Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

České Budějovice přivítají v neděli od 17 hodin Kladno. Půjde o souboj osmého s dvanáctým celkem tabulky.

První letošní vzájemný zápas vyhráli Rytíři, když se doma radovali po prodloužení.

Domácí se musejí obejít bez Pecha, Hanzla, Vopelky či Šticha. Kladnu chybí Filip.

Strnad

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Ondráček (CZE) - Lhotský (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 6 208

0:32

Gulaš s Kondelíkem pálili jako první, Brízgala zapsal úvodní zákrok.

1:49

Poprvé v akci také Hrachovina, který odrazil tečovaný pokus Smoleňáka.

2:16

Kubík byl ve velké šanci, bekhendem ale minul zblízka.

3:23

Motor je zatím výrazně aktivnější a tlačí se dopředu.

3:29
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Slováček (Kladno), 2 min. za Krosček

4:11

Jáchym Kondelík (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš a Brant Harris. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 1:0
Domácí otevírají skóre. V přesilovce Jihočeši vykombinovali soupeře až do prázdné branky. Štencel předal puk doprava Harrisovi, ten křížnou přihrávkou našel volného Gulaše, ten ještě vylepšil pozici pro Jáchyma Kondelíka, který puk poslal pod břevno.

5:37

Na druhé straně měl dobrou pozici Smoleňák, který branku minul.

6:42

Ordoš se prodral do útočné třetiny, zpětnou přihrávkou oslovil Kondelíka, který druhý gól v zápase nepřidal.

7:34

Brankář Kladna má další práci poté, co ho zaměstnala rána Harrise.

8:08

Martenet hitem složil Kubíka. Domácího útočníka šel mstít spoluhráč Toman, který se do kladenského zadáka pustil a náznak pěstního souboje prohrál. Uvidíme, co na to rozhodčí s tresty.

9:16

Domácí se tak brání, ale zatím si dovolili i zaútočit Beránkem a Hovorkou.

10:34

Motor první oslabení celkem v klidu ustál. Už v pěti mohl pálit na druhé straně Gulaš, na Brízgalu si ale nepřišel.

12:16

Moc nechybělo spolupráci domácích mladíků Chlubny s Koláčkem. Jemná teč však šla těsně mimo.

13:33

Kondelík se jako rychlý tank řítil do útočné třetiny, díky tomu vznikla situace tři na dva, kdy Gulaš znovu hledal ještě spoluhráče před prázdnou brankou místo střely, ale tentokrát Ordoš na puk nedosáhl.

14:22

Na druhé straně jeli Rytíři tři na jednoho, ale Klepiš při zakončení minul těžkou přihrávku a vůbec nezakončil.

16:05

Po šťastném odrazu od bruslí rozhodčího zkusil Kubík pálit z ostrého úhlu, moc mu nechybělo.

17:08

Hraje se dál v celkem svižném tempu, hra se přelévá z jedné strany na druhou. Jihočeši mají dál navrch.

17:47

Frolík mohl zakončovat ze zajímavé pozice, ale trefil jen beka Pýchu, jemuž zůstal puk ve výstroji.

18:25

Simon na Harrise, ten pálil z dálky a připomněl se Brízgalovi.

19:18

Druhý icing Rytířů v řadě, hra se ještě vrátí před kladenskou branku.

20:00

Budějovice vedou po první třetině 1:0, když jedinou přesilovku Motoru využil Kondelík. Jihočeši jsou aktivnější, mají víc střel i šancí. Kladno toho směrem dopředu zatím moc neukázalo.

21:06

Nahození Hovorky nebylo pro Brízgalu příjemné, protože před ním stál Harris. Ale poradil si.

23:50

Po dlouhých sekundách bez žádného vzruchu měl dvojitou šanci Simon, ale zblízka Brízgalu nepokořil.

25:07

Oproti první části je tempo utkání slabší, více se přerušuje a méně hraje či střílí.

25:27

Změnit to mohl Gulaš, jeho rána našla jen lapačku brankáře soupeře.

26:10

Velká možnost Motoru. Beránek v ní však nastřelil jen tyč.

26:25
Tresty

Vyloučen hráč Mikuláš Hovorka (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

26:31

Radek Smoleňák (Kladno) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jiří Ticháček a Jakub Klepiš. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 1:1
Jen šest sekund stačilo hostům k využití početní výhody. Po vyhraném buly vypálil od modré Ticháček a Radek Smoleňák jemnou tečí pokořil Hrachovinu.

27:56

Pro Motor to může být docela šok, protože zatím byl lepším týmem, ale převahu nepřetavil ve více než jednu branku. A krátce před polovinou zápasu je stav srovnaný.

28:06

A navíc přibyly emoce. V hlavních rolích kladenští Dotchin a Smoleňák, kteří provokují domácí hvězdy Gulaše s Kondelíkem. Vše zatím končí strkanicemi v okolí brankoviště.

Vyloučen hráč Jake Dotchin (Kladno), 2 min. za Hrubost
Motor tak bude hrát přesilovku pět na čtyři.

28:41

Harris pálil zprava, Brízgala zasáhl lapačkou. A hosté vyhazují.

29:32

Simon při střele zlomil hokejku, a tak se mu ani moc nevydařila.

30:03

Pýchovu střelu Brízgala kryje, a tak je přesilovka skoro u konce a bez úspěchu.

30:39
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Klepiš (Kladno), 2 min. za Krosček

31:22

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jan Štencel a Brant Harris. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:1
Domácí jsou zpět ve vedení, znovu využívají početní výhodu. Jan Štencel posunul puk na modré čáře na Milana Gulaše, který tvrdou ranou trefuje přesně horní roh.

32:53

Rytíři hned zamkli domácí v jejich obranné třetině a hnali se za vyrovnáním. Hrachovinu však vážněji neohrozili.

34:05

Ordoš rozkmital své rychlé nohy, objel soupeře a byl v nadějné pozici, jenže místo střely volil nepřesnou přihrávku.

35:55

Kladno se snaží přidat na aktivitě. Rytíři vnímají, že cesta za dalšími góly vede právě ve vyšším času stráveném v útočném pásmu a častější střelbě.

36:12

Beránek podruhé v prostřední třetině ve velké šanci, ale ani teď neuspěl.

36:40
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Ticháček (Kladno), 2 min. za Krosček

38:03

Přesilovka teď Motoru však vůbec nejde.

38:03

Martenet sekl Beránka u mantinelu, budějovický forvard zůstal ležet na ledě. Vylučovat se nebude.

38:58

Při návratu z trestné lavice jel sám na Hrachovinu vracející se Ticháček, ale mezírku mezi jeho betony nenašel.

40:00

I po druhé třetině vedou Budějovice nad Kladnem o jednu branku, tentokrát 2:1. Góly zatím stále padají jen v přesilovkách, Rytíři nejprve díky Smoleňákovi vyrovnali, pak Motor zásluhou Gulaše získal vedení zpět. Na ledě přibyly emoce, Jihočeši jsou dál aktivnějí.

40:25

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jáchym Kondelík a Pavel Pýcha. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 3:1
Motor vede o dvě branky. Dotchin prohrál u hrazení souboj s Kondelíkem, ten mu vysekl puk k Milanu Gulašovi, který se jej chopil a zavezl ho za Brízgalu.

42:01

A Jihočeši dál útočí a podpořeni třetím úspěchem touží ještě po navýšení vedení.

44:13

Rytíři jsou naopak docela zakřiknutí. Určitě měli jiné plány, než rychle nabrat ještě větší ztrátu.

44:59
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Kachyňa (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

45:41

Pytlík ztratil nůž u brusle, hra se přerušila. Rytířům to v přesilovce moc nelepí.

46:56

Bez většího ohrožení vlastní branky ustáli domácí početní nevýhodu.

48:07

Jen bránit Jihočeši nechtějí. I proto teď Ordoš pálil, když měl možnost. Leč neuspěl.

49:02

Teď měli Středočeši nadějný závar, ale zakončili ho nepřesnou ranou.

50:15

Ordoš bekhendem minul. Pak se Přikryl zapletl do konfliktu s Brízgalovou, vše končí menší šarvátkou a přerušením hry.

50:56

Jakub Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Josef Koláček a Tomáš Chlubna. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 4:1
Motor vede o tři. Domácí unikli do přečíslení dva na jednoho, Koláček přesnou žabičkou nabídl zakončení Jakubu Valskému, který se trefil přesně pod břevno.

51:26

Jaromír Pytlík (Kladno) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Michael Frolík a Ondřej Slováček. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 4:2
Hosté mají připravenou rychlou odpověď. Jaromír Pytlík neuspěl se zakončením z úhlu, ale akci dohrál, Hrachovina se pomalu přesunul a kladenský útočník puk zasunul do branky.

52:44

Oba celky si vyměnily pozdravy a po gólu na každé straně je to znovu o dvě branky. Čas ale hostům utíká.

53:19

Brant Harris (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Martin Beránek a Jan Štencel. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 5:2
Motor však znovu skóruje. Kladenští zatlačili, pak ale přišli o puk, Beránek se chopil kotouče, přesně jej poslal na Branta Harrise, který rozhýbal Brízgala a zasunul kotouč mezi jeho betony.

54:15

Zatímco diváci slaví „pátou“, na ledě se trochu vyjasnilo, že Budějovice o výhru dnes už asi nepřijdou.

55:10

Kladno to však ještě zkouší v šesti.

55:38

Martin Beránek (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Brant Harris a Dominik Simon. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 6:2
Powerplay hostů neměl dlouhého trvání. Ticháček přišel o puk, domácí vyrazili do přečíslení tři na jednoho. Simon posunul kotouč na střelu Harrisovi, jehož pokus ještě tělem tečoval Martin Beránek, který je tak střelcem šestého gólu.

56:34

Ještě Chlubna mohl skórovat, jenže branku minul.