Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u online přenosu z letošního druhého derby, které tentokrát hostí pardubická enteria areny!

Hosté z Hradce Králové do Pardubic opět přijeli bez brankáře Patrika Bartošáka, který byl postaven mimo tým, chytat bude Jan Lukáš, který v minulém kole vychytal Mountfieldu domácí výhru 2:1 nad Kladnem. Pro Hradec druhou v řadě.

Dynamo naproti tomu v extralize dvakrát v řadě prohrálo, nejprve doma s Libercem 2:3 a naposledy v pátek v Brně 3:4 po prodloužení. Do pardubické sestavy se však po třízápasové absenci vrací první centr Lukáš Sedlák.

o hráči

Rozhodčí: Pražák (CZE), Šindel (CZE) - Lhotský (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:30

Na Willa se snášel první kotouč od modré čáry, domácí gólman neměl příliš dobrý výhled, nakonec si ale puk našel a srazil ho do rohu.

0:45
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
Hradec si velmi brzy zahraje první přesilovku. Tomáš Zohorna nešikovně vyhodil puk ze hřiště ve vlastní třetině a dostává dvě minuty za zdržování hry.

0:58

Lalalncette zakončoval z křídla, ale Will puk vyrazil a Dynamo vyhazuje.

1:50

Pardubice znovu vyhazují kotouč.

2:20

Po střele z levého křídla se puk od Willa odrazil do druhé vlny, kde měl před sebou prázdnou bránu Tomáš Pavelka, ale nezvládl zpracování.

3:46

Robert Kousal (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Zohorna a Peter Čerešňák. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:0
Krásná souhra druhé formace domácích v útočném pásmu znamená vedení pro Dynamo! Po ose Čerešňák – Zohorna doputoval puk na levé křídlo k Robertu Kousalovi, který trefil poloodkrytou branku.

4:27

V pardubickém brankovišti zůstává ležet domácí bek Tomáš Dvořák. Vylučovat se ale nebude.

4:36

Perret nebezpečně dorážel na pardubickém brankovišti, ale puk za Willa usměrnit nedokázal.

4:48

Podobně jako před chvílí Kousal dostal na levé křídlo nabídku i David Cienciala, ten ale mířil pouze do Lukáše.

6:25

Pláněk měl dobrou pozici, ale Will jeho pokus vyrazil betonem.

7:19

Po ofsajdu Hradce následuje komerční pauza.

8:19

Pavelka se dostal ke střele přes obránce, ale Will má další zákrok betonem.

9:01

Cienciala už startoval do samostatného úniku, ale na poslední chvíli mu puk odpálil hradecký Blain.

9:18

Ofsajd Dynama.

10:20

Zakázané uvolnění Hradce.

11:29

Hyka se snažil rybičkou dosáhnout na kotouč ve středním pásmu, ale je z toho pouze zakázané uvolnění také na druhé straně.

12:39
Důležité

Lukáš Radil si nádherně zpracoval puk ze vzduchu a mířil do samostatného úniku, bekhendem do blafáku ale minul!

13:12
Důležité

Na druhé straně se na Willa hnal hradecký Patrik Miškář, ale v dobré pozici zamířil jen do pardubického gólmana!

13:55
Tresty

Vyloučen hráč Jérémie Blain (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče
Přesilovka také pro Dynamo. Jeremie Blain dostává dvě minuty za držení.

14:37

Hradec dvakrát krátce po sobě dostal puk ven ze třetiny a zatím nedovolil domácím se v ní usadit.

15:05
Důležité

Říčka čekal příliš dlouho s přihrávkou na volného křídelníka Ciencialu, který tak zamířil pouze do lapačky Lukáše!

15:29

Chyba v domácí rozehrávce pustila do zakončení Radka Pilaře, který se bekhendem natlačil před Willa, ale místo zakončení srazil pardubického brankáře k zemi.

15:49

Další nabídka na křídlo pro volného Ciencialu, ale Lukáš se i napodruhé zvládl přesunout a má další zákrok.

17:40

Ofsajd Hradce.

18:26
Tresty

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Hr. Králové), 2 min. za Hrubost
V závěru třetiny může Dynamo odskočit v přesilovce, Bohumil Jank dostává dvě minuty za hrubost.

19:10
Tresty

Vyloučen hráč Ralfs Freibergs (Hr. Králové), 2 min. za Zdržování hry
Dynamo bude hrát přes minutu pět na tři! Ralfs Freibergs tečoval puk mimo hřiště a na dvě minuty si odpočine.

19:39
Důležité

Volný Kousal číhal u levé tyče, ale Lukáš se zvládl přesunout a má další zákrok.

19:57
Důležité

Po rychlé sehrávce dostal mezi kruhy puk volný Lukáš Sedlák, ale Lukáš proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou!

Skončila první třetina.

20:00

Po první třetině tak Pardubice vedou v derby 1:0 po gólu Roberta Kousala, do druhé třetiny domácí vstoupí ještě sedmadvacet vteřin dlouhou přesilovkou pět na tři.

Začala druhá třetina.

20:21

Dynamo se okamžitě usadilo v útočném pásmu, z první vypálil Čerešňák, ale Lukáš vyrazil puk nad sebe do sítě.

21:10

Dynamo se zvládlo držet ve třetině, dobře kombinovalo, ale zakončení nemělo pořádnou kvalitu. V úplném závěru přesilovky navíc Lukáš zastavil střelu od modré.

22:36

Mandát to zkusil z otočky přes několik hráčů, Lukáš ale kotouč vyrazil.

23:13

Oliver Okuliar (Hr. Králové) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Jérémie Blain. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:1
Po optickém tlaku Dynama Hradec srovnává na 1:1! Velkou šanci nejprve spálil Jeremie Blanin, který na brankovišti trefil jen Willa, ale puk do sítě dorazil Oliver Okuliar.

23:59
Tresty

Vyloučen hráč Radovan Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění
Dynamo může odpovědět v přesilovce, Radovan Pavlík totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

24:14

Zohorna zakončoval z mezikruží, Hradec následně vyhazuje puk.

25:29

Martin Kaut (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Lukáš Radil. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:1
Už se zdálo, že se Pardubicím nevydaří další přesilovka, ale nakonec si berou své vedení zpět! Podobně jako v prvním derby se prosadil Martin Kaut, který se výstavní ranou z první trefil přímo pod víko!

27:01

Po zásahu Willa a drobné strkanici následuje komerční pauza.

27:33
Důležité

Po další svižné akci domácích vyplaval před hradeckou brankou Tomáš Zohorna, který po přihrávce zpoza okamžitě zakončoval z první, ale Lukáš má další zákrok!

28:37

Petr Kalina si najel do dobré pozice na modré čáře, měl prostor a vypálil, ale Will má další zákrok.

29:37
Tresty

Vyloučen hráč Patrik Marcel (Hr. Králové), 2 min. za Hrubost
Patrik Marcel poslal k zemi Sedláka a dostává dvě minuty za hrubost.

30:17

Hradec vyhazuje.

30:58

Dynamo má velký tlak, ostřeluje Lukáše, ale hradecký gólman podává koncentrovaný výkon!

31:41
Důležité

Martin Kaut z levého křídla trefil jen tyč nebo spoluhráče, ale puk jen těsně neprošel přes brankovou čáru!

33:11

Perretovu střelu z levého kruhu schytal spoluhráč a puk se odrazil do rohu.

33:49

Zakázané uvolnění Mountfieldu.

34:27

To samé na druhé straně.

35:21

Radovan Pavlík zakončoval z ostrého úhlu, ale Will si zvládl rizikové prostory pohlídat a puk za sebe nepustil.

37:31

Kousal rychle projel útočné pásmo a předal puk na modrou Tomáši Dvořákovi, jeho pokus ale mířil pouze do lapačky Lukáše.

38:56

Dynamo se tlačí do zakončení, ale Lukáš příliš práce nemá.

39:30
Důležité

Z protiútoku mohl udeřit Hradec! Bohumil Jank ale mířil pouze do tyče a od ní se puk odrazil pod Willa.

39:44

Paulovič se zkusil kličkou zbavit posledního obránce, ale nakonec puk o jeho brusle poslal jen do ochranné sítě.

Skončila druhá třetina.

40:00

Ve druhé třetině padly v Pardubicích dva góly! Na 1:1 nejprve vyrovnal Oliver Okuliar, ale v přesilovce vrátil Dynamu vedení Martin Kaut.

Začala třetí třetina.

40:01

Do třetí třetiny domácí trochu proházeli lajny, z prvního útoku vypadl Robert Říčka, kterého nahradil David Cienciala.

40:44
Důležité

Okuliar byl volný mezi kruhy a trefil beton Willa! Hradec na domácí hodně vletěl.

41:08

Zakázané uvolnění Pardubic.

41:16

Z úhlu to zkoušel Freibergs, ale puk jen prolétl pardubické brankoviště.

42:45
Důležité

Nebezpečná teč Chalupy prolétla jen těsně kolem pardubické branky! Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění, jako by na ledě nebylo.

45:41
Tresty

Vyloučen hráč Giorgio Estephan (Hr. Králové), 2 min. za Nesportovní chování
Dynamo se může zmátořit v přesilovce. Giorgio Estephan dostává dvě minuty za nesportovní chování.

45:55

Martin Kaut (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:1
Využít přesilovku Pardubicím trvalo pouhých čtrnáct vteřin! Puk se odrazil k Martinu Kautovi, který měl kolem sebe hodně prostoru a podruhé dnes zamířil přesně.

48:31
Tresty

Vyloučen hráč Jordann Perret (Hr. Králové), 2 min. za Sekání
Po komerční pauze bude Dynamo hrát další početní výhodu. Jordann Perret dostává dvě minuty za sekání.

48:42

David Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Robert Kousal a Tomáš Zohorna. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 4:1
V tomto ppřípadě trvalo využití přesilovky vteřin jedenáct! Mezi kruhy vložil hůl do kombinace David Cienciala a usměrnil puk za Lukáše.

49:05
Tresty

Vyloučen hráč Martin Kaut (Pardubice), 2 min. za Krosček
Zbytečný faul Martina Kauta a přesilovka pro také pro Hradec!

50:23
Důležité

Snížit mohl Oliver Okuliar, na kterého číhala odkrytá branka, ale hostující útočník v dobré pozici minul!

50:54

Mountfield zamkl Dynamo v jeho obranném pásmu a Will se musí pořádně otáčet!

51:52

52:41

Zakázané uvolnění Dynama.

53:29

David Šťastný (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jérémie Blain. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 4:2
Hradec ještě živí naděje na body! Trochu se štěstím udeřil ve výhodně, vleže se na levém kruhu pro vhazování prosadil David Šťastný!

55:17

56:35

Domácí Adam Musil inkasoval tvrdý hit u mantinelu, ale okamžitě si spravil chuť a jen o pár vteřin později oplatil stejnou mincí.

58:22
Důležité

Lukáš odjíždí na střídačku, Hradec v šesti!

58:48

Jan Mandát (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 5:2
Tři body Dynama definitivně jistí Jan Mandát, který dovezl puk do prázdné brány!

Konec utkání.

60:00

Pardubice tak ovládly i letošní druhé derby! Nakonec vítězí 5:2, definitivně rozhodly ve třetí třetině díky dvěma rychle využitým přesovkám. Z enteria areny vám příjemný vstup do nového týdne přeje Marek Votke.