Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu ze zápasu 27. kola hokejové extraligy. Devátá Olomouc za zhruba dvacet minut vyzve předposlední Kladno.

Olomouc po trudném listopadu chytla fazonu, když vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů. Během této série také vyhrála vůbec poprvé na ledě soupeře za tři body. Naposledy v pátek triumfovala na ledě Litvínova 2:1 po prodloužení.

Kladno má bilanci obrácenou - vyhrálo jediný zápas z posledních pěti, shodou okolností také s Litvínovem. V pátek se Kladno muselo doma sklonit před Karlovými Vary, které u Středočechů vyhrály na nájezdy.

Oba týmy dnes nastupují pouze se šesti obránci. Domácím bude chybět také nejproduktivnější hráč Rok Macuh, kterého komise dodatečně potrestala za střet s rozhodčím v duelu s Mladou Boleslaví.

o hráči

Rozhodčí: Kika (CZE), Cabák (CZE) - , Blažek (CZE)
Počet diváků: 4 797

Utkání začalo.

0:17

První akce zápasu. Hejda od modré našel Sedláčkovu lapačku.

1:00

Kusý vybojoval kotouč za bránou a pak vystřelil, jenže z velkého úhlu neměl naději na úspěch.

1:50

Káňa se rval do zakončení, odražený puk pak uzmul Orsava a bekhendem mířil k tyči. Bow vytasil pohotový zákrok.

3:40

Sirota obkroužil branku, jeho nebezpečné zakončení ale po hříchu nikdo z domácích nedorážel.

4:27
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Slováček (Kladno), 2 min. za Podražení
Slováček na modré netrefil, Plášek se dostával do úniku i do přečíslení, ovšem Slováček jej nedovoleným způsobem poslal k ledu.

5:01

Plášek z první těsně míjí.

6:16

Po Káňovi vystřelil i Orsava, Bow na dvakrát jeho pokus zkrotil.

6:41

Kladno hraje v plném počtu.

7:57

Navrátil měl dobrou pozici po přihrávce Nahodila, ovšem střela mu nesedla.

8:33

Znovu Navrátil nebezpečný před Bowem, tentokráte jen o pár čísel nedosáhl na Řezníčkovu střílenou nabídku.

10:06

Ticháčkova rozehrávka příliš přesnosti nepobrala, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

10:40
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Podražení

10:40
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Klepiš (Kladno), 2 min. za Nafilmovaný pád
Rozhodčí ovšem vylučují i Ticháčka, neboť podle jejich názoru přihrál po ataku Ondruška svůj pád. Bude se hrát ve vyrovnaném počtu.

11:49

Sideroff se octil u Sedláčka, ten ovšem s jeho pokusem neměl problém.

12:10

Knotkovo nahození stáhl Bow ze vzduchu.

12:36
Důležité

Největší šance zápasu! Michal Kunc ujížděl z vlastní třetiny sám na Bowa, svůj nájezd ale neproměnil.

13:44

Deven Sideroff (Kladno) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Denis Kusý a Jaromír Pytlík. Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:1
Kladno jde do vedení! Kusý při přečíslení najel do pásma, předložil Sideroffovi, který nejprve nechal krásným zákrokem vyniknout Sedláčka, ovšem z dorážky se už kanadský forvard nemýlil.

14:52
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Černý (Olomouc), 2 min. za Hákování
A může být ještě hůř pro Olomouc.

16:34

Radek Smoleňák (Kladno) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Eduards Tralmaks a Jakub Klepiš. Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:2
A také že ano, Kladno využívá přesilovku! Tralmaksovu střelu si na brankovišti našel Smoleňák a došťouchal kotouč do klece.

18:06

Procházkův pokus teď Sedláček v pohodě zlikvidoval.

18:51

Klimek od mantinelu mířil na přední tyč, Bow škvíry zakryl.

Skončila první třetina.

20:00

Víc se v první třetině nestane. Mora svoji největší šanci zahodila, čehož Kladno dokonale využilo.

Začala druhá třetina.

20:48

Jakub Sirota (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jakub Navrátil. Stav zápasu Olomouc - Kladno 1:2
Tohle bylo rychlé! Navrátil obkroužil bránu, předložil Sirotovi, který v mezikruží zaklekl a zamířil přesně pod víko.

21:34

S další ránou přispěchal Kunc, Bow nyní pozorný.

22:18

Olomouc pokračuje v talku, tentokráte zahrozil Káňa.

22:18
Tresty

Vyloučen hráč Radek Smoleňák (Kladno), 2 min. za Nesportovní chování

23:11
Tresty

Vyloučen hráč Jake Dotchin (Kladno), 2 min. za Podražení
Jedinečná příležitost pro Olomouc, po faulu Dotchina si Hanáci zahrají dvojnásobnou přesilovku. Jan Tomajko si bere time out.

24:01

Kohouti zatím s příležitostí nenakládají příliš dobře. Kazí přihrávku a sudí pískají zakázané uvolnění.

24:27

Kladno ve čtyřech.

25:15

Olomouc předvedla velmi laxní přesilovku. Bowa domácí nedonutili k významnějšímu zákroku a rytíři už jsou kompletní.

27:44

Strnad už dlouho držel kotouč, tak se rozhodl zakončit. Sedláček předvádí spolehlivý zákrok.

28:23

Bambula nevyřešil přečíslení dva na jednoho ideálně.

29:03
Tresty

Vyloučen hráč Chris Martenet (Kladno), OT 20 min. za Nesportovní chování
Martenet si pravděpodobně pustil pusu na špacír a rozhodčí jej vylučují až do konce zápasu. Zajímavý okamžik. Kladnu tak zbývá jen pět obránců.

Důležité

Trestuhodnou rozehrávku Kladna nepotrestal Orsava, třebaže byl úplně osamocený před Bowem.

32:51

Hraje se znovu pět na pět.

33:23

Navrátil stáhl ze vzduchu nerazantní vyhození hostů, přiklepl kotouč Nahodilovi, ovšem ten trefil pouze do mantinelu.

35:08

Zakázané uvolnění Kladna.

36:15
Důležité

Smoleňák ujížděl sám na Sedláčka, ten jej však skvěle vychytal a následně se vytáhl i proti dorážce Melky.

39:31

Ještě jeden ofsajd Kladna.

Skončila druhá třetina.

40:00

Mora začala druhé dějství aktivně, jenže po nevyužité přesilovce pět na tři se hra uklidnila na obou stranách, proto jsme žádný další gól neviděli.

40:00

Olomouc hrála v druhé třetině bez obránců Černého a Řezníčka. Roli čtvrtého beka zastával útočník Michal Kunc. Třetí dějství začne za pár okamžiků.

Začala třetí třetina.

40:57

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jakub Navrátil. Stav zápasu Olomouc - Kladno 2:2
Podobně rychlý nástup jako v druhé třetině! Navrátil vybojoval kotouč, předložil ho Nahodilovi, který se nerozmýšlel a z mezikruží zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

42:41
Důležité

Bambula nevyužil Ticháčkovu chybu. Stejně jako kolega Kunc v první třetině nezužitkoval samostatný únik.

42:47
Tresty

Trest týmu (Kladno), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Radek Smoleňák si odsedí dvě minuty za špatné střídání.

44:33

Knotek zpoza brány z první našel Nahodila, ten zakončoval ihned, ale Bow jeho úmysl přečetl, povyjel si a pokus lapil.

44:48

Hosté jsou kompletní.

47:16

Kuskovu ránu Bow udržel.

50:49

Bambula svojí aktivitou nadělal kladenským obráncům problémy, ti tak vyhazují na zakázané uvolnění.

50:49

Střely na bránu ve třetí třetině: 8:0.

51:40

Bowovi teď vypadl kotouč, obrana Středočechů ale zůstala pozorná a Nahodilovi rychle zatarasila cestu.

53:42

Procházkova střela nemohla Sedláčka ohrozit, Kladno ale zůstává v pásmu.

55:06

55:35

Káňa zůstává po souboji s Dotchinem na zemi, těžko se teď zvedá, ale vypadá to, že tohle by měl rozhýbat.

55:35
Tresty

Vyloučen hráč Jake Dotchin (Kladno), 2 min. za Držení protihráče
A sudí na konec po poradě udělují dvě minuty.

55:55

Kunc na poslední chvíli zablokován.

56:48
Důležité

Olomouc se v přesilovce až přespříliš soustředila na útok. Obrana kohoutů zůstala děravá jak cedník, Melka se dostal do samostatného úniku, jenže Sedláčkovu bránu ve velké příležitosti přestřelil.

58:40

Kladno v plném počtu.

60:00

Orsava dává gól! Ale bude platit?

60:00
Důležité

Rozhodčí jdou k videu. Přišel zásah Orsavy ještě před vypršením šedesátiminutového limitu?

60:00

Gól neplatí. Orsavovi scházelo pár setin sekundy.

Skončila třetí třetina.

Začalo prodloužení.

60:24

Jan Bambula (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Knotek a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Kladno 3:2
Bonusový bod bere Olomouc. Jan Bambula suverénně trefuje šibenici Bowovy brány a stejně jako v pátek tak rozhoduje o osudu prodlužovaného zápasu.

Konec utkání.

65:00

Olomouc si díky dnešní prohře Karlových Varů dělá čtyřbodový náskok na desátou příčku. Kladno a poslední Boleslav dělí šest bodů, ale také o dva méně odehrané zápasy Kladna. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos. Krásný zbytek neděle.