Oba celky vyhrály před dnešním soubojem dvě utkání. Motor k tomu potřeboval tři pokusy, zdolal Kladno a Zlín a získal šest bodů. Olomouc má o bod méně, Mladou Boleslav porazila až po prodloužení. Hrála však jen dvakrát, dnes ji čeká první duel venku.
Jihočeši první domácí duel zvládli, když přestříleli Kladno 7:5. Na zápas v neděli dorazilo do Budvar arény přes šest tisíc fanoušků a podobná návštěva se očekává i dnes.
Hanáci dorazili včetně největší hvězdy celé soutěže Davida Krejčího. Motor svou vítěznou sestavu z posledních dvou zápasů nemění.

Rozhodčí: Pilný (CZE), Vrba (CZE) - Ganger (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 6 011

Oba celky jsou na ledové ploše, utkání za pár vteřin začne.
0:00
0:32
Autorem první střely je hostující Jan Káňa, jeho pokus Hrachovina vykopl betonem.
1:12
Hanáci měli první velkou šanci! Pecha obral v útočném pásmu o puk Nahodil, dostal se až před Hrachovinu, který lapil jeho zakončení bekhendem.
2:41
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 1:0

Ani jedna ze čtyř domácích formací se za dvě a půl minuty nedostala s pukem do útočného pásma. Změnil to až hostující obránce Dujsík, který příšernou rozehrávkou zpoza branky namazal Milanu Gulašovi, ten si v zakončení počínal mazácky a poslal puk do prázdné branky.
3:02
Hanáci se i po inkasované brance ženou dopředu a domácí brankář musí být ve střehu.
4:09
Hra se přesune před Lukáše po zakázaném uvolnění Olomouce.
5:01
Stejný prohřešek předvedli i hráči Motoru, první formace soupeře je držela v kleštích několik desítek vteřin.
5:21
Vyloučen hráč Klimek (Olomouc), 2 min. za podražení
5:37
Ondráček (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pech a Slováček
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 2:0

Jen 15 vteřin trvala první přesilovka zápasu. Domácí rozehráli kombinaci, Slováček posunul kotouč doprava na Pecha, ten si všiml najíždějícího Jiřího Ondráčka, který puk usměrnil mezi betony Lukáše.
7:18
Motor je při chuti. Pozornost Lukáše prověřil svižnou ranou Beránek, ale skóre se potřetí zatím nemění.
8:19
Znovu byli domácí delší dobu pod tlakem, když byla na ledě Krejčího formace. Štencel to řeší dlouhým odpalem přes všechny čáry.
8:47
Vyloučen hráč Piskáček (Č. Budějovice), 2 min. za vražení na hrazení
Jan Piskáček poslal ostře na mantinel Káňu, domácímu bekovi to hned jel pěstí vysvětlit Káňa, a tak sudí budou trestat.
8:47
Vyloučen hráč Káňa (Olomouc), 2 min. za hrubost
Hraje se tedy 4 na 4.
10:31
Mohlo to být o tři. Domácí ujeli dva na jednoho, Abdul chystal šanci pro Hanzla, který ale neprostřelil přesunujícího se Lukáše.
11:32
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Strapáč a Bambula
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 2:1

Hanáci o sobě dali po delší době vědět a hned skórují. Domácí ztratili kotouč ve vlastním pásmu, dostal se k němu Petr Kolouch, jenž střelou do protipohybu prostřelil brankáře.
11:51
Jihočeši po gólu ještě protestovali proti souboji ve středním pásmu, ale neuspěli ani Pech s Gulašem, ani záhy trenér Modrý.
13:23
Několik sporných soubojů teď prošlo na obou stranách, rozhodčí nechávají hře volný průběh.
14:17
Teč Valského ve středním pásmu vystrašila hlavně fanoušky na tribuně. Puk skončil v hledišti, hra bude pokračovat po komerční pauze.
14:46
Krejčí vyhrál buly pro Černého, ten zkusil překvapit Hrachovinu z úhlu. Domácí brankář zákrok zvládl, ale vykopl při tom branku ze svého místa.
15:34
Na druhé straně pálil Pech z pravé straně, branku však minul.
16:50
Střela Jana Knotka z levé strany byla sražená obráncem, což Hrachovinovi výrazně usnadnilo práci.
17:35
Gulašův útok je dle očekávání nejaktivnějším z domácích formací. Kromě přesilovky však také tolik nebezpečný zatím není.
17:58
Krejčí ukázal svoji extratřídu. Podržel kotouč, milimetrovou přihrávkou uvolnil spoluhráče, aby se záhy dostal k ráně Škůrek. Jeho pokus však Hrachovina viděl a schoval v lapačce.
20:00
První třetina je za námi. Motor po ní vede 2:1, když se trefili Gulaš a Ondráček. Za hosty snižoval Kolouch. Olomouc byla v úvodu aktivnější, góly však střílel Motor. Druhá polovina třetiny byla spíš boj.
20:00
21:09
Vyloučen hráč Hanzl (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
21:40
Krejčí žabičkou hledal Knotka před brankou, jeho teč si však Hrachovina pohlídal.
22:38
Jinak se ale Jihočeši brání celkem bez problémů.
23:09
Hanzl je na ledě, domácí ustáli oslabení bez újmy i proto, že Kucserova střela v závěru početní výhody šla vysoko nad.
23:21
Abdul (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Štencel a Venkrbec
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 3:1

Domácí si berou zpět dvoubrankové vedení. Jindřich Abdul se ve vlastním pásmu chopil kotouče, projel s ním až do útočné třetiny, kde z vrcholu kruhu trefil přesně růžek branky.
24:23
Olomouc byla blízko snížení. Kucsera křížným pasem vyzval k zakončení Dusjíka, ten pálil z první do protipohybu brankáře, ale domácí svatyni minul.
25:44
Hraniční přechod hostů přes modrou čáru prošel, a tak se před branku hrnul Ostřížek. Hrachovina však jeho nájezd ustál.
26:47
Střední pásmo je hodně zhuštěné, oba celky těžko zakládají útoky. Sledujeme spíš boj než festival šancí.
26:53
Po vhazování zůstal na ledě ležet Nahodil a žádá si ošetření. Uvidíme, jestli bude schopen pokračovat.
27:57
Hrachovina se na hraně brankoviště srazil s Krejčím, hra však pokračovala. Vondrka následnou střelu od modré zblokoval.
28:11
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za krosček
28:46
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2 min. za podražení
Motor čeká minuta a 26 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři.
29:09
Vráblík (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Gulaš
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 4:1

Domácí dvojnásobnou početní výhodu využívají. Milan Gulaš žabičkou připravil pozici Romanu Vráblíkovi, který se trefil pod břevno.
29:38
Vyloučen hráč Valský (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
Minutu se bude hrát 4 na 4, pak začne zkrácená přesilovka Kohoutů.
31:05
Strapáč hned po návratu z trestné lavice nebezpečně pálil, ale Hrachovinu nepokořil.
31:39
Krejčí (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Nahodil a Knotek
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 4:2

Hosté vteřinu po konci početní výhody snižují. Kohouti vykombinovali domácí, Nahodil posunul puk na Davida Krejčího, který se trefil náramně pod břevno.
32:14
Na druhé straně pálil Pech i Gulaš, ani jeden z nich branku netrefil.
33:28
Znovu pálili Budějovičtí jen vedle branky, konkrétně Vondrka a záhy i Štencel.
34:54
Domácí gólman raději přikryl kotouč, který klouzal brankovištěm. Vhazovat se bude po jeho levici.
36:17
Třikrát v krátkém sledu pálil od modré Bučko, ale ani jednou to nebyl pokus, který by Lukáše výrazně ohrozil.
37:05
Pech se obtáčel kolem branky a hledal svého dvorního střelce Gulaše, ten byl však v tísni a nemohl pálit.
37:52
Krejčí opět neomylně pracoval v útočném pásmu, nakonec vytvořil prostor pro zakončení Řezníčkovi, jehož střelu od modré však Hrachovina lapil.
38:48
Znovu natáhl od modré Bučko, ale ani tentokrát Lukáše příliš neprověřil.
39:39
Nahodil našel z rohu kluziště Klimka, ten pálil bez přípravy, ale Hrachovina potvrdil, že má lapačku bleskově rychlou.
40:00
Jihočeši vedou po dvou třetinách o dvě branky. V prostřední třetině měli víc ze hry, která je ale plná soubojů a oba celky těžko prochází přes střední pásmo. Motor je každopádně ve výhodě před závěrečnými 20 minutami.
40:00
41:44
Tečovaná střela Vráblíka pořádně zaměstnala Lukáše a jeho spoluhráče. Kohouti však ošemetnou situaci zvládli.
42:36
Po nahození Štencela se natahovali Toman i Holec, ale ani jeden puk nakonec netečoval.
44:01
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za hákování
Švrček zastavil Abdula v jasné šance, je z toho pro domácí jen početní výhoda.
44:53
Motor se v první minutě přesilovky nedokázal dostat do základního postavení.
45:03
Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Motor hrál dlouho v šesti, na což musel důrazným klepáním holí o led a výjezdem z branky upozornit až hostující brankář Lukáš.
46:16
Olomouc rozehrála zkrácenou přesilovku, vše opět řídí Krejčí.
47:41
Hrachovina vykopl ránu bývalého centra Bostonu Bruins. Záhy kotouč ponechal v lapačce, což dává příležitost komerční přestávce.
47:57
Opět v akci levačka a tedy i lapačka Hrachoviny. Na střelu Škůrka od modré dobře viděl.
48:12
6011 diváků dnes dorazilo do Budvar arény.
49:26
David Krejčí si udělal z domácích obránců slalomové kužely, krásně obešel tři a našel volného Káňu, který nastřelil tyčku.
51:51
Hanáci přidali a v posledních minutách tlačí domácí. Ti si hlídají dvoubrankové vedení, ale jsou hodně pasivní.
52:21
David Štich se nebojí před brankou vzít do kravaty ani Krejčího. Nic vážného však z této rozmíšky nebude.
52:32
Káňa zapomněl kotouč na útočné modré, dal tím šanci na únik Abdulovi, kterému ale kličku do bekhendu zlikvidoval Lukáš.
53:05
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Pech a Bučko
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 5:2

Motor se výrazně přibližuje tříbodovému zisku. Lukáš Pech přešel přes modrou čáru, rozhlédl se, našel Milana Gulaše, který uklidil druhým zásahem v zápase puk pod horní tyčku.
54:00
V hokeji se dá zvládnout leccos, ale vstřelit tři branky za šest minut, to stojí před Olomoucí pořádně těžký úkol.
55:24
Jihočeši s klidem hlídají vedení a naopak se očividně zklidnili.
56:19
A diváci se také baví po svém. V Budějovicích takřka zopakovali nedělní návštěvu a i výsledek by mohl být pro domácí podobně příznivý.
57:59
Gulaš může ještě znovu útočit na hattrick, stejně jako v minulém zápase ve Zlíně, kde také dvakrát skóroval.
59:00
Poslední minuta utkání, Motor si hlídá tři body.
59:28
Aktuální konstelace výsledků by znamenala, že je Motor první v tabulce. Ale uvidíme, jak dopadnou ostatní duely.
Motor poráží Olomouc v bojovném utkání 5:2. Dvěma góly k tomu přispěl kapitán Milan Gulaš. Jihočeši vítězí potřetí v řadě a derou se do popředí extraligy. Olomouc naopak poprvé prohrává.