Příjemný nedělní podvečer! České Budějovice hostí v rámci 32. kola hokejové extraligy na svém ledě Kladno. Utkání vám přineseme v podrobné online reportáži, vítejte u ní.
Ani jeden z týmů momentálně neprožívá povedené období. České Budějovice prohrály pětkrát v řadě a na předposlední Kladno se nebezpečně dotahuje zvedající se Zlín.
Do kladenské sestavy se vrací Danny Kristo, pozice třináctého forvarda připadla Antonínu Melkovi.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Kika (CZE) - Zíka (CZE), Bohuňek (CZE)
Počet diváků: 1 000

Jihočeši mohou jednozápasovém trestu využít kapitána Milana Gulaše.
0:00
1:53
Oba celky předvedly první ofenzivní výpady, zatím však brankáři zůstávají v klidu.
2:20
Bow jako první zasahoval, proti Abdulově ráně však nemusel tasit těžký zákrok.
4:06
První domácí útok zamkl na chvíli Rytíře v jejich pásmu. K pořádné střele se však Gulaš a spol. nedostali.
5:03
Hrachovina musel zasahovat po nahození od modré čáry, i přes částečně zakrytý výhled si poradil.
5:50
Račuk objel branku, vytočil se ke střele, pak ale z úhlu nepřekvapil domácího gólmana.
7:03
Hanzl přichystal velkou možnost pro Beránka, který ale zblízka nedokázal prostřelit Bowa.
7:27
Kladenští však mají nadále mírně navrch. Budějovice se nemohou pořádně rozjet.
8:12
Filip se zjevil sám před Hrachovinou, domácí brankář však dobře povyjel a zmenšil střelecký úhel kladenskému forvardovi.
9:35
Holec tečoval nahození od modré čáry, pak se ještě dral za pukem, ale kanadský brankář hostů si poradil.
10:17
Bindulis namazal do mezikruží puk do jasné šance Hlavovi, ten se dlouho rozmýšlel, co s pukem udělá. Nakonec vypálil slabě do Hrachoviny.
11:49
Vráblík vypálil tvrdě od modré čáry, Bowa ale neprostřelil.
12:43
Pytlík dokázal vypálit přes Bindulise, ale na Hrachovinu si nepřišel.
14:57
Motor vstřelil branku. Vráblík propálil Bowa, jenže Novotný stál na hraně brankoviště a sudí okamžitě rozpažil.
14:57
Jihočeši přemýšleli o tom, že by si vzali trenérskou výzvu. Nakonec však se rozhodli, že do tohoto rizika nepůjdou.
16:17
Hráče Motoru však i neuznaná branka konečně trochu rozproudila a domácí pokračují v aktivitě.
16:50
Hlava už se řítil do šance, při zpracování přihrávky si však pomohl vysokou holí.
18:16
Po kladenské chybě v rozehrávce jel Gulaš s Ondráčkem dva na jednoho, domácí kapitán ale Ondráčka hledal pozdě a ten už zakončoval v těžké pozici.
19:16
Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Vráblík a Štencel
Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 1:0

Nejaktivnější domácí řada slaví vedoucí branku. Jakub Valský získal v rohu kluziště kotouč, na kruhu se otočil a vypálil a jeho možná trochu sražený kotouč skončil v síti.
20:00
Motor vede po 1. třetině 1:0. Rytířům patřil úvod, postupně se Budějovice zlepšovaly. Vráblíkův gól ještě neplatil, ten Valského už ale ano. Celkově je utkání hodně opatrné. Je znát, že se oběma celkům nedaří.
20:00
20:31
Úvodní střelecký pokus druhé třetiny si připsal Indrák, z úhlu Hrachovinu neprostřelil.
21:11
Rytíři jsou i v úvodu druhé části aktivnější.
22:49
Beran dorážel po Baránkově nahození z rohu, ale skóre se nemění.
23:39
Plekanec nahodil puk před brankou od mantinelu, Indrák se snažil tlačit za kotoučem, ale Hrachovina si poradil.
25:05
Kladenští se nemohli dostat z vlastní třetiny, až na několikátý pokus se jim to povedlo.
25:22
Trest týmu (Kladno), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
První přesilovka zápasu, rozehraje ji Motor.
26:07
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Ondráček a Šenkeřík
Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:0

Domácí využívají první přesilovku. Šenkeřík nahazoval puk před branku, Bow ránu jen vyrazil, Ondráček pohotově připravil zakončení pro Lukáše Pecha, který trefil odkrytou branku.
26:23
Vyloučen hráč Melka (Kladno), 2 min. za sekání
27:33
Pech hledal před brankou Ondráčka, ten neusměrnil puk mezi tři tyče.
27:55
Minutu a půl byla domácí první pětka na ledě a držela v šachu soupeřovo kvarteto. Gól to však nepřineslo.
28:52
Podruhé v krátké době stejný prohřešek hostů.
29:27
Plekanec s Machalou vyrazili dopředu i v oslabení, nedokázali ale zakončit.
30:49
Gulaš, Percy nebo Šenkeřík pálili, ale žádná velká šance to nebyla.
31:02
Pytlík (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ticháček a Baránek
Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:1

Máme sníženo. Jaromír Pytlík nabral rychlost ve středním pásmu, projel kolem Štencela a nenápadnou střelou možná trochu i překvapil Hrachovinu.
32:39
Kladno je nabuzené a tlačí se za dalším gólem.
33:30
Hlava (Kladno) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Filip
Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:2

A je srovnáno za dvě a půl minuty. Protiútoku hostů předcházel nešetrný zákrok na Štencela. Ten ale sudí neodpískal, a tak hosté ujeli do přečíslení a Nicolas Hlava mířil přesně.
35:22
Vondrka hledal před brankou Hanzla, ten ale nedokázal puk usměrnit.
35:59
Hlava s Plekancem doráželi na Hrachovinu, vše musel řešit známý tvrďák Štich.
37:05
Hned po buly Račuk uvolnil Krista, kterému zblízka sebral gól Hrachovina.
38:33
Gulaš s Pechem připravili pozici pro Šenkeříka, jeho ránu však Bow viděl.
39:57
Ondráček v závěru jel sám ze strany na brankáře, ale těsně minul.
40:00
Po druhé třetině platí nerozhodný stav. Jihočeši vedli o dvě branky, měli další možnosti v přesilovkách, ale nevyužili je. A tak Kladno během dvou a půl minuty vyrovnalo.
40:00
41:12
I vstup do třetí části se povedl lépe hostům. Šanci si však zatím žádnou nevytvořili.
42:17
Gulaš s Pechem se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím se jim při hře pět na pět dnes nedaří.
42:34
Vyloučen hráč Karabáček (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
43:35
Jihočeši se zatím v prvním oslabení brání bez větších obtíží.
44:56
Na konci oslabení Novotný připravil pozici pro Michala Vondrku, proti němuž skvěle zasáhl Bow.
46:03
Indrákova střela byla sražená a končí v ochranné síti. Je znát, že už žádný tým teď nechce udělat chybu.
46:49
Potvrzuje to i zakázané uvolnění Motoru. Oba celky si raději nekomplikují situaci.
47:27
Vyloučen hráč Vráblík (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
49:30
Motor je kompletní, v oslabení domácí neměli problémy.
50:27
Na jedné straně pálil Hlava, na té druhé Abdul. Brankáři byli v obou případech jistí.
50:37
Nepříjemný střet Hrachoviny s Indrákem, oba však budou pokračovat po přerušení.
50:50
Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Voženílek a Hrachovina
Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 3:2

Motor znovu vede. Hrachovina dobře zasáhl a začal tím gólový útok. Voženílek oslovil rozjetého Jakuba Valského, který byl sice faulovaný, ale nadvakrát pokořil Bowa.
52:11
Jihočeši jsou teď výhře blíž. Na bránění výsledku je však ještě brzy, Modrého celek naopak chce přidat ještě pojišťující trefu.
53:16
Rytíři ale naopak nemohou přejít přes střední pásmo, které si domácí dobře střeží.
54:11
Vráblík se jako obránce zjevil rozjetý u modré čáry, pálil na rameno Bowa, kterého tím však nepřekvapil.
55:05
Valský s Voženílkem udrželi puk u hrazení, dostali kotouč k Ondráčkovi, který ale nevyužil slušnou pozici.
56:02
Motor dál zkušeně šetří čas na soupeřově polovině, což mu vyhovuje.
56:14
Až teď se Hlava prosmýkl ke střele, ze strany ale Hrachovinu moc neohrozil.
56:38
Vyloučen hráč Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
57:09
Novotný našetřil několik sekund v útočném pásmu a zbrzdil nájezdy hostů.
57:30
Kladenští se v první minutě přesilovky téměř nedostali do útočné třetiny.
57:30
Oddechový čas pro hosty.
57:45
Jágr střídá Bowa, Kladno je v šesti proti čtyřem.
58:27
Pech vyhazuje přes všechny čáry, Kladno míří zpět do útočného pásma.
59:00
Motor už je kompletní, Kladno hraje šest na pět.
59:33
Zikmund dvakrát pálil, ale Hrachovina skvěle zasáhl.
59:48
Novotný míjí prázdnou branku přes celé kluziště, hra se vrátí před Hrachovinu.
60:00
Zápas je u konce, ale ještě se řeší rozmíšky v samotném závěru.
Byl to hlavně boj, ale Motor přerušuje nepříznivou sérii a udolal Kladno 3:2. Jihočeši vedli o dvě branky, pak ale Rytíři zvládli rychle vyrovnat. Nakonec ve třetí třetině rozhodl Valský svou druhou branku v zápase.

3. 3. 2023 18:00Č. Budějovice–Kladno 5:2
15. 1. 2023 17:00Č. Budějovice–Kladno 6:2
2. 12. 2022 18:00Kladno–Č. Budějovice 1:6
18. 10. 2022 18:00Kladno–Č. Budějovice 2:1
21. 1. 2022 18:00Kladno–Č. Budějovice 5:3
12. 12. 2021 16:20Č. Budějovice–Kladno 3:2
24. 10. 2021 16:00Kladno–Č. Budějovice 4:3
12. 9. 2021 17:00Č. Budějovice–Kladno 7:5