Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ve 34. kole hokejové extraligy se v neděli od 17 hodin v Českých Budějovicích střetnou domácí Motor s hosty z Liberce.

Půjde o přímý souboj o pátou příčku. Tu aktuálně drží Motor právě přes Tygry jen díky lepšímu skóre.

Oba celky se utkaly před čtyřmi dny na severu Čech, kde ve vyhroceném duelu vyhráli domácí 4:1. Liberec se radoval i v prvním duelu letošní sezony v Budvar aréně, kdy taky díky kontroverznímu momentu v prodloužení bral dva body. Říjnový duel pod Ještědem opanoval Motor 5:2.

Motoru naposledy chybělo sedm hráčů základní sestavy, dnes už se vracejí po zranění Kondelík či potrestaný Gulaši se Štichem. Mimo zůstávají Pech, Harris, Vopelka a Hanzl, do sestavy se nevešel Vráblík.

Pérez

Rozhodčí: Sýkora (CZE), Ondráček (CZE) - Brejcha (CZE), Gerát (CZE)
Počet diváků: 6 251

Liberecký kouč Pešán nemůže počítat s Hrenákem a T.J. Melanconem.

1:14

Oba brankáři mají za sebou první zákroky. Král vyrazil střelu Kubíka, Strmeň reagoval na nahození od modré čáry.

1:43

Domácí brankář musel zasahovat i proti pokusu Klímy.

2:10

Gulašovu špatnou přihrávku hosté využili k velké šanci. Faško-Rudáš ujížděl sám na Strmeně, po bekhendové kličce však ani nezakončil, protože mu puk sjel.

3:59

Rozehrávky Motoru zatím nejsou přesné a z nich vznikají rychlé kontry Tygrů.

5:09

I kvůli řadě zaváhání se Jihočeši zatím do útočného pásma mockrát nedostali. Liberečtí pozorně brání.

5:41

Flynnovo nahození bylo několikrát tečované, věc řeší přikrytím kotouče Strmeň.

7:27

Severočeši dál platí za aktivnější celek. Kromě jednoho úniku však zatím s vážnějšími šancemi šetří.

8:38

Oscar Flynn (Liberec) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Adam Najman a Ronald Knot. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:1
Hosté přetavují aktivitu ve vedoucí branku. Zdánlivě málo nebezpečné vyhození Knota se stalo gólovou asistencí, protože Oscar Flynn ukázal svoji rychlost, drtivě přebruslil Douderu a skvělým blafákem pokořil i Strmeně.

9:25

Vedoucí branka je jasným odrazem dění na ledě. Motor musí výrazně přidat.

9:52

Záhy však mohlo být vyrovnáno. Koláček si vyměnil puk s Křížem a řítil se sám na brankáře. Krále však neprostřelil.

10:20

Michal Ivan (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Kelly Klíma a Michal Birner. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:2
A hosté trestají prakticky z protiútoku. Rychlá výměna puku u mantinelu uvolnila Michala Ivana, který z pravého kruhu propálil brankáře Strmeně.

11:27

Do zápasu mohl domácí vrátit od modré střílející Štencel či dorážející Přikryl, ale ani jeden na hostujícího brankáře nevyzrál.

12:31

Nečekaný odraz zaměstnal Strmeně, ten si však nakonec proti Klímovi poradil.

13:16

Velmi často Jihočeši propadávají, což přesně sedí stylu hry Liberce. Ten zatím jasně vládne tomuto utkání.

14:56

Adam Najman (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Oscar Flynn. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:3
Domácí při útočné akci reklamovali faul na Přikryla, místo toho hosté vyrazili dopředu a potřetí skórují. Flynn od mantinelu poslal puk před branku, kde ho přesně tečoval Adam Najman.

15:58

Tak to je třetina hrůzy pro domácí a blízce to Motoru musí připomínat čtyři dny starý duel, kdy od stejného soupeře na jeho ledě dostal tři branky ve druhé třetině.

16:21

Martin Faško-Rudáš (Liberec) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jakub Rychlovský a Michal Ivan. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:4
Další akce, další gól. To je rozklad budějovického týmu a koncert Liberce. Ivan zavezl puk do třetiny, Rychlovský si střelu rozmyslel a našel na brankovišti zcela volného Faška-Rudáše, který měl snadnou práci.

18:45

Jihočeši si stále vůbec neví rady s hrou soupeře. A je z toho katastrofální třetina.

20:00

Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Jan Strmeň, nahradil ho Dominik Hrachovina

20:00

Nečekaný vývoj duelu dvou týmů, které měly před tímto duelem stejný počet bodů. Liberec hru zcela ovládl, vede 4:0 a na ledě dominuje. Motor toho moc nenabídl, spíš nic a soupeř ho na jeho ledě rychle „vypláchl“. Ještě není hotovo, ale náskok si Severočeši vytvořili víc než nadějný.

20:40

Oscar Flynn (Liberec) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Jayce Hawryluk. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:5
Hrachovina si v brance ještě nesáhl na puk a už ho loví ze sítě. Hosté unikli do přečíslení dva na jednoho, Hawryluk přesně uvolnil Oscara Flynna, který přesně zakončil.

21:20

Tak rychlý gól i ve druhé třetině zničil nové naděje domácích.

22:27

A Motoru se samozřejmě nedaří nic. Nevyšel ani individuální průnik Kondelíka, kterému v zakončení nechybělo moc.

22:45

Půltucet mohl dovršit Rychlovský, tentokrát na Hrachovinu nevyzrál.

24:03

Také Gulaš byl sám před brankářem soupeře, jenže bekhendem neuspěl.

25:45

Pohoda Pešánova týmu je na hraně exhibice. Mockrát v sezoně týmy v extralize nezažijí, že by hrály v půlce zápasu s pětigólovým náskokem.

26:53

Pro utkání samotné je škoda, že je vlastně rozhodnuto takto brzy. Body ještě rozdělené nejsou, ale je jasné, kdo je jim výrazně blíž. Tomu odpovídá i aktuální tempo.

27:32

Klíma objel branku a vypálil, Hrachovina však nebezpečnou situaci ustál.

28:28
Tresty

Vyloučen hráč Ian McCoshen (Liberec), 2 min. za Podražení

29:06

Gulaš pálil z první sice tvrdě, ale jen do středu branky.

29:52

Tygři se jinak snadno brání, navíc Klíma mohl i zaútočit.

31:00

Ani přesilovka Motoru moc nepomohla. Neudělal s tím nic ani Koláček nebo Doudera, kteří pálil ze slušných pozic.

31:27

Faško-Rudáš třemi rychlými kroky našel volný prostor, dostal puk, ale bekhendem zblízka neskóroval.

33:40

Valský neuspěl z dorážky, pak si Gulaši netroufl na střelu, což zpětně lze označit za chybu.

34:00
Tresty

Vyloučen hráč Vojtěch Budík (Liberec), 2 min. za Držení protihráče

35:11

Král zatím chytá skvěle a znovu to potvrdil. Dlouhý zámek dospěl k zakončení Ordoše a záhy i dorážce Gulaše, kterou Král skvěle lapil.

35:59

Hovorka se opřel do skákajícího puku, tečovaná rána šla do ochranné sítě.

37:02

Ne, Motoru to nelepí a nelepí. Někdy chybí i kousek štěstí, jako při dorážce Ordoše střely Šticha.

38:56

Teď byl Kondelík sám v mezikruží, trefil jen tyč.

39:25

Další akce Valského s Kondelíkem, ten zakončoval do protipohybu brankáře, ale Král znovu čaroval.

40:00

Liberec vede po dvou třetinách 5:0 a jasně kráčí za výhrou. Oba celky zažívají zápas, který se občas stane. Severočechům tam v první třetině padlo všechno a teď skóre hlídají. Jihočeši i kdyby se snažili sebevíc, nemohou skórovat ani jednou. A že na to šance hlavně v závěru třetiny měli.

41:14

Podobný obrázek asi uvidíme celou třetí třetinu. Liberec si v klidu bude hlídat pohodlný náskok a Jihočeši se pokusí vsítit alespoň čestnou branku.

42:07

Kubík se dostal do zakončení, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z čepele a vypálil nepřesně.

44:02

Liberečtí tak dnes zřejmě vyhrají třetí ze čtyř vzájemných zápasů s Motorem v základní části. A zároveň Jihočechy přeskočí v tabulce na páté příčce.

45:14

Za tohoto stavu je zjevné a i celkem pochopitelné hlavně ze strany hostů, že ani do soubojů už nejdou úplně na sto procent, aby si nepřivodili zranění. Náskok Liberce je opravdu komfortní.

45:28
Tresty

Vyloučen hráč David Štich (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání

46:36

Michal Bulíř (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Michal Birner. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:6
Zadarmo dávají domácí Liberci šestý gól, konkrétně Mikuláš Hovorka. Domácí obránce si i při oslabení dovolil kličku za vlastní brankou, přišel o puk a Michal Bulíř jej zavezl za záda dezorientovaného Hrachoviny.

48:30

Budvar arénu zalilo až dusivé ticho. Motor zažívá nejhorší domácí zápas sezony.

48:52

Martin Faško-Rudáš (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Ronald Knot a Tomáš Filippi. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:7
A teď už je tu i pískot a odchod diváků z hlediště. Martin Faško-Rudáš se dostal do úniku a bekhendem skóruje posedmé.

49:09

Tak to už je debakl a pro domácí až ostuda, ještě před vlastními fanoušky. Naopak Oscar Flynn dovršuje hattrick a prožívá úžasný podvečer.

50:06

O body už teď domácí nehrají, už hrají dnes jen o svoji čest.

51:03

Naopak od domácích hrají Severočeši naopak svůj nejlepší zápas sezony nejen venku, ale celkově.

54:04

V posledních šesti minutách se bude hrát také o čistém kontě pro brankáře Krále. Doudera ho tvrdou ranou o něj zatím nepřipravil.

54:35

Ani Jakub Valský nepřekonal Krále, když zakončoval po bekhendové kličce.

56:23

Už je to opravdu jen čekání na konec utkání.

56:55

Dominik Simon (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jakub Valský. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 1:8
Věrní fanoušci Motoru, ti kteří počkali do konce, se dočkali alespoň jedné gólové radosti. Valský udržel puk pro Dominika Simona, který přesnou ranou připravil Daniela Krále o čisté konto.

59:04

Rozběhla se poslední minuta utkání.

60:00

Utkání je u konce. Nejhorší zápas Motoru v sezoně končí ostudnou domácí porážkou 1:8. Naopak Liberec koncertoval a i díky hattricku Flynna skvělému výkonu brankáře Krále zažil nejlepší večer v sezoně.

7. ledna 2024 17:00Č. Budějovice-Liberec 1:8
3. ledna 2024 18:00Liberec-Č. Budějovice 4:1
24. listopadu 2023 18:00Liberec-Č. Budějovice 2:5
5. října 2023 17:30Č. Budějovice-Liberec 3:4P
22. února 2023 17:30Č. Budějovice-Liberec 3:4
8. ledna 2023 16:00Liberec-Č. Budějovice 2:3P
27. listopadu 2022 17:00Č. Budějovice-Liberec 4:1
4. října 2022 18:00Liberec-Č. Budějovice 6:1