Příjemné nedělní odpoledne! Pražská Sparta hostí v rámci 32. kola hokejové extraligy na svém ledě Olomouc. Utkání vám přineseme v podrobné online reportáži, vítejte u ní.
Soupeři jsou v tabulce sousedy. Jenže zatímco osmá Sparta nabírá formu a z posledních sedmi zápasů pětkrát vyhrála, Olomouc spíš strádá. Předchozích šest duelů, pouze jediný triumf.
Ještě jednou zdravím z pražské O2 areny a přeji hezkou třetí adventní neděli. Led už je upravený a za pár minut na něj nastoupí hráči.

Rozhodčí: Horák (CZE), Hejduk (CZE) - Ondráček (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 1 000

V brance Sparty střídá Matěj Machovský Alexandera Saláka, jenž Pražanům v pátek pomohl k vítězství v Hradci. Olomouckou klec bude opět krýt Jan Lukáš.
0:00
0:12
Sparta vyhrála úvodní buly, začala kombinovat s pukem za brankou a následně vyhodila na zakázané uvolnění.
0:31
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Pavelka a Sobotka
Stav zápasu Sparta - Olomouc 1:0

To byl hodně rychlý začátek, domácí najednou vedou! Puk se po střele Pavelky odrazil přímo před Jana Buchteleho, který střílel do odkryté branky.
2:03
Střelu Formana kryje Lukáš.
2:28
O puk se teď už delší dobu svádí boj v rohu hřiště.
3:03
Bambula (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Černý a Nahodil
Stav zápasu Sparta - Olomouc 1:1

Olomouc vyváží puk z rohu hřiště a hned skóruje! Machovského z hranice pravého kruhu prostřelil Jan Bambula.
4:12
Střelu Dvořáka vytečoval mimo branku Řepík.
4:59
Nyní se pro změnu hraje po rozích sparťanského obranného pásma.
5:20
Oba celky střídají, puk je za brankou Hanáků.
6:46
S kotoučem více hrají hosté, kteří ovšem nejsou nijak nebezpeční.
7:43
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil Machovský, který lapil olomoucké nahození. Následuje komerční přestávka.
7:43
Úvod zápasu byl takový zvláštní. Týmy si nevytváří šance, hrají opatrně, více ve svých obranných pásmech a po mantinelech, přesto padly už dvě branky.
8:11
Černý při ráně na modré zlomil hůl a pak i s ní odehrál kotouč, aby zabránil sparťanskému brejku. Obránce Mory tak dostane dvouminutový trest.
8:11
Vyloučen hráč Černý (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Dvě minuty za hru se zlomenou holí (nepovolená výstroj).
9:48
Hosté při oslabení navštěvují i útočné pásmo, Klimek vyzkoušel Machovského.
9:31
Sparťané chtěli zakombinovat do prázdné branky, ale přihrávky se jim nevydařily.
11:21
Střelu Dvořáka odráží Lukáš. Puk pak skončil zezadu na síťce olomoucké branky, kde jej Lukáš ztlumil.
11:37
Rozhodčí přerušují hru při dalším boji o kotouč na zadním mantinelu kousek od Machovského.
11:55
Domácí nahazovali kotouč do pásma, Lukáš jej pak přikryl vyrážečkou. Vhazovat se bude po jeho levici.
13:02
Gólmani si na obou stranách zkusili rutinní zákroky betonem. Machovský puk dokonce odrazil do ochranné sítě.
13:02
Na řadu přichází další přestávka na úklid ledové plochy.
13:17
Olomoučtí vyráží na další zteč, ale nemohou se prokousat přes sparťanskou modrou čáru.
14:21
Puk se při útocích z obou stran zpravidla nedostává dál než do středního pásma.
15:31
Krejčí nahrál do šance Káňovi, který trefil boční síťku.
16:00
Domácím se v poslední době přece jen daří dostávat do útočného pásma, ale Hanáci pracují v obraně velmi dobře.
16:30
Icing Sparty.
16:48
Pražané se při střídání vyhýbali puku, aby nehráli v šesti.
17:32
Dvořákův pokus se snažil jeden ze sparťanských útočníků ze vzduchu doklepnout za Lukáše, ale nezadařilo se mu.
18:37
Střelu Formana vytěsňuje Lukáš.
19:04
Domácí teď už tlačí na hosty a vykoledovali si faul, sudí ponechávají výhodu. Nejspíš fauloval David Krejčí, který si soupeře podržel na mantinelu.
19:05
Vyloučen hráč Krejčí (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
19:39
Mora se rychle osvobozuje. S hrou v oslabení evidentně nemá problém.
19:59
Sobotka už jen stihne přejet modrou čáru a to bude prozatím vše.
20:00
Úvodní dvacetiminutovka skončila a dá se konstatovat, že se odehrála prakticky bez větších příležitostí. Oba týmy jednou skórovaly, Sparta se do útoku dostávala častěji, ale příliš nebezpečná nebyla. Olomouc totiž předvádí také solidní výkon a vychází ze zajištěné obrany.
20:00
20:06
Sparta opět vyhrála na buly a ještě jí zbývá minuta z přesilovky.
20:55
Wow, Lukáš teď vytáhl famózní zákrok hokejkou, kterou vyškrábl sparťanskou střelu po skvělé Sobotkově přihrávce spoluhráči před odkrytou branku. Nádherný moment.
22:20
S kotoučem hraje také Olomouc, která se usadila v útočném pásmu, ale puk spíš koluje podél mantinelů.
24:21
Mora dál kombinuje v útočné třetině.
24:38
Domácí se dostali ven ze svého pásma, ale následně se provinili postavením mimo hru.
25:30
Kdyby ledovou plochu snímala termokamera, asi by teď prostor podél mantinelů musel být úplně rudý, oba týmy hrají stále hlavně po nich a nedarují si žádný volný prostor.
26:44
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Mikliš a Sobotka
Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:1

Nyní se však přece jen prosazují domácí, kteří tolik ze hry neměli. Znovu se prosadil Jan Buchtele.
27:01
Zakázané uvolnění domácích.
27:16
Dvořák před brankou podrazil Nahodila a Olomouc si zahraje první přesilovku. Ještě předtím však přichází komerční přestávka.
27:16
Vyloučen hráč Dvořák (Sparta), 2 min. za podražení
27:57
Káňa na modré rukavicí zachytil vyhozený kotouč a Olomouc se dál drží v útočné třetině.
28:31
Teď už se domácí osvobozují.
28:58
Tomečkovu ránu z levé strany Machovský chytá.
29:05
Pražané znovu vyhazují.
30:22
Doležal zkoušel vystřelit, jeho pokus zblokovala olomoucká obrana.
30:34
Ofsajd Olomouce.
31:14
Obě mužstva vyměňují formace, kohouti drží puk na svých holích.
31:58
S Řepíkovou střelou na rameno si Lukáš nadvakrát poradil.
32:12
Horák dostal puk do mezikruží, zblízka ovšem minul Lukášovu klec.
33:07
Sparťané nyní hrají jako v přesilovce, olomoucká pětka je unavená a domácí se snaží udeřit.
33:43
Burian (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Bambula a Nahodil
Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:2

Místo toho se ovšem Olomouc dostala ze svízelné situace, a ba co víc, vyrovnává! Machovský neudržel střelu Viléma Buriana z pravé strany a puk se za jeho zády došoural až za brankovou čáru.
34:34
Krejčí lehce poslal puk pryč z obranného pásma.
36:46
Sparta vyráží do útoku. Thorellovu ránu z levé strany Lukáš sebral do lapačky.
36:46
Po komerční přestávce bude utkání pokračovat.
37:07
Mora posílá puk přes všechny čáry na icing.
37:23
Lukáš vychytal i Matuškinovu střelu z předbrankového slotu.
39:01
Hosté se drží v útočné třetině.
39:49
Pražané puk dostávají pryč a prostřední dějství se už dohrává.
40:00
V Praze i nadále platí nerozhodný stav. Zápas je poměrně vyrovnaný, i když lze vidět, že Sparta má větší útočnou kvalitu a Olomouc v některých momentech drží brankář Jan Lukáš. Ten si také připsal jeden z nejhezčích zákroků ročníku, když pohybem holí ukradl Spartě gól.
40:00
40:09
Podobně jako na startu úvodní části Sparta rychle po vyhraném vhazování posílá puk nechtěně na icing.
40:37
Sám před brankářem Lukášem zůstal jeden ze sparťanských útočníků, ale přestřelil horní růžek, na který mířil.
41:01
Rozhodčí domácím odpískali sporný icing.
41:57
První dvě minuty úvodní třetiny se i přes dvě zakázaná uvolnění hrají zejména v obranném pásmu Olomouckých.
42:31
Lukáš raději přikryl puk před napadajícím hráčem domácích.
42:49
Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Burian a Rašner
Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:3

Olomouc byla důrazná na brankovišti a prosazuje se! Kotouč nějakým způsobem prošel pod ležícím Machovským. Úspěšným střelcem je Lukáš Nahodil.
43:32
Aktivní byl na druhé straně Buchtele před Lukášem a propuká první větší mela. Branka zůstává mimo svou pozici.
44:11
Domácí obránci hrají s pukem a snaží se najít volného spoluhráče.
44:49
Hanáci ostřelují sparťanskou branku, avšak opakovaně míří mimo.
44:59
Pražané vyhazují na další icing.
45:57
Po pasáži plné nahození a posunů puku po mantinelech se icingem proviňují pro změnu hosté.
47:15
Forman na pravé straně nabral rychlost, překonal svého strážce a osamocený vypálil. Lukáš jeho ránu vyrazil. Puk končí mimo ledovou plochu.
47:15
Na řadě je komerční přestávka.
48:39
Řepíkovu ránu od modré Lukáš vytěsňuje mimo branku, na druhé straně černou pryž lapačkou zakryl Machovský.
49:31
V několika soubojích se nalevo od Lukáše utkali Dujsík s Doležalem. Oba aktéři si spolu ještě něco vyříkávají. Hra běží dál.
50:48
Po Řepíkově krosové nahrávce branku minul jeden ze sparťanských útočníků, nejspíš to byl Erik Thorell.
52:55
Klimek před brankou tečoval Kuskovo nenápadné nahození a puk trefil stojícího Machovského do betonu. Teď měli domácí štěstí.
53:45
Ze souboje v rohu dostali kotouč Pražané, kteří si následně došli pro faul a vyzkouší si třetí přesilovou hru v utkání.
53:53
Vyloučen hráč Kunc (Olomouc), 2 min. za hákování
Na trestné lavici už sedí Michal Kunc, ještě před domácí výhodou 5 na 4 je tu poslední komerční pauza.
54:01
Lukáš si s prvním zakončením domácích v nové početní výhodě věděl rady.
54:20
Sparťané před Lukášem vytvořili další závar, z kterého nakonec vyšlo olomoucké vyhození z obranného pásma.
55:45
Doležal pálil na přesouvajícího se Lukáše, leč při střele zlomil hůl.
55:55
Lukáš zakročil i proti další Matuškinově bombě.
56:48
Další dlouhý souboj v rohu sparťanského obranného pásma, kde hosté zašlapávali puk.
57:31
Pražané poslali puk na icing a čas na srovnání se jim rychle krátí.
58:18
Trenér Jandač už Machovskému rukou značí, že má ještě počkat, než vyrazí z branky.
58:19
Je tu vhazování po levém boku Lukáše, Machovský jde z brány! Sparta hraje v šesti.
58:45
Lukáš pohotově přikryl kotouč, a zamezil tak nebezpečně vyhlížejícímu závaru před svou brankou.
59:12
Matuškinův pokus chytá Lukáš a Jandač rozhodčím ukazuje gestem písmenko "T". Sparta si vybírá oddechový čas.
59:12
Sudí už domácí hnali pryč od střídačky, kde si hráči ještě vysvětlovali, jak další vteřiny sehrají.
59:23
Lukáš si připisuje další zákrok.
59:36
Pavelka (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Chlapík a Matuškin
Stav zápasu Sparta - Olomouc 3:3

Na zblízka tečovaný puk už nicméně nedosáhl, Sparta dokázala včas vyrovnat! Gól je připsán obránci Tomáši Pavelkovi.
60:00
Skončila třetí třetina.
Stav utkání tedy přece jen zůstává nerozhodný a rozhodne prodloužení. V něm se hraje pět minut ve třech hráčích na každé straně.
60:00
Začalo prodloužení.
60:03
Úvodní buly zvládla úspěšně tentokrát Mora.
60:33
Sobotka zůstal sám, ale jeho bombu z nadějné pozice Lukáš zneškodnil.
61:02
Na druhé straně se do nájezdu ze strany dostal Rašner. Machovský jeho ránu po ledě betony vyráží.
62:21
Obě mužstva střídají, puk má na holích Olomouc.
62:32
Hosté nepřešli přes modrou čáru podle pravidel – ofsajd.
62:50
Machovský si přijíždějící kotouč sebral do lapačky.
63:28
Lukáš vychytal Horákův únik špičkou pravého betonu!
64:28
Olomoucký brankář zneškodnil i střelu Thorella a následné dvě dorážky.
64:58
Sparta zkusil poslední útok. Po pravé straně se rozjel Chlapík, ale Lukášova lapačka teď zafungovala jako masožravka. Olomoucký gólman zákrok hezky prodal divákům.
64:58
Rozhodčí zajel do boxu časoměřičů a po poradě s videorozhodčím ještě zbývají dvě sekundy místo původních šesti desetin.
65:00
Skončilo prodloužení.
Nic zásadního se už nestalo, vítěze dnešní bitvy určí samostatné nájezdy.
Rozhodčí si k sobě vzal oba kapitány, poté se Švrček vydal za trenérem a vrátil se zpátky k dvojici hlavních. Jestli jsem signalizaci dobře pochopil, tak začne Olomouc.