Hezké odpoledne u online přenosu ze 4. extraligového kola mezi Zlínem a Vítkovicemi.
Domácí v této sezoně ještě nevyhráli, v tabulce mají jediný bod za prohru v prodloužení na Kometě.
Vítkovice odehrály o zápasy méně, na kontě mají tři body za výhru v Chomutově nad Kladnem.

Rozhodčí: Šír (CZE), Obadal (CZE) - Pešek (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 2 856

Domácím chybí ze zdravotních důvodů obránce Němec a útočníci Honejsek s Vopelkou. Premiéru v nové sezoně si proto odbude junior Chludil.
Vzájemné zápasy patřily v loňském covidové sezoně Vítkovicím, které vyhrály tři ze čtyř. Doma přitom pokaždé udržely čisté konto.
Oba rivalové se potkali v přípravě. V Ostravě vyhrály Vítkovice 3:2 v prodloužení, domácí odvetu ovládl Zlín 4:1.
0:00
Utkání začalo.
1:14
Střelou z pravého kruhu vyzkoušel Kašíkovu pozornost Bukarts.
1:31
Dobrou možnost měl Koch, jehož střelu z levého kruhu Kašík vyrazil betonem.
3:15
Bondra nebezpečně vlétl do pásma po levé straně, ovšem s pukem skončil za brankou, aniž by něco kloudného vymyslel.
3:55
Při akci dva na jednoho to Okál vzal zbytečně na sebe a po kličce přes obránce zakončoval bekhendem do gólmana.
4:05
Vyloučen hráč Novotný (Zlín), 2 min. za hrubost
Útočný faul.
4:52
Zlín se v oslabení dostal do přečíslení, Žižkovu střelu srazil protihráč.
5:19
Maroszova teč těsně minula pravou tyčku.
6:08
Zlín se s vypětím všech sil ubránil. Hosté ho uzamkli na dlouhé desítky vteřin, domácí už mleli z posledního. Až na střelu Bukartse se hosté ovšem k vážnému ohrožení Kašíka nedostali.
8:53
Bukarts promarnil stoprocentní tutovku. Kašík vyrazil puk jen před sebe, kde byl volný lotyšský útočník. Přestože na něj zívala prázdná branka, nedokázal dostat puk za domácího gólmana.
10:52
Hru mají v moci Vítkovice, Zlín se jen s obtížemi dokáže na chvilku udržet v útočném pásmu.
11:59
Köhlerova slabá střela od levého mantinelu nemohla Dolejše pořádně prověřit.
12:11
Gazda se včas vrátil a zabránit tak Kalusovi, aby šel sám na Kašíka.
13:05
Volný puk si našel Bukarts, jenže těsně minul.
13:38
Při akci dva na jednoho dostal Fridrich puk na dlouhou hůl, takže Kašík včas stačil vystrčit svou hokejku a puk srazit.
14:34
Bernovský (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Chlán a Krejsa
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 0:1

Hosté jsou do zásluze do vedení. Sražený puk poslal zblízka za Kašíka Bernovský.
15:02
Vyloučen hráč Flick (Vítkovice), 2 min. za podražení
15:37
Mikúš (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Trška
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 1:1

Zlín využil svou první přesilovku v sezoně, z pravého kruhu přesně střílel Mikúš.
15:56
Při akci dva na jednoho Fryšara uvolnil Okála, který vystřelil doprostřed branky do Dolejše.
16:52
Zlín po vyrovnání ožil, takže nyní má puk na holích častěji než Vítkovice.
17:21
Okálovu střelu z levého kruhu vyrazil Dolejš do ochranné sítě.
18:17
Třetí lajna Zlína si vytvořila tlak, hosté se ubránili jen za cenu icingu.
18:41
Po akci Kubiše nastřelil Trška tyčku.
19:23
Dvakrát byl v akci Kalus. Nejprve ho zablokoval Trška, pak z mezikruží neprostřelil Kašíka.
19:47
Šikovně to zkoušel Krenželok, který před překonat Kašíka s pomocí teče jednoho z obránců. Domácí brankář však stačil včas secvaknout betony.
20:00
Skončila první třetina.
Střely na branku v 1. třetině: 9:13.
Úvodní třetina byla dlouho v moci Vítkovic, které šly také do vedení. Využitá přesilovka polila živou vodou Zlín, který měl v závěru první části převahu.
20:00
Začala druhá třetina.
20:29
Okál dostal křížnou přihrávku přes celé střední pásmo, aby pak zakončil nepřesně.
20:39
Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Flick a Polák
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 1:2

Bukarts dostal přihrávku za příliš vyjetého Kašíka a nebylo pro něj problémem poslat puk do prázdné branky.
21:45
Svačina dostal puk od zadního mantinelu, ale byl příliš blízko ke Kašíkovi, aby stačil udělat něco jiného než vystřelit.
22:49
Při akci dva na jednoho dostal Mikúš přihrávku od Gazdy o chvíli později, než měl, trefil proto vnější konstrukci.
23:29
Vyloučen hráč Kalus (Vítkovice), 2 min. za hákování
23:41
Fořt (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mikúš a Trška
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 2:2

Zlín využívá i svou druhou přesilovku. Mikúš z pravého kruhu tentokrát nahrával. Poslal puk před branku na volného Fořta, jemuž jen stačilo nastavit hůl.
24:22
Krenželok (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Bukarts a Marosz
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 2:3

Hosté jdou potřetí do vedení. Domácí zcela propadli na modré, odkud jel Krenželok sám na brankáře Kašíka. Blafákem mu nedal šanci.
25:48
Úvod druhé části přinesl gólostroj. Tři branky padly v rozmezí 3 minut a 43 sekund.
26:42
Okál dostal nahrávku za obranu, střelou ale Dolejše nepřelstil.
28:14
Hra se teď trošku uklidnila. Třetí vedení vrátilo Vítkovicím jistotu, pokračuje se před Kašíkem.
28:42
Od modré střílel Gazda, Sebera s Hejcmanem se marně sápali po dorážce.
29:38
Vyloučen hráč Fridrich (Vítkovice), 2 min. za hákování
30:13
Kubiš (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mikúš a Fořt
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 3:3

Zlín využívá i svou třetí přesilovku a opět u toho byl Mikúš. Z pravého kruhu poslal před branku prudkou přihrávku na Kubiše, od jehož brusle se puk odrazil do branky.
31:32
Bukarts se na modré hravě zbavil Hamrlíka, ale dostal se do rohu, takže nemohl Kašíka ohrozit.
32:16
Fridrich (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Svačina a Galvinš
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 3:4

Vítkovice vedou už počtvrté. Fridrich dostal pěknou přihrávku, najel si do mezikruží a střelou do levého horního růžku nedal Kašíkovi šanci.
35:16
Vítkovice hrají aktivně, aby nedovolily Zlínu počtvrté vyrovnat.
36:01
Krejsova teč zblízka těsně minula levou tyčku.
36:39
Hejcman vypíchl puk, ale trefil jen blokujícího Chlána.
38:55
První lajna Zlína se usadila v pásmu, ale nepřesnou přihrávkou se sama vyhnala ven.
39:50
Střela Poláka od modré skončila v Kašíkově rukavici.
40:00
Skončila druhá třetina.
Střely na branku ve 2. třetině: 7:14, celkem 16:27.
Druhá třetina nabídla parádní přestřelku, v níž byli hosté vždy o krok napřed. Proto mají před rozhodující fází gól k dobru.
40:00
Začala třetí třetina.
41:27
Marosz hledal před brankou Krenželoka, přihrávku na poslední chvíli srazil Dluhoš.
43:27
Trest týmu (Zlín), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Domácí hráli dost dlouho v šesti na to, aby si toho rozhodčí všimli. Trest odpyká Chludil.
43:43
Bondra zakončoval z pravého kruhu nepřesně.
44:30
Novotný zablokoval gólovou střelu Krenželoka.
45:27
Zlín je v pěti.
46:26
Okál měl na modré prostor ke střelbě, jenže neprocedil puk skrz val stojící před ním.
46:33
Vítkovice mají ve třetí třetině hru pod kontrolou a nedovolují Zlínu, aby je ve snaze o vyrovnání dostal pod tlak.
46:41
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 3:5

Vítkovickou pojistku přidal Krenželok, který přesně střílel z mezikruží. Byl tam zcela volný, měl čas, aby přesně zamířil.
48:51
Vítkovice jsou v pohodě, Kašíka prověřil Bukarts.
49:31
Z pravého kruhu nebezpečně pálil Krejsa, Kašík vyrazil.
50:23
Bondra objel branku, ale skulinku u tyčky nenašel.
50:50
Vítkovice mají hru zcela ve své moci. Domácí jen přihlížejí akcím hostům.
53:11
Rozjetý Bondra ani nadvakrát Kašíka nepřekonal.
53:44
Vyloučen hráč Koch (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Zlín má poslední šanci, jak zdramatizovat zápas.
54:01
Po střele Hejcmana se hosté osvobodili.
55:44
Čtvrtou přesilovku už Zlín nevyužil. Vítkovice se o velký kus přiblížily tříbodovému zisku.
56:32
Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Marosz a Svačina
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 3:6

Bukarts svým čtvrtým bodem v utkání potvrzuje import bodů do Ostravy. Dostal přihrávku mezi beky, najel si k brance a střelou do levého horního růžku nedal Kašíkovi šanci.