Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vážení čtenáři, vítejte u textového přesnou ze zápasu E4. kola hokejové extraligy. Domácí Olomouc se dnes utká s Plzní, které má co vracet. Oba týmy se totiž potkaly už v úterý a Plzeň kohouty rozstřílela 8:0.

Zápas začne zhruba za 45 minut.

Olomouc je před dnešním zápase na jedenáctém místě, Plzeň je o příčku výše.

Oba týmy od úterka sehrály ještě jeden zápas: Olomouc prohrála po prodloužení na ledě Vítkovic 2:3, Plzeň si opět s chutí zastřílela. Kladno rozebrala 7:2.

Hrabík

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jaroš (CZE) - Svoboda (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 4 258

Oba celky už jsou na ledě, do úvodního buly zbývají necelé dvě minuty.

0:10

První navštívenku posílá na bránu Olomouce Pour, ale toto nahození je hodně nepřesné.

0:24
Tresty

Vyloučen hráč Jan Skok (Plzeň), 2 min. za Krosček
První přerušení přišlo rychle, po faulu na Bambulu si Olomouc zahraje přesilovou hru.

1:00

Kunc vypálil z pravého kruhu, Hlavaj ovšem v bráně bezpečný.

1:14

Söderlund vyrazil do protiútoku, Sedláček musel zasahovat betonem.

2:05

Jan Káňa (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Lukáš Nahodil a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0
Jan Káňa najel do útočné třetiny a bez zbytečných rozpaků natáhl ke střele, kterou Hlavaj neměl šanci zachytit. Olomouc jde do vedení!

3:15

Mora se hned po gólu ocitnula po obrovským tlakem, má problém dostat se ze třetiny.

4:03

Až teď přišel první náznak kontru, ale unavený Klimek za červenou jenom nahodil za plzeňskou svatyni.

4:50

Škůrkovo nahození trefuje pouze parťáka Bambulu.

5:51
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Pour (Plzeň), 2 min. za Podražení
Pour teď úplně zbytečně podrazil Švrčka a Mora má další přesilovku.

7:25

Na konci pohledné kombinace stál Kusko, který byl úplně sám před odkrytou bránou, ale Hlavaj se výborně přesunul.

7:47

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jan Káňa a Jan Bambula. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:0
A Mora pár okamžiků před koncem využívá i druhou přesilovku! Nahodil úplně sám přejel modrou čáru a pak z úhlu mířil zcela přesně.

8:37

Matýs se dostal do slibné příležitosti, ale jeho finální přihrávka trefila pouze Marešovy brusle.

10:43

Jan Bambula přebruslil všechna pásma, svoji akci zakončil střelou do Hlavajové výstroje.

10:57
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Olomouc), 2 min. za Podražení

12:57

Prachbídná přesilovka Plzně.

14:01

Piskáčkovu střelu od modré srazila olomoucká defenziva do ochranné sítě.

14:43

Další závar před Hlavajem, po Ondruškově střele se snažil dorážet Navrátil, ale plzeňští beci se včas zorientovali.

15:26

Mora teď v krátkém časovém intervalu zahrála dvakrát na zakázané uvolnění.

15:31

Kvasnička si převzal po buly kotouč a hned vypálil. Sedláček připraven.

15:57

Další icing Olomouce.

16:06

Laaksovu ránu od modré stáhl Sedláček ze vzdechu do lapačky.

16:22

A opět zakázané uvolnění Mory.

17:34

Málokdy vídaná situace. Před Sedláčkem byli zcela sami hned dva plzeňští hráči, Schleiss ale z úhlu nenapasoval kotouč za Sedláčkova záda.

19:40

A píská se i zakázané uvolnění hostům.

19:52

Kunc ještě z bekhendu vystřelil, ale Hlavaj ucpal díru na přední tyči.

20:00

Skončila první třetina. Moře v ní ke dvou gólům stačilo šest střel na bránu.

20:57

Dujsík se dvakrát dostal ke střele, svého bývalého kolegu Sedláčka ale nepřekonal.

21:24

A opět zcela volný Schleiss před Sedláčkem, ten tentokrát fantasticky vytáhl svůj levý beton.

22:14
Tresty

Vyloučen hráč Adrián Holešinský (Plzeň), 2 min. za Držení hole

23:59

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek a Jan Bambula. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:0
Tak tohle byla nádherná kombinace. Olomouc využívá i třetí přesilovku. Bambula si vyměnil pozice s Ondruškem, olomoucký kapitán na ose hřiště převzal kotouč právě od Bambuly, bekhendem našel volného Nahodila, který zamířil přesně do odkryté části branky.

25:11

Ofsajd Plzně.

26:34

Ondřej Matýs (Plzeň) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Tim Söderlund a Tomáš Dujsík. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:1
Plzeň snižuje! Dujsík od mantinelu nabruslil až před Seldáčka, ten sice jeho pokus zneškodnil, jenže pak se kotouče po přistrčení od Söderlunda ujmul Matýs, obkroužil celé pásmo a pak zamířil přesně k tyči.

27:05

Michal Kunc (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 4:1
Jenže už je to zase o tři! Kunc bekhendem z ostrého úhlu zaskočil Hlavaje, tohle byla velmi laciná branka.

27:05

A pro Hlavaje to byly poslední vteřiny v dnešním zápase. Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Samuel Hlavaj, nahradil ho Dominik Pavlát

28:01

Pavlát má první úspěšný zákrok. Ramenem vytáhl ostrou střelu Musila.

29:25

Škůrkova rána od modré skončila na Pavlátově tyčce.

29:55

Piskáčkovo nahození Sedláček kryje.

30:01

Ondřej Matýs (Plzeň) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Tim Söderlund. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 4:2
Ondřej Matýs opět skóruje! Olomoucká obrana se po buly nestihla zkonsolidovat, Söderlund z rohu kluziště našel na ose hřiště úplně volného Matýse, který sám před Sedláčkem nezaváhal.

32:35

Plzeň nevyužila přečíslení čtyři na dva. Rekonen sebral slibnou příležitost Lvovi, který by býval zakončoval do zcela odkryté brány.

33:34

Jakub Navrátil teď schytal nad kotník tvrdou Lvovu ránu a olomoucký nejproduktivnější hráč teď odjíždí na střídačku až za asistence klubového lékaře.

35:20

Sedláček teď při přerušení rychle pospíchal na lavici, na ledě ho nahradil Konrád. Důvod momentálně těžko odhadovat, do žádného souboje, který by mu uškodil na zdraví, se nedostal. Přesto si teď sundal masku a v bráně se rozcvičuje Konrád. Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Jakub Sedláček, nahradil ho Branislav Konrád

35:33
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Klimek (Olomouc), 2 min. za Faul loktem

35:33

Sudí právě ukončili druhou třetinu. Zjišťujeme proč. Vypadá to na problém s ledem. Zbytek druhé třetiny by se měl dohrát na začátku třetí periody. Pokud se vůbec tedy bude hrát...

35:33

„Po souboji v rohu kluziště narazil jeden z hráčů bruslí do mantinelu a kousek mantinelu či plexiskla upadl na led. Rozhodčí tedy hru přerušili předčasně, aby se závada mohla opravit,“ sdělil právě iDNES.cz mluvčí HC Olomouc Tomáš Schmiedt.

35:33

A už se znovu pokračuje.

36:13

V bráně Olomouce pokračuje Branislav Konrád.

36:13
Tresty

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 5+20 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
A tohle bude pro Olomouc tuze nepříjemná záležitost. Knotek trefil u mantinelu Söderlunda a nejenže Knotek v dnešním zápase skončil, ale Plzeň bude hrát 1:20 přesilovku pět na tři.

37:20

Zámorský vzal zodpovědnost na sebe, ale Konrád jeho pokus likviduje.

38:00

Klimek je zpátky na ladě, Olomouc je ve čtyřech.

38:03

Ondruškovo nahození musel Pavlát pokrýt a přerušit hru, neboť jako první u něj byl olomoucký Macuh.

38:08

A teď Ondrušek střelou hned po buly donutil Pavláta k dalšímu přerušení.

39:26

Mertl se dostal do brankoviště, rozhodčí tak hru vykazují až do středního pásma.

40:00
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Mertl (Plzeň), 2 min. za Držení hole
Současně se sirénou vyfasoval za faul dvě minuty Tomáš Mertl.

40:00

Skončily dohrávané čtyři minuty z druhé třetiny. Týmy by si měly akorát prohodit strany a pokračovat ve hře.

40:43

Škůrkova nepřesná rozehrávka znamená zakázané uvolnění Olomouce.

41:12

Jan Knotek bude muset kolegům poslat pořádný puget květin. Hanáci po jeho faulu zvládli pětiminutové oslabení, které bylo minutu a dvacet vteřin dokonce dvojnásobné.

42:03

A zpátky už je i Tomáš Mertl.

44:10

Zadovku plzeňských beků přečetl Menšík, jenž následně oslovil Musila, ale ten prováhal ideální chvíli k zakončení.

45:13

Laakso sám najel do pásma, vylepšil si pozici, ale Černý jeho projektil zablokoval.

45:42
Tresty

Vyloučen hráč Rok Macuh (Olomouc), 2 min. za Podražení
Další olomoucké oslabení. Rok Macuh zbytečně fauloval ve středním pásmu, za což je odměněn dvěma minutami.

45:54

Kusko a Bambula se vydali do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný si ovšem zdlouhavě zpracovával kotouč, takže proti jeho následné střele už se stihnul Pavlát přesunout.

47:36

Lev byl sice z ostrého úhlu ovšem netrefil zcela odkrytou bránu Branislava Konráda.

47:45

Macuh už je na ledě.

47:49

Teď ovšem Mora inkasovala. Ale protože se s pukem do brány dostal i Mertl, přezkoumává situaci videorozhodčí.

47:49

Jakub Pour (Plzeň) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Tomáš Mertl a Tim Söderlund. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 4:3
Gól platí! Ale že to byla krkolomná situace... Do útočné třetiny najel Söderlund, který byl podražen. Puk si vzal Mertl, udělal Konrádovi kličku, jenže přes ležícího gólmana sám přepadl, načež se do situace dostal i Pour, který v pádu, zdá se, ještě kotouč těsně před brankovou čárou tečoval, a tudíž to byl právě Pour, kdo se dotknul puku poslední.

50:40

Schleiss najížděl sám před Konráda, ale Piskáček mu nedokázal adresovat přesnou přihrávku. Tohle mohla být velká šance.

52:05
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Pour (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl
Vítané oslabení Plzně pro Olomouc, která byla poslední vteřiny pod tlakem. Využije Mora i čtvrtou přesilovku v dnešním zápase?

53:32

Silvester Kusko (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Michal Kunc a Rok Macuh. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 5:3
A skutečně! Čtvrtá přesilovka, čtvrtý gól Mory. Macuh ještě tváří v tvář Pavlátovi selhal, ale Kusko měl následně na zadní tyči před sebou jednoduchou dorážku do prázdné brány.

56:19

57:24

Jan Bambula (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Michal Kunc. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 6:3
Sotva Pavlát odjel z branky, dává Olomouc gól do prázdné brány!

57:50
Tresty

Vyloučen hráč Jan Skok (Plzeň), 2 min. za Podražení
Olomouc si stihne ještě jednu přesilovku. Skok fauloval Macuha a tohle je pravděpodobně konec všech plzeňských nadějí.

58:19

Káňovu ránu vytáhl Pavlát.

58:44

Lukáš Klimek (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek a Lukáš Nahodil. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 7:3
Pátá přesilovka, pátý gól Olomouce. Neuvěřitelná bilance. Ondrušek napřáhl od modré a puk po teči Klimka skončil až za Pavlátem.

60:00

Více už se toho v dnešním zápase nestane. Mora vítězí 7:3 a oplácí tak Plzni prohru 0:8 z úterý. Bláznivý zápas. Na střely na bránu přitom hosté vyhráli 27:26. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos.

7. ledna 2024 17:00Olomouc-Plzeň 7:3
3. ledna 2024 17:30Plzeň-Olomouc 8:0
24. listopadu 2023 17:30Plzeň-Olomouc 1:2N
6. října 2023 18:00Olomouc-Plzeň 3:2
22. ledna 2023 17:00Olomouc-Plzeň 3:2
9. prosince 2022 17:30Plzeň-Olomouc 5:4
23. října 2022 17:00Olomouc-Plzeň 1:4
16. září 2022 17:30Plzeň-Olomouc 1:2