Domácí se musí obejít bez zraněného Slováčka s Vondrkou. První formace zůstává beze změn, v dalších došlo k drobným změnám.
Sparťané také mírně měnili, zraněného Němečka nahradí Pavelka.
Jihočeši naposledy vyhráli v Brně 4:1 a ukončili tím sérii tří porážek.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Úlehla (CZE) - Kajínek (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 6 325

Pražané zatím vyhráli šest ze sedmi střetnutí, aktuálně drží sérii pěti výher.
0:00
0:35
Lukáš Pech se vydal do útočného pásma, obhodil si soupeře, ale puk mu utekl a nedokázal zakončit.
0:55
Jakub Valský byl následně v ofsajdu, a tak akce Motoru končí.
2:07
Domácí začali aktivně, Valský se tlačil před branku, ale nedostal prostor. Na druhé straně poprvé zasáhl Hrachovina, poradil si s ránou Formana.
2:27
Vitouch (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Polášek a Jandus
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 0:1

Sparta otevírá skóre. Od modré čáry nahodil kotouč Adam Polášek a puk před Hrachovinou tečoval David Vitouch.
4:06
Pro Motor je to šok. Domácí se snažili zaskočit favorita rychlým nástupem, ale místo toho rychle inkasovali.
4:54
Hosté naopak získali klid a proti svému bývalému klubu se mohl prosadit Doležal, Hrachovinu ale nepřelstil.
6:38
Dlouho držel Vráblík bruslí puk u mantinelu, patová situace nakonec skončila vyhozením do středního pásma.
7:10
Mohlo to být o dva! Thorell od mantinelu bekhendem našel před brankou Horáka, jehož ve velké šanci vychytal Hrachovina.
7:57
Vyloučen hráč Ondráček (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
8:49
Řepík pálil z první jen do domácích obránců, Motor vyhazuje.
9:57
Jihočeši zvládli oslabení bez újmy a navíc i celkem v klidu.
10:43
Po zakázaném uvolnění se Jihočeši mohou dostat do ofenzivy.
10:58
Abdul (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Gulaš a Percy
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:1

Je srovnáno. Velký podíl na první brance Motoru má Milan Gulaš, který objel branku, rozhlédl se, oslovil volného Jindřicha Abdula, který uklidil puk pod břevno.
11:56
Velké možnosti na obou stranách. Nejprve Hrachovina odrazil atak Řepíka, aby z protiútoku zahodil velkou šanci zblízka Gulaš!
14:00
Hraje se ve slušném tempu téměř bez přerušení, hra se přelévá z jedné strany na druhou.
14:31
Vyloučen hráč Dvořák (Sparta), 2 min. za držení protihráče
15:12
Gulaš hledal pozici pro Ondráčka, jeho střela byla zblokovaná.
16:01
Po zakončení Pecha byl před Salákem velký zmatek, hostující brankář ale ošemetnou situaci zvládl.
16:44
Přesilovka Motoru byla velmi nadějná, určitě povedenější než ta první sparťanská, ale gólem také neskončila.
17:27
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za nesportovní chování
Venkrbec inkasoval zásah holí do obličeje, protestoval proti tomu kapitán Gulaš, za což ho sudí vyloučili.
18:09
Oslabení začali Jihočeši dobře, Salák musel přikrýt kotouč před Venkrbcem.
18:56
Vyloučen hráč Sobotka (Sparta), 2 min. za podražení
19:27
Motoru začala zkrácená početní výhoda.
20:00
První třetina je minulostí. Stav je po ní nerozhodný 1:1, když na vedoucí branku Sparty dokázal Motor odpovědět. Oba celky měly možnosti na další branky, nerozhodný výsledek je odpovídající.
20:00
21:08
Ve zkrácené početní výhodě se Motor téměř k ničemu nedostal.
22:40
Sparta se mohla vrátit do vedení. Domácí zachránil nejprve Bindulis proti úniku Horáka, pak Percy zakročil v brankovišti za Hrachovinu.
23:27
Buchtele se proháčkoval mezi obránci, hledal místo mezi betony Hrachoviny, ale domácí brankář si poradil.
24:11
Vyloučen hráč Prymula (Sparta), 2 min. za hákování
24:59
Druhé formaci Motoru se v početní výhodě zatím vůbec nedaří.
25:10
Vyloučen hráč Valský (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
Minutu se bude hrát 4 na 4, pak začne poloviční přesilovka Pražanů.
26:06
Dvakrát pálil z dálky Vráblík, ale na Saláka si ani jednou nepřišel.
27:35
Až v samotném závěru přesilovky se Sparta dostala do velké šance, tu zlikvidoval povedeným zákrokem Hrachovina proti Doležalovi.
28:15
Zaváhání Saláka v rozehrávce mohl využít Holec, ale netrefil branku.
28:22
Beránek (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Štencel a Vráblík
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:1

Domácí otáčí skóre. Povedení střídání čtvrté formace končí gólem. Střelu Štencela odrazil Salák do Martina Beránka, od něhož se puk odrazil do sítě.
28:22
Gól platí, potvrdil to i videorozhodčí.
28:53
Ondráček (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 3:1

Motor vede už o dvě branky, hala je na nohou. Hosté chybovali, Jandus namazal v mezikruží puk pro Jiřího Ondráčka, který pokořil Saláka.
29:21
Jihočeši nečekaně odskakují a uvidíme, jak na to zareaguje favorit.
30:34
Modrého celek je při chuti. Vráblík znovu pálil od modré, Salák nadvakrát situaci zvládl.
30:59
Pražané nezvládli přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.
31:52
Skvělý Hrachovina drží domácí. Domácí muž s maskou zasáhl proti střele Řepíka a hlavně proti dorážce Horáka.
33:22
Už se hraje na druhé straně. Venkrbec se dral před branku, záhy pálil z úhlu i Hanzl. Salák se spoluhráči vše ustál.
33:38
Sobotkův pokus nebyl pro Hrachovinu problém.
34:09
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
35:07
Doležal už napřahoval ke své pověstné střele, Ondráček však sáhl do přihrávky, která k němu mířila.
35:55
Střelu Chlapíka vyráží Hrachovina, následně Pech vyhazuje.
37:29
Jihočeši ustáli horké chvilky v oslabení. Určitě budou chtít hlavně udržet aktuální stav do konce druhé třetiny.
38:12
Velká šance Sparty! Horák upaloval sám na Hrachovinu, ale při nájezdu mu sjel kotouč z hole a vůbec nezakončil.
38:32
Vyloučen hráč Jandus (Sparta), 2 min. za hákování
Jandus zachraňoval únik Gulaše, v pokračující akci skvěle zasáhl Salák.
39:13
Gulašova tvrdá rána propadla Salákovi, puk však nakonec vyskákal těsně vedle.
39:28
Chlapík vystihl rozehrávku Pecha, sám na Hrachovinu jel Chlapík, který ale domácího brankáře neprostřelil.
40:00
Motor vede po druhé třetině 3:1. Jihočeši skórovali dvakrát za 31 vteřin a nečekaně vedou. Pražský favorit pak měl řadu šancí, ale domácí drží skvělý Hrachovina.
40:00
40:14
Motor začíná třetí třetinu ve zkrácené početní výhodě, ale nedaří se mu usadit v útočné třetině.
40:31
Vyloučen hráč Buchtele (Sparta), 2 min. za hákování
Početní výhoda Budějovic plynule navazuje.
41:06
Pech hledal na brankovišti Ondráčka, Salák ale vykopl puk z brankoviště.
42:07
Abdulova rána míjí sparťanskou branku, hosté se osvobozují.
42:54
Vyloučen hráč Šenkeřík (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
43:38
Hrachovina si poradil s tvrdou ranou Chlapíka z vrcholu kruhu.
44:25
Doležal (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Pavelka a Thorell
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 3:2

Sparta využívá přesilovku a snižuje na 2:3. Ondráček přišel o hůl, a tak byli domácí skoro ve třech. Toho Pražané využili, Zdeněk Doležal napřáhl z levého kruhu a propálil vše.
44:50
Vyloučen hráč Vitouch (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
45:12
Abdul (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 4:2

Také Jihočeši využívají početní výhodu. Petr Šenkeřík nahodil puk na branku, Jindřich Abdul ho tečoval a ten končí v síti.
45:12
Sudí ještě konzultují situaci s kolegy u videa.
45:12
Branka platí, Budějovice vedou 4:2.
46:36
Pro Jihočechy je to velmi důležitý moment, protože po kontaktní brance Sparta vycítila šanci. Takhle je to znovu o dva.
47:26
Dá se očekávat velký nápor Jandačova celku. Teď si najížděl ze strany Horák, Hrachovinu však nepřekvapil.
48:56
6325 diváků, necelá stovka fanoušků chybí k plnému naplnění haly. Nejvyšší návštěva v sezoně v Budějovicích.
49:55
Milan Gulaš mohl využít zaváhání Sparty v rozehrávce, jel sám na Saláka, ale s kličkou nepochodil.
50:38
Salák podržel nahození, což domácím vyhovuje. Čas teď hraje pro Motor.
51:59
Jihočeši ubránili další nájezd soupeře a další minutka je pryč.
52:14
Pokus Švéda Thorella byl sražený do ochranné sítě.
53:46
Modrého celek se už nikam hnát nebude. V pěti čeká na svého soupeře na modré čáře. A když to nejde jinak, domácí jen vyhodí puk do středního pásma.
54:08
Vyloučen hráč Buchtele (Sparta), 2 min. za podražení
Domácí mohou stvrdit svoji výhru, nebo alespoň pošetřit čas.
55:20
Až teď se Motor dostal k zakončení, Gulaš pálil po ledě slabě.
55:45
Jihočechům přesilovka nevychází, ale moc je to aktuálně mrzet nemusí.
56:30
Sparta je kompletní a má půl čtvrté minuty na to, aby vstřelila minimálně dvě branky.
57:02
Beránek marně stíhal vyhozený puk, vyrovnaný bruslařský souboj sudí posoudili jako icing.
57:02
Salák je na střídačce, Sparta to zkouší bez brankáře.
57:44
Beránek už mířil na odkrytou klec, ale netrefil. Z brejku pálil Sobotka, Hrachovina ukazuje, že je dnes mužem zápasu.
58:31
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 5:2

Je rozhodnuto! Sparta dlouho držela domácí v šachu, Gulaš dokonce neměl hůl. Jihočeši ale vyhodili, Milan Gulaš si vzal novou hokejku, Pech pro něj vybojoval kotouč a kapitán ho zametl do sítě.
59:10
Po devíti letech České Budějovice porazí v extralize Spartu.
59:58
Holec se dral po puku, zajel trochu do brankáře. Salák ztratil nervy a začal bušit do Holce, vzhledem k času a stavu zcela nesmyslně.
59:58
Vyloučen hráč Salák (Sparta), 2 min. za hrubost
Utkání končí. České Budějovice nečekaně poráží pražskou Spartu 5:2 a nachystaly jí druhou prohru v sezoně. Pro Jihočechy je to druhá výhra v řadě, znovu velmi cenná. Mužem utkání je Dominik Hrachovina, který zlikvidoval řadu velkých šancí soupeře.

17. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Sparta 3:4
17. 1. 2023 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:0
3. 1. 2023 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:3
7. 10. 2022 17:30Č. Budějovice–Sparta 2:3
11. 4. 2022 18:30Sparta–Č. Budějovice 3:2
8. 4. 2022 19:00Č. Budějovice–Sparta 3:1
7. 4. 2022 19:00Č. Budějovice–Sparta 2:3
4. 4. 2022 19:00Sparta–Č. Budějovice 5:1