Domácí také poprvé přešli do útoku, střela však mířila nad bránu Klimeše.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šindel (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 8 862

1:21
Zakázané uvolnění domácích.
2:04
Klimeš byl napadán hráči čtvrté útočné formace domácích, a tak raději přikryl kotouč.
2:47
Mueller zakončoval z ostrého úhlu bekhendem, Salákovu branku však minul.
3:25
Chlapík do samostatného úniku skvěle načasovanou příhrávkou vyslal Doležala, Klimeš ho ale vychytal. Domácí mají i další příležitosti a jsou v náporu.
4:58
Nadějnou pozici měli i hosté, obránci Sparty ale nebezpečnou situaci před svým brankářem včas zachránili.
6:20
Pražané jsou v úvodu aktivnější a snaží se Klimeše zasypávat střelami.
6:53
Úvodní dvě minuty byly opatrnější, pak se ale začaly rodit první šance i další jejich náznaky. Nyní následuje první komerční pauza.
7:30
Chlapík tečoval střelu svého spoluhráče z obrany, zlomila se mu ale hokejka.
7:38
Rozhodčí signalizovali vyloučení, nakonec ovšem trest neudělili. Opakované záběry přitom potvrzují zásah brněnskou hokejkou do obličeje domácího obránce.
8:32
Mueller (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Holík a Roth
Stav zápasu Sparta - Kometa 0:1

Do vedení se dostává Brno! Peter Mueller si parádně vycouval zpoza domácí brány podél mantinelu a následně zavěsil.
9:22
Vyloučen hráč Holland (Kometa), 2 min. za zdržování hry
Hosté jdou do oslabení, Holland vyhodil kotouč mimo hřiště.
10:37
Domácí se až po minutě přesilovky usadili v útočné třetině.
11:22
Hosté jsou zpět v plném počtu a oslabení přečkali bez výraznějších komplikací.
12:15
Mikliš vjel do útočné třetiny a pálil. Klimeš jeho pokus chytá, prostor před ním uklízí jeho spoluhráči. Uklízet se vydali i čety s hrably. Je tu další komerční přestávka.
12:35
Další zákrok pro gólmana Komety, domácí dále hýří pohybem.
13:19
Prymula (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Buchtele
Stav zápasu Sparta - Kometa 1:1

Nyní už za Klimeše dotlačili i kotouč. Nadvakrát se levé tyče gólmana prosadil Patrik Prymula, který puk procpal kolem betonu. Pro dvacetiletého útočníka je to první extraligová trefa.
14:41
Sparťané posílají puk na zakázané uvolnění a tribunami mezitím zní jméno Patrika Prymuly.
15:15
Bude se vylučovat, domácí hrají ve výhodě.
15:36
Vyloučen hráč Horký (Kometa), 2 min. za hákování
16:10
Hosté po odrazu puku dostávají puk mimo svou třetinu, stíhají ale jen částečně vystřídat.
17:14
Vyloučen hráč Doležal (Sparta), 2 min. za podražení
Při snaze vypíchnout puk v útočném pásmu Doležal podrazil soupeře. Hrát se bude chvíli ve čtyřech.
17:53
Na ledové ploše po osobním souboji leží jeden z hráčů hostí. Vylučovat se nebude.
17:53
Byl to Marek Ďaloga, kterého nyní v předklonu odváží spoluhráči na střídačku.
18:24
Salák zakročil proti střele, puk následně vyklepal z lapačky a domácí se osvobozují.
19:18
Neuvěřitelný Salák vychytal hned dvě střely hostující první přesilovkové formace do na první pohled prázdné brány.
19:18
Vyloučen hráč Jurčina (Sparta), 2 min. za hrubost
A domácí si hned po návratu do plného počtu zase zahrají oslabení.
19:59
Více ze hry měla v závěru první části Kometa, zápas potvrzuje to, co se od něj čekalo. Hokejový souboj Prahy s Brnem má velice třaskavý náboj.
20:00
Tvrdé souboje, skvělou atmosféru i svižný hokej nabídlo první dějství. Po jeho konci se ještě pár hráčů obou týmů sjelo u středového kruhu a něco si vyříkávali. Rozhodčí situaci uklidnili.
20:00
20:00
Hosté mají k dispozici ještě téměř 80 vteřin z přesilové hry.
20:45
A už operují v útočné třetině, kde se snaží něco vymyslet.
21:19
Na branku Sparty nešla jediná střela, domácí hrají v kompletním počtu.
21:46
Zakázané uvolnění Komety.
22:07
Miklišovu střelu Klimeš dobře viděl a vyrazil.
23:08
Domácí jsou v ofsajdu a nemohou napadat rozehrávku hostů.
23:47
Hráči v rudém do druhé části po ubráněném oslabení vlétli opět o něco aktivněji a vynutili si další faul. Hrají ve výhodě.
23:49
Vyloučen hráč Rákos (Kometa), 2 min. za sekání
24:10
Hosté kotouč vyhazují až k Salákovi.
24:47
Hosté šli po pádu Kašeho ve středním pásmu do přečíslení dvou proti jednomu. Vypadalo to, že puk před prázdnou bránou odvrátil Němeček.
25:39
Horký (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Krištof
Stav zápasu Sparta - Kometa 1:2

Hosté se prosazují v oslabení a jdou opět do vedení. Horký po přihrávce Krištofa z nadějné pozice poblíž předbrankového slotu překonal Saláka.
26:13
Salák další příležitost Brna zneškodnil ramenem.
26:42
Přestávka na úklid ledové plochy
27:06
Domácí posílají puk na icing.
27:25
Se střelou Janduse od modré i následnými pokusy domácích si Klimeš poradil.
28:06
Vincour nezpracoval přihrávku do skvělé pozice přímo proti Salákovi.
28:44
A na druhé straně Doležala z bezprostřední blízkosti vyčapal Klimeš po přihrávce putující těsně před brankovištěm. Brněnský brankář se štěstím vyřešil i navazující příležitost, když Doležal trefil tyčku.
30:24
Icing domácího celku
30:28
Po zásahu Saláka přijde na řadu další buly po jeho pravém boku.
31:47
Před brankou domácích se rozjela menší rozmíška po střele hostů. Obránci Sparty totiž důrazně čistili prostor ve vlastním brankovišti.
32:46
Holíkův pokus mířil jen do plexiskla za sparťanskou klecí.
33:27
Rozhodčí hodlají znovu vylučovat na brněnské straně. Mezitím probíhá komerční pauza.
33:27
Vyloučen hráč Bartejs (Kometa), 2 min. za hákování
34:23
Sparťané mají po své poslední přesilovce, ve které inkasovali, co zlepšovat. V současné chvíli ale jen míchají a kombinují s puky poblíž hrazení.
34:27
Brána hostů není na své pozici, z ní ji vystrčil Klimeš. Kometa do tří nepůjde, což u části publika vzbouzí hlasité pískání.
35:16
Pražané si začínali puk posílat v rychlosti z hole na hůl, jenže opakovaně selhali v zakončení. Klimeš tak zasahovat nemusel.
37:01
Sparta se snaží nadále útočit, Brňané ovšem účelně brání a dobře si chrání modrou čáru.
37:34
Puk po teči Řepíka opustil hrací plochu.
38:24
Klimešova lapačka vystavila stopku Jandusově střele.
39:12
Domácím se nedaří vytvořit si nějakou výraznější příležitost.
39:41
Horák (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Řepík a Dvořák
Stav zápasu Sparta - Kometa 2:2

Prosazují se však po dalším najetí do útočného pásma. Řepík poslal puk zpoza brány a z ostrého úhlu vyrovnává Horák, který kotouč procedil mezi špatně postaveným Klimešem a jeho pravou tyčkou.
40:00
I po druhé třetině nakonec platí vyrovnaný stav. Domácí měli více ze hry, pohybovali se v útočném pásmu a drželi puk, jenže hosté i přes svou pasivitu skvěle pozičně bránili a vykrývali nebezpečné prostory. Hned dvě skulinky v obraně objevili až těsně před sirénou Horák ve spolupráci s Řepíkem.
40:00
40:40
Domácí pokračují v nastoleném rytmu a drží kotouč na svých holích.
41:17
Střelu Hollanda Salák bez problému vyráží.
42:08
Poněkud rozháranou sekvenci plnou nepřesností zakončuje zakázané uvolnění Sparty.
42:54
Jeden z hostujících obránců zablokoval Horákovu střelu z mezikruží, domácí svého soupeře nyní mačkají.
43:12
Už to však neplatí, modrobílí se dokázali osvobodit.
44:39
V útočném pásmu se pohybovali hráči Komety, jenže Rákos zbytečně vrazil na hrazení domácího obránce. S brněnským útočníkem si šel situaci ještě vyřešit Forman.
44:39
Vyloučen hráč Rákos (Kometa), 2 min. za hákování
44:39
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za hrubost
45:23
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Klimeš zneškodnil šanci domácích, když pálil Řepík.
46:45
Salák a následně i obránci Sparty zablokovali tři střely hostů.
47:20
Komerční přestávka
47:33
Mikliš u mantinelu podrazil Vincoura a půjde si odpočinout na trestnou lavici.
47:33
Vyloučen hráč Mikliš (Sparta), 2 min. za podražení
47:58
Přímo u Saláka se opakovaně zkoušel prosadit Zaťovič, sparťanský brankář však s vypětím všech sil odolal.
48:36
Muellerův pokus minul branku, hosté se ale stále drží v útočné třetině.
49:18
Domácí se osvobozují poté, co Mueller ideálně netrefil nahrávku na střelu z dobrého místa.
49:34
Salák kryje kotouč a jeho tým už hraje v plném počtu.
49:49
Další dva nadějné pokusy od pravého kruhu na vhazování vyslal obránce Bartejs, Salák opět úspěšně zasáhl.
51:05
Gólman Pražanů přikrývá puk ležící u boční síťky. Hosté se ve svém útočném pásmu objevují čím dál častěji.
52:02
Hostům sudí odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti. Branka Pražanů částečně leží mimo obvyklou pozici. Komerční přestávka.
52:44
Kašeho pokus z Klimeše sice vypadl, jenže poblíž nebyl žádný další hráč domácích, a puk tak ukořistil brankář.
54:35
Momentálně se nic moc neděje, k vidění je svižná hra plná přechodů z jedné strany na druhou. Nicméně bez šancí.
54:59
Rozhodčí přehlédli, že puk skončil v ochranné síti, a tak se hraje dál.
56:19
Až nyní je hra opět přerušena.
57:02
Salák se zase vytáhl. Lapačkou zakročil proti střele rozjetého Malleta z bekhendu.
59:07
V závěrečných minutách se puk vyskytuje zejména u mantinelů či ve středním pásmu.
59:28
Chlapík ovšem mohl rozhodnout. Avšak po přihrávce do druhé vlny minul Klimešovu bránu.
60:00
Skončila třetí třetina.
Závěrečná třetina byla možná tou herně nejvyrovnanější. Branku nepřinesla, a tak o tom, kdo získá druhý bod, rozhodne buď prodloužení ve třech, nebo samostatné nájezdy.
60:00
Začalo prodloužení.
60:01
Na úvodním buly byl úspěšnější Horák a sparťané se díky tomu ujímají puku.
60:34
Také domácí z mezikruží pálili, Klimeš si s Thorellovým pokusem poradil.
62:01
A vychytal i dorážku Kašeho hned po střele Chlapíka.
62:37
Vyloučen hráč Mallet (Kometa), 2 min. za sekání
Mallet přesekl hokejku soupeře a Sparta si zahraje přesilovou hru v prodloužení. Trenér Jandač si vyžádal oddechový čas, tohle je velká příležitost pro domácí.