Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

České Budějovice ve 44. kole hokejové extraligy přivítají ve středu od 17.30 hodin brněnskou Kometu. Střetne se šestý a sedmý celek tabulky, které dělí jediný bod. Motor je sice před svým středečním soupeřem, ale má o jeden odehraný zápas víc.

Brněnská Kometa má ze všech extraligových celků nejlepší formu a z posledních deseti duelů získala 24 bodů. Jihočeši za stejnou porci duelů nasbírali 17 bodů a také na tom nejsou vůbec špatně.

Oba celky se potkávají letos počtvrté. Poslední dva ovládly Budějovice a to shodně 5:2. Úvodní zápas letos skončil výhrou Brna 4:0.

Utkání bude v retro stylu, kdy u příležitosti 60. výročí zisku prvního mistrovského titulu dorostenců nastoupí Motor v retro dresech připomínajících slavný triumf.

Vincour

Rozhodčí: Šír (CZE), Cabák (CZE) - Lhotský (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 6 307

Do budějovické sestavy se po dlouhé pauze vrací Lukáš Pech. Nastoupí v lajně s dalším navrátilcem Lukášem Vopelkou. Mimo sestavu tak jsou mladíci Chlubna s Koláčkem nebo zraněný bek Pýcha.

Hostům dál scházejí Kučeřík, Hrbas nebo Marcinko.

Úvod utkání byl věnovaný hráčům z mužstva, které před 60 lety získalo mistrovský titul. Dresy domácích dnes tento úspěch připomínají.

0:52

První útok Komety neskončil úspěchem. Brněnští se nedostali ani k pořádnému zakončení.

1:42

První velká šance! Sražená střela se odrazila k úplně volnému Mosesovi, jehož pokus zblízka skvěle vykopl Hrachovina.

2:11
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Vincour (Kometa), 2 min. za Podražení

2:39

Kondelík neohroženě vyrazil vstříc brance, jeho pokus Furch vyrazil, následná dorážka byla zblokovaná.

3:43

Přesilovku nehráli domácí špatně, ale několikrát akci až překombinovali. Pak Gulašova nepřesná střela vyhnala Motor z útočné třetiny.

4:51

Štichovo nahození Furcha překvapit nemohlo, také jej brněnský brankář hravě zvládl přikrýt.

5:36

Ani další akce domácích nezměnila skóre, nicméně Motor pokračuje v aktivitě.

6:13
Tresty

Vyloučen hráč Adam Kubík (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

7:32

Kometa se nemohla usadit v útočné třetině. Nakonec se ke střele dostal Vincour, ale ta v paměti dnešních aktérů dlouho nezůstane.

8:20

Nakonec to byl i jediný brněnský pokus v přesilovce. Motor zvládl první oslabení také dobře.

10:12

Motor nebyl daleko od úvodní trefy. Valský nejprve dobře získal kotouč, pak i podpořil defenzivu a Hanzl ho za to odměnil pěknou přihrávkou. Domácí forvard s číslem 22 však Furcha nepropálil. Akce pokračovalo a i sám Hanzl mohl skórovat, ale zblízka nenašel mezeru mezi betony gólmana.

11:49

Kubík získal puk za brankou a pohotově našel před ní Harrise, který však trefil jen Furcha.

12:58

Rychlý přístup Budějovických zatím na Brněnské platí. Teď z toho nebyla šance, jen icing hostů.

14:27

Přikryl se snažil z úhlu překvapit brankáře soupeře, ten s touto variantou počítal.

15:28

Andrej Kollár se připomněl Hrachovinovi, ten snadno stáhl jeho střelu na lapačku.

17:18
Tresty

Vyloučen hráč Rhett Holland (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl

18:08

Tentokrát se přesilovka Motoru vůbec nedaří, naopak Hrachovina musel být ve střehu.

19:30

Skvělá obranná práce Komety, domácí se při přesilovce nedokázali dostat ani ke střele.

20:00

V první třetině gól nepadl. Motor byl aktivnější, měl i několik dobrých šancí, ale Furch odolává. Naopak Hrachovina nebyl v takovém zápřahu, ale Brno také nabídlo několik nápaditých akcí.

20:50

Gulašovi rána nesedla, ale paradoxně byla o to nebezpečnější. Furch ji ustál, stejně jako dorážky lačných útočníků.

22:14
Tresty

Vyloučen hráč Michal Gulaši (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

23:40

Nad nebezpečnými přesilovkami dnes zatím dominují skvělá oslabení a platí to i nadále. Dokonce mohl Ordoš i skórovat, ale zblízka neupřesnil puk přesně.

24:45

Kollár dostal hodně prostoru na střelu, trefil Hrachovinu do masky.

25:59

I díky blízkosti střídačky hosté prostřídali a podrželi domácí pětici v obranném pásmu. Víc než ránu Kohouta do lapačky však nezmohli.

27:17

Zaťovič v bruslařském souboji už byl skoro před Štichem a řítil se do úniku. Zkušený domácí bek úspěšnou rybičkou zamezil nebezpečí.

28:49

Domácí ztratili puk v rohu kluziště a Zbořil tak měl šanci. Jeho pokus prolétl jen těsně vedle.

28:56
Tresty

Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

29:31

Kondelík tak dlouho otravoval soupeře, až je obral o puk a vyhodil.

30:20

Daniel Gazda (Kometa) vstřelil branku (17. gól v sezóně), asistence Jan Ščotka a Jakub Flek. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 0:1
I když se hostům přesilovka znovu moc nedařila, tak nakonec v ní otevírají skóre. Ščotka si nabruslil do výhodné pozici a jeho ránu tečoval Daniel Gazda mimo dosah brankáře.

31:09

Martin Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Jakub Flek a Lukáš Cingel. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 0:2
A záhy je tu druhá branka, tentokrát po chybě domácího Štencela. Ten za brankou přišel o puk, Flek před brankou našel volného Martina Zaťoviče, který nezaváhal.

32:16

Přes půlku zápasu se čekalo na úvodní gól, oba dal hostující Zaťovič a to během jediné minuty. Pro domácí je to šok, i když hosté měli v posledních chvílích navrch.

32:55

Moses měl na hokejce třetí zásah, přečíslení dva na jednoho ale zakončil střelou vedle.

34:23

Jihočeši jsou v hlubokém útlumu. Na ledě je teď jenom jedno mužstvo.

35:10

Zvednout naděje domácích mohl Ordoš, který dorážel Gulašův nájezd, ale trefil jen Furcha. A pak dostal ještě naloženo, což domácím přinese přesilovku.

35:10
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Kos (Kometa), 2 min. za Hrubost

36:27

Pech hledal křížným pasem Harrise, tomu ale rána nesedla.

36:56

Hovorka si dovolil příliš, na modré čáře se pustil do otočky, při které přišel o puk. Hosté ho obrali, Zaťovič byl v úniku a zkusil bekhendový blafák. Proti jeho hattricku se postavila lapačka Hrachoviny.

38:03

Gulaš se proháčkoval ke střele, ale skulinu v postoji Furcha nenašel.

38:24

A nepovedlo se to ani Vráblíkovi při dělovce od modré čáry.

39:06
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Gazda (Kometa), 2 min. za Sekání

39:17

Adam Kubík (Č. Budějovice) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Jan Štencel a Milan Gulaš. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:2
Motor v závěru třetiny snižuje, když využívá přesilovku. Štencel na modré čáře připravil střeleckou pozici Adamu Kubíkovi, který se trefil do horního rohu branky.

39:50

Obrovský tlak Motoru v posledních sekundách. Pálili Hovorka, Doudera a Vopelka, ale vyrovnání nezařídil ani jeden z nich.

40:00

Kometa byla ve druhé části lepší a také během minuty dvěma góly Zaťoviče odskočila. V závěru Motor snížil díky Kubíkovi. Zápas je dál otevřený.

40:45

Dá se očekávat velká aktivita Motoru. Od prvního střídání Jihočeši tlačí na svého soupeře.

40:48
Tresty

Vyloučen hráč Brant Harris (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry

42:05

Znovu se opakuje trend výborných oslabení obou týmů. A to platí i přes to, že dva z dnešních tří gólů zatím padly v početní výhodě.

43:09

Holland zkusil pozornost Hrachoviny ze střední vzdálenosti, domácí maskovaný muž uspěl.

44:08

Nicméně i po konci přesilovky se Kometa drží v aktivitě.

45:03

Motoru se nedaří chytit dech, aby se vymanil ze sevření soupeře.

45:44

Teď už se zdálo, že by Vopelka mohl zakončovat z nadějné pozice, jenže proti byl ofsajd.

47:25

Domácím trochu zatrnulo, když sudí neodpískali icing a označili Štencela, že měl hrát. Ošemetnou situaci pak beci Motoru s Hrachovinou zvládli.

49:03

Beránek z dobré pozice minul a založil nechtěně i brejk soupeře.

50:20

Pech oslovil Vopelku, ten tvrdou ramenou nastřelil rameno Furcha.

52:02

Dlouhý zámek Motoru skončil ranou Beránka, která si jen tak poskočila na betonu Furcha.

52:30

Jihočeši tlačí dál. Furch raději přikryl puk po nahození Štencela.

54:48

Riskantnější hra domácích přináší možnost pro brněnské brejky. Teď jeden nadějný zahodil Moses, tomu dnes není přáno.

55:37

Třikrát během pár sekund zvedali domácí fanoušci ruce nad hlavu. Nejprve Gulaš rozvlnil boční síť, pak Kondelíkův objezd branky skončil proskákáním puku brankovištěm a neklapla ani Gulašova dorážka.

56:52

Kubík dorážel do poloodkryté branky, ale přestřelil. Tlak Motoru výrazně sílí.

57:43

Zároveň však už rychle ubývá čas Něco málo přes dvě minuty mají Jihočeši na vyrovnání.

57:43

Time out pro domácí.

57:43

Hrachovina zůstává na střídačce, Motor bude hrát v šesti.

58:15

Zaťovič vyhodil přes všechny čáry, buly se bude opakovat.

58:30

Ordoš zblízka neuspěl, puk drží Furch.

58:58

Ordoš znovu zblízka pálil jen do Furcha.

59:25

Další zakázané uvolnění hostů.

60:00

Ani přes drtivý finiš Motor nedokázal vyrovnat, a tak si Brno odváží z jihu Čech tři body díky dvěma gólům Zaťoviče během jediné minuty ve druhé části. Kometa uspěla 2:1 a jde v tabulce před dnešního soupeře.

14. února 2024 17:30Č. Budějovice-Kometa 1:2
28. prosince 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 2:5
5. listopadu 2023 17:00Č. Budějovice-Kometa 5:2
27. září 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 4:0
24. ledna 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 5:2
11. prosince 2022 17:20Č. Budějovice-Kometa 3:1
28. října 2022 17:00Kometa-Č. Budějovice 3:0
18. září 2022 17:00Č. Budějovice-Kometa 6:2