Vítejte u online přenosu z druhého čtvrtfinálového zápasu mezi domácími Pardubicemi a Hradcem Králové.

Zatímco domácí razí rčení, že vítězná sestava se nemění, jelikož včera brali první bod za těsnou výhru 5:4 po prodloužení, Mountfield nastupuje s jednou změnou. Do dnešního zápasu nenastoupí Bohumil Jank, kterého na sedmém beku zastoupí Radek Pilař.

Utkání začalo.

0:29
Důležité

Lukáš Sedlák zakončoval z levého křídla a puk se odrazil před prázdnou pro Hyku, ten jej ale netrefil!

o hráči

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Obadal (CZE) - Svoboda (CZE), Thuma (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:53

Zakázané uvolnění Dynama.

2:04

Adam Musil operoval okolo Paříkovy klece, jeho dvě zakončení ale neměla přílišnou razanci.

3:17
Důležité

Brejk Poulíčka s Vondráčekm proti jednomu soupeři vyřešil první jmenovaný navedením puku mezi kruhy a střelou, ale Pařík vyráží!

4:19
Důležité

Pardubice dnes začaly zcela odlišně oproti včerejšímu zápasu, do prázdné mohl po Zohornově střele dorážet Lukáš Radil, ale ani on nezasáhl puk.

5:03

Přichází první strkanice před Lukášem Paříkem, Jan Eberle se chytil do kravaty s Adamem Musilem, ale vylučovat se nebude.

5:36

Pláněk vypálil od modré, ale Will kotouč vyrazil, hned vzápětí po dalším pokusu Hradce už puk schoval ve výstroji.

6:46
Důležité

Davidu Musilovi se nepovedla přihrávka a vytvořil se tak prostor pro Aleše Jergla, který pálil těsně vedle!

7:30

Volný Martin Kaut pálil příklepem z pravého křídla, ale Lukáš Pařík puk v pohodě zastavil.

8:26

Perret se tlačil před Willa, ale zakončit nedokázal. Domácí ovšem vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

10:23

Druhá pětka se usadila v útočném pásmu, po Radilově přisunutí to zkoušel Zohorna, který pak v přerušené hře ještě trochu otravoval Paříka, ale skóre se nemění.

10:32

Zakázané uvolnění Mountfieldu.

11:06

Od modré pálil Blain, ale Will vyrazil puk do rohu.

13:24

Dynamo oproti včerejšku udává tempo hry, často ale až moc kombinuje a Pařík tak nemusí tolik zasahovat.

13:41

Ofsajd Hradce.

14:56

Jasper zkoušel pohotovou zadovkou hledat před brankou Tamášiho, ale ten nedokázal zpracovat.

16:00
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (Pardubice), 2 min. za Podražení
Hradec si dnes jako první zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení dostává Tomáš Dvořák.

16:06

Will vyrazil střelu Blaina od modré.

16:48
Důležité

David Šťastný měl tutovku na brankovišti, když tečoval nahozený puk, ale Will na poslední chvíli vytáhl zákrok ramenem!

18:58
Důležité

Sedlák zavezl puk do útočného pásma a akce skončila u volného Hyky, ten ale příliš dlouho zaměřoval a Pařík se stihl na jeho střelu připravit.

18:58
Tresty

Vyloučen hráč Radovan Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za Hrubost
Přesilovka také pro Dynamo, dvě minuty za hrubost dostává Radovan Pavlík.

19:18

Hradec vyhazuje.

Skončila první třetina.

20:00

V závěru třetiny se Dynamo v početní výhodě prosadit nezvládlo a v úvodní části hry se tak skóre neměnilo. Do druhé si domácí ponesou ještě devětapadesát vteřin přesilovky.

Začala druhá třetina.

20:59

Pokračující přesilovku Dynamo nezužitkovalo, nezvládlo se ani usadit v pásmu a Hradec už je kompletní.

20:59
Důležité

Hned z trestné se navíc dopředu vydal hradecký Pavlík, Will ale jeho pokus vyrazil!

22:01
Důležité

V dalším brejku byl Kevin Klíma, ale připravený Will má další zákrok!

22:15
Tresty

Vyloučen hráč Aleš Jergl (Hr. Králové), 2 min. za Vražení na hrazení
Hradec opět Dynamu nabízí přesilovku, Aleš Jergl dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

23:20

Dynamo se kostrbatě udrželo v útočném pásmu, ale ránu od modré v klidu do lapačky sbírá Pařík.

23:40
Důležité

Po další střele už Paříkovi kotouč vypadl a dorážet se snažil Paulovič, hradecký gólman se ale včas srovnal.

24:11

Přesilovku Dynamo nezvládá.

24:15

Hradec je kompletní.

25:18
Důležité

Po zmatku v domácí obraně Will vůbec nevěděl, kde má puk. Okolo jeho brankoviště operovali dva hráči soupeře, ale Dynamo zvládlo puk dostat do středního pásma.

28:34

Tomáš Vondráček (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Ondřej Vála a Patrik Poulíček. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:0
Minelu vyrobil brankář Hradce Lukáš Pařík, který špatně rozehrál, puk se dostal na modrou čáru a následnou střelu do sítě Hradce tečoval Tomáš Vondráček.

29:24
Tresty

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Dynamo se po vedoucím gólu dostalo trochu na koně, ale brzdí ho prohřešek. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě bude muset odsedět Tomáš Hyka.

29:47

Nabito dostal na modré čáře Blain, ale jeho střela doletěla přímo do lapačky Willa.

30:44

Hradec se zatím nezvládl usadit v útočném pásmu.

31:56

32:35
Tresty

Vyloučen hráč Jan Košťálek (Pardubice), 2 min. za Krosček
Christophe Lalancette si stáhl odražený puk od mantinelu a hned chtěl zakončovat, dostal ale krosček od Jana Košťálka, který tak míří na trestnou lavici a Hradec bude hrát další přesilovku.

33:15

Aleš Jergl (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Kevin Klíma a Graeme McCormack. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:1
A máme srovnáno! V další početní výhodě už se Hradec zvládl v pásmu usadit a klasickou kombinaci zakončil střelou z první na levém křídle Aleš Jergl.

34:12

35:02

Na pravém křídle napřáhl Blain, ale Will puk vyráží.

35:04
Tresty

Vyloučen hráč Richard Pánik (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Další přesilovka pro Hradec. Richard Pánik dostává dvě minuty za vysokou hůl.

35:38

Jasper dostal puk na pravé křídlo, ale zamířil jen do ramena pardubického brankáře.

36:44

Dynamo vyhazuje kotouč.

38:43

V závěru druhé třetiny se hra poměrně rozkouskovala, do zakončení se tlačil Jasper, ale Will proti němu uspěl.

40:00

Se závěrem druhé třetiny se rozhodčím hodně vymkla situace na ledě, Vondráček dal v osobním souboji krosček do obličeje Freibergsovi a začaly se postrkovat jednotlivé dvojičky. Uvidíme, jak celou situaci rozseknou rozhodčí. Jinak platí skóre 1:1 poté, co vyrovnal Jergl.

Začala třetí třetina.

40:01

Žádný z týmů nakonec přesilovku hrát nebude, máme po dvou vyloučených na obou stranách.

41:41

Na modré napřáhl Martin Pláněk, ale jeho střela byla tečována přes ochrannou síť až do diváků.

42:06

Na druhé straně stejně tak střela Adama Musila.

43:13
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Vála (Pardubice), 2 min. za Sekání
Dynamo zavířilo v útočné třetině, ale brzdí ho další faul. Ondřej Vála si odsedí dvě minuty za sekání.

43:44

Pavlíkovu střelu vyráží Will.

44:30
Důležité

Přihrávku do dobré pozice dostal Tomáš Pavelka, ale v ložené šanci přestřelil!

45:19

Dynamo už je kompletní, ale ještě v přesilovce stihl pálil McCormack, Will však jeho ránu schoval na hrudi.

45:56
Tresty

Dynamo bude hrát další zbytečné oslabení. Košťálek v přerušené hře nesmyslně sestřelil soupeře a dostává zasloužené dvě minuty.

47:00

Hradec pálí jednu ránu za druhou, Will má co dělat, ale Jerglův pokus z levého křídla si našel.

47:57

Hradec dostal Dynamo pod enormní tlak, přibližoval se brance, ale Will všechny pokusy zvládl pochytat, Košťálek mu může jen děkovat. Pokračuje se pět na pět.

48:02

Ralfs Freibergs (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Martin Pláněk a Alex Tamáši. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:2
Hradec jde zcela zaslouženě do vedení! Využil rozpoložení z přesilovky, na modré dostal nabito Ralfs Freibergs a ranou z první překlápí zápas na stranu hostů.

48:39
Tresty

Vyloučen hráč Jan Eberle (Hr. Králové), 2 min. za Hákování
Pardubice můžou odpovědět v přesilovce, Jan Eberle dostává dvě minuty za hákování.

48:52
Tresty

Vyloučen hráč Jérémie Blain (Hr. Králové), 2 min. za Krosček
Velká šance pro Pardubice, které budou hrát téměř dvě minuty pět na tři. Za krosček si odjíždí sednout Blain.

49:50

Richard Pánik (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Tomáš Hyka a Peter Čerešňák. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:2
Je vyrovnáno! Dynamo se rozprostřelo po útočném pásmu a Richard Pánik pohotově z téměř nulového úhlu překvapil Lukáše Paříka.

52:41

Rozjetý Hyka to zkusil po levém křídle, ale puk šel pouze do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

54:30

Po souboji u mantinelu vyplaval na modré čáře volný Blain, ale s jeho nahozením si poradil Will, který měl dobrý výhled.

55:09

Adam Musil u mantinelu zkontroloval Radovana Pavlíka.

57:03

Hraje se hodně do těla, jeden z hradeckých hokejistů teď zlomil hůl o projíždějícího Adama Musila.

59:54

Robert Kousal (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Lukáš Radil a Roman Will. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:2
Už se zdálo, že i druhý zápas dospěje do prodloužení, ale Hradec v Pardubicích ztratí i podruhé! Lukáš Radil prolétl s pukem do útočného pásma, jednoruč se dostal před Paříka, ten jeho pokus vyrazil a do brány jej zametl Robert Kousal!

59:55
Důležité

Hradec ještě bere oddechový čas, ale to už zřejmě ničemu nepomůže.

Konec utkání.

60:00

Máme za sebou druhý strhující zápas čtvrtfinále, kde Dynamo rozhodlo o své výhře pět vteřin před koncem! Vede tak v sérii 2:0, pokračuje se v úterý a ve středu v Hradci. Pěkný zbytek víkendu vám přeje Marek Votke.