Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Budějovice ve 28. kole hostí brněnskou Kometu. Utkání začne na ledě Motoru v 17.20 hodin.

Půjde o souboje třináctého Motoru proti sedmé Kometě. Jihočeši naposledy vyhráli na nájezdy v Třinci, Brněnští prohráli potřetí v řadě a dál padají tabulkou.

Oba vzájemné duely v sezoně vyhrály domácí celky - nejprve Budějovice 6:2, pak Brno 3:0.

Dufek

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pilný (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 5 485

0:49

První útoky obou celků skončily neúspěchem, dopředu jde znovu Motor.

2:00

Druhá budějovická formace měla územní převahu, ale do šance se nedostala.

3:47

Hanzl hledal před brankou najíždějícího Šenkeříka, který se ale k zakončení nedostal. Neuspěl pak ani z otočky pálící Gulaš.

4:26

Motor je zatím aktivnější, teď jeho útočení překazila nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění.

4:55

Luboš Horký (Kometa) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Marek Ďaloga a Petr Holík. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 0:1
Kometa z první vážnější akce udeřila a otevírá skóre. Hrachovina jen vyrazil nahození Ďalogy od modré, ještě puk nešťastně ve snaze odehrát připravil Luboši Horkému, který jej zametl do branky.

6:46

Jihočechy inkasovaná branka celkem pochopitelně rozhodila, ale snaží se dál útočit.

7:07

Uvidíme, co rychlá branka s průběhem utkání udělá.

9:02

Domácí se vydali dopředu ve velkém počtu. Vráblík pálil tvrdě jen do Furcha, po dorážce se dral Vopelka, ale nepřišel si na brněnského brankáře.

10:01

Furch viděl nahození Štencela, vyskočil si pro puk a ukryl ho do lapačky.

10:46

Znovu pálil Štencel, tentokrát tvrdě a nepřesně. Z nepřipravené pozice zkusil překvapit soupeře i Gulaš.

12:21

Nečekané odrazy znamenaly dobrou příležitost pro Šalého, jenž hledal Strömberga před brankou. Ale Hrachovina zvládl kotouč odrazit včas.

13:14

Zatím jediný dnešní střelec Horký se pokusil přidat druhou branku, ale tentokrát mu ránu srazili obránci do ochranné sítě.

14:07

Obrovská možnost Komety. Adam Zbořil ztratil v souboji za brankou rukavici, záhy se k němu ale nečekaně od rozhodčího před branku odrazil puk, kde s ním byl sám. Bez rukavice zkusil vypálit, ale Hrachovina podržel domácí.

15:23

Velká šance i na druhé straně! Gulaš šel důrazně za pukem, i s trochou štěstí ho dokázal dostat k volnému Strnadovi, který ale sám před brankou nedokázal prostřelit Furcha.

16:45

Stejně jako možnosti se i hra teď přelévá z jedné strany na druhou. Jihočeši budou chtít ještě do pauzy vyrovnat.

17:34
Tresty

Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

18:14

Horkému rána nesedla, byla z toho po Zbořilově nabídce taková žabka, kterou snadno ukryl Hrachovina.

18:47

Typická kombinace Komety nekončí druhým gólem. Holík na brankovišti našel Zatoviče, ten Kollárovi připravil gólovou šanci, kterou ale útočník hostů neproměnil.

20:00

První třetina je u konce. Brno vede 1:0 po trefě Horkého, když Kometa udeřila z první šance. Celkově byla hra vyrovnaná, možnosti skórovat měly oba celky.

20:43

Domácí trenéři spojili dohromady lajnu veteránů Gulaš - Pech - Čachotský. Kapitán Gulaš zkusil hned vypálit, ale zlomil hokejku a její část skončila až v hledišti.

21:44

Na druhé straně se puk vykutálel k Horkému, jemuž skočil do rány jeden z obránců.

23:50

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:1
Aktivita Motoru nese ovoce. Jihočeši se prosadili z několikáté nadějné akce. Milan Gulaš se nejprve zlobil na rozhodčí, kteří na něj nepískli nedovolené bránění. Domácí kapitán se zvedl, pokračoval ve hře a počkal si na přihrávku od Lukáše Pecha a ranou z první srovnal.

24:56

Modrého parta nekončí s aktivitou. Dopředu se vydal Valský, dlouhým nápřahem natáhl k tvrdé střele, ale nepropálil Furcha.

25:16

Štencel nahodil puk před brankou, tam budějovičtí veteráni dychtili po dorážkách, ale Čachotský ani Pech se k ní pořádně nedostali.

25:53

Budějovičtí zrychlili střídání a dál se drží v tlaku. Teď si po dlouhé době sáhl na puk Hrachovina.

26:07
Tresty

Vyloučen hráč Marek Ďaloga (Kometa), 2 min. za Hákování

27:10

Jihočeši se zatím nemohou usadit v útočné třetině.

27:13

Až teď nahodil puk na branku Gazda, ale tečovaný nebyl, a tak jej Furch snadno pokryl.

28:11

První přesilovka Motoru byla vyloženě slabá, Kometa se ani nenadřela na její ubránění.

31:04

Teď to jsou takové hluché minuty. Převažují chyby, žádné velké útočné výpady. Spíše souboje u mantinelu.

32:50

Až teď se to mohlo změnit. Toman příliš dlouho držel puk, přišel o něj a vznikla tím šance pro Fleka. Ten zblízka ale nedokázal překonat Hrachovinu.

34:15

Kometa teď přeci jen trošku přidala a její první lajna zamkla soupeře v jeho pásmu.

35:21

Martin Hanzl (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jakub Strnad. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 2:1
Budějovice otáčejí skóre. Martin Hanzl zatáhl puk do útočného pásma, předal ho Strnadovi a pokračoval vpřed. Další přihrávka mířila znovu na Hanzla, který si puk přikopl a dorazil do sítě.

36:44

A Motor dál útočí. Tato třetina zatím patří jemu a vcelku zaslouženě otočil stav.

37:45

Pozor, mohlo být vyrovnáno! Nahození Hollanda skončilo po teči Vopelky na břevně překvapeného brankáře Hrachoviny. Teď stálo při domácích i štěstí.

38:24
Tresty

Vyloučen hráč Kim Strömberg (Kometa), 2 min. za Krosček

39:44

Domácím se v přesilovce moc nedařilo, a tak měl šanci v brejku Kollár, ale minul branku.

40:00

Budějovice otočily ve druhé třetině duel z 0:1 na 2:1 brankami Gulaše a Hanzla. Jihočeši měli v prostřední části víc ze hry a za aktivitu byli odmeněni. Kometa musí přidat, jestli chce myslet na body.

40:34

Ve zbytku přesilovky z předchozí třetiny Motor nebezpečný nebyl, ani se nedostal do pásma.

41:24

Tomeček vložil hůl do nahození Štencela, ale Furch měl situaci před očima a snadno puk lapil.

42:20

Hosté jeli dva na jednoho, ale Zbořil volil přihrávku, kterou Vráblík přečetl a puk vypíchl.

43:33

Kometa by měla začít útočit, aby se zápasem něco udělala. Teď to zkusil Ščotka, ale ani on, ani dorážející Dufek úspěšní nebyli.

44:40

Domácí reklamovali ofsajd, místo toho šli Brněnští dopředu a Holík pálil z dobré pozice. Skvělý zákrok Hrachoviny udržel stav na aktuálním 2:1.

46:27

Vopelka se opřel do puku a trefil břevno!

47:13

Další zákrok Furcha. Je vidět, že na pouhé bránění výsledku je ještě brzy. Motor se snaží být aktivní a nespoléhat, že udrží na uzdě brněnské střelce.

48:22

Rychlý přechod střední třetiny, Flek vlétl do útočné třetiny, ale ranou do středu nepropálil Hrachovinu.

48:58
Tresty

Vyloučen hráč Jan Ščotka (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění

49:49

Motoru zatím dnes přesilovky nejdou, zatím se to potvrzuje.

50:54

Daniel Gazda (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Martin Hanzl a Lukáš Pech. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 3:1
Jak se Motoru vůbec přesilovka nedařila, tak až v jejím závěru konečně někdo vystřelil. Byl to obránce Daniel Gazda, který trefil přesně horní roh branky a následná dorážka Pecha už byla celkem zbytečná, ale řekněme pojišťující.

51:58

Jihočeši díky snaze a aktivitě celkem zaslouženě vedou o dvě branky. Nezměnil to ani Strömberg, který neprostřelil Hrachovinu.

53:22

Kometa to však nevzdává. Na dvě branky má stále celkem dost času.

54:32

5485 diváků dnes dorazilo na hokej do Budějovic.

54:47
Tresty

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

55:10

Nejlepší brněnský střelec Horký vlétl do útočné třetiny, jel sám na Hrachovinu, kterého ale střelou na lapačku nepřekonal. Gólman skvěle zasáhl.

57:05

Gulaš je zpátky na ledě a Motor v útočném pásmu drží puk daleko od své branky.

58:13

Vopelka mohl definitivně rozhodnout, ale minul branku.

58:55

Kometa se nemůže dostat do tlaku, pořád není v útočné třetině na puku.

59:05

Kometa už hraje v šesti!

59:13

Zakázané uvolnění Motoru. Hosté si berou time out.

59:35

Valský odkopl puk do střední třetiny.

59:53

Rána Kučeříka byla sražená do ochranné sítě, Motor už o výhru nepřijde.

Skončila třetí třetina.

60:00

České Budějovice otočily stav z 0:1 na 3:1 a porážejí Kometu Brno. Jihočeši sice v úvodu ztráceli, ale pak zlepšili pohyb, byli aktivnější a lepší a zaslouženě vítězí. Pro Motor je to důležitý triumf, naopak Kometa se trápí dál.

23. února 2025 17:00Č. Budějovice-Kometa -:-
10. ledna 2025 18:00Kometa-Č. Budějovice -:-
24. listopadu 2024 17:00Č. Budějovice-Kometa -:-
6. října 2024 17:00Kometa-Č. Budějovice -:-
14. února 2024 17:30Č. Budějovice-Kometa 1:2
28. prosince 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 2:5
5. listopadu 2023 17:00Č. Budějovice-Kometa 5:2
27. září 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 4:0