Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u dalšího online přenosu z Pardubic, kde dnes domácí Dynamo vyzve Plzeň.

Jména obou soupeřů se aktuálně často skloňují kvůli vzájemné výměně brankářů Kloučka za Pavláta, na trejd mají kluby v podstatě už jen pár hodin.

V sestavě Dynama došlo k dalším změnám, vypadl útočník Adam Musil a po návratu z hostování v Litvínově si zahraje Tomáš Urban. Ve čtvrté formaci bude mít parťáky z B týmu Daniely Rákose a Herčíka.

Hrabík

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pilný (CZE) - Ondráček (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 8 329

1:53

Plzeň měla hned v úvodu zápasu velkou šanci na vedení! Will nejprve vyrazil nahození od modré, nicméně přímo na hůl Adama Benáka, který stál před prázdnou bránou. V rychlostí ale do ní nedokázal puk doklepnout.

2:59

Hyka dostal do pásma dobrý pas o mantinel a zkoušel ještě hledat Zohornu mezi kruhy, přihrávku ale zastavil obránce.

4:13

Zámorský pálil od mantinelu, Will vyrazil jeho pokus betonem.

4:40

Zakázané uvolnění Škodovky.

4:42

Jan Mandát (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Patrik Poulíček. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:0
A Dynamo se díky němu ujímá vedení! Okamžitě po buly vypálil Jan Mandát a překonal překvapeného Hlavaje.

6:52

Mandát si vedl puk do mezikruží na další střelu, ale v poslední chvíli mu uskočil od hokejky.

8:03

Přihrávku od mantinelu do volného prostoru dostal Daniel Rákos, ale zamířil přímo do Hlavaje.

9:17

Další zakázané uvolnění Plzně.

9:55

Od modré zkoušel přes několik hráčů nahodit puk Zámorský, ale Will si jeho pokus našel.

11:08
Tresty

Vyloučen hráč Aleksi Laakso (Plzeň), 2 min. za Podražení
Dynamo bude hrát přesilovku, dvě minuty za podrážení dostává Aleksi Laakso.

11:58

Ke střele z první napřáhl Matej Paulovič, bolestivě ovšem zasáhl Michala Houdka, kvůli kterému musela být přerušena hra.

12:21

Pardubicím se přesilovka vůbec neřadí, Hlavaj je absolutně bez práce.

13:01

Dynamo Plzni zatopilo až v závěru přesilovky. Z levého křídla střílel Říčka a puk se odrazil na hůl Poulíčka, který ale stál zády k bráně a nedokázal vystřelit.

13:47

Zakázané uvolnění domácích.

14:20

K puku se dostal rozjetý Pánik, jenže měl před sebou dva plzeňské obránce a nedokázal se přes ně prosadit.

15:29

Hyka s Pánikem rozvířili v útočném pásmu Dynama na pohled hezké kombinace, ale Hlavaj opět zůstal bez práce.

15:53

Na druhé straně se zase ukázal Petr Zámorský, který dnes bez rozmyslu pálí na Willa jeden puk za druhým, spoluhráč ale z dorážky minul.

18:17

Pánik byl po chybné plzeňské rozehrávce úplně sám před Hlavajem, ale trefil jen jeho výstroj!

19:22
Tresty

Vyloučen hráč Robert Kousal (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
V závěru první třetiny si přesilovku vyzkouší také Plzeň. Robert Kousal vyhodil puk ze hřiště a dostává dvě minuty.

19:42

Podél mantinelu až do zakončení projel Tomáš Mertl, ale Will si prostor u tyče pohlídal.

20:00

Plzeň toho v přesilovce zatím moc nevymyslela a po první třetině tak vede domácí Dynamo 1:0. Překvapivou střelou okamžitě po buly se prosadil Jan Mandát.

20:35

Plzeň se prakticky okamžitě usadila v útočném pásmu, ale ke vstřele se zatím žádný hráč nedostal.

21:12

Benák nabil na modrou Holešinskému, jeho střelu má ale v lapačce Roman Will.

23:33

O puk se dlouho bojovalo v rohu útočného pásma Pardubic, Plzeň pak vyhodila puk pouze na zakázané uvolnění.

24:18

Will založil útočnou akci, ve které se před Hlavaje natlačil Hyka, plzeňského brankáře smetl na zem a okamžitě se omlouval, přesto u něj hned byli bránící hráči Plzně a domácímu útočníkovi vyčinili.

24:38

Nahozením zpoza branky zkusil Hlavaje překvapit Paulovič, ale hostující gólman má puk v lapačce. Do další strkanice se dvěma soupeři se pak pustil Lukáš Radil, ale rozhodčí ji rychle vyřešili.

25:02
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Lev (Plzeň), 2 min. za Podražení
Přesilovka pro Dynamo, Jakub Lev dostává dvě minuty za podrážení.

25:43

Velkou šanci měl nejlepší extraligový střelec Lukáš Radil, který byl úplně volný na pravém křídle, ale plzeňského gólmana nedokázal nadvakrát překonat!

26:16

Po další střele má Hlavaj puk v lapačce.

26:38

Vedení mohl navýšit také Tomáš Zohorna, který se dostal k dorážce mezi kruhy, ale trestuhodně minul!

28:48

Dynamo drží Plzeň pod zámkem v útočné třetině, mezi kruhy dostal puk volný Čerešňák, ale trefil jen obránce před sebou.

31:13
Tresty

Vyloučen hráč Kryštof Hrabík (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
Pardubice si aktivní hrou v útočném pásmu vykoledovaly další přesilovku, dvě minuty za držení dostává Kryštof Hrabík.

31:48

Radil zprava pálil pouze do připraveného Hlavaje.

32:38

Přihrávku mezi kruhy dostal Zohorna, ale z otočky přestřelil. Od modré následně pálil Košťálek, ale Hlavaj má další zákrok.

32:49
Tresty

Trest týmu (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Plzeň se bude čtyřiadvacet vteřin bránit ve třech, provinila se na vhazování a dostává dvě minuty. Odsedí je Ondřej Matýs.

33:19

Volný Hyka dostal dobrou přihrávku na střelu z první, ale ta mu vůbec nesedla. Plzeň už je ve čtyřech.

35:16

Dynamo strávilo celou přesilovku v pásmu, ale nepřišla žádná pořádá střela.

36:54

Tlak domácích v útočném pásmu je enormní i při vyrovnaném počtu hráčů, ale Hlavaj zůstává stále bez práce.

37:24

Unavená plzeň vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

37:51

Hosty vysvobodil Adrián Holešinský, který vyvezl puk až do zakončení, ale Will si ho pohlídal.

39:39

Poslední minuty druhé části tráví v útočném pásmu naopak Plzeň, ale ani ona není schopna najít po sérii přihrávek kvalitní střelu.

40:00

Ve druhé třetině měl Samuel Hlavaj 17 zásahů oproti Willovým čtyřem, nicméně skóre se neměnilo a Dynamo tak stále vede 1:0.

41:00

Filip Jansa (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jakub Lev. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:1
Plzeň hned v první minutě třetí třetiny srovnává! Bekhendem od mantinelu zkusil naslepo přihrát Jakub Lev a přesně našel Filipa Jansu, který jen doklepl puk do prázdné.

42:39
Tresty

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
A Plzeň může jít klidně i do vedení díky přesilovce. Dynamo špatně střídalo a dvě minuty bude muset odsedět Tomáš Hyka.

42:50

Domácí vyhazují kotouč.

43:32

Prázdnou bránu měl před sebou Holešinský, ale nedokázal zvednout puk přes beton ležícího Willa!

44:40

Dynamo je kompletní.

45:22

Přihrávku mezi kruhy dostal volný Rákos, ale zakončení mu nesedlo.

45:58

Musilovo nahození Hlavaj srazil do rohu, chvíli byl pak bez hokejky, ale Dynamo jeho zaváhání nevyužilo.

46:58

Zámorskému se otevřel prostor na pravém křídle, ale Will jeho střelu špičkou hole vyrazil do ochranné sítě.

47:09

Petr Straka to zkusil ze slotu, ale Will má puk v lapačce.

47:24

Will znovu úřaduje lapačkou, tentokrát po střele Tomáše Mertla.

47:52

Našlápnuto měl Pánik, dostal se ke střele i přes obránce, ale Hlavaj ji vyrazil.

48:05

Tak to je neuvěřitelné! Jan Mandát se podruhé prosazuje úplně stejným způsobem jako v první třetině! Čistě vyhraná buly od Patrika Poulíčka a okamžitá rána pod víko.

48:40

Přes beka střílel Paulovič, ale Hlavaj zastavil puk betonem.

49:22

Zámorského nahození mezi kruhy nebezpečně tečoval Filip Jansa a Will zasáhl lapačkou na poslední chvíli!