Domácí se musí obejít nově bez několika zraněných hráčů. K Vondrkovi se Slováčkem se přidali i Venkrbec, Toman a brankář Strmeň.
Takové problémy Vítkovičtí neřeší, jejich branku bude opět střežit ve formě chytající Aleš Stezka.
Jihočeši jsou v tabulce na sedmé příčce, mají 19 bodů. Odehráli 12 utkání.

Rozhodčí: Šír (CZE), Obadal (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 5 522

Vítkovice sehrály duelů zatím jen sedm, z toho pouze jeden doma. V tabulce jim patří s devíti body třináctá pozice.
V této sezoně se oba celky potkávají poprvé. Loni měly vzájemnou bilanci shodnou. Každý tým vyhrál jednou v základní hrací době a jednou po nájezdech či prodloužení.
Oba týmy jsou na ledě, jdeme na utkání.
0:00
Utkání začalo.
0:49
Vlažný start, ani na jedné straně nevyšel úvodní útok.
1:54
Štencel dobře zapracoval v obraně a vyrazil i dopředu, Stezka jeho nahození však snadno odrazil.
2:42
Jihočeši se zatím vůbec nedostali do souvislejší útočné akce.
3:55
Jan Piskáček se podruhé v utkání provinil zakázaným uvolněním po jeho nepřesné přihrávce.
4:11
Gulaš uvolnil Pecha, který zkusil překvapit vítkovického brankáře střelou z ostrého úhlu. To se mu však nepovedlo.
5:16
Štencel nahazoval kotouč od modré, kde se po něm natahoval Holec. Puk tečoval, ale těsně vedle branky.
6:10
Hrachovina ustál ošemetnou situaci po střele Hrušky. První vážnější možnost hostů.
6:44
Milan Gulaš se proháčkoval přes dva soupeře, nakonec musel zakončovat bekhendem, ale Stezku nezaskočil.
7:35
Chlán přebruslil obránce, natlačil se před branku a ohrozil Hrachovinu. Ten však jeho nájezd ustál.
8:28
Abdul udržel puk i proti přesile, nabídl ho Voženílkovi do jízdy, ten však nepropálil Stezku.
8:49
Polák ostře poslal Beránka na hrazení. Domácí mladý útočník zůstal ležet na ledě, na střídačku se dostal jen za pomoci masérů a míří hned do kabiny. To vypadá na další ztrátu pro budějovický útok.
10:00
Hosté vstoupili do utkání přeci jen o něco málo aktivněji. Teď však už je hra vyrovnaná.
10:30
Vyloučen hráč Bondra (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
11:46
Motor kombinuje v útočném pásmu, Pech vymýšlel přihrávky, pak si i sám najel před branku, ale gól z toho nebyl.
12:21
Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hanzl a Percy
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:0

Devět sekund před koncem první početní výhody udeřila druhá domácí přesilovková formace. Střelu Hanzla vyrazil Stezka jen k Jakubu Valskému, který jej poslal do sítě.
14:12
Hosté se hned snaží o odpověď, ale budějovická obrana zatím pracuje spolehlivě.
15:07
Za hostující obranou se zjevil Miroslav Holec, střelou po ledě však nenavázal na svůj zásah z posledního utkání v Karlových Varech.
16:14
Střela Bukartse neznamenala pro Hrachovinu žádný problém, domácí brankář dál stráží čistý štít.
17:02
Zakázané uvolnění, zatím hlavně budějovickou doménu, teď předvedli i hráči Vítkovic.
17:50
Stezka podrží nahození Vráblíka a nechá vystřídat své spoluhráče.
19:01
Rozběhla se poslední minuta úvodní části, domácí myslí hlavně na zadní vrátka.
20:00
Skončila první třetina.
Budějovice vedou po první třetině 1:0. Vítkovice byly v úvodu o něco aktivnější, pak Motor hru vyrovnal a využil jedinou dosavadní přesilovku.
20:00
Začala druhá třetina.
20:32
Pech zpoza branky zkoušel nachytat brankáře soupeře, nenachytal.
21:23
Stezka musí být dál ve střehu, nahození Šenkeříka však v klidu lapil.
22:33
Až teď Vítkovičtí poprvé zahrozili v této třetině, Polákovo nahození však šlo mimo tři tyče.
23:38
Před obráncem Gewiesem se otevřel prostor, a tak se rozhodl zakončit. Hrachovina však střelu viděl a pohodlně lapil.
25:10
Klokovo vyhození skončilo v ochranné síti. Dle rozhodčích však s tečí Karabáčka, proto nevylučují.
26:16
Hosté se trošku komicky srazili při přechodu přes modrou čáru. I to narušilo jejich útočnou akci, po níž Hrachovina přikryl kotouč pod lapačkou.
26:44
Vyloučen hráč Koch (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
27:29
Pech hledal v mezikruží Ondráčka, ten nemohl zakončovat pořádně, a tak hosté vyhazují.
28:15
Jinak se Vítkovice v pohodě brání.
28:58
Početní výhody Motoru se nedají srovnávat. Ta první byla nabitá akcemi a střelami, v té druhé nebylo téměř nic.
29:23
Na druhé straně musí Hrachovina zasahovat po zakončení exbudějovického beka Karla Plášila.
29:49
Vyloučen hráč Hruška (Vítkovice), 2 min. za sekání
30:25
Nebezpečně pálil bez přípravy Gulaš, Stezka v poslední chvíli zasáhl ramenem. Pak si poradil i se zakončením Šenkeříka.
30:52
Další šance končí přerušením, Valský byl podle sudích v brankovišti.
31:46
Ondráček byl v mezikruží ve velmi nadějné pozici pro domácí, trefil ale bránícího hráče soupeře.
32:52
Valský se natahoval po puku před poloprázdnou brankou, ale měl ke kotouči daleko.
34:16
Hrachovina přerušuje hru, když si našel střelu Galvinše od modré v klubku těl.
35:45
Řada ztrát, osobních soubojů, pevné defenzivy. Dnešní utkání nepřináší festival šancí, je to spíše boj o každý metr ledu.
36:36
Každopádně poslední desítky vteřin patří spíše celku trenéra Holaně. Naopak Motor trochu vypadl ze hry.
37:54
Ani v rozehrávce se teď Jihočechům moc nedaří, dokumentuje to i další zakázané uvolnění.
38:16
Flickův pokus schytal do ramene hlavní rozhodčí. Jistě to štíplo, bez modřiny se to neobejde, ale sudí bude pokračovat.
39:03
Vítkovice byly blízko vyrovnání! Fridrich trefil zblízka tyč!
39:12
Vyloučen hráč Pech (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
40:00
Skončila druhá třetina.
I po druhé třetině platí stav 1:0 pro domácí. Motor měl navrch v úvodu druhé třetiny. Některé možnosti však nevyužil, a tak Vítkovice v závěru periody tlačily. Celkově je to spíš urputný hokej.
40:00
Začala třetí třetina.
40:33
Vítkovice ještě dokončují přesilovku, Polák však střelou od modré branku míjí.
41:16
Pech je na ledě, domácí se ubránili v prvním dnešním oslabení.
43:05
Aktivita je zatím na vítkovických hokejkách, až teď se dopředu dostala Voženílkova formace.
43:56
Bukarts svižně vyrazil přes půl hřiště, střílel na vzdálenější tyč, ale Hrachovina spolehlivě zneškodnil puk vyrážečkou.
45:35
Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
46:08
Marosz (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bukarts
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:1

Vítkovice vyrovnávají a využívají nabídnutou početní výhodu. Rychlou přihrávku Bukartse z rohu kluziště dostal nadvakrát do sítě Rostislav Marosz.
47:30
Branka na 1:1 odpovídá tomu, co se na ledě děje. Jihočeši byli v posledních minutách příliš pasivní, jen posouvali puky. Naopak hosté se snažili být aktivní a za to dostali gólovou odměnu.
48:36
Inkasovaný gól domácí poměrně vykolejil. Směrem dopředu už Motor dlouhé minuty neukázal téměř nic.
49:31
Hruška byl v útočném pásmu sám, přesto se natlačil před Hrachovinu, který následně přikryl kotouč.
50:51
Souboj, souboj a zase souboj. Tak vypadají poslední desítky vteřin. Důsledný přístup brzdí ofenzivní rozlet na obou stranách.
53:19
Oba celky myslí na tři body, zároveň však ani jeden nechce udělat chybu, aby neztratil celý zápas.
54:44
Gulaš se dvakrát hrnul ke střele, soupeři mu však vždy v poslední chvíli zakončení překazili.
55:04
Icing Motoru vrátí hru před Hrachovinu.
56:11
Jihočeši zvýšili aktivitu při napadání a nutí soupeře k chybám. Teď to skončilo zakázaným uvolněním.
56:58
Dnešní utkání sleduje 5522 diváků.
57:23
Stezka lapil zakončení Bindulise a přerušuje hru.
58:36
Kapitán domácích Gulaš z rohu hledal Pecha, ten však byl obsazený.
59:28
Ještě zbývá čas na poslední útok, jinak se bude pokračovat v prodloužení.
59:55
Poslední vhazování základní části, Vítkovice jsou před Hrachovinou.
60:00
Skončila třetí třetina.
Vyrovnaný duel nabídne své pokračování v prodloužení.
60:00
Začalo prodloužení.
60:25
Pech s Gulašem si neporozuměli, vše končí zakázaným uvolněním.
61:33
Fridrich jel sám na Hrachovinu, ten se vyznamenal v obrovské šanci.
61:55
Fridrich (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Flick
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:2

Je rozhodnuto. Fridrich sice ještě neuspěl v nájezdu, ale záhy vypálil od modré čáry Robert Flick a jeho pokus Petr Fridrich tečoval do sítě.
Konec utkání.
Vítkovice si odvážejí z Budějovic dva body za výhru v prodloužení. Jihočeši měli mírně navrch v první polovině utkání, pak se začali víc osmělovat hosté. Remíza v bojovném utkání byla spravedlivá, Vítkovice urvaly bod navrch.