Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu dvacátého kola hokejové extraligy. V moravskoslezském derby dnes změří síly domácí Olomouc a hosté z Vítkovic. Úvodní buly je naplánováno na 17.00.

Oba týmy se letos trápí, proto bookmakeři dnes nemají jasného favorita. První vzájemné střetnutí této sezony skončilo 3:3, bod na víc brali po prodloužení Ostravané.

Olomouc dnes nastoupí ve speciálních army dresech, před plechárnou probíhá přehlídka vojenské techniky, zápasu by mělo předcházet i slavnostní buly na počest válečných veteránů.

Olomouc v extralize už Vítkovice neporazila čtyři zápasy v řadě. Uvidíme, zda bude dnes v plechárně tak veselo, jako dnes nad ránem v nedalekém tanečním klubu Belmondo.

Kotala

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kika (CZE) - Ondráček (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 5 116

Oba týmy už jsou na hrací ploše! Pikantní souboj to bude zejména pro Jana Káňu, který po minulé sezoně z Olomouce přestoupil do Vítkovic, kde se však neuchytil a po sedmi kolech zamířil zpět na Hanou.

Zástupci armádního sboru teď zahrají českou národní hymnu.

Vítkovičtí fanoušci dojeli v hojném počtu, lze tedy očekávat pikantní souboj i na tribunách. Po čestném buly se už může začít.

0:33

Káňova kombinace s Navrátilem neslavila úspěch, Mora musí začít znovu z vlastní třetiny.

1:37

Andělovu ránu srazili Vítkovičtí do ochranné sítě.

1:43
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Orsava (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Orsava fauloval Prčíka a odjíždí na trestnou lavici.

2:37

Auvitovu nabídku od modré tečoval Mueller těsně mimo Konrádovu klec.

2:40

Tohle byla zajímavá situace, Bambula uloupil mizernou rozehrávku Vítkovic, při kličce kolem gólmana Klimeše ale upadl, domácí publikum si hlasitě žádalo faul. Sudí nepískají.

3:15

Kotala se na druhé straně dostal ke střele, mířil nad.

3:51

Bukarts propálil blok, Konrád puk sice neudržel, ale rychle jej odpálil. Olomouc v plném počtu.

4:10

Ani jedna z Rašnerových střel se teď neujala.

5:01

Knotek čekal sám před Klimešem, ale Bambulovu nabídku netrefil.

6:29

Kunc našel pouze Klimešův beton.

6:51

Zakázané uvolnění Olomouce.

7:23

Dej se snažil vypálit skrz nohy Rašnera, ale záměr mu nevyšel.

8:10

Mareš neudržel kotouč na modré čáře, ofsajd kohoutů.

8:25

Silvester Kusko (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Bambula. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:0
A je to 1:0! Po souboji v rohu kluziště mezi Jeřábkem a Bambulou vyplaval kotouč na kruh, odkud osamocený Kusko přesně zamířil do horního rohu Klimešovy brány. Parádní trefa. A je to teprve po čtvrté v aktuální sezoně, co Olomouc dala první gól zápasu.

11:36

Olomouc mířila ve dvou útočnících na gólmana Klimeše, Jan Knotek ovšem nevyužil nabízejícího se Bambulu a pohrdl velkou šancí. Na svůj stý gól tak stále čeká.

12:06
Tresty

Vyloučen hráč Peter Krieger (Vítkovice), 2 min. za Hákování

12:40

Olomoučtí to teď hezky vykombinovali, Pláškova rána však našel jen připravenou lapačku Lukáše Klimeše.

13:30

Káňovy dvě střely nenašly místo určení, Klimeš následně při přesunu posunul bránu, takže se hra přerušuje.

14:10

Ostravané jsou kompletní.

14:47

Mueller z úhlu Konráda nepropálil.

15:38

Lakatoš využil chyby Olomouce v obraně, ujížděl sám na Konráda, jenže prováhal vhodný okamžik pro střelu a následně jej už zakřižoval Rutar.

17:27

Prčík od modré vypálil, ale Konrád měl dobrý výhled a puk v pohodě sebral ze vzduchu.

19:12

Sirota se velmi šikovně proháčkoval přes dva bránící hráče, Vítkovice pak pod tlakem vyhodily na zakázané uvolnění.

19:37

Jakub Orsava (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Rok Macuh a Lukáš Mareš. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:0
Olomouc dává další branku! Jakub Orsava sice ve středním pásmu upadl po tvrdém direktu, ovšem rychle vstal, najel si mezi kruhy, odkud dostal přihrávku zleva od Roka Macuha a i přes blokujícího hráče zamířil mimo Klimešův dosah.

21:33

Kalusova rána od modré čáry postrádala potřebnou razanci, jenže na poslední chvíli přijel před Konráda Lakatoš a clonou mu značně ztížil zákrok.

22:40

Další nahození od modré, ani Grmanův pokus ale Konrádovi nemohl nadělat problémy.

23:19

A Vítkovice jsou v druhé třetině zatím aktivnější. Tentokráte se střelou na Konráda prezentoval Jeřábek.

24:03
Tresty

Vyloučen hráč Patrik Zdráhal (Vítkovice), 2 min. za Podražení

25:00

Klimeš udržel Řezníčkovu střelu od modré.

26:03

Barinka mohl v oslabení vyrazit sám na Konráda, ale na útočné modré nedokázal zpracovat poměrně jednoduchou přihrávku.

26:15

Hosté jsou již v pěti.

26:51

Rozhodčí teď pískají zakázané uvolnění, ačkoliv měl olomoucký Kunc k puku jasně nejblíž.

27:33

Bambulova střela končí sražená v ochranné síti.

27:39

Vítkovice odpalují na zakázané uvolnění.

29:02

Mueller od pravého mantinelu tvrdě vypálil a Konrád si teď vůbec nebyl jistý tím, kde má kotouč.

29:44

Vítkovičtí kazí rozehrávku, další zakázané uvolnění.

30:42

A opět je jedna z branek mimo svoji pozici. Po krátkém přerušení se znovu pokračuje.

31:38

Prčík kličkou oklamal Mareše a vyzkoušel Konrádovu pozornost. Slovenský gólman ovšem likviduje i třináctou střelu Ostravanů na bránu.

32:37

Grman přiťukl Muellerovi na modrou, tomu se ale rána vůbec nevyvedla a jeho rána končí v ochranné síti bez cizího zavinění.

33:20
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Mareš (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

33:29

Klimek teď obětavě zablokoval Kriegrovu střelu.

33:29
Tresty

Vyloučen hráč Peter Krieger (Vítkovice), 2 min. za Hrubost
No a pozor, po přerušení adresoval Krieger pravý hák Macuhovi do obličeje a rozhodčí jej vylučují. Hraje se čtyři na čtyři.

33:50

Auvitu mířil z kruhu jen doprostřed brány.

35:10

Pláškovu střelu sice zablokoval Bukarts, ovšem útok učebnicově z druhé vlny doplnil Rutar, jenž z nadějné pozice přestřelil.

35:29

Oba týmy už hrají v pěti

36:14

Konrád má proti Chlánově střele znovu komfortní pozici a připisuje si další zákrok.

36:23
Tresty

Vyloučen hráč Jan Káňa (Olomouc), 2 min. za Zdržování hry
Káňa vyhodil kotouč až na tribunu a dostává dvě minuty.

36:56

Mueller při střele zlomil hůl a část jeho hokejky se vymrštila až téměř ke stropu plechárny. Kuriózní moment.

37:58

Olomouc se při oslabení dostala do útočného pásma hned ve třech lidech. Ondrušek našel na brankovišti postaveného Orsavu, ten si sice položil Klimeše, ale zamířil z úhlu jen do boční sítě.

38:08

Jakub Kotala (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Roberts Bukarts a Juraj Mikuš. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:1
Nedáš, dostaneš. Vítkovice využívají přesilovku a snižují! Bukarts si vyměnil kotouč s Mikušem a z levého kruhu vypálil po zemi, čehož přesnou tečí mezi Konrádovy betony využívá Jakub Kotala.

40:00

Vítkovice byly v druhé části střelecky aktivnější a dokázaly při přesilové hře, v níž přečkaly velkou šanci soupeře, snížit. Na střely na bránu to je po dvou třetinách 20:17 pro Olomouc. Poslední část, která začne cca o tři čtvrtě na sedm, tak slibuje napínavé rozuzlení.

42:00

Plášek mířil pouze do blokujícího Bukartse.

42:17

Rašner je dnes hodně střelecky aktivní, jeho další pokus ale neznamená žádné větší potíže pro Klimeše.

43:17

Řezníček od levého hrazení vyzkoušel Klimešovu pozornost.

43:21

A další zásah vítkovického gólmana, tentokráte proti Knotkově střele.

44:04

Bambula se hezky uvolnil přes dva hráče, jeho akci ale mylně přerušil čárový rozhodčí, který signalizoval ofsajd. Po změně verdiktu se hází ve středovém kruhu.

46:17

Mikuš stihnul kotouč na modré čáře a pak bez rozpaků vypálil. Konrád složitý zákrok zvládl.

47:36

Ofsajd je teď pískán Klimkovi.

48:10

Kalus při snaze tečovat zavazel Konrádovi v brankovišti, proto se hra přesouvá do středního pásma.

49:20

Ondrušek z otočky těsně míjí levou Klimešovu tyč.

50:11

Sirota střílel dvakrát v krátkém časovém intervalu, ovšem v obou případech minu..

51:55

Barinkova střela mířila pouze do Konrádovy náruče.

53:00

Bukarts sebral Rutarovu rozehrávku, načež z úhlu pálil tvrdě Lakatoš, Olomouc tenhle závar přežila.

54:00

Vítkovice teď přiložily pod kotel, ale zatím si žádnou větší příležitost nevypracovaly.

54:37

Olomouc je poslední minuty značně pasivní a Vítkovice v pohodě drží útočné pásmo.

55:09

Teď navíc přichází icing Olomouce.

57:20

Vítkovice si necelé tři minuty do konce berou oddechový čas.

57:20

Klimeš se do brány nevrátil. Vítkovice hrají v šestí!

57:30

Kuskův pokus do prázdné brány by se dal nazvat jako laxní.

57:30

Šestadvacet vteřin zbývá z trestu Grmana.

57:54

Peter Krieger (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Roberts Bukarts a Marek Kalus. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:2
A je srovnáno! Mueller našel úplně volného Kaluse, který v dobré pozici ještě přihrál na zadní tyč odkryté klece Bukartsovi. Do brány se pak naskládalo několik těl, než se do situace vložil Krieger který z početné skrumáže dotlačil kotouč do sítě.

58:26
Tresty

Vyloučen hráč Mário Grman (Vítkovice), 2 min. za Podražení

Skončila třetí třetina.

60:00

Vítkovice dokázaly srovnat a nutno podotknout, že zaslouženě. Byť Olomouc vstoupila do utkání skvěle, poslední minuty byly ze strany Hanáků značně pasivní, proto uvidíme - stejně jako v prvním vzájemném zápase této sezony - pětiminutové prodloužení.

Začalo prodloužení.

60:30

Navrátilova střela bez přípravy mířila dobře, ale skvělý zákrok lapačkou předvedl Klimeš. Grman se vrátil na led, po přerušení se bude pokračovat tradičně tři na tři.

61:10

Jiří Ondrušek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Bambula a Jan Knotek. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 3:2
Jiří Ondrušek rozhoduje. Dva body pro Olomouc! Bambulovi střela nesedla, ovšem puk si jako první našel Jiří Ondrušek, obrana Vítkovic zůstala dezorientovaná, čehož domácí kapitán dokonale využívá.

18. února 2024 18:00Olomouc-Vítkovice 1:2
5. ledna 2024 17:30Vítkovice-Olomouc 3:2P
19. listopadu 2023 17:00Olomouc-Vítkovice 3:2P
1. října 2023 16:00Vítkovice-Olomouc 4:3P
15. února 2023 17:30Vítkovice-Olomouc 3:1
30. prosince 2022 18:00Olomouc-Vítkovice 2:4
18. listopadu 2022 17:00Vítkovice-Olomouc 3:0
2. října 2022 17:00Olomouc-Vítkovice 5:4N