Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Po dlouhých čtyřiadvaceti dnech vás vítám u dalšího online přenosu z téměř vyprodané pardubické enteria areny, kde dnes domácí Dynamo vyzve Kometu Brno.

Kometa je zatím posledním soupeřem, se kterým letos Dynamo prohrálo. První vzájemný zápas 13. 10. skončil výhrou Brna 4:3 po prodloužení, od té doby Pardubice sbírají jen výhry. Mají jich už 12 v řadě, dnes je v sázce ustanovení nového klubového rekordu.

Kometě v tabulce patří pátá pozice a bude v Pardubicích odvracet čtvrtou prohru v řadě. V její brance bude stát Marek Čiliak, tu pardubickou bude hájit Dominik Frodl.

Ještě před startem dnešního utkání proběhne na ledě oficiální křest knihy Dynamo Bez frází, která vyšla v minulých dnech a čítá šestnáct zpovědí osobností napříč historií pardubického hokeje.

Šalé

Rozhodčí: Adam (CZE), Pilný (CZE) - Hynek (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:34

Dominiku Frodlovi se nepovedla rozehrávka za brankou a Kometa se udržela v pásmu, střelu z pravého křídla ale pardubický brankář vyrazil.

0:49

První zákrok zápasu má za sebou také Marek Čiliak, jenž schoval do lapačky ránu příklepem od Tomáše Dvořáka ze středního pásma.

2:48

Domácí se poprvé usadili v útočném pásmu, příklep od modré ale Čiliak zkrotil betonem.

3:23

Frodl rychle rozehrál po zákroku lapačkou a Tomáš Zohorna ještě prohodil puk do jízdy na Lukáše Radila, jeho střela ale neměla parametry.

3:56

Rána Jakuba Fleka z mezikruží nemířila přesně.

6:09

Tomáš Kundrátek obkroužil útočné pásmo Komety, ale jeho následnou střelu vyrazil Dominik Frodl.

6:27

Zakázané uvolnění Dynama.

6:42

Od modré pálil Jan Košťálek, ale Čiliak si s jeho ránou poradil a následuje komerční pauza.

7:55

Kometa dobře napadá a pardubické individuality tak zatím nemůžou vyniknout.

8:23

Ofsajd Komety.

10:06

Adam Zbořil projel téměř celé hřiště s pukem na hokejce, ale do zakončení se nedostal.

10:33

Kometa vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

10:55

Jakub Flek (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Luboš Horký. Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1
Jakub Flek v rychlostním souboji na levém křídle přebruslil Mateje Pauloviče, dostal se až před Frodla a posílá Kometu do vedení 1:0!

11:31

Od modré dvakrát zakončoval Tomáš Dvořák, ale ani jedna střela Čiliaka neohrozila.

12:24

Filip Koffer opět špatně volil pardubickou rozehrávku a nabídl další zakončení Kometě, Frodl ale kryje puk lapačkou.

13:03

Ofsajd Pardubic.

14:47

Mezi kruhy v útočném pásmu Komety se cpal do zakončení Adam Zbořil, ale dobře jej odstavil jeden z domácích obránců.

15:15

Radilovi puk na modré čáře přeskočil hokejku a je pískán další ofsajd domácích.

17:03

Kometa výborně stráží střední pásmo a domácím nezbývá než jen protečovávat kotouče za Čiliaka, kde ovšem žádné nebezpečí nehrozí.

17:52

Radilův pokus z levého křídla vyráží Čiliak, na druhé straně Kometu zastavil ofsajd.

18:29

Petr Holík napřáhl na modré čáře, ale Frodl puk v klidu vyráží do ochranné sítě.

20:00

V první třetině se zvládl prosadil pouze hostující útočník Jakub Flek a Kometa tak v Pardubicích po dvaceti minutách vede 1:0.

20:19

Čerešňák posílal před branku kolmý pas na Roberta Kousala, ten ale na puk nedosáhl.

21:24

Asi dosud největší pardubickou šanci měl Daniel Rákos poté, co na brankovišti dorážel pokus Filipa Koffera, ten vystihl rozehrávku brněnského obránce a uháněl po křídle, Čiliak ale vedení svého týmu udržel!

22:22

23:48

Už se zdálo, že první pětka domácích se usadí v útočném pásmu, ale přihrávka po modré nebyla přesná a Dynamo se následně dostalo do ofsajdu.

24:20

Eduard Šalé byl sám před Dominikem Frodlem, vytáhl blafák do bekhendu, ale pardubický brankář odpověděl ještě lepším zákrokem!

24:54

Adam Musil (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Ondřej Vála. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1
A Dynamo Šalého zaváhání trestá vyrovnávajícím gólem! Po nahození Ondřeje Vály od modré vyplaval puk na brankovišti před Adama Musila, který v rychlosti zametl do prázdné!

26:49

Luboš Horký (Kometa) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Tomáš Kundrátek a Petr Holík. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2
Vyrovnaný stav ovšem příliš dlouho nevydržel a Kometa znovu vede! Domácí obrana včetně gólmana Frodla byla mimo své postavení a puk nadvakrát bekhendem do sítě procedil Luboš Horký!

27:22

Enteria arena znovu vybuchla nadšením, když od modré tvrdě zakončil jeden z domácí obránců, jenže trefil jen spojnici!

28:04

Jakub Flek (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Petr Holík a Luboš Horký. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:3
Vítězná série Dynama začíná být v ohrožení! Domácí špatně vystřídali a vznikl z toho brejk Komety dvou na jednoho, Holík předložil puk Jakubu Flekovi, který z první podruhé propálil Frodla!

29:05

Kometa dál drží útočné pásmo, puk však po dalším pokusu skončil v ochranné síti.

31:08

Cienciala měl dobrou pozici mezi kruhy, ale trefil jen Marka Čiliaka!

31:53

Frodl přerušuje hru po brněnském nahození od mantinelu.

33:19
Tresty

Vyloučen hráč Robert Černý (Kometa), 2 min. za Vražení na hrazení
Za polovinou zápasu si Dynamo zahraje první přesilovku. Robert Černý inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.

33:40

Kometa krátce po vhazování vyhazuje kotouč.

34:40

Domácím se přesilová hra vůbec nedaří, navíc hráli v šesti.

36:01

Také Dynamo vyhazuje kotouč až za branku soupeře.

36:43

Domácí jsou kompletní.

36:53

Ondřej Matýs po výjezdu z trestné lavice pomýšlel na brejk, ale je z toho pouze zakázané uvolnění Pardubic.

37:14
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Pardubice), 2 min. za Sekání
Domácí útočník Daniel Rákos přesekl hokejku soupeře a Kometa bude hrát další přesilovku.

37:38

Dynamo vyhazuje kotouč.

39:03

Kometa zamkla svého soupeře v obranném pásmu a velmi svižně kombinuje, Frodl ale zatím příliš mnoho práce neměl.

39:30

Michal Gulaši se před brněnskou brankou dostal do křížku s Danielem Rákosem, který vzal obránce Komety k zemi. Oba borci míří na trestnou lavici.

40:00

V závěru třetiny se ještě Dynamo drželo v útočném pásmu, ale snížení nepřišlo. Po čtyřiceti minutách tak Kometa vede 3:1. Na 1:1 nejprve srovnal domácí Adam Musil, vedení však hostům vrátili Luboš Horký a Jakub Flek.

40:45

V pokračující hře čtyři na čtyři je zatím aktivnější Kometa, která drží útočné pásmo.

41:30

Oba týmy jsou kompletní.

42:56

Kometa hájí svůj náskok v pěti hráčích, domácí Dynamo ještě čeká pěkně těžká práce.

43:44

Volný prostor měl před sebou David Musil, ale mířil pouze do hrudi Čiliaka.

44:32

Z otočky zakončoval Radek Kučeřík, ale Frodl vyrazil.

45:31

46:39

Kometa byla blízko čtvrtého gólu, Frodl ale puk zastavil betonem těsně před brankovou čárou!

47:13

Košťálkova střela z první skončila vysoko v ochranné síti.

47:42

Dynamo ostřeluje brněnskou branku z každé pozice, na dorážku se ale zatím puk neodrazil. Zakázané uvolnění Komety.

48:13

David Musil zastavil brejk Luboše Horkého.

49:59

Dynamo je ve třetí třetině zatím aktivnějším týmem, přišel ale po dlouhé době zápas, ve kterém to zkrátka nejde.

50:45

Čiliakovi vypadlo z výstroje nahození od modré čáry, ale gólman Komety zvládl puk zalehnout ještě před čárou.

52:25

Zakázané uvolnění Komety.

52:58

První pětka domácích drží Kometu pod zámkem, ale Čiliak odolává.

54:09

Kometa jen vyhazuje puky do středního pásma.

55:31

Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 10 194 lidí, je vyprodáno.

55:56

Kometa čtyři minuty před koncem už pouze brání, domácí tak do zakončení dostávají jen stěží.

56:09

Dynamo si bere oddechový čas a bude to ještě zkoušet bez brankáře.

56:51

Dynamo má puk na hokejkách a hledá cestu za zdramatizováním zápasu.

57:02

Zastavuje ho však ofsajd a Frodl se na chvilku vrací do branky.

57:12

Zakázané uvolnění Komety, Frodl opět na střídačce.

58:01

Dynamo stále drží útočné pásmo.

58:52

Dynamo hraje pořád bez brankáře, puk ale skončil na brněnské střídačce.

58:55

Od modré pálil Peter Čerešňák, ale Čiliak má puk ve své moci.

58:59

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Tomáš Zohorna. Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:3
Naději ještě domácím vykřesal Robert Říčka, ke kterému se odrazil puk na levém křídle a domácí útočník se prosadil střelou na zadní tyč. Do konce utkání zbývá minuta.

59:31

Dynamo překombinovalo další akci v útočném pásmu a Kometa dostává puk na zakázané uvolnění.

59:38

Adam Musil (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Robert Kousal a Lukáš Radil. Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:3
Je vyrovnáno! Po vhazování Dynamo znovu udrželo útočné pásmo a svůj druhý gól v utkání přidává Adam Musil!

Skončila třetí třetina.

60:00

Ještě dvě minuty před koncem na pardubickém zimáku nejspíš nikdo nepochyboval o vítězství Komety, jenže dva pardubické góly za půl minuty posílají zápas do prodloužení!

Začalo prodloužení.

60:37

Po šanci Horkého se dopředu hnal Zohorna, po stahovačce do bekhendu ale neuspěl.

61:17

Jakub Flek jel úplně sám na Frodla, ale domácí gólman jeho šanci zastavil!

61:54

Poulíčkova střela neprošla.

63:36

Po chybě Ciencialy měla šanci Kometa, ale domácí útočník ji zastavil a poslal puk na zakázané uvolnění.

64:37

Jan Košťálek měl dvě obří šance v útočném pásmu, Dynamo úplně vyřadilo Kometu ze hry, jenže domácí zadák poprvé netrefil puk a podruhé mířil jen do Čiliaka.

64:54

Brejk Komety dvou na jednoho zastavuje vynikající Frodl!

Skončilo prodloužení.

65:00

Po atraktivním prodloužení uvidíme nájezdy.

Začaly samostatné nájezdy.

1:0

Patrik Poulíček (Pardubice) nájezd proměnil (7. gól v sezóně) .

1:1

Adam Zbořil (Kometa) nájezd proměnil (4. gól v sezóně) .

2:1

Robert Kousal (Pardubice) nájezd proměnil (8. gól v sezóně) .

2:1

Eduard Šalé (Kometa) nájezd neproměnil.

3:1

Tomáš Zohorna (Pardubice) nájezd proměnil (15. gól v sezóně) .

3:2

Petr Holík (Kometa) nájezd proměnil (6. gól v sezóně) .

Kometa střídá gólmany, do branky jde Dominik Furch.

3:2

Matej Paulovič (Pardubice) nájezd neproměnil.

3:2

Martin Zaťovič (Kometa) nájezd neproměnil.

4:2

David Cienciala (Pardubice) nájezd proměnil (5. gól v sezóně) .

60:00

Po neuvěřitelném závěru zápasu Dynamo otáčí skóre a po nájezdech bere svou třináctou výhru v řadě, čímž stanovilo nový klubový rekord a zároveň vyrovnalo ten třinecký! Z enteria areny vám příjemný vstup do nového týdne přeje Marek Votke.

16. února 2025 17:00Pardubice-Kometa -:-
5. ledna 2025 17:00Kometa-Pardubice -:-
17. listopadu 2024 17:00Pardubice-Kometa -:-
1. října 2024 18:00Kometa-Pardubice -:-
10. ledna 2024 18:00Kometa-Pardubice 6:7P
7. ledna 2024 17:00Pardubice-Kometa 3:4P
24. listopadu 2023 18:00Kometa-Pardubice 4:3P
6. října 2023 18:00Pardubice-Kometa 5:3