Utkání začalo.

0:01

A je to tu! Motor začíná svůj první domácí zápas v nové sezoně.

3:47

První dotek s pukem si teď užil Branislav Konrád, který do lapačky v klidu chytil pokud jednoho z domácích.

o hráči

Rozhodčí: Pražák (CZE), Květoň (CZE) - Lhotský (CZE), Hnát (CZE)
Počet diváků: 6 047

5:25

Zatím se koukáme na zápas, ve kterém si ani jeden celek zatím nevytvořil větší šanci.

8:11

Domácí mají výhodu a bude se znovu vylučovat.

8:11
Tresty

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

9:04

První přesilovka Motoru vůbec nevychází podle představ. Olomouc je precizní v obraně modré čáry.

10:45

Hrachovina měl co dělat, aby Bambulův protiútok zlikvidoval. Hanáci se vzápětí hodně rychle vrhli do útočení.

10:45
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Pýcha (Č. Budějovice), 2 min. za Nedovolené bránění

13:11

Milan Gulaš zkusil, co jeho střela zápěstím s Konrádem udělá, jenže letěla mimo.

17:18

Rutar zakládá akci u své modré čáry, poté, co jeho parťák připravil o puk jednoho z budějovických hráčů.

18:28

Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se ve střední části kluziště.

19:51

Rutar nebezpečně rychle prosvištěl okolo Hrachoviny, jeho pokus byl překvapivý a pro domácího brankáře i dost nečitelný.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

20:01

20:24

Klimek hned ze začátku třetiny vyslal nepříjemnou trefu zápěstím, ta však letěla jen těšně nad horní tyč domácí brány.

21:39

Po delší době zasahuje i Konrád, jenže jedná se jen o nahození ze střední třetiny. Domácí zatím nevymysleli vůbec nic, čím byl bránu Hanáků ohrozili.

23:21
Důležité

Kunc ve velké rychlosti najetý před Hrachovinou nestačil puk usměrnit do brány. Brankář Motoru předvedl zákrok vleže, tak zvaně na Hašana.

24:29

Milan Gulaš to v útočné fázi docela překombinoval, jeho dost čitelná nahrávka neměla šanci kamkoliv projít.

24:47
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Musil (Olomouc), 2 min. za Hákování

25:30

Adam Kubík (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Pavel Pýcha. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 1:0
První gól domácích je tu. Obránce Pýcha nahazoval k přední tyči od modré, kde puk těšně před Konrádem ztečoval lehce Adam Kubík.

26:41
Tresty

Vyloučen hráč Rok Macuh (Olomouc), 2 min. za Sekání

27:48

Jakub Orsava (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Silvester Kusko a Dalibor Řezníček. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 1:1
Nedůslednost ve své vlastní přesilovce. To je důvod, proč Olomouc vyrovnala. Puk při nahrávce domácích vypíchl jeden z Olomouckých, nabídl Orsavovi a ten v samostatném úniku prostřelil Hrachovinu.

28:29
Tresty

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Podražení

31:40

Tři pěkné šance Hanáků likviduje v krátkém sledu domácí Hrachovina. Tým mu teď musí být dost vděčný.

31:51

Na druhé straně puk ve výstroji schovává i Konrád, tentokrát po tvrdší střele domácího forvarda.

33:20

Olomouc sevřela Motor v jeho obranném pásmu a ne a ne ho pustit.

35:09

Domácí zakládají další útok, ale ani ten se jim příliš nepovedl. Zatím se hraje spíše tak, že se bojuje o puk.

36:43

Hanáci přebírají iniciativu. Domácí celek zatím drží skvělý Hrachovina. Dopředu však Motor už dlouho nic nedokázal vymyslet.

38:35

Hovorka ramenem u mantinelu ukázkově odstavil rozjíždějícího se Chmielewskiho.

39:27

Nahození Olomouce do pásma nic nového nepřineslo. Třetina se už dohrává, byť domácí stále zkouší Konrádovu ostražitost.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:42

Gulaš zase zkouší své zápěstí, tentokrát z prostředku. Rána jen tak tak minula bránu.

41:47

Konrád je v pohotovosti. Domácí asi chtějí dohnat střelecký deficit. Po dvou třetinách je to na střely totiž 13 - 27.

43:13

Rutar na modré napřáhl a Hrachovina musel vytasil zákrok ramenem. Po delší době se Olomouc osměluje a začíná se „stěhovat“ do útoku.

44:24

A máme tu nějaký technický problém. Zdá se, že za bránou Konráda je dost vody. Na led tak naskakují malí hokejisté a zkouší plochu šornami upravit.

45:15

Hrubici při rozehrávce Jana Štencela nakonec hosté nedokázali potrestat.

47:16

Adam Kubík (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Jan Ordoš. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 2:1
Diváci opět mohli smeknout před geniální hrou Lukáše Pecha. Ten si vzal u mantinelu puk, objel bránu a těsně před Konrádem poslal puk na naprosto volného Kubíka, který už neměl moc práce puk usměrnit mezi tři tyče.

49:19

Hra třetím gólem zápasu trošku ožila na obou stranách.

49:46
Tresty

Vyloučen hráč Jan Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost

53:05

Kapitán Motoru je hodně namotivovaný, ale zatím mu jeho akce nevycházejí podle představ. Trenéři Čihák s Hanzlíkem už delší dobu zkoušejí co udělá, když od sebe odtrhnou duo Pech - Gulaš.

55:59
Tresty

Vyloučen hráč Milan Doudera (Č. Budějovice), 2 min. za Pád pod nohy

56:22

Jestli se mohou dnes domácí opravdu na něco spolehnout, je to brankář Dominik Hrachovina. Jistota v každém zákroku.

56:56

Brant Harris (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 3:1
Na góly v oslabení to tedy mám dnes 1:1. Tentokrát se ve „čtyřech“ trefil Kanaďan Brant Harris.

58:53
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Pech (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

58:53

Domácí jdou ještě do čtyř. To může být pro Olomouc, která navíc hraje v šesti, šance!