Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Krásný nedělní podvečer, vítám vás u online reportáže z 13. kola hokejové extraligy mezi domácí Spartou a Mladou Boleslaví. Začínáme přesně v 18 hodin.

Favorit duelu je jasný, tabulkově třetí tým extraligy z hlavního města naráží na jen díky skóre předposledním Středočechům, které navíc v posledních šesti vzájemných utkáních pětkrát porazil.

Ani Sparta rozhodně není ve formě, po skvělém rozjezdu sezony prohrála čtyři z předešlých šesti klání, navrch třikrát doma. Z O2 areny si body odvážely naposledy Liberec s Karlovými Vary. A to opravdu snadno, Pražané předváděli mizerné výkony, na první dva celky soutěže – Pardubice s Litvínovem – ztrácí už propastných devět bodů.

Spartě by mohl hodně pomoct návrat maroda Filipa Chlapíka. Domácí útočník hrál naposledy 3. října.

o hráči

Rozhodčí: Květoň (CZE), Ondráček (CZE) - Frodl (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 8 057

K další změně sahají Pražané v brankovišti, kde jedničku Jakuba Kováře tentokrát nahrazuje Josef Kořenář. Mladoboleslavští znovu sází na Filipa Novotného.

Utkání začalo.

0:05

Puku se po buly ujímá Boleslav, která jej posílá na Kořenáře a ten okamžitě rozehrává.

0:51

Skalický z úhlu nahodil na Kořenáře, jenž puk sbírá do lapačky.

1:25

Pražané se drží v útočném pásmu, zatím ale zejména v jeho rozích.

2:32

Oba týmy střídají, Němeček rozehrává zpoza vlastní branky.

2:57

Horák přihrával před branku, puk ale jen proletěl brankovištěm a hledištěm to zahučelo.

4:18

Do útočného pásma se rozjel Roman, jenž z vrcholu kruhu vypálil prudkou střelu ze zápěstí. Kořenář ji trochu krkolomně tlumí na hrudi.

4:40

A opět zasahuje domácí gólman, jenž krotí tentokrát lehčí pokus ve výstroji.

5:13

Konečný odehrává puk do středního pásma a oba celky míří ke střídačkám.

6:21

Nepřesná přihrávka znamená zakázané uvolnění Sparty.

7:14

První ztráta hostů přinesla Spartě zajímavou příležitost, a to sice přečíslení dvou na jednoho. Kousal však po přihrávce od spoluhráče mířil nad.

7:22

Kořenář si připisuje další zákrok a následuje komerční přestávka.

7:47

Pražané si díky zatím ojedinělé aktivitě v útočné třetině vynutili první faul a vyzkouší si přesilovou hru.

7:47
Tresty

Vyloučen hráč Filip Pyrochta (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení

8:28

Kempného střelu zablokoval první hráč, zakrátko rychlý ťukes zakončoval z mezikruží Řepík, Novotný však úspěšně zasáhl.

9:07
Tresty

Vyloučen hráč Jan Štibingr (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Boleslav má vážný problém, po dobrém startu do utkání putuje do tří a bude dvojité početní výhodě Sparty čelit celých čtyřicet sekund.

9:30

Hosté se osvobozují, Novotný předtím dobře zasáhl proti Řepíkovi.

9:51

Josh Kestner (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Roman Horák a Michal Řepík. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 1:0
Proti této ráně nic dělat nemohl, vyražený puk zamířil do strany přímo k připravenému Joshu Kestnerovi, který i přes Novotného tygří skok uklízel puk do výrazně odkryté branky. Pro Boleslav je útěchou fakt, že inkasují už ve čtyřech.

11:21

Pražané pokračují s pukem v útočném pásmu, všechny akce ale zatím působí dost krkolomně. Domácím dělá problém obrana Středočechů.

12:12

Malát zblokoval MIklišovo nahození do rohu.

12:31

Špatný přechod přes modrou čáru v podání Boleslavi přináší přerušení hry, a další úpravu ledové plochy.

12:52

Němeček byl v rozhodné zóně rychleji než Dvořáček, píská se zakázané uvolnění hostů.

14:00

Rohdin vydoloval puk ze souboje v rohu, kotouč ale doputoval jen ke Kořenářovi, jenž jej přikrývá rukavicí.

14:31
Tresty

Vyloučen hráč Jani Lajunen (Sparta), 2 min. za Podražení
Lajunen podrazil Skalického a nabízí soupeři přesilovou hru. Připomeňme, že Bruslaři mají nejlepší početní výhodu v soutěži.

15:44

Na druhé straně Sparta pracuje s nejlepším extraligovým oslabením a zatím vše zvládá s přehledem.

16:31

Lajunen se vrací zpátky do hry, tahle přesilovka se Boleslavi totálně nepovedla.

16:47

Úmysl ofsajd hostů, vhazování se chystá přímo po Novotného pravici.

17:23

Kotouč končí na sparťanské střídačce, další buly se odehraje na středovém kruhu.

18:12

Středočeši odklízí puk do neutrální zóny a rychle pádí obměnit sestavu.

19:13

Pražané se zase tlačí do útočné třetiny, rychlá Najmanova střela končí v bloku.

19:58

Krejčík naznačil střelu, ale nevypálil. To dělat neměl, je tu totiž přestávka. Obránce Sparty dostává teď od spoluhráčů své počínání trochu sežrat.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

20:07

I prohrané vhazování využili sparťané k nástupu do protiútoku, jenže byli rychle zastaveni.

20:28

Další ofenzivní snahu Pražanů zastavuje ofsajd.

20:36

Chlapíkova střela Novotnému sice vypadal, nicméně hlavní rozhodčí zapískal ještě dřív a teď se omlouvá.

21:10

Irving se po zákroku soupeře krčí v bolestech, třetí přesilovka pro domácí.

21:10
Tresty

Vyloučen hráč Adam Jánošík (Ml. Boleslav), 2 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

21:37

Chlapík z pravého kruhu prozkoušel Novotného, ten puk pevně drží v lapačce.

21:56

Po střele Kempného následovala šavlovačka o puk v mezikruží, boleslavská defenziva největší ohrožení zažehnala.

22:58
Důležité

Hodně nepřesná střel hostů přinesla Pražanům velkou šanci, a to přečíslení tří proti jednomu. Horák nahrával přes osu, následně putoval puk do druhé vlny na Kousala a ten vracel zpátky na Horáka, který ale nezvládl zakončit do odkryté klece.

23:19

Zakázané uvolnění Boleslavi.

24:11

Joachim Rohdin (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Juhamatti Aaltonen. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 1:1
Elitní formace vrací Bruslaře zpět do hry, Aaltonen skvělou křižnou příhrávkou našel volného Joachima Rohdina, jenž puk posílal do úplně volné branky.

25:20

Sparťanům puk utekl z útočného pásma a musí tedy s další atak vystavět odznova.

25:43

Ostrou Horákovu ránu z levé strany Novotný vytěsňuje do opačného rohu kluziště.

26:38
Důležité

Rohdin byl opět uvolněn a vyfasoval další pas přímo před Kořenáře. Tentokrát ale velkou příležitost na obrat ve skóre promarnil.

27:59
Tresty

Trest týmu (Ml. Boleslav), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Špatné střídání hostů odpykává Aaltonen.

28:32

Ofsajd nyní zastavuje Pražany při další přesilovkové akci.

29:03

Bruslaři se prudkým vyhozením osvobozují.

29:35

Chlapík se opíral do další rány na pravém kruhu, z první a v pokleku. Jenže střela mu, co se týče umístění, tak nesedla a Novotný neměl větší problémy zasáhnout.

30:56

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 2:1
Sparta se už delší dobu zdržovala v útočné třetině. Puk si vzal Forman, první ranou poslal k ledu obránce Pláňka, pak přihrávkou přesně našel Jana Buchteleho kousek od čárek na levém kruhu. Domácí chasník pak z voleje propálil Novotného a vrátil Pražanům vedení.

33:12

Domácí dál hrají v útočném pásmu, Boleslav nemá v posledních minutách protihru.

34:25

Nyní ale přece jen jeví aktivitu i hosté, leč nemohou se více přiblížit ke Kořenářovi a vyslat na něj potenciálně nebezpečnou střelu.

36:54

Posléze iniciativu přebírá opět Sparta. A domácí od soupeře dostávají další dárek v podobě páté přesilové hry, ta započne po komerční pauze.

36:54
Tresty

Vyloučen hráč Juhamatti Aaltonen (Ml. Boleslav), 2 min. za Hákování

37:15

Lajunen navezl puk až před Novotného betony, kde za ním doráželi další domácí útočníci. Gólman Středočechů si ale ve spolupráci s beky poradil.

37:37

Chlapík opět pálil z první, tentokrát trefil Jánošíkovu brusli.

38:10

Kempný udržel puk na modré čáře, špatnou přihrávkou pak ale povolil hostům dostat se z obranného pásma, a dokonce se vydat dopředu.

39:02

Bruslaři puk posílají na icing.

39:57

Třetina se dohrává v blízkosti Novotného branky, ovšem bez jakýchkoli vzrušujících momentů.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:02

Järvinen opět uspěl na buly, puk rychle putuje do rohu obranného pásma domácích.

41:07

Skalický zkusil štěstí, ani se střelou z mezikruží však Kořenářovu branku výrazně neohrozil.

44:01

Ofsajd přerušuje delší pasáž hry bez přestávky. V jejím průběhu se oba týmy na chvíli usadily v útočných zónách. Boleslav zazlobila jako druhá, její pokusy ale zablokovala sparťanská obrana.

45:19

Michal Moravčík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Konečný. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 3:1
Sparťanský obránce Michal Moravčík se opřel do puku a uklidil ho za Novotného, Pražané tak soupeři odskakují a výrazně se přibližují vítězství.

47:01
Tresty

Vyloučen hráč Aleš Čech (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
A pokračující nedisciplinovanost může hosty srazit úplně.

48:21

Kestnerova zablokovaná střela letí do ochranné sítě, rozhodčí logicky přerušují hru.

48:56

Komická scéna z útočného pásma, Kempný a po něm Chlapík se během vteřiiny dostali ke střele, první promáchl, a tak puk doputoval k druhému, jenž si počínal naprosto identicky.

50:12

Osburnovi se ve středním pásmu nepovedlo zpracování rukavicí, čímž vyslal dopředu Kousala, ten ale neměl takovou rychlost a tak v otočce ještě přihrával za sebe na Horáka. Leč nepřesně.

51:57

Sudí signalizují výhodu, druhou početní převahu si vyzkouší hosté, kteří zatím drží kotouč za brankou. Sníží ještě stav a dostanou se do kontaktu?

52:21
Tresty

Vyloučen hráč Vojtěch Mozík (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

52:24

Pražané puk okamžitě po buly vyhazují pryč.

53:16

Puk končí mimo hrací plochu, nikoliv však za vyvýšeným plexisklem, následuje vhazování po Kořenářově pravici.

54:05

Hlavní rozhodčí teď za domácí brankou vyloženě ubránil Romana, a tak Pražané dostávají příležitost vyhodit puk na opačný konec kluziště.

55:37

Sparťané účinně střeží střední pásmo a už se ani nikam neženou.

56:54

Pražané se při přechodu do útočné třetiny vystavili do ofsajdu. Je tu poslední komerční přestávka.

57:19

Tahle přihrávka se nepovedla, zakázané uvolnění Sparty.

57:30

Další kotouč opouští ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu blíže boleslavské branky.

58:01

Zbývají poslední dvě minuty, během nichž se Boleslav velmi pravděpodobně sesune na poslední místo extraligové tabulky. Kladno dnes totiž uspělo v Karlových Varech.

59:05
Důležité

Boleslav hraje v šesti, ale sparťané ostřelují jejich branku a drží se v útočném pásmu!

59:33

Pavel Kousal (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Michal Řepík a Roman Horák. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 4:1
Domácí si počkali, zblízka se pak z otočky prosadil bývalý boleslavský útočník Pavel Kousal.