Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u online přenosu z pátého finále mezi domácím Dynamem a Třincem.

Pardubice sestavu nemění, zatímco Oceláři hlásí jednu kosmetickou úpravu. Z pozice třináctého útočníka se minimálně podle zápisu do druhé formace přesouvá Martin Růžička, místo něj by měl zápas ze střídačky sledovat Daniel Kurovský.

0:36

Hned v první minutě mohlo jít Dynamo do vedení, když Pánik přihrávkou přes beka uvolnil Sedláka, ten byl úplně sám před Kacetlem, ale netrefil puk!

Kurovský

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Šír (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 10 194

1:17

Domácí byli v dalším brejku dvou na jednoho, Kousala ale situace trochu překvapila a nedokázal přihrát.

2:07

Z levého křídla napřáhl Adam Smith, ale Will si jeho střelu pohlídal betonem.

3:38

Sedlák se marně natahoval po přihrávce do středního pásma.

4:08

Na ledě je během finále jindy než na přesilovce poprvé Martin Růžička.

4:52

Z levého kruhu zakončoval Radil, ale trefil jen Kacetlův beton.

5:13

V útočném pásmu Třince se otevřel prostor pro Petra Šenkeříka, ale jeho pokus má Will v lapačce.

5:19

Zakázané uvolnění Dynama.

5:55

Will má další zákrok poté, co se po střele Ocelářů odrazil puk přímo na hůl Kundrátka, pardubický brankář si ale jeho střelu pohlídal.

7:14

Dynamo tak dlouho kombinovalo, až najednou málem udeřil Třinec! Mezi dvěma obránci před Willa projel Dravecký a bekhendem jen těsně minul!

7:50

Brejk dvou na jednoho také na straně Ocelářů, Daňo hledal Ciencialu, ale puk neprošel přes ležícího obránce Dynama!

8:35

Mezi kruhy natáhl ke střele Adam Musil, Kacetl vyráží.

9:57

10:49

Jan Mandát dostal přihrávku mezi kruhy, zkoušel zamířit, ale Kacetlova vyrážečka byla rychlejší.

11:32

Icing také na straně Ocelářů.

11:42

Další.

12:38

Smith vyplaval sám před Willem, ale nedokázal zpracovat kotouč.

13:05

Od levého mantinelu to zkusil Čacho, ale Will v klidu sbírá puk do lapačky.

13:11
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
Oceláři budou dnes hrát první přesilovku, Tomáš Vondráček vyhodil ve vlastní třetině puk ze hřiště a dostává dvě minuty.

13:24

Paulovič zavezl puk až za Kacetla a našetřil pro Dynamo pár vteřinek.

13:44

Oceláři už jsou v pásmu.

14:07

Z první klasicky napálil puk Hudáček, ale Will vyráží!

14:52

První gól zápasu měl na holi Andrej Nestrašil, který už střílel do poloodkryté brány, ale Roman Will po vzoru Ondřeje Kacetla z minulého zápasu vytáhl fantastický zákrok lapačkou!

15:24

Domácí jsou v pěti.

17:28

Dynamu se vůbec nedaří hrát s pukem, tempo diktuje Třinec.

17:46

Na modré napřáhl Adam Polášek, ale Will má jistý zákrok.

18:33
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Voženílek (Třinec), 2 min. za Nedovolené bránění
Po Kundrátkově zakončení přilétl do pardubického brankoviště Daniel Voženílek a nekompromisně zboural Romana Willa. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění a nabízí Dynamu přesilovku.

19:26

Kaut hledal Sedláka u levé tyče, ale ten nedokázal trefit kotouč!

20:00

První třetina skončila velkým tlakem Dynama, které je v přesilovce, ale na Kacetla zatím recept nenašlo. To se nepovedlo ani Ocelářům proti Romanu Willovi a stále tak platí skóre 0:0. Do druhé dvacetiminutovky si Pardubice přenesou 34 vteřin přesilovky.

20:21

Třinec si hlídá kotouč a Dynamo dohrát přesilovku nenechá.

21:15

Ofsajd Třince.

21:32

Dynamo je v útočném pásmu, o mantinel přišla na modrou přihrávka pro Ondřeje Válu, ale jeho střelu chytá Kacetl.

22:25

Volný Vondráček dostal puk do jízdy, mohl do brejku, ale natahoval se po kotouči marně.

23:11

V útočném pásmu domácích chvíli úřadovala první lajna Dynama, před Kacetla se tlačil Hyka, ale nezakončil.

24:32

Dynamo vozí Oceláře v jejich obranném pásmu.

25:57

Kacetl zazmatkoval za bránou Ocelářů, obrat o puk jej dokázal Richard Pánik, ale už nebyl úspěšný při adresování přihrávky před prázdnou.

26:15

Zakázané uvolnění Třince.

26:18

Po buly před Kacetlem napřáhl na modré Libor Hájek, ale puk končí v ochranné síti.

26:58

Ve druhé třetině zatím Pardubice dostávají Oceláře poměrně pod tlak, většina puků ale míří těsně vedle Kacetla.

28:28

29:05

Pánik se chtěl po křídle rychle dostat před Kacetla, ale důraznou stopku mu u mantinelu vystavil Vladimír Dravecký.

29:20

Lukáš Radil (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Tomáš Zohorna a David Musil. Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:0
Domácí zúročili tlak a jdou do vedení! Tomáš Zohorna našel zpoza brány Lukáše Radila, který se nemýlil.

30:22

Dynamo dál operuje v útočném pásmu.

30:45

Po výjezdu zpoza branky to zkoušel Patrik Poulíček, ale puk se odrazil do ochranné sítě.

30:55

Lukáš Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Tomáš Hyka a Peter Čerešňák. Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:0
Po minutě a půl Pardubice navyšují na 2:0 a paralyzují Třinec! Před Kacetla se tentokrát dostal kapitán domácích Lukáš Sedlák a zvedá diváky ze sedadel.

32:11
Tresty

Vyloučen hráč Libor Hájek (Pardubice), 2 min. za Podražení
Po komerční pauze může Třinec odpovědět v přesilovce. Libor Hájek dostává dvě minuty za podrážení.

32:39

Z ostrého úhlu pálil Voženílek, ale pardubickou branku neohrozil.

32:48

Roman Will se skvěle přesunul proti střele z levého křídla!

33:24

Sedlák vyhazuje puk až ke Kacetlovi.

33:28
Tresty

Vyloučen hráč Marko Daňo (Třinec), 2 min. za Sekání
Třinecká přesilovka končí předčasně, dvě minuty za sekání totiž inkasuje Marko Daňo.

34:03

Přes beka se ke Kacetlovi hezky dostal Patrik Poulíček, ale nakonec nezakončil.

34:24

Martin Kaut (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Jan Košťálek a Lukáš Sedlák. Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:0
A Dynamo nabídnutou šanci bleskurychle využívá! V útočném pásmu přijal přihrávku Martin Kaut, zamířil a prudkou střelou zápěstím překonává Kacetla. Ten střídá.

34:24

Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Ondřej Kacetl, nahradil ho Marek Mazanec

35:29

Jako první Mazance otestoval od pravého mantinelu Tomáš Hyka, ale střídající gólman zareagoval.

36:41

Voženílek podrážděně jezdil po ledě a snažil se vyprovokovat domácí hráče, to se mu ale nepovedlo a mizí na střídačku.

38:05

Dynamo znovu parkuje v útočném pásmu.

38:25

Mazanec vyráží do ochranné sítě střelu Tomáše Dvořáka od modré.

39:22

Zakázané uvolnění domácích.

39:27

Hudáček se drží za hlavu! Po buly v útočném pásmu Třince byl úplně sám před Willem, ale domácí gólman jej vychytal.

40:00

Domácí Dynamo má za sebou bezchybnou druhou třetinu, po které vede 3:0 a má výrazně nakročeno k finálovému mečbolu. Trefili se Lukášové Radil se Sedlákem a Martin Kaut.

40:32

Střela Mariana Adámka od modré byla tečována a málem se odrazila Willovi mezi betony, pardubický brankář si ale nakonec puk našel.

41:04

41:40

Ve třetí třetině se budou domácí primárně snažit udržet vedení, Oceláři to mají směrem dopředu těžké.

42:08

Mezi kruhy se do zakončení tlačil Adam Helewka, ale neuspěl a domácí bez icingu dostávají puk k Mazancovi.

42:36

Další zakázané uvolnění Pardubic.

42:44

Will vyráží Kundrátkovo nahození od modré.

43:17

Sedlák poslal bekhendem puk do Mazancova betonu, odkud se odrazil na dorážku pro Pánika, ten ale do odkryté brány nezakončil!

44:41

Voženílek se znovu sráží, vybral si Zohornu, ale ten mu to u střídaček vysvětlil krosčekem do zad.

45:26

Smithova střela od modré se od beka odrazila až k Mazancovi.

45:48

Zakázané uvolnění Ocelářů.

46:17

Sedlák číhal v útočném pásmu na střelu, místo puku ale dostal tělo od Daňa. Náladu si však následně spravil hitem Marianu Adámkovi, který se skácel na led.

47:20

Adam Helewka mohl dát Třinci ještě šanci, když dostal úplně volný přihrávku na pravý kruh pro vhazování, další parádní zákrok proti němu ale vytáhl Roman Will!

49:01
Tresty

Vyloučen hráč Marko Daňo (Třinec), 2 min. za Vysoká hůl

50:22

Martin Kaut se opřel do puku a zlomil hůl, rychle se však vrátil s novou a pálil znovu. Proti druhé ráně se ale přesunul Mazanec.

51:05

Mazanec vyráží další ránu Kauta, to už jsou Oceláři kompletní.

51:59

Ofsajd Dynama.

53:22

Odpočinutý Marek Mazanec zatím drží třinecké naděje, Kousal si klepal o přihrávku na levý kruh pro vhazování, ale na puk nedostáhl a pálil Košťálek až od modré, Mazanec přerušuje hru.

54:48

Od mantinelu to zkoušel Nestrašil, Will posílá vyrážečkou puk do rohu.

55:39

Adámek si sjel na pravé křídlo, ale Will jeho pokus vyrazil.

56:15

Třinec se za každou cenu snaží zdramatizovat zápas, před WIllem je provoz, ale víc sil mají domácí, kteří jsou úspěšní v obraně.

57:32

Puk je za třineckou brankou.

58:11

Z mezikruží pálil mezi Mazancovy betony Vondráček, ale neuspěl.

58:30

Enteria arenou minutu a půl před koncem obíhá mexická vlna.

59:01

To už Oceláři nezvládnou, domácí jsou zaparkovaní na modré a čekají na mečbol.

59:01
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Kurovský (Třinec), 2 min. za Hrubost
Kurovský dal ještě hrazdu Sedlákovi a poslední vteřiny stráví na trestné lavici. Dostává dvě minuty za hrubost.

60:00

Utkání končí! Dynamo ve druhé třetině získalo náskok, který už si ve zbytku zápasu zkušeně pohlídalo. Roman Will udržel v play off třetí čisté konto a nabízí Pardubicím finálový mečbol. Proměnit ho Dynamo může v pátek v Třinci. Hezký zbytek večera vám z Pardubic přeje Marek Votke.

28. dubna 2024 19:00Pardubice-Třinec 1:2P
26. dubna 2024 17:00Třinec-Pardubice 4:1
24. dubna 2024 18:00Pardubice-Třinec 3:0
21. dubna 2024 17:00Třinec-Pardubice 2:6
20. dubna 2024 17:00Třinec-Pardubice 4:3
17. dubna 2024 18:00Pardubice-Třinec 6:3
16. dubna 2024 18:00Pardubice-Třinec 1:2
1. března 2024 17:30Třinec-Pardubice 4:3N