Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu 22. kola hokejové extraligy. Před kamerami ČT sport se dnes v moravském derby utká domácí Olomouc s brněnskou Kometou.

Zápasy mezi Olomoucí a Brnem prakticky vždy znamenají vyprodanou plechárnu, dnes by tomu tedy nemělo být jinak. Kór když trápící se Olomouc vyhrála dvakrát v řadě. Před týdnem doma v prodloužení udolala Vítkovice, v pátek brala dva body na ledě Plzně.

I Brno chytlo po špatném úvodu sezony velmi solidní fazónu. Z posledních pěti zápasů prohrála Kometa jen jednou, v pátek doma v prodloužení porazila Pardubice - lídra tabulky, před týdnem taktéž za dva body zase porazila Spartu.

Dnešní zápas ale jasného favorita mít nebude. A to i přes to, že Brňané vyhráli pět posledních vzájemných zápasů (dvakrát z toho po prodloužení respektive po nájezdech).

Zembol

Rozhodčí: Kika (CZE), Ondráček (CZE) - Rampír (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 5 500

Zápas začne zhruba za dvacet minut.

Postavení v tabulce je před zápase následující: Olomouc, 10. místo, 24 bodů. Kometa, 6. místo, 34 bodů.

0:12

Konrád už si osahal kotouč, ze vzduchu stáhl Ščotkovo nahození.

1:20

Střelu od modré vyslal Švrček, ovšem minul Lukšovu branku.

2:11

Macuh dostal Olomouc do ofsajdu.

2:39

Na ledě zůstává Lukáš Kucsera, podklouzl a nepříjemně kolenem narazil do mantinelu. Tohle nevypadá příliš dobře, Kucsera teď míří přímo do kabin. Přitom ještě minulý týden absentoval kvůli nemoci. Velká smůla olomouckého útočníka.

3:32

Navrátil si vybruslil na osu hřiště a přinutil Lukeše k zákroku.

3:46

Další střelu vypustil Orsava, Lukeš opět zasahuje.

4:10

Gazda vyrobil obrovskou chybu, za bránou mu utekl kotouč, a osamocený Orsava z brankoviště míjí brněnskou klec.

5:25

A Olomouc pokračuje v tlaku. Bambula zpoza brány nabil Knotkovi, jenže brněnský gólman se opět vyznamenal.

7:11

A opět Orsava ztroskotal na Lukešovi.

7:22
Tresty

Vyloučen hráč Martin Zaťovič (Kometa), 2 min. za Podražení
Hostující kapitán podrazil ve středním pásmu Tomáš Černého a na dvě minuty si odpočine

7:45

Mora otevřela skóre, ovšem nelegálním způsobem. Řezníček na dvakrát nahodil kotouč na Lukeše, tomu v druhém případě vypadl kotouč z lapačky, čehož pohotovou dorážkou využil Silvester Kusko. Jenže bývalý hráč Komety dostal kotouč za Lukešova záda kopnutím.

7:45

A rozhodčí po dlouhé poradě u videa gól neuznali.

8:47
Tresty

Trest týmu (Olomouc), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Olomouc dostala trest za šest hráčů na ledě. Odsedí jej Plášek. Hosté v plném počtu.

9:40

Mosesovu ránu vyrazil Konrád do rohu kluziště.

10:04

Ofsajd Komety.

10:48

Na konci přesilovky ještě prověřil Flek Konrádovy betony. Plášek už se vrátil na led.

11:52

Tomáš Vincour (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jakub Kos. Stav zápasu Olomouc - Kometa 0:1
Tenhle gól platí! Kometa jde do vedení. Kos to udělal náramně, z vlastního pásma nabruslil do útočné třetiny, kličkou se zbavil Rašnera a v tutové šanci pak našel Vincoura, který se nemýlil.

13:29

Kratochvíl se dostal do ofsajdu.

15:03

Ščotka se v dobré pozici dostal ke střele, Konrád zakročil.

15:45

Karel Plášek (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jakub Orsava a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Kometa 1:1
Je srovnáno! Ondrušek po vyhraném buly poslal kotouč z obraného pásma, Orsava jej u středového kruhu tečoval přesně do jízdy Pláškovi, který nabral rychlost a propálil Lukeše.

17:48

Teď měly Olomouc i Kometa zajímavé příležitosti, hra se hodně zrychlila, zastavuje ji až ofsajd Olomouce

18:41

Ďalogovu ránu likviduje Konrád.

20:00

První třetina se hrála přes čtyřicet minut a nabídla hodně vzruchu. Neuznaný gól Mory a pak po jednom platném na každé straně.

20:10

Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Komety.

20:50

Olomouc přečíslení tři na dva nevyužila.

21:57

Moses se z vlastního pásma dostal až do střelecké pozice, Konrád připraven.

23:26

Icing Komety.

24:35
Tresty

Vyloučen hráč Rhett Holland (Kometa), 2 min. za Zdržování hry
Holland po souboji s Pláškem vyhodil kotouč na tribunu.

24:44

Flek upláchl v oslabení a najížděl sám na Konráda. Velkou šanci nevyužil i kvůli očividném seknutí Řezníčka, rozhodčí ovšem kupodivu nevylučují. Tohle mělo být jednoznačně trestné střílení pro Kometu.

26:20

Sirotovu tvrdou ránu vyrazil Lukeš před sebe.

26:25

Jakub Sirota (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Karel Plášek a Jakub Orsava. Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:1
Další pokus Sirotovi vyšel! Olomoucký bek zapisuje druhou branku v olomouckém dresu. Plášek mu posunul kotouč k modré a Sirota trefuje přesně vrchní růžek Lukešovy svatyně. No, tohle vyloučení si Holland nedá za rámeček...

28:12

Černý vyzkoušel Lukešovu pozornost střelou zpoza brněnského obránce. Brněnský gólman hru přerušil.

28:41
Tresty

Vyloučen hráč Rok Macuh (Olomouc), 2 min. za Hrubost
Za zbourání gólmana Lukeše čeká Macuha stěhování na trestnou lavici.

28:41
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Marcinko (Kometa), 2 min. za Hrubost
Jenže kvůli aktivním pěstím Marcinka si Kometa přesilovku nezahraje...

32:02
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Sirota (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

34:20

Olomouc je v plném počtu.

34:38

LIntuniemi ani Marcinko teď zblízka Konráda nepropálili.

35:01
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Kos (Kometa), 2 min. za Hákování
Kos při forecheckingu zahákoval Knotka a zbytečně teď Brno oslabuje.

35:28

Orsavu ve výborné pozici reflexivním zákrokem vychytal Lukeš.

39:51
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Sirota (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

40:00

V poslední vteřině obětavě zablokoval tvrdou ránu Tomáš Černý. Mora dokázala v druhé třetině otočit vývoj zápasu.

40:25
Tresty

Vyloučen hráč Adam Zbořil (Kometa), 2 min. za Podražení
Zbořilovi utekl kotouč, proto musel ujíždějícího Knotka faulovat. Hraje se čtyři na čtyři, neboť stále trvá taktéž Sirotovo vyloučení.

42:27

Plášek tečoval Navrátilovo nahození těsně mimo Lukešovu bránu.

42:30

A už se zase hraje pět na pět.

44:55

Pospíšil z osy hřiště netrefuje.

46:47

Konrád teď likviduje Flekovu ránu z úhlu.

46:56

Na druhou stranu rychle vyrazil Rašner, zadovkou přenechal Macuhovi, ale Lukeš byl pozorný.

47:51

Zakázané uvolnění Brna.

49:07
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Vincour (Kometa), 2 min. za Podražení
Jan Bambula teď prožil povedené střídání. Nejprve připravil slibnou šanci pro Knotka a následně vymyslel kličku sladkou jako rebarbora, Vincoura poslal do protipohybu a tomu nezbylo nic jiného, než šikovného forvarda Olomouce podrazit.

49:27

Holland dohrál Pláška a ten se těžko zvedá z ledu. Ovšem tohle vypadalo jako čistý hit. I přesto Plášek musel s lékařským týmem zamířit do útrob stadionu.

50:33

Po Sirotově ráně Lukeš vůbec nevěděl kde má kotouč, obrana hostujícího celku ale zareagovala pohotově.

51:13

Brno už je kompletní.

51:13

Pospíšil objel Konrádovu bránu a chtěl zasunout kotouč k bližší tyči, olomoucký gólman se ale rychle přemístil.

53:12

Moses teď tvrdou ránou trefil pouze Bambulu. Olomoučtí následně vyhazují na zakázané uvolnění.

56:09

Nahodil se dostal do ofasjdu.

56:40

Černý teď poslal Kučeříkovi tvrdý hit v mezí pravidel. Pak ovšem Hanáci vyhazují na zakázané uvolnění.

56:51

Konrád vychytal Gazdu, který elegantní stahovačkou oklamal Rašnera a pak mířil na přední tyč.

57:50

Olomouc se teď brání zuby nehty, další zakázané uvolnění. Kometa si bere oddechový čas.

57:56

Kometa hraje bez Lukeše.

58:38

Marcinko od mantinelu vystřelil, ale Konrád na střelu dobře viděl a puk v pohodě lapil.

59:28

Michal Kunc (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Rok Macuh. Stav zápasu Olomouc - Kometa 3:1
A je rozhodnuto! Odchovanec Komety Michal Kunc stvrdil tři body pro Olomouc. Ve vlastním pásmu se ke kotouči dostal Rok Macuh, přes celé hřiště sice prázdnou klec netrefil, ovšem u odraženého puku byl Kunc jako první, proto se nepískal icing, a útočník Olomouce neměl následně před prázdnou bránou složitou úlohu.

60:00

A víc už se v dnešním zápase nestane. Olomouc poráží Brno a připisuje si tři body. Poprvé od 29. října. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos.

23. února 2024 18:00Olomouc-Kometa 3:4N
12. ledna 2024 18:00Kometa-Olomouc 4:3
26. listopadu 2023 17:00Olomouc-Kometa 3:1
8. října 2023 17:00Kometa-Olomouc 3:2P
26. února 2023 17:00Kometa-Olomouc 3:0
11. ledna 2023 18:00Olomouc-Kometa 1:4
29. listopadu 2022 18:00Kometa-Olomouc 1:0N
16. října 2022 17:00Olomouc-Kometa 2:3