Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezkou neděli přeji všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje. Extraliga dnes pokračuje kompletním devátým kolem, které mimo jiné nabídne východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Začátek utkání je naplánován na 19:20.

Hradec Králové vytěžil z osmi utkání čtrnáct bodů a v nekompletní tabulce mu náleží pátá pozice. Na domácím ledě se mu však zatím moc nedaří, před vlastními fanoušky vyhrál jen jeden zápas ze čtyř. Na derby s Pardubicemi se svěřenci kouče Martince naladili dobře, neboť v pátek dokázali otočit duel na Kladně a vyhráli 4:3 po prodloužení. Na tomto vítězství se gólem podílel také patnáctiletý Adam Novotný, jenž se stal nejmladším střelcem v historii soutěže.

Dynamo zatím plní roli jednoho z největších aspirantů na titul na výbornou. Doposud prohrálo jen dvě utkání a momentálně se s Litvínovem dělí o první místo. Kromě toho má svém kádru i nejproduktivnějšího hráče ligy, Lukáš Radil už zapsal dvanáct kanadských bodů. Trochu pomalejší rozjezd měl kapitán Pardubic Lukáš Sedlák, jenž ale v minulém kole zaznamenal gól a tři asistence a výrazně pomohl svému týmu k výhře 5:3 nad Kometou Brno.

o hráči

Rozhodčí: Šír (CZE), Ondráček (CZE) - Rampír (CZE), Bohuněk (CZE)
Počet diváků: 6 533

0:22

Sedlák zavezl puk do útočného pásma a hosté kombinují.

0:48

Sedlák si vyjel před branku, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

1:19

Šťastný dostal puk do střední třetiny a dojel střídat. Hrát opět mohou Pardubice.

1:53

Will si připsal první zákrok, když betonem vyrazil přízemní pokus Lallancetta.

2:31

Vála vypálil od modré čáry, ale jeho střela na branku neprošla. Úspěšný blok si připsal Jank.

2:57

Dva domácí hráči se srazili a díky tomu mohl pálit Vondráček, jenž minul.

3:18

Poprvé se v útočném pásmu usadili také domácí. Zatím se ale hraje u mantinelu.

3:42

Vondráček vydoloval kotouč ze skrumáže a poté zajel za branku. Oba celky střídají.

4:12

Říčka šikovně tečoval nahození Dvořáka, zakázané uvolnění se tak nepíská.

4:38

Hyka chtěl zvednout puk pod horní tyč, nicméně Bartošák byl připravený.

4:56

Musil si všiml volného Radila a hned mu adresoval svůj pas. Hostující útočník však situaci trochu přejel a nedokázal zakončit.

5:19

Postup pardubického celku zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

5:36

Na rozehrávku Bohumila Janka nikdo v bílém dresu nedosáhl, píská se zakázané uvolnění.

5:53

Po několika nepřesnostech na obou stranách se puku ujal Jergl, jenž uklidnil hru zpětným pasem na Blaina.

6:27

Vála si počkal na Novotného a tvrdým hitem ho poslal k zemi. Jednalo se ale o čistý zákrok.

6:42

Šťastný se dostal do útočného pásma, ale tam ho rychle odzbrojil pozorně bránící Musil.

7:00
Důležité

Říčka byl sám mezi kruhy, ovšem ztroskotal na připraveném Bartošákovi.

7:37

Hradec Králové se v posledních okamžicích zvedl a momentálně se hraje velmi svižný hokej.

7:56

Přechod domácího celku do útočného pásma nebyl v pořádku, píská se postavení mimo hru.

8:08
Důležité

Lallancette se dostal až před branku Pardubic, ale jeho zakončení si Will pohlídal.

8:34

Domácí se nastěhovali do útočného pásma, zatím je to však bez střelby.

9:02

Jergl si teď neporozuměl s Blainem a po jejich neshodě vyjel puk do střední třetiny.

9:42

Pilař objel branku a poté rychle vypálil. Will si připsal další úspěšný zásah.

9:55

Práci měl i Patrik Bartošák, jenž bez problémů lapil nahození Dvořáka.

10:21

Říčkova tvrdá rána byla zblokována, kotouč vylétl do ochranné sítě.

10:36
Důležité

Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Zohorna nahrával Kousalovi, ale ten z úhlu branku přestřelil.

10:52

Vyhození Čerešňáka zřejmě někdo z hostů ještě protečoval ve středním pásmu, icing se tak nepíská.

11:27
Tresty

Vyloučen hráč Patrik Bartošák (Hr. Králové), 2 min. za Podražení

11:39

Z dobré pozice pálil Martin Kaut, ovšem jeho pokus stačil srazit Radovan Pavlík.

12:05

Pardubičtí hokejisté jsou stále v útočném pásmu, hosté začínají být unavení.

12:28

Dobrou práci odvedl Perret, který odebral puk Hykovi a poté ho vyhodil přes všechny čáry.

13:01

O další vyhození se postaral Radovan Pavlík, Pardubice musí začít od vlastní branky.

13:36

Mandát to vyzkoušel z úhlu, Bartošák byl na svém místě. Následuje komerční přestávka.

13:47

Kousal nahrával mezi kruhy Zohornovi, ale před ním stačil zasáhnout Kalina.

13:59

Poulíček nedosáhl na přihrávku Koláře, puk tam pro sebe uzmul Filip Pavlík.

14:15

Will po střele Kaliny nevěděl, kde má puk. Nakonec ho našel ve své výstroji.

15:03

Blainovu ránu zblokoval Paulovič, od kterého se puk odrazil do středního pásma.

15:37

Zohornova střílená přihrávka prolétla brankovištěm, avšak nikdo v červeném se v tomto prostoru nenacházel.

16:11

Od začátku se hraje ve velmi dobrém tempu, zatím sledujeme parádní hokej.

16:36

Pardubice se dočkaly úvodní branky, ale není jisté, zda bude platit. Tomáš Zohorna totiž nejspíš hrál vysokou holí.

16:36

Tomáš Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Ondřej Vála a Robert Kousal. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 0:1
Hosté se krátce před koncem první třetiny ujímají vedení. Kousal poslal puk na modrou čáru, odkud pálil Vála. Jeho střelu pak tečoval Tomáš Zohorna a Bartošák na tuto změnu směru nedokázal zareagovat.

16:55

Musil zvládl bruslařský souboj se Šťastným a odehrál před ním puk do rohu.

17:19

Říčka získal puk a poté ho předložil Sedlákovi, jenž nedokázal zakončit přes Janka.

17:56

Perret si našel odražený puk a zakončil backhandem, ale Willovu svatyni minul.

18:31

Will zneškodnil střelu Tamášiho a následně se strhla menší mela. Vše však bylo v pořádku, oba týmy budou pokračovat v plném počtu.

18:50

Puk je pardubické střídačce, vhazovat se bude po levici Romana Willa.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

19:36

Čárový rozhodčí signalizoval ofsajd, a proto nemohl Kousal pokračovat v akci.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

20:15

Hyka byl v útočném pásmu dřív než jeho spoluhráč s kotoučem. Píská se tedy ofsajd.

20:28
Tresty

Vyloučen hráč Filip Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za Krosček

20:54

Pardubice nezačaly přesilovka ideálně a po nepřesné rozehrávce Bučka mohl Jank vyhodit.

21:18
Důležité

Po tvrdé ráně Zohorny mohl dorážet Kousal, ale jeden z obránců Hradce Králové mu na poslední chvíli zablokoval hokejku.

21:56

Bartošák vyjel mimo brankoviště a schoval puk před dojíždějícím Radilem.

22:19

Dobrou práci odvedl Radovan Pavlík, jenž dojel vyhození Kaliny a poté několik vteřin udržel puk za brankou Willa.

22:44

Okuliar si udělal prostor a poté tvrdě vypálil. Branku však netrefil.

23:09

Lallancette zakončoval z otočky, trefil však před sebou stojícího Koláře.

23:52

Poulíčkovo nahození dojel Radil, Pardubice se usazují v útočné třetině.

24:22

Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou, většina akcí však končí kousek za modrou čárou.

25:07

Musil měl dlouhé střídání, a tak po zisku jen vyhodil kotouč do středního pásma.

25:24
Tresty

Vyloučen hráč David Musil (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění

25:33

Lallancette to zkusil krátce po vhazování, Will stačil zasáhnout pravým betonem.

25:54
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Vála (Pardubice), 2 min. za Sekání

26:02

Pavelka to vzal na sebe a vystřelil od modré čáry, ale nemířil přesně.

26:18

Christophe Lalancette (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jérémie Blain a Tomáš Pavelka. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 1:1
Domácí využívají přesilovku pět na tři a srovnávají na 1:1. Blainova rána od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu před branku a tam si puk našel Christophe Lallancete, jenž překonal Willa.

26:35

Kotouč vylétl do hlediště, vhazovat se bude v útočném pásmu Hradce Králové.

26:56

Čárový rozhodčí byl zasažen hokejkou do obličeje a vypadá to na krvavé zranění. Sudí tak budou chvíli pokračovat ve třech.

27:13

Jasper překročil modrou čáru dřív než Okuliar, který vedl kotouč. Byl tedy odpískán ofsajd.

27:31

Druhá část přesilovky domácím příliš nevychází, opět je pískáno postavení mimo hru.

27:53

Kolář vyhazuje puk, za malý okamžik na led vstoupí Ondřej Vála a Pardubice budou kompletní.

28:37

Radovan Pavlík nepřesně nahrával na modrou čáru, domácí se sami vyhnali z útočné třetiny.

29:08

Kousal nabízel kotouč před branku, ale nikdo v červeném se ke střele neprodral.

29:29

Tamášiho ránu z levé strany si Will pohlídal, následuje komerční přestávka.

29:51

Jankovo nahození nebylo příliš nebezpečné a Will zapsal další zákrok.

30:11

Boj na zadním mantinelu vyzněl lépe pro domácí, kteří mohou jít dopředu.

30:42

Lallancette si nahodil puk do útočného pásma, ale pak už se k němu nedostal.

31:01

Na druhé straně to individuálně zkoušel Hyka. Toho však dokázal zastavit Kalina.

31:18
Důležité

Will vyrazil střelu Pavlíka před sebe a k dorážce se dostal Freibergs. Zakončení lotyšského obránce ale cestu do branky nenašlo.

31:52

Bartošák neměl komu rozehrát, a tak raději schoval puk ve své lapačce.

32:00

Martin Kaut (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence David Cienciala. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 1:2
Pardubice si berou ztracené vedení zpět. Domácí nedokázali vyndat puk do střední třetiny a byli za to potrestáni. Martin Kaut si po zisku rychle narazil s Ciencialou a poté nekompromisní ranou pod horní tyč nedal Bartošákovi šanci zasáhnou.

32:23

Jergl nahrával před branku a Perretovi chyběl jen kousek k tomu, aby na tento pas dosáhl.

32:41

Kousal zakončoval backhandem na přední tyč, ovšem branku přestřelil.

33:10
Důležité

Bartošák špatně rozehrál a doslova daroval Poulíčkovi velkou šanci. Domácí gólman ale dokázal svou chybu napravit a střelu hostujícího útočníka chytil.

33:47
Důležité

Vondráček jel sám na branku, jeho zakončení si však Bartošák pohlídal.

34:13

Jerglovu střelu srazil Musil do rohu. Hradečtí však i nadále mají puk ve své moci.

34:40

Okuliar byl zastaven Dvořákem a domácí fanoušci si žádali vyloučení pardubického obránce. Vše ale bylo v pořádku.

35:27

Šťastný přejel celé hřiště a následně vypálil od pravého mantinelu. Na branku však tato střela neprošla.

36:02

Domácí aktivně napadali rozehrávku soupeře, avšak kotouč nezískali.

36:27

Poulíček se protáhl po křídle a poté prověřil Bartošáka, jenž schoval puk v lapačce.

36:49

Okuliar navezl kotouč do útočné třetiny a získal vhazování před Willem.

37:09

Rána Tamášiho byla nepřesná a puk pak vyjel do středního pásma.

37:40

Hosté se teď malinko zatáhli a soustředí se především na kontrolu středního pásma.

38:07

Will měl zakrytý výhled a vůbec neviděl nahození Kaliny. Naštěstí pro něj ho střela trefila do betonu.

38:44

Z dobré pozice pálil také Pavelka, jeho prudká střela však do sítě nezamířila.

39:36

Pardubice už se nikam neženou. Je jasné, že druhou třetinu chtějí v klidu dohrát.

39:52

Tomáš Vondráček (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Hrádek a Jan Mandát. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 1:3
Hosté krátce před odchodem do kabin přidávají třetí gól. Hrádek vypálil od modré čáry a Bartošák jeho střelu neudržel. Následně ukázal obrovský důraz na brankovišti Tomáš Vondráček, jenž nakonec dotlačil kotouč do sítě.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:10

Šťastný se krátce po buly vydal dopředu a dokázal se natlačit před Willa. Ten byl pozorný a připsal si úspěšný zákrok.

40:37

Kalina posunul puk na Okuliara rukou, a proto byla hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:13

Jasper byl sražen na led, ovšem zákrok Koláře byl dle názoru hlavního arbitra v pořádku.

41:41
Tresty

Vyloučen hráč Jan Kolář (Pardubice), 2 min. za Hákování

42:00

Hosté začali oslabení výborně, když dvakrát celkem bez problémů vyhodili puk na polovinu Hradce Králové.

42:26

Šťastný se neprosadil a po vyhození Čerešňáka musí domácí opět couvat.

42:49

Will si povyjel proti střele Tamášiho a puk vyrazil do rohu.

43:19

Jérémie Blain (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Tomáš Pavelka. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 2:3
Hradec Králové se dotahuje na rozdíl jedné branky. Domácí se na konci přesilovky usadili v útočné třetině a po přihrávce Pavelky se do puku opřel Jérémie Blain, jenž tvrdou ránou překonal Willa.

44:05

Na Bartošáka teď mířilo několik střel během krátké chvíle, domácí gólman ale všechny zneškodnil.

44:49

Pardubice inkasovaná branka nepoložila, momentálně se hraje výhradně v pásmu Hradce Králové.

45:34

Čerešňák zakončil z první, ovšem Bartošák byl opět pozorný.

45:56

Pavelka získal kotouč a zajel s ním za branku. Jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

46:24

Jergl byl přistižen v ofsajdu, hra je přerušena. Pokračovat se bude po komerční pauze.

46:47

Válovo vyhození lehce tečoval Blain, zakázané uvolnění se tak nepíská.

47:08

Nyní už ano, puk přes všechny čáry čistě vyhodil Musil.

47:22

A další zakázané uvolnění Pardubic. Domácí jsou v posledních momentech aktivnější.

48:12

Hyka přenechal puk Sedlákovi a ten zakončil z první. Jeho pokus srazil Jank, a Bartošák tak měl snadnou práci.

48:35

Zakázaným uvolněním se nyní prezentovali i hosté, hra se tak stěhuje před Bartošáka.

48:59

Radil spadl po souboji s Jankem, zákrok domácího obránce byl ale v pořádku. Hra plyne dál.

49:22

Pavlík zastavil vyhození Bučka, avšak puk pak neudržel a hrát mohou Pardubice.

49:49

Po nahození od modré čáry skončil kotouč v rukavici Romana Willa.

50:11

Přečíslení Pardubic zakončil Vondráček. Jeho střelecký pokus byl ovšem nepřesný.

50:32
Tresty

Vyloučen hráč Jan Mandát (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče

50:55

Puk je v rohu hřiště, což hostům určitě vyhovuje.