Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý den, vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. V ní budeme dnes sledovat extraligový šlágr mezi Pardubicemi a Spartou.

Dynamo se na něj naladilo výhrou 6:2 v Kladně, přesto je v sestavě drobná změna. Vůbec poprvé v letošní extraligové sezoně si zahraje uzdravený útočník Adam Musil, který naskočí na centru třetí formace s Davidem Ciencialou a Martinem Kautem.

Sparta v minulém kole uspěla doma s Třincem 3:2 po prodloužení, do Pardubic si dnes vzala na pomoc Fina Riku Sihvonena z Litoměřic, který se taktéž představí ve třetí formaci. Nepřijeli naopak Josh Kestner a Michal Řepík.

Buchtele

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Lederer (CZE), Bohuněk (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:29

První střelu zápasu si už v útočném pásmu Sparty chystal Miroslav Forman, ale nakonec mu ji zablokoval obránce Čerešňák.

0:29
Tresty

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Forman navíc fauloval a hned nabízí Dynamu přesilovku.

1:01

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jan Košťálek a David Cienciala. Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:0
A domácí nabídkou rozhodně nepohrdají! Hned po půlminutě početní výhody se prosadil Robert Říčka a Dynamo vede 1:0! Přijal puk na své klasické pozici na levém kruhu a po zemi propálil Kováře mezi betony.

1:47
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Kousal (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
A další přesilovka pro Dynamo! Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Pavel Kousal.

2:11

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jani Lajunen a Jakub Krejčík. Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:1
Sparta však vrací úder a v oslabení vyrovnává na 1:1! Do protiútoku vyrazili Lajunen s Buchtelem a druhý jmenovaný taktéž propálil Willa z první!

3:07

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Robert Kousal a Jan Košťálek. Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:1
Ve čtvrté minutě se v Pardubicích dějí věci! Dynamo znovu vede, druhou přesilovou hru využívá na chlup stejně Robert Říčka, který z první propálil Jakuba Kováře!

3:27

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman a Vladimír Sobotka. Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:2
Neuvěřitelné! Sparta z dalšího protiútoku srovnává ve čtvrté minutě na 2:2! Miroslav Forman našel přesnou přihrávkou k levé tyči Filipa Chlapíka, který dostal puk za Willa!

4:29

David Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:2
Pátá minuta a 3:2 pro Dynamo... David Němeček zpoza vlastní brány namazal Davidu Ciencialovi, který vyhání Jakuba Kováře z brány!

4:29

Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Jakub Kovář, nahradil ho Josef Kořenář

5:59

Už přes minutu nepadl v Pardubicích gól, něco je špatně.

6:27
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Vála (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
To se ale může snadno změnit v přesilovce Sparty, kterou nabízí Ondřej Vála.

6:40

Dynamo hned po buly dostává puk až ke Kořenářovi.

7:08

Puk se odrazil na modrou čáru ke Krejčíkovi, který jej z první napálil, ale Will jeho pokus vyrazil.

7:59

Rohlík s Mandátem měli k dispozici brejk dvou na jednoho, ale Rohlík nedokázal přihrát přes dotírajícího obránce!

8:17

Střela Irvinga byla sražena vysoko do ochranné sítě.

9:41

Sparta hezky kombinovala v útočném pásmu, ale hra je přerušena, protože v souboji u mantinelu byl čistě dohrán Lukáš Sedlák a zůstal ležet na ledě. Na střídačku mu musí pomáhat lékař s kustodem.

10:24

Sedlák zůstává otřesený na kraji střídačky, od modré to zkoušel Jan Kolář, ale Kořenář vyrazil puk betonem.

11:15

Radil krásnou zadovkou od mantinelu našel Zohornu, který chtěl ještě prodloužit na volného Kousala, přihrávku ale zblokoval obránce.

13:16

Sedlák je zpět na ledě a jeho první pětka motá Spartu v útočném pásmu. Střela Košťálka od modré ale skončila v ochranné síti.

13:57

Will vyráží střelu Ondřeje Mikliše, ale ten stál stejně v ofsajdu a hra byla přerušena.

14:36

Po souboji před Kořenářem se mezi kruhy k puku dostal Adam Musil, ale z otočky trefil jen sparťanského gólmana.

15:54

Kousal byl úplně volný před Kořenářem, ale nedokázal zpracovat skákavý kotouč!

16:28

Mezi dvěma pardubickými obránci vyplaval Roman Horák, ale příklepem minul bránu.

18:08

Dynamo znovu drží útočné pásmu, puky ale zatím létají jen kolem Kořenáře.

20:00

Je za námi hodně divoká první třetina, ve které padlo hned pět gólů a všechny v prvních pěti minutách! Za domácí se dvakrát v přesilovce prosadil Robert Říčka, potom David Cienciala a za Spartu odpovídali Jan Buchtele a Filip Chlapík.

20:20

Rýsoval se podobný úvod! Lukáš Sedlák dostal přihrávku do brejku, zkusil na Kořenáře „Forsbergrovku“, ale jen těsně minul!

21:26

Zakázané uvolnění Sparty.

21:41

Od modré pálil Vála, Kořenář vyráží betonem.

22:10

Slušný závar v brankovišti Sparty! Kořenář byl úplně mimo svoji pozici a několik hráčů se snažilo dostat puk do prázdné brány, nakonec jej ale rukou téměř z brankové čáry odpálil jeden z obránců!

23:16

Podobná situace také na druhé straně! Už se zdálo, že hosté situaci překombinovali, ale nakonec mohl bekhendem do prázdné brány uklízet puk Jan Buchtele, obránce Dynama mu v tom ale na poslední chvíli zabránil!

23:59

Ofsajd Dynama.

24:13

Pavel Kousal zkusil střelu přes obránce, ale neprošla.

24:40

Pavel Kousal měl další šanci, když se dostal ke kotouči mezi kruhy, ale branku nakonec úplně minul.

24:51

Will vyrazil střelu Moravčíka z první od modré čáry!

25:22

Adam Musil pálil do betonu Kořenáře a od něj se puk odrazil přímo na hůl Lukáše Sedláka. Ten měl před sebou prázdnou bránu, ale také obránce Sparty, kterého trefil!

26:08

Po zvláštním odrazu kotouče měl před sebou prázdnou bránu také Petr Hauser, ale nedokázal trefit puk ze vzduchu!

27:46

Dynamo drželo útočné pásmo a Vála střílenou přihrávkou hledal volného Kousala, ten ale prudký puk nezpracoval.

28:33

Němeček měl trochu prostoru na levém kruhu pro vhazování, ale trefil jen Willa.

29:41

Ve vlastní obranné třetině vybojoval puk Martin Kaut a celá akce skončila až na druhé straně u úplně volného Adama Musila, který však trestuhodně trefil jen Kořenáře!

30:03

31:31

Radil dostal puk za branku Sparty, vyjel si před a z levého křídla zkusil zamířit, byl ale hodně neúspěšný.

32:06

Buchtele nahazoval puk od modré čáry, Will ho má v lapačce.

32:54

Paulovič s Vondráčkem ujeli dva na jednoho, zakončení vzal na sebe první jmenovaný, ale trefil jen beton Kořenáře!

34:43

Dynamo opět trápí Spartu v jejím obranném pásmu.

36:43

Za krátký čas se v útočném pásmu vytočily všechny formace domácích, tlak byl ale pouze optický a Kořenář nemusel zasahovat.

37:28

Na druhé straně měl však velkou šanci Sparty Michal Kempný, který vyplaval úplně volný na pravém kruhu pro vhazování, Will ale proti jeho střele vytáhl pohotový zákrok vyrážečkou a hostující obránce zůstal jen kroutit hlavou.

39:13

Dynamo znovu krouží v útočné třetině, rány Dvořáka s Košťálkem ale Kořenář pochytal.

40:00

Ve druhé třetině jsme v Pardubicích překvapivě gól neviděli, ale hokej i tak zatraceně bavil! Oba celky měly celou řadu velkých příležitostí, Will i Kořenář ale podávají velmi kvalitní výkony!

40:57

První i druhá pětka Dynama se od začátku třetí třetiny drží před Kořenářem, ten ale zatím práci neměl.

41:47

Moravčík pálil z první, ale nemířil přesně.

42:51

Vladimír Sobotka (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Filip Chlapík. Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:3
Vladimíra Sobotku si nejprve vychutnal Roman Will, když vytáhl skvělý zákrok po střele z první, jenže lídr Sparty se dostal k odraženému kotouči a vrátil jej do sítě!

44:05

Martin Kaut (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Cienciala a Jan Kolář. Stav zápasu Pardubice - Sparta 4:3
Trend rychlých odpovědí však pokračuje! Hned z dalšího útoku si Dynamo bere vedení zpět poté, co na pravé křídlo dostal přihrávku rozjetý Martin Kaut a pověsil puk za Kořenáře!

44:39

45:59

Sobotka našel úplně volného Formana mezi kruhy, odkud útočník Sparty okamžitě pálil, ale Will stihl pohotově zareagovat betonem!

46:31
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Radil (Pardubice), 2 min. za Hákování
Sparta může znovu srovnat v přesilovce. Dvě minuty za hákování dostává Lukáš Radil.

47:16

Najman prováhal dobrou pozici před brankou a Dynamo vyhazuje.

47:52

Riku Sihvonen z pravého křídla trefil tyč!

48:08
Tresty

Vyloučen hráč Adam Musil (Pardubice), 2 min. za Podražení
Dynamo se bude lehce přes dvacet vteřin muset bránit ve třech! Adam Musil dostává dvě minuty za podrážení.

48:21

Pro tvrdou ránu z první si na pravý kruh sjel Aaron Irving, ale Will má další zákrok.

48:49

Krejčík nahazoval od modré čáry opět jen do lapačky Willa.

49:11

Dynamo vyhazuje kotouč.

49:55
Tresty

Vyloučen hráč David Němeček (Sparta), 2 min. za Napadení
Síly na ledě se na chvilku vyrovnají a pak začne přesilovka Dynama, dvě minuty za napadení totiž dostává David Němeček.

50:45
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Krejčík (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Dvojnásobná přesilovka také pro Dynamo a rovnou přes minutu! Další menší trest dostává Jakub Krejčík za vysokou hůl.

52:06

Dynamo přesilovku vůbec nezvládlo, přišla pouze jedna střela Čerešňáka a Sparta už je ve čtyřech.

53:14

Zakázané uvolnění Pardubic.

54:11
Tresty

Vyloučen hráč Martin Kaut (Pardubice), 2 min. za Napadení
Situace na ledě se může hodně rychle obrátit! Nejprve fauloval Martin Kaut, ale pak přišlo podražení dalšího hráče a ve hře je i druhý trest pro Dynamo.

54:11

Druhý faul rozhodčí nepotrestali a Sparta bude hrát „jen“ klasickou přesilovku pět na čtyři.

54:48

Will si připisuje další zákrok proti střele z první.

55:28

Sobotkovu střelu z pravého křídla zblokoval jeho vlastní spoluhráč, Dynamo vyhazuje.

56:01

Sparta se nepovedenou přihrávkou sama vyhání z pásma a Pardubice jsou kompletní.

57:41

Z levého křídla zkusil propagační střelu Jan Mandát, ale Kořenářovi žádné potíže nenadělala.

58:29

Sparta má velký tlak v útočném pásmu, Kořenář číhá na odjezd z brány.

58:44

Sparta v šesti.

59:28

Spartu vyhnal z útočné třetiny Lukáš Sedlák, při cestě zpět stáli Pražané v ofsajdu.

59:28

Sparta bere oddechový čas.

59:43

Dynamo Spartu nepouští do jejího útočného pásma, hostům už zbývá jen opravdu málo času.

60:00

Dynamo poslední minutu odbránilo s vypětím veškerých sil a v domácím prostředí zůstává v letošní sezoně neporažené! O vítězný gól domácích se nakonec postaral Martin Kaut. Z Pardubic vám příjemný zbytek pracovního týdne přeje Marek Votke.

2. února 2024 18:00Pardubice-Sparta 1:3
17. ledna 2024 18:30Sparta-Pardubice 1:2P
31. října 2023 18:00Pardubice-Sparta 4:3
20. září 2023 18:30Sparta-Pardubice 4:3N
5. února 2023 14:45Sparta-Pardubice 4:2
10. ledna 2023 17:30Pardubice-Sparta 0:3
6. listopadu 2022 17:20Sparta-Pardubice 2:3
30. září 2022 18:00Pardubice-Sparta 2:3N