.
57:31
Řepík efektním lobem z vlastního pásma vyslal do potenciálního úniku Šmerhu, včas z brány ale vyjel Branislav Konrád a nebezpečí uhasil.
59:12
Forman mohl ještě přikrášlit výsledek. Po laciné ztrátě domácích se pražský útočník vydal do úniku, Konrád ale jeho kličku přečetl a lapačkou zachytil jeho pokus.
60:00
Více se v dnešním utkání nestane. V Olomouci jsme sledovali povedené představení Sparťanů, kteří poprvé v sezoně Hanáky poráží. Navíc pětibrankovým rozdílem. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos. Z Olomouckého zimního stadionu pěkný zbytek dne přeje Václav Havlíček.

28. 2. 2023 18:30Sparta–Olomouc 1:2
20. 12. 2022 18:00Olomouc–Sparta 0:1
30. 10. 2022 16:00Sparta–Olomouc 2:5
22. 9. 2022 18:00Olomouc–Sparta 4:0
25. 2. 2022 18:30Sparta–Olomouc 6:3
30. 1. 2022 17:00Olomouc–Sparta 1:6
12. 12. 2021 15:00Sparta–Olomouc 3:4
24. 10. 2021 17:20Olomouc–Sparta 4:3