Po čtrnácti dnech vás vítám u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny, ve které dnes bude rozjeté domácí Dynamo hostit pražskou Spartu. Východočeši budou hájit sérii šesti výher v řadě.
0:00
0:16
Po pár vteřinách hry tu máme zakázané uvolnění Sparty.

Rozhodčí: Šír (CZE), Veselý (CZE) - Zíka (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:35
To samé na straně Dynama.
1:03
Cienciala hledal Říčku na levém křídle, ten se ale k zakončení nedostal.
1:32
Paulovič si vybruslil zpoza branky a zkusil bekhendem překvapit Saláka, gólman Sparty ale svůj tým podržel.
1:46
Na druhé straně si výrazně pohodovější první zásah v dnešním utkání připisuje Dominik Frodl.
3:07
Dennis Robertson nedokázal zastavit Patrika Prymulu, jenž se objevil úplně sám před Frodlem, domácí brankář ale jeho zakončení vyrazil!
3:36
Poulíček mířil nad Salákovu lapačku, ale nakonec netrefil branku.
4:45
Řepík číhal na přihrávku přímo před brankou, ale stihl jej zablokovat domácí obránce.
5:33
Dynamo velmi lacině odevzdává soupeři jeden kotouč za druhým a Sparta se už pěknou chvíli drží v útočném pásmu.
8:07
Řepík (Sparta) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Sobotka a Jandus
Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:1

Další okénko v obraně Dynama už Sparta trestá a jde do vedení! Michal Řepík se dostal do samostatného úniku a bekhendovým blafákem pověsil puk za Frodla.
10:20
Zakázané uvolnění Dynama.
10:46
Rozjetý navrátilec do sestavy Ondřej Roman hledal před brankou najíždějícího Ondřeje Rohlíka, ten ale nedokázal zpracovat puk.
11:24
Velký prostor v útočném pásmu dostal Maxim Matuškin, ale jeho střela mířila vedle.
12:51
První útočná formace domácích si vytvořila tlak v obranném pásmu Sparty, ale zakončení nepřišlo.
13:16
Ofsajd Pardubic.
14:13
Rohlík dojel v obranném pásmu Sparty puk odražený od mantinelu a bekhendem jej poslal na Saláka, ten byl ale připraven.
14:45
Lukáš Anděl se ze složité pozice snažil trefit odkrytou branku, ale Salák se zvládl přemístit a má další zákrok!
15:11
Camara (Pardubice) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Kousal a Musil 11
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:1

Další kombinace první lajny Dynama už nese ovoce a pět minut před koncem první třetiny vyrovnává Anthony Camara! Kanadský útočník se prosadil prudkou střelou z první na levém kruhu pro vhazování.
15:47
Tvrdým příklepem z první z bezprostřední blízkosti mohl Spartě vrátit vedení Roman Horák, ale Frodl proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou!
17:00
Frodl vyrážečkou zastavil dorážku Sparty přímo na brankovišti!
17:23
Zakázané uvolnění hostů.
17:30
Hned po buly pálil exsparťan Robert Říčka, ale netrefil branku.
18:07
Sparta hraje ve výhodě.
18:19
Vyloučen hráč Cienciala (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Dvě minuty za vysokou hůl dostává David Cienciala.
18:35
Z první pálil Matuškin, ale Frodl vyráží.
19:11
Frodl betonem zastavil již druhý přesilovkový pokus Filipa Chlapíka.
20:00
První třetina končí. Jasně lepším týmem byla Sparta, stav utkání je však 1:1. Na bekhendový blafák Michala Řepíka odpověděl Anthony Camara.
20:00
20:45
Sparta si ještě do druhé třetiny přenášela část přesilovky, ale využít ji nedokázala.
20:57
Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Říčka a Vála
Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:1

Dynamo naopak dokázalo otočit vývoj zápasu! Na 2:1 pro domácí dává David Cienciala.
21:45
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Camara a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:1

A ve druhé minutě prostřední části Dynamo utíká do dvougólového vedení! Anthony Camara přesnou přihrávkou našel rozjetého Adama Musila, kterému stačilo nastavit hokejku a trefit bránu!
22:19
Mohlo to být 4:1, Dynamo trefuje tyč!
22:57
Po Buchteleho zakončení zasahuje Frodl.
23:33
Dynamo se poměrně rychle dostalo přes celé hřiště do útočné třetiny, z ní se ale samo vyhnalo nepovedenou zadovkou.
24:02
Horák vybídl před branku najíždějícího Řepíka, jeho střelu vyrazil Frodl a z dorážky Sparta trefila tyč, navíc vykoledovala faul.
24:02
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za sekání
Zdráhal dostává dvě minuty za sekání.
24:35
V oslabení se do brejku dostal Matěj Blümel, ale jeho zakončení nemělo potřebnou razanci!
25:18
Matuškinovu střelu od modré zastavil domácí obránce.
26:00
Dynamo už je kompletní, střela Sparty letěla mimo.
26:48
Camara nadvakrát dorážel před Salákem a jen těsně netrefil branku!
27:39
Před branku Sparty se cpal Patrik Poulíček, ale zakončit nedokázal.
28:40
Dynamo drží puk na hokejkách a Spartu v současných chvílích vůbec k ničemu nepouští.
29:06
29:37
Ofsajd také na straně Sparty.
30:47
Po buly v útočném pásmu vypálil Říčka, Salák na jeho střelu jen tak tak dosáhl betonem.
31:15
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Mikliš a Buchtele
Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:2

Po nedůrazu domácích v obranném pásmu Sparta snižuje na rozdíl jedné branky! Mezi kruhy do puku jen tak plácl Filip Chlapík a kotouč propadl až za Dominika Frodla.
31:37
Před Frodlem byl úplně sám Erik Thorell, pardubický brankář ale puk zastavil a z brankoviště jej zametli domácí obránci!
32:11
Z velkého úhlu to zkoušel Tomáš Pavelka, ale Frodl se zvládl přesunout k tyči a jeho střelu zastavit.
32:55
Další střela z úhlu od Miroslava Formana, tentokrát ale puk letěl úplně mimo branku.
34:34
Z levého křídla pálil rozjetý Cienciala, ale netrefil branku.
34:40
Vyloučen hráč Frodl (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Sparta bude hrát další přesilovku, dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště dostává Dominik Frodl. Odsedí je Robert Říčka.
35:30
Matěj Blümel se na obranné modré čáře kličkou zbavil obránce a dostal se do samostatného úniku! Už podruhé dnes v takové situaci ale nedokázal Saláka překonat a zlostí rozlámal hůl o mantinel!
36:09
Frodl vyhazuje puk až k Salákovi a Spartě se nedaří usadit se v útočném pásmu.
36:54
Říčka zachytil sparťanskou rozehrávku, ale v dobré pozici minul branku!
38:01
Tvrdým příklepem z první vypálil Buchtele, ale přestřelil bránu.
38:30
Puk putoval přes Camaru a Kousala až na levé křídlo k Adamu Musilovi, jeho zakončení z první ale zastavil Salák.
38:57
Matěj Blümel nedává gól ani ve třetím nájezdu na Saláka!
39:29
Saláka má v lapačce střelu Marka Hecla.
40:00
Díky povedenému vstupu do druhé třetiny dalo Dynamo dvě branky během dvou minut a po zásazích Musila a Ciencialy vede 3:2. Za Spartu snižoval Filip Chlapík.
40:00
40:20
Na levém křídle se do zakončení dostal Camara, ale netrefil branku.
42:07
Blümel nabil v útočném pásmu Juraji Mikušovi, ale jeho rána neprošla přes obránce.
42:49
David Vitouch se otočil na brankovišti a trefil tyč!
43:45
Řepík v útočném pásmu Sparty obral o puk domácího hráče, položil si Frodla a už to vypadalo, že v pohodě zakončí do prázdné brány, jenže Frodl mu v tom nakonec dokázal zabránit!
44:44
Frodl kryje puk lapačkou před najíždějícím Miroslavem Formanem.
45:41
Paulovič hledal najetého Říčku, ten ale pokus o útok vzdal a odjel střídat.
47:14
Buchtele tvrdou ranou přestřelil branku.
47:57
Rozjetý Tomáš Dvořák z pravého křídla netrefil branku.
48:41
K odraženému puku se mezi kruhy dostal Daniel Voženílek, ale Frodl jeho střelu vyrazil!
49:43
Sparta drží Dynamo pod velkým tlakem v obranném pásmu.
50:20
Hecl se dostal ke střele přes obránce, Salák ji ale vyrazil.
51:28
Poláškovo nahození Frodl zkrotil, ale na brankovišti musel ještě zasahovat domácí obránce.
51:45
Musil na pravém křídle mířil nad Salákův beton, ale gólman Sparty má další zákrok.
52:49
Cienciala stíhal kotouč před vyjetým Salákem, ale gólman Sparty byl rychlejší.
54:00
Thorell nepříjemně tečoval nahození od modré čáry, ale Frodl zareagoval!
55:38
Camara si chystal kličku na obránce a následné zakončení, ale upadl a Salák byl nakonec bez práce!
56:13
Robert Říčka se s vypětím všech sil přes dva obránce dostal až před Saláka, ale jeho bekhend neměl razanci.
56:46
Do konce základní hrací doby zbývají tři minuty, Dynamo se začíná naplno věnovat bránění těsného vedení.
57:23
Ciencialovu ránu z první vyráží Salák.
57:54
Neuvěřitelná akce Sparty v útočném pásmu, po které už si Chlapík chystal zakončení do prázdné brány, ale Frodl dokázal u tyče zastavit puk lapačkou!
57:54
Sparta bere oddechový čas, Salák zůstává na střídačce!
58:00
Dynamo vyhazuje puk pouze na zakázané uvolnění.
58:23
Sparta se sama vyhnala z útočného pásma až za vlastní branku.
59:02
Vyloučen hráč Thorell (Sparta), 2 min. za sekání
Minutu před koncem si Dynamo zahraje dnešní první přesilovku. Menší trest za sekání inkasuje Erik Thorell.
59:13
Rázem se v útočném pásmu drží Pardubice.
59:53
Salák znovu opouští branku.
Sparta byla dnes v Pardubicích aktivnějším týmem, ale ve třetí třetině už gól nepadl a Dynamo tak uhájilo těsné vedení, díky čemuž získává sedmé vítězství v řadě. Krásné vánoční svátky vám z enteria areny přeje Marek Votke.

5. 2. 2023 14:45Sparta–Pardubice 4:2
13. 1. 2023 18:00Pardubice–Sparta 0:0
10. 1. 2023 17:30Pardubice–Sparta 0:3
6. 11. 2022 17:20Sparta–Pardubice 2:3
30. 9. 2022 18:00Pardubice–Sparta 2:3
1. 2. 2022 19:00Sparta–Pardubice 5:4
21. 12. 2021 18:30Pardubice–Sparta 3:2
20. 10. 2021 18:30Sparta–Pardubice 1:2