Vážení čtenáři, vítejte u online přenosu ze zápasu 39. kola hokejové extraligy. Za necelých deset minut v Olomouci začíná moravské derby. Své síly změří domácí kohouti a zlínští berani.
Oba soupeři na sebe v aktuálním ročníku narazí potřetí. Bilanci mají vyrovnanou. V září Olomouc doma zvítězila 4:2, ovšem v listopadu ševci také uhájili domácí prostředí a Moru porazili 3:2.
Zlín v minulém kole zvládl klíčový souboj o udržení. Kladnu v chomutovském azylu přehrál 3:1 a pokud by zvítězil i dnes, může se na svého konkurenta v boji o setrvání mezi hokejovou smetánkou dotáhnout.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Vrba (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 1 000

Morávka venku také bodovala, z Liberce přivezla dva body za výhru 4:3 po prodloužení. Ovšem ještě osm minut před závěrečnou sirénou vedli Hanáci o dvě branky.
Za Zlín dnes nenastoupí Martin Novotný, který si odpykává trest za faul loktem z minulého kola. Mora má početnější marodku. Vedle beků Dujsíka a Rašnera stále absentuje také útočník Kucsera. Mimo sestavu jsou dnes i Strapáč či Kolouch.
Oba týmy už jsou na ledě. Domácí hrají v červených dresech, Zlín ve žlutých.
0:00
0:01
Úvodní buly vyhrála Mora, puk však momentálně kontroluje Zlín.
0:35
Rozehrávka Olomouce končí zakázaným uvolněním.
0:57
Němec si nabruslil do útoční třetiny, dostal přihrávku, ale střela se mu svezla po čepeli. Na druhé straně hrozil Knotek.
2:03
Okál vypálil přes domácího beka, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě. Vhazuje se před Konrádem.
2:35
Kunc se pokusil vyřešit přečíslení tři na dva individuálně, ale klička se mu nepovedla.
3:01
Tomeček (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Krejčí a Švrček
Stav zápasu Olomouc - Zlín 1:0

Olomouc otevírá skóre zápasu! David Krejčí se elegantní kličkou dostal do útočného pásma. Tváří v tvář Kašíkovi sice neuspěl, ale zlínský gólman byl na následnou dorážku Tomečka krátký.
4:37
Vyloučen hráč Kašík (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Kašík musel rychle ven z brány, aby byl u dlouhé přihrávky dříve než domácí Bambula. Jenže zlínský gólman poslal puk na střídačku a ševci jdou do oslabení.
5:29
Nahodil bekhendem přiklepl kotouč Krejčímu, který z dobré pozice ani na podruhé v dnešním zápase na Kašíka nevyzrál.
5:57
Hosté jsou v plném počtu.
6:36
Kašík podržel kotouč před dotírajícím Kuskem. Následuje komerční přestávka. Zápas se zatím hraje v dobrém tempu. Domácí jsou nebezpečnější.
6:47
Pohlednou kombinaci předvedli i berani. Suhrada u pravého mantinelu prudce zabrzdil, zbavil se domácího beka a pak přihrávkou přes osu hřiště oslovil Hejcmana. Jeho tvrdý projektil z první ukryl ve výstroji připravený Konrád.
7:32
Icing hostů. Hra se přesune před Kašíkovu svatyni.
7:38
Švrček pálil ihned po buly. Střelu zablokovali zlínští obránci.
9:04
Vyloučen hráč Žižka (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
Žižka zasáhnul Davida Krejčího holí do obličeje a odjíždí si odpočinout.
9:05
Vyloučen hráč Sedláček (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Pozor. Olomouc dostane dvojnásobnou přesilovku. Bude trvat 1:57. Sedláček po buly zalehl kotouč a sudí ho vyloučili.
9:32
Káňa byl dvakrát blízko ke gólu. Nejprve mu elegantně kotouč bekhendem připravil Nahodil. Nejproduktivnější Hanák zprava trefil pouze boční síť a neprosadil ani po následující přihrávce Krejčího.
11:08
Olomouc přesilovku pět na tři nevyužila. Zlín je v plném počtu.
12:00
Škůrek od modré tvrdě prověřil pozornost Kašíka. Po jeho zákroku následuje komerční přestávka.
13:05
Olomouc teď tlačí svého soupeře, nedokáže se však propracovat do ideální střelecké pozice.
14:43
Po delší době se i Zlín usadil v útočném pásmu, ale obránci Olomouce oba jeho pokusy zablokovali. Konrád bez práce.
15:39
Knotek si rukou zpracoval tvrdou přihrávku, posunul za sebe na Škůrka, který střelou od modré přinutil Kašíka k zákroku. Na druhé straně střelou z úhlu zahrozil Okál.
17:54
Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Řezníček
Stav zápasu Olomouc - Zlín 2:0

2:0 pro Olomouc! Po souboji v rohu kluziště se ke kotouči dostal na modré čáře Řezníček. Domácí bek nic složitého nevymýšlel a vyslal tvrdou střelu z první. Ránu mimo dosah Kašíka ve vzduchu tečoval Lukáš Nahodil.
20:00
Skončila první třetina. Domácí Mora je zatím aktivnějším týmem. Na střely na bránu vede Olomouc 13:6 i díky několika obětavým blokům obránců.
20:00
20:05
20:59
Konrád betony vyráží střelu od modré.
21:44
Ferenc pálil od modré, Konrád jeho střelu vyrážečkou posunul do rohu kluziště.
22:48
Navrátil se po kombinaci s Oleszem dostal do přečíslení, ale na poslední chvíli ho rozhodil zásah obránce.
24:59
Rutar najel do útočného pásma a zápěstím vystřelil. Kašík puk kryje v lapačce.
25:09
Po práci Škůrka u pravého hrazení pálil z otočky Kusko. Kašík i tentokrát drží ševce v hře.
25:29
Klimek obkroužil branku a následně zkusil vystřelit, jeho projektil zablokoval zlínský blok.
25:51
Navrátil oslovil na modré Ondruška, jeho nahození pokryl Kašík betonem.
26:14
Bambula nejprve z osy hřiště těsně minul a vzápětí další střelou nastřelil břevno.
26:56
Knotek vůbec ideálně nevyřešil přečíslení dva na jednoho a po zle provedené kličce ani nezakončil. Následuje komerční přestávka.
27:33
Mikhasyonokova rána prolétla těsně kolem pravé Konrádovy tyčky.
27:51
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za hákování
Poprvé v zápase si Zlín zahraje přesilovku.
28:51
Zlín zatím v přesilovce Konráda neohrozil. Teď útočné snažení ševců překazil odpískaný ofsajd.
29:42
Hejcmanovi střela nesedla a Olomouc už je v plném počtu.
29:58
Branislav Konrád teď předvedl ekvilibristický kousek. Byť ležel dokázal se překulit a ze vzduchu stáhnout přihrávku zpoza jeho svatyně.
31:26
Icing Zlína.
32:51
Oba celky teď mají problém se zakládáním útočných akcí.
34:38
Bambula se pokoušel dorážet tvrdou Škůrkovu ránu, ale z ostrého úhlu minul. K útoku se chystá Zlín.
35:34
Hosté špatné rozehráli, načež se do přečíslení dostala dvojice Káňa, Krejčí. Prvně jmenovaný oslovil Krejčího, kterému gólovou radost zkazil včasným a hbitým přesunem Kašík.
35:34
Komerční přestávka.
36:56
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za napadení
Uvidíme hru čtyři na čtyři. Knotek po ataku Hejcmana oplatil útočníkovi stejnou laskavostí a oba borci odchází na trestnou lavici.
36:56
Vyloučen hráč Hejcman (Zlín), 2 min. za napadení
37:16
Konrád skočil pod nohy zlínského útočníka a holí mu v nadějné pozici vypíchnul kotouč.
38:22
Krejčího genialita opět v praxi. Hvězdný centr se na vlastní polovině šikovně uvolnil a přesným pasem přes celé kluziště vyslal Bambulu do samostatného úniku. Útočník Olomouce ale Kašíka nepřekonal.
40:00
V druhé třetině gól nepadl. Olomouc na domácím ledě stále vede nad posledním Zlínem 2:0. I v prostřední části byli domácí hokejisté střelecky aktivnější (11:8).
40:00
40:01
Úvodní buly poslední periody vyhrála Olomouc.
40:54
Zlínští hráči se dostali do ofsajdu. Hra se přesouvá do středního pásma.
41:17
Po souboji zůstává na zemi ležet Zabusovs.
41:17
Zabusov se po dlouhé době za pomoci lékaře zvedá a odjíždí na střídačku. Při nárazu do mantinelu si pravděpodobně porazil břevno. Na lavičce v péči klubového doktora už má sundaný dres.
42:54
Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Černý a Káňa
Stav zápasu Olomouc - Zlín 3:0

Nahodil převzal na modré přesný pas od Černého a ujížděl sám na Kašíka. Zlínského gólmana zaskočil tvrdou a přesnou ránou do levé šibenice.
43:12
Krejčí mohl vzápětí zvýšit náskok Hanáků. Zblízka Kašíka neprostřelil.
45:03
Navrátil se dostal do slibné pozice, ale rozhodčí ho nachytali v ofsajdu.
45:31
Burian (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Nahodil
Stav zápasu Olomouc - Zlín 4:0

Lukáš Nahodil je při chuti. Od pravého mantinelu našel na ose hřiště volného Buriana, který Kašíka propálil.
46:16
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Libor Kašík, nahradil ho Daniel Huf
46:16
47:20
Beranům se přesilovka příliš nepovedla. Konrád zasahovat nemusel.
48:23
Domácí v plném počtu. Škůrek mohl jít hned z trestné lavice do samostatného úniku, ale na poslední chvíli vložil svoji hůl do kolmé přihrávky zlínský Mallet.
49:38
Krásný zákrok teď vytáhl Daniel Huf. Proti střele od modré se skvěle roztáhl a včas vymrštil lapačku.
50:20
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za sekání
51:01
ve vlastním oslabení pálil těsně nad kapitán Ondrušek.
51:56
Honejsek napřáhl ke střele, ale těsně minul.
52:21
Hanáci už jsou opět v pěti.
53:18
Vyloučen hráč Rutar (Olomouc), 2 min. za podražení
Rutar u pravého mantinelu podrazil Hanouska a musí se poroučet na trestnou lavici.
54:26
Vyloučen hráč Hanousek (Zlín), 2 min. za podražení
Klimek se šikovně protáhl kolem Hanouska, který ho nechtěně podrazil. Necelou minutu se bude hrát čtyři na čtyři.
55:24
Olomouc je v plném počtu a dostává se do početní výhody.
56:02
Káňa neudržel útočné pásmo. Ofsajd.
56:57
Šikovnou kombinací se Zlín dostal až před Konráda, který včasným zákrokem stále drží čisté konto.
57:28
Tomeček myjí odkrytou branku. Velká příležitost.
57:36
Vyloučen hráč Michasenok (Zlín), 2 min. za napadení
59:00
Začíná poslední minuta základní hrací doby.
59:37
Hosté v plném počtu. Krejčí ani Nahodil teď v dobrých příležitostech neuspěli.
59:58
Puk je v bráně Olomouce. Rozhodčí jde k videu.
59:58
Olomoučtí hráči si teď užívají standing ovation. Diváci se na Olomouckém zimním stadionu dnes dobře bavili.
59:58
Branislav Konrád, zdá se, si čisté konto udrží. Rozhodčí rozpažují. Zbývají poslední dvě sekundy.
60:00
Zápas je u konce. Olomouc zaslouženě v moravském derby poráží Zlín 4:0. Kohouti Kašíka a Hufa zasypali pětatřiceti pokusy. Zlín na Konráda vystřelil jen třiadvacetkrát.
60:00
Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos. Olomouc po dnešním zápase zůstane jedenáctá. Zlín se na Kladno nedosáhl a v záchranářské misi bude muset pokračovat i nadále.

20. 2. 2022 15:30Zlín–Olomouc 3:2
7. 1. 2022 18:00Olomouc–Zlín 4:0
19. 11. 2021 17:30Zlín–Olomouc 3:2
28. 9. 2021 17:20Olomouc–Zlín 4:2
29. 1. 2021 17:00Olomouc–Zlín 2:4
13. 12. 2020 17:00Zlín–Olomouc 1:4
11. 11. 2020 18:00Olomouc–Zlín 1:4
18. 9. 2020 17:30Zlín–Olomouc 1:4