Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

V šestém kole hokejové extraligy se v pátek od 17.30 hodin představí domácí České Budějovice proti hostům z Vítkovic.

České Budějovice v úvodních pěti kolech získaly osm bodů za tři výhry a dvě porážky. V tabulce jsou osmé. Motor však vstřelil jen osm branek a má třetí nejhorší útok soutěže. Naposledy prohrál 0:4 v Brně.

Vítkovice uspěly z pěti zápasů pouze jednou, když vyhrály v Mladé Boleslavi. Poslední tři duely prohrály, dvakrát z toho v prodloužení. Po domácí porážce 3:7 s Pardubicemi se jejich defenziva stala nejhorší v lize.

Budějovice mohou využít Vráblíka, který se vrací po zranění. Naopak mimo hru je dál Hanzl. Trenéři poprvé v sezoně spojují Pecha s Gulašem.

Raskob
43 Percy
Lednický

Rozhodčí: Pražák (CZE), Květoň (CZE) - Zíka (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 5 704

Vítkovice po poslední porážce udělaly pár změn. V brance začne tentokrát Klimeš místo Machovského.

Oba celky jsou na ledě, jdeme na utkání.

0:31

Prvním střelcem zápasu mohl být bek Raskob. Jeho rána Hrachovinovi vypadla, ale puk šel vedle.

2:12
Tresty

Vyloučen hráč Jan Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

2:23

Od modré pálil v Budějovicích dobře známý Percy, ale Hrachovina si jeho pokus našel.

3:33

Znovu pálil Percy, tentokrát nepřesně a záhy domácí vyhazují.

4:13

Kubík schytal střelu, vyhodil a Motor je kompletní.

5:11

Teď jsou na řadě Budějovice, aby ukázaly něco směrem dopředu.

5:49

První budějovický pokus vyslal při své letošní premiéře bek Vráblík, Klimeš vytasil svůj pravý beton.

5:57

Zatímco fanoušci možná sledovali spíš pád sudího po vhazování, domácí Valský pálil pohotově a Klimeš byl znovu v akci.

6:33

Harris se natahoval po nahození Doudery. Jestli puk zasáhl, to je otázka. Každopádně vítkovický brankář kotouč lapil.

8:38

Z úhlu to zkoušel Vopelka, Klimeš s touto variantou počítal.

9:16

Vítkovičtí se dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončil jej Claireaux, ale Hrachovina výborně zasáhl ramenem.

10:44

Vráblík znovu pálil, ten má dnes velkou chuť. Branku však o kousek minul.

12:02

O slovo se přihlásila vítkovická první řada, která zmáčkla domácí. Bylo to však bez přímého ohrožení Hrachoviny.

14:00

Kubík vyzval k zakončení Harrise, tomu lapil střelu Klimeš. Akce pokračovala, ještě pálil Pýcha, jemuž do střely skočil Lakatoš.

14:51

Motor přidává na obrátkách. Nejprve nebezpečně nahazoval puk před branku Pech, pak dvakrát pálil Gulaš a jednou musel Klimeš předvést těžký zákrok.

15:45

Na druhé straně nebezpečně tečoval puk Fridrich, pokus však zamířil těsně nad.

17:14

Aktivní presink Motoru znamená zakázané uvolnění hostů.

19:12

Ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Teď už by bezbrankový stav braly asi oba.

20:00

První třetina je u konce, branku jsme neviděli. Vítkovice nevyužily svoji jedinou přesilovku, pár zajímavých šancí měly oba celky. Brankáři však mají zatím navrch.

21:46

Skoro celé dvě minuty se spíše po mantinelech bojovalo o puk.

22:44

Sražený oblouček mířící na Klimeše je zatím jediným větším vzruchem, podpořila ho i následná mela před brankou.

23:44
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Pýcha (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

24:51

Percyho pokusy byly zablokované, Harris pak uspořil pár sekund i na polovině soupeře.

25:53

Roberts Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Chlán a Valentin Claireaux. Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 0:1
Vítkovická přesilovka skončila neúspěchem, ale krátce po vypršení trestu Pýchy zpoza branky našel Chlán volného Robertse Bukartse v mezikruží a ten trefil přesně horní růžek branky Hrachoviny.

26:55
Tresty

Vyloučen hráč Mikuláš Hovorka (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

28:40

Dlouhý vítkovický zámek trvá. Jihočeši zblokovali několik střel, ale nedařilo se jim vyhodit. Proto hosté vykombinovali domácí až do jasné šance, kterou ale Hrachovina skvělým zákrokem vzal Muellerovi a vítkovický forvard následně dorážel do tyčky.

28:57

A další obrovská šance hostů. Na konci přesilovky vyšla křížná přihrávka na Bukartse, kterému vzal druhý gól znovu skvělý Hrachovina.

30:34

Motor přežil hodně těžké chvilky, děkovat může brankáři. A zároveň musí vyrážet také víc dopředu, jinak další gólový trest zkrátka musí přijít.

32:39
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Kovář (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění

33:10

Úvod první přesilovky Motoru zatím nevychází.

33:34

Gulaš získal puk ve výhodné pozici pro Ordoše, který ale zblízka nepřekonal Klimeše.

34:32

I druhá pětka Motoru si vytvořila slušný tlak, ale zakončení Pecha či Harrise hosté pokryli.

35:14

Na druhé straně měli Jihočeši i trochu štěstí, že si obránci srazili přihrávku Bukartse jen těsně vedle, Hrachovina reagoval na křížný pas.

36:49

Zase stejná písnička. Motor několikrát nevyhodil puk, dostal se pod tlak a musel ho podržet Hrachovina. Ten se vyznamenal hlavně proti pokusům Fridricha a Káni.

37:57

Rozpaky v domácí obraně tentokrát řeší maskovaný muž zachycením puku a zklidnění hry.

39:35

Motor se snaží ještě vyrovnat, ale čas v této třetině už mu utíká.

40:00

Vítkovice vedou po dvou třetinách 1:0, když jedinou branku vstřelil Bukarts. I díky přesilovkám měli hosté navrch a Motor může děkovat brankáři Hrachovinovi, že je rozdíl jen jednobrankový. Jihočeši jsou dopředu zatím velmi málo přímočaří.

41:18

Jihočeši vstoupili do třetiny velmi aktivně a dravě.

42:05

Poprvé je na ledě domácí útočník Toman, hned vypálil, ale branku minul.

44:24

Až teď se poprvé přerušilo ve třetí třetině. Klimeš podržel nahozený puk Gulaše z rohu kluziště.

45:05

Vítkovičtí si nekomplikují situaci a mnohdy jen posouvají puky do střední třetiny. Zatím jim to vychází, ale nesmějí být moc pasivní.

46:03

Brant Harris (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Ordoš. Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:1
Domácí se radují z vyrovnání. Jan Ordoš se natlačil zpoza branky před ní, z otočky našel na brankovišti Branta Harrise, od jehož brusle se puk odrazil do sítě. Gól ale platí, sudí se ani nebyli poradit u videa.

46:23
Tresty

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost

47:02

Hrachovina si našel ránu Muellera a připsal si důležitý zákrok.

47:25
Tresty

Vyloučen hráč Peter Krieger (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče

48:23

Začíná zkrácená přesilovka Motoru, potrvá necelou minutu.

48:59

Kubík s Ordošem pálili z velmi dobrých pozic, ale Motor do vedení neposunuli.

49:42

Hovorka ztratil puk při rozehrávce a vyslal tím do úniku Muellera. Ten zkusil chytré zakončení mezi betony Hrachoviny, který ale udržel puk pod sebou.

50:57
Tresty

Vyloučen hráč Petr Chlán (Vítkovice), 2 min. za Sekání

51:59

Motor se nemůže usadit v pásmu a domácím trvá, než vystřelí.

52:18

Teď už to nevydržel Harris, ale puk skončil až v ochranné síti.

52:26

Adam Kubík (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš a Pavel Pýcha. Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 2:1
Čekání na ideální přihrávku se nakonec Motoru vyplatilo a Jihočeši se poprvé dnes dostávají do vedení. Po vyhraném vhazování Gulaš křížným pasem přesně našel Adama Kubíka, který uklidil puk pod horní tyč.

52:42
Tresty

Vyloučen hráč Roman Vráblík (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

53:25

Mueller a Krieger stříleli z výhodných pozic, ale fantom Hrachovina odmítá pustit další gól.

54:04

Úspěšné vyhození Motoru a střídají oba celky.

55:00

Na konci oslabení získal puk Harris, připravil ho na ránu Štencelovi, ale Klimeš skvěle zasáhl.

56:27

Vítkovice jsou v tlaku a Motor se brání.

57:04
Tresty

Vyloučen hráč Mário Grman (Vítkovice), 2 min. za Hákování

57:42

Vítkovice se dobře brání, ale domácí spíš i šetří čas v přesilovce.

58:33

Ze strany Jihočechů je to přesilovka s heslem - neudělat chybu a přežít dvě minuty v klidu.

59:09

Hosté jsou kompletní, vhazovat se bude ve střední třetině.

59:18

Oddechový čas hostů.

59:27

Klimeš je na střídačce, hosté v šesti.

59:35

Harris těsně minul prázdnou branku, je z toho zakázané uvolnění.

60:00

Je konec, České Budějovice porazily Vítkovice 2:1, když skóre otočily ve třetí třetině. Hlavním hrdinou Jihočechů byl brankář Dominik Hrachovina, který řadou skvělých zákroků podržel svůj tým.

16. února 2024 17:30Vítkovice-Č. Budějovice 5:7
30. ledna 2024 17:30Vítkovice-Č. Budějovice 1:2
30. prosince 2023 17:00Č. Budějovice-Vítkovice 3:4N
29. září 2023 17:30Č. Budějovice-Vítkovice 2:1
19. února 2023 16:00Vítkovice-Č. Budějovice 1:4
6. ledna 2023 17:30Č. Budějovice-Vítkovice 0:2
25. listopadu 2022 17:30Vítkovice-Č. Budějovice 4:3
9. října 2022 17:00Č. Budějovice-Vítkovice 2:3N