Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobré odpoledne všem fanouškům české hokejové extraligy. Nejvyšší soutěž má dnes na programu poslední 52. kolo základní části a všech sedm utkání začíná shodně v 16:30. Jedním ze zápasů, který můžete spolu s námi sledovat, bude duel pražské Sparty proti Mladé Boleslavi.

Obě mužstva jdou do utkání s vědomím, že své postavení v tabulce základní části už nezmění. Sparta má 108 bodů a bezpečně drží druhé místo za Pardubicemi. Mladá Boleslav má přesně o polovinu bodů méně a bez ohledu na dnešní výsledek skončí na předposlední třinácté pozici.

0:15

Róbert Lantoši (Ml. Boleslav) vstřelil branku (20. gól v sezóně), asistence Filip Pyrochta a Pavol Skalický. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 0:1
Hostům se vstup do zápasu vydařil skvěle, hned z první šance se dostávají do vedení. Lantoši se blýskl povedenou akcí – z rohu kluziště si vybruslil před brankoviště a svižnou střelou poslal puk nad rameno brankáře Kováře.

Zvagulis

Rozhodčí: Cabák (CZE), Ondráček (CZE) - Gerát (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 9 418

1:13

Domácí se snaží o rychlou odpověď, druhý útok se okamžitě vydal před branku Mladé Boleslavi. Gólman Růžička však své spoluhráče podržel.

3:44

Další zásah Růžičky, brankář Mladé Boleslavi betonem vytěsnil střelecký pokus Kousala.

6:28

Řepík s Formanem se dostali do přečíslení dva na jednoho, situaci však nedokázali zakončit.

8:28

Krejčík se ocitl v nadějné pozici, puk mu ale odskočil od hokejky.

9:55

Chlapík se neúspěšně snažil procpat puk do sítě kolem pravé tyčky, Růžička byl však pozorný.

11:16
Tresty

Vyloučen hráč Matěj Gardoň (Ml. Boleslav), 2 min. za Hákování

11:42

Domácí se provinili ofsajdem, rozhodčí přerušuje hru.

13:16

Pražané jsou první početní výhodu v utkání nevyužili, Gardoň je zpět na ledě.

14:02

Lantoši se individuálně protáhl až před Kováře, ten proti jeho šanci zasáhl a přikryl puk lapačkou.

14:36

Puk po šanci jednoho z domácích skončil v ochranné síti.

15:58

Hosté se nastěhovali do útočného pásma, obrana Sparty se musí mít na pozoru.

16:48

Gardoň teď musel při zakládání útoku dávat pozor, jeden z domácích se totiž pustil do celkem agresivního napadání.

17:38

Hokejisté Sparty drží útočné pásmo, Chlapík kontroluje puk a hledá spoluhráče pro přihrávku.

17:59

Růžička se rychle přesunul a dokázal se natlačit na svou levou tyč, díky čemž zastavil velkou šanci Sparty. Domácí se tlačí za vyrovnáním, zatím ale bez úspěchu.

19:05

Hra je přerušena a rozhodčí se ještě vrací k jednomu z pokusů Sparty. Růžička měl nalepený beton u tyčky, domácí hráči se přes něj pokoušeli procpat puk za čáru. Povedlo se?

19:05

Rozhodčí mají jasno, gól nepadl. Hra tak bude pokračovat za stavu 0:1 z pohledu domácích. První třetina už se překlopila do své poslední minuty.

20:00

První třetina utkání je minulostí. Sparta byla na ledě aktivnější a svého soupeře výrazně přestřílela. Ve vedení je však Mladá Boleslav, která se prosadila hned v patnácté vteřině. Od té doby mají hlavní slovo gólmani, především tedy Ružička v brance hostů.

20:10

Domácí se hned po vhazování vydali do útoku.

20:48

Růžička zastavil další šanci domácích. Puk ošemetně poskakoval v brankovišti, gólman hostů ho však skryl mezi betony.

21:26
Tresty

Vyloučen hráč Matti Järvinen (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení

22:08

Buchtele před brankou číhal na dorážku, ostrá střela od modré čáry však skončila ve výstroji gólmana Růžičky. Hra je přerušena.

22:48

Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Obrana hostů je zatím pevná.

23:26

Järvinen je zpět na ledové ploše, hosté hrají v plném počtu.

24:34

Hokejisté Mladé Boleslavi v těchto chvílích nemají moc kotouč na hokejkách, daří se jim alespoň držet hru ve středním pásmu. Navíc teď útočná snaha Sparty skončila icingem, takže se bude vhazovat před Kovářem.

25:20

Řepík v dobré střelecké pozici netrefil branku.

25:52

Obránce Pavlík na chvíli udržel útočné pásmo, hned vzápětí ale puk ztratil, a tak domácí hokejisté mohou spěchat dopředu.

26:05
Tresty

Vyloučen hráč Aleš Čech (Ml. Boleslav), 2 min. za Sekání

26:10

Hosté se hned po vhazování osvobodili, puk se jim podařilo vyhodit až do obranného pásma Sparty.

26:38

Lajunen se ocitl sám před brankářem, Růžička opět chytá!

27:04
Tresty

Vyloučen hráč Jan Závora (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení

27:34

Kryštof Hrabík (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jakub Krejčík a Pavel Kousal. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 1:1
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku! Krejčík dostal puk nad levý kruh a hned ho poslal před branku. Do svižné střely sáhl Hrabík, po jehož teči puk zapadl k tyčce.

29:02

Řepíkovi v dobré střelecké pozici na pravém kruhu sjel puk, Růžička tak s jeho pokusem nakonec neměl problém.

29:04

Hosté hrají v plném počtu.

31:10

Řepík dostal puk do jízdy a na chvíli se zdálo, že půjde sám na brankáře. Obránce Čech se však stihl vrátit a hokejkou mu sáhl do zakončení.

32:22

U puku jsou nyní hosté, Pyrochta nahodil do útočného pásma.

33:52

Růžička teď poněkud zaváhal a netrefil nahozený puk, pro který se vydal za branku. Hned se však stihl vrátit a spolehlivě zakročil proti následné střele od modré čáry.

34:26

Chlapík zůstal zcela sám před brankou, nahozený puk od modré čáry ale nedokázal tečovat mimo dosah gólmana Růžičky.

34:52

Velká šance Sparty! Řepík dostal přihrávku mezi kruhy, sám před brankářem strhl puk do strany, ale nedokázal Růžičku přehodit.

35:59
Tresty

Vyloučen hráč Zack Kassian (Sparta), 2 min. za Hrubost

36:16

Domácí se dostali do úniku v oslabení, které Lantoši vyřešil faulem. Počet hráčů na ledě se srovná.

36:54

Boleslav se usadila v útočném pásmu, což je v tomto zápase zatím celkem vzácný jev.

37:25

Pyrochta si od modré čáry nabruslil do střelecké pozice a trefil tyč! Teď byli hosté velmi blízko.

37:59

Kassian je zpět na ledě.

38:33

Trestnou lavici už opustili Lantoši a chvíli po něm Najman. Pokračuje se tedy v pěti na obou stranách.

39:02

Druhá třetina se přehoupla do poslední minuty.

39:47

Hosté se vydali do útočného pásma, o puk však rychle přišli. Vypadá to, že druhá třetina skončí tam, kde se hrálo nejčastěji – před brankou Mladé Boleslavi.

40:00

Také ve druhé třetině padl jeden gól – tentokrát se prosadili domácí, takže stav je po čtyřiceti minutách nerozhodný 1:1. Sparta má výraznou převahu, zatím ji však trápí produktivita. Navíc nechybělo mnoho a Pražané mohli opět prohrávat, v oslabení je totiž zachránila tyčka.

40:20

Hosté se hned v úvodu třetí části dostali do zajímavé šance, střela z prostoru mezi kruhy však skončila mimo.

41:08

V útočném pásmu nyní hraje Sparta.

42:02

Hráči obou týmů nyní bojují o puk v rohu kluziště za brankou Mladé Boleslavi.

42:42

Domácí hokejisté se při snaze dostat do útočné třetiny dopustili ofsajdu. Rozhodčí přerušuje hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:30

Hosté se před vlastní brankou zmocnili puku, rychle přenesli hru na druhou stranu a nakonec se dostali i do zajímavé šance. Lantoši však ze strany nedokázal překonat Kováře.

44:53

U puku jsou nyní domácí a spěchají do útočného pásma.

45:24

Buchtele se individuálně prodral až do zakončení, puk ale skončil mimo tři tyče.

46:21

Hra se v těchto minutách přelévá ze strany na stranu, žádnému z týmů se nedaří usadit v útočném pásmu na delší dobu.

46:59

Gólman Růžička ukryl do lapačky střelu od modré čáry.

47:12

Mladou Boleslav teď zachránila tyčka! Domácí nebyli daleko od toho, aby se dostali do vedení.

48:54

Domácí se dostali do pásma, tam se ale dostal k puku mladoboleslavský Čech. Sparta tak musí začít opět od své branky.

49:24

Další zákrok brankáře Růžičky, v tomto zápase už jich má více než třicet. Hosté se na svého gólmana dnes velmi spoléhají.

50:26

Domácí rychle přenesli hru z obranné třetiny až do útočného pásma. Chlapík svým svižným zakončením prověřil pozornost brankáře Mladé Boleslavi.

51:53

Sparta neudržela pásmo a její obránci museli dávat pozor na aktivního Gardoně, který číhal na odražený puk a možný brejk.

52:59

Teď to byl brankář Sparty Kovář, kdo podržel své mužstvo. Domácí gólman nejprve dvěma zákroky po sobě udržel puk před sebou a o chvíli později rychlým švihem lapačky schoval střelu Mladé Boleslavi.

53:27

Lantoši hledal v útočném pásmu někoho ze spoluhráčů. Hosté se ale sami připravili o pozice před brankou Sparty.

54:31

Kempný se dostal s pukem až za branku, následně hledal někoho ze spoluhráčů na přihrávku. Jeho útočné snažení k šanci nevedlo.

55:32

Sparta zůstává aktivní, ve třetí třetině už ale není tak dominantní jako v té první a druhé. Do šancí se čas od času dostává také Mladá Boleslav.

56:05

Růžička teď několikrát po sobě podržel spoluhráče. Patrně největší šanci měl Forman, který zůstal sám před brankou, puk ale poslal jen do gólmana hostů.

56:38

Hosté drží puk za vlastní brankou, hokejisté Sparty vysoko napadají.

57:12

Růžička je dnes jednoznačně nejvýraznější postavou Mladé Boleslavi. Brankář hostů teď vytěsnil další nebezpečnou střelu Sparty, obránci následně poslali puk na zakázané uvolnění.

58:01

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:30

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Vladimír Sobotka a Miroslav Forman. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 2:1
Arena bouří, Sparta se přece jen dostává do vedení! Řepík dostal přihrávku mezi kruhy a tvrdou ranou bez přípravy propálil mladoboleslavského Růžičku mezi betony. Domácí se poprvé v utkání ujímají vedení a jsou velmi blízko k vítězství.

58:30

Hosté reagují oddechovým časem.

59:49

Lantošiho tvrdá rána z levého kruhu minula branku.

60:00

Sparta v utkání potvrdila roli favorita a bere tři body, na vítězství se však nadřela. Domácí byli lepším týmem na ledě, ostatně na střely vyhráli zcela jasně 43:10. Hosty však dlouho držel dnes skvěle chytající Růžička. Rozdílový gól tak přišel až minutu a půl před koncem.

Sparta tedy zakončila základní část vítězstvím a těší se na čtvrtfinále play off, do kterého jde ze druhého místa. Pro předposlední Mladou Boleslav sezona dnešním zápasem skončila.

60:00

Z dnešního online přenosu je to všechno, děkujeme za pozornost. Další podrobnosti z 52. kola extraligy čtěte v našem zpravodajství na iDNES.cz.

3. března 2024 16:30Sparta-Ml. Boleslav 2:1
23. ledna 2024 17:30Ml. Boleslav-Sparta 3:2
8. prosince 2023 17:30Ml. Boleslav-Sparta 3:6
22. října 2023 18:00Sparta-Ml. Boleslav 4:1
22. ledna 2023 16:00Sparta-Ml. Boleslav 4:1
9. prosince 2022 17:30Ml. Boleslav-Sparta 1:2
23. října 2022 16:00Sparta-Ml. Boleslav 3:2P
16. září 2022 17:30Ml. Boleslav-Sparta 4:2