Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Po dvou dnech vás opět vítám v pardubické enteria areně, kde dnes bude soupeřem domácího Dynama Kometa Brno.

Východočeši se pokusí utnout velmi nepříjemnou sérii šesti proher v řadě, celek z jihu Moravy naopak bude chtít navázat na dvě po sobě jdoucí výhry 3:2. Nejprve s Mladou Boleslaví po šedesáti minutách a pak s Vítkovicemi po nájezdech.

0:37

Utkání má opatrný začátek, nicméně první zákrok si připisuje Karel Vejmelka z Brna. Ten však pouze v klidu zkrotil skákavý puk ze středního pásma.

Svoboda T.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Obadal (CZE) - Kajínek (CZE), Hynek (CZE)

1:22

Pozadu nezůstává ani Karel Vejmelka, ten na své výstroji zkrotil střelu Karla Pláška z pravého křídla.

2:36

V útočném pásmu se odražený kotouč snažil napálit Juraj Mikuš, ale puk nakonec vůbec neletěl na bránu.

3:23

Ve velké šanci se objevil Peter Mueller, který nebezpečně pálil přes obránce a následně se dostal ještě k dorážce, ale Kantor svůj tým podržel.

5:41

Dynamo se na první pohled více zdržuje u kotouče, ale marně hledá cesty do útočného pásma.

6:24

Zakombinovat zkusila také Kometa, ale Petr Holík o kotouč přišel v rohu hřiště.

6:38

Zakázané uvolnění Pardubic.

7:55

Vladimír Svačina obral protihráče za brněnskou brankou a vybídl v mezikruží najíždějícího Poulíčka, ten ale trefil pouze Vejmelku!

10:02

Valentin Claireaux nabral rychlost ve středním pásmu a dostal poměrně přesnou přihrávku, tělem jej však na hranici útočného pásma v klidu odstavil soupeř.

11:21

Už to vypadalo, že Anthony Camara se prokličkuje až do zakončení, ale ve finální fázi mu puk sklouzl z hole.

12:45

Do útočného pásma vlétl rozjetý Michal Machač, ale Vejmelka kotouč po jeho střele vyrazil puk do rohu.

14:56

První třetina nám toho skutečně příliš hokejového nenabízí, píská se ofsajd Dynama.

16:49

Karel Plášek napálil puk od levého mantinelu, ale Kantor jeho střelu vyrazil.

17:14

Blümel nahazoval puk na branku, ten však prolétl pouze do rohu hřiště, kde o něj hráči pěkných pár vteřin bojují.

18:09
Tresty

Vyloučen hráč Jan Mandát (Pardubice), 2 min. za Podražení
V závěru první třetiny si ještě Kometa zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení dostává Jan Mandát.

18:19

Ďaloga chvíli po vhazování dostává puk až k Vejmelkovi.

19:03

Zleva zkoušel střílet Petr Holík, ale puk byl sražen za pardubickou branku.

19:31

V oslabení se Dynamo dostává do ofsajdu.

20:00

V první třetině jsme gól neviděli, největší šanci za domácí měl z mezikruží střílející Patrik Poulíček, v dresu Komety zase nadvakrát po střele a dorážce pohořel Peter Mueller. Brno bude na začátku druhé třetiny mít ještě deset vteřin přesilovky.

20:31

Mandát hledal před branku najíždějícího Svačinu, tomu ale do zakončení sáhl dojíždějící obránce Komety.

20:56

Valentin Claireaux sice rozvlnil síť za Vejmelkou, ovšem pouze boční.

22:27

Na brněnskou branku nahodil puk Jan Zdráhal a vytvořil slušný závar! Vejmelka vůbec nevěděl, kde je puk a do prázdné brány jej málem doťukl Ondřej Rohlík, kotouč ale letěl těsně mimo.

23:53

Vladimír Svačina (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Mandát. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:0
Dynamo se na delší čas usadilo v útočném pásmu Brna a nakonec jde přece jen do vedení! Po střele Jana Mandáta se kotouč odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Vladimíra Svačiny a ten střelou po zemi překonal Vejmelku mezi betony.

25:08

Brno však mohlo hodně rychle odpovědět, Peter Mueller ale trefil pouze tyč a z následné dorážky netrefil prázdnou bránu Daniel Rákos.

26:07

Ofsajd Komety.

27:11

Holík se dostal ke střele přes Marka Ďalogu, ale Kantor puk vyrazil.

27:38

Radoslav Tybor (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Anthony Camara a Valentin Claireaux. Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:0
A z protiútoku Dynamo uniká do dvoubrankového vedení! Anthony Camara ujel dva na jednoho s Radoslavem Tyborem, předložil mu kotouč a slovenský útočník v pohodě překonal přesouvajícího se Karla Vejmelku.

29:04

V další velké šanci byl před brněnským gólmanem úplně volný Matěj Blümel, ten už ale na Vejmelku nevyzrál.

29:43

Dynamo mělo další únik dvou na jednoho, stihl jej však zastavit dojíždějící bek.

30:26

Mezi kruhy před pardubickou brankou číhal na střelu Adam Gajarský, ale puk mu odpálil domácí obránce.

31:27

Dobrou nabídku na pravé křídlo od Jana Mandáta obdržel Patrik Poulíček, příklepem ovšem mířil přímo do připraveného Vejmelky.

31:41

Zakázané uvolnění Brna.

32:45
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovka také pro Dynamo, dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Daniel Rákos.

33:01

Libor Hájek vyhazuje puk až za Kantora.

33:35
Tresty

Vyloučen hráč Anthony Camara (Pardubice), 2 min. za Hákování
Anthony Camara hákoval ujíždějícího Tomáše Svobodu a bude se hrát čtyři na čtyři.

34:45

Začíná přesilovka Komety.

35:13

Z levého křídla pálil Peter Mueller, Kantor ale jeho pokus kryje.

35:35

Kompletní už je i Dynamo, hraje se pět na pět.

36:45

Paulovič kolmicí hledal před branku najíždějícího Lukáše Anděla, ten ale neměl nárok prudkou přihrávku zpracovat.

37:28

Další zámek Dynama v útočném pásmu, nenápadnou střelou se prezentoval Mikuš, ale Vejmelka vyráží.

38:17
Tresty

Vyloučen hráč Libor Hájek (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Obránce Komety Libor Hájek se nejdřív dostal do zakončení a po něm nevybíravě zajel do domácího gólmana Kantora. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

38:34

Svačina našel dobře postaveného Mateje Pauloviče, ale ten puk tečoval těsně mimo!

39:57
Tresty

Vyloučen hráč Peter Schneider (Kometa), 2 min. za Podražení
Další faul Komety znamená, že Dynamo bude hrát na začátku třetí třetiny téměř dvacet vteřin pět na tři. Rozhodčí ukazuje dvě minuty za podrážení pro Petera Schneidera.

40:00

Ve druhé třetině se skóre pohnulo o dva góly a oba má na svědomí domácí Dynamo. Skóre otevřel ve 24. minutě Vladimír Svačina a za chvíli na něj po brejku dvou na jednoho navázal Radoslav Tybor. Na začátku třetí části budou domácí hrát 17 vteřin pět na tři.

40:52

Přesilovku pět na tři Dynamo nevyužilo a zatím se mu příliš nedaří ani v té pět na čtyři.

41:19

Domácím je pískána přihrávka rukou a jsou vyhnání do středního pásma.

41:57

Kometa je kompletní.

42:44

Zleva střílel Luboš Horký, Kantor jeho pokus vyrazil.

43:57

Téměř zničehonic se otevřel volný prostor před domácím Denisem Kusým, než se však mladík stihl zareagovat, neměl už pro sebe tolik místa a nakonec branku Brna ani neohrozil.

44:45

Od modré čáry vypálil Ralfs Freibergs, ale Kantor našel puk v lapačce.

45:21

Peter Schneider měl před sebou po předchozím zákroku Kantora prázdnou bránu, ale trefil tyč! Puk pak odkopl do bezpečí pro Dynamo domácí obránce.

45:58

Do zakončení si najel také Peter Mueller, ale Kantor puk zastavil.

46:57

Matěj Blümel v útočném pásmu kličkou nevyzrál na obránce, dostal se "pouze" ke střele z otočky, tu ale Vejmelka vyrazil.

47:36
Tresty

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Kometa bude hrát další přesilovku, Pardubice totiž špatně vystřídaly a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Michal Machač.

48:05

Dynamo vyhazuje kotouč.

49:10

V početní výhodě se ale zatím Kometa v útočném pásmu usadit nedokázala.

49:36

Dynamo už je kompletní, do konce základní hrací doby zbývá deset minut.

50:25

Tybor dostal dobrou přihrávku od Svačiny, příliš ale otálel se zakončením a Vejmelka se na jeho střelu stihl v klidu nachystat.

51:03

Ofsajd Dynama.

52:06

Anthony Camara dostal dobrou přihrávku a bekhendem už si chystal zakončení do úplně prázdné brány, ale Vejmelka mu na poslední chvíli vypíchl puk!

52:17

Martin Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Holík. Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:1
A Kometa na druhé straně trestá! Jan Mandát se snažil vyvézt kotouč z obranného pásma, ale trestuhodně o něj přišel a Petr Holík s Martinem Zaťovičem rázem jeli dva na nikoho. Druhý jmenovaný v klidu zakončil.

53:58

Do dalšího zakončení se hnal Libor Hájek, Kantor ale chytá a následuje komerční přestávka.

54:06

Holík nepříjemně tečoval střelu od modré čáry, ale Kantor byl pozorný.

55:41
Tresty

Vyloučen hráč Valentin Claireaux (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
K sólu už se nadechoval Radoslav Tybor, místo toho ale fauloval Valentin Claireaux, jenž dostává dvě minuty za vysokou hůl a nabízí Kometě možná klíčovou přesilovku.

56:15

Muellerovi už podruhé kotouč ve finální fázi přeskočil hůl.

56:37

57:37

Nebezpečně pálil Jakub Zbořil, ale Kantor jeho pokus nadvakrát zkrotil.

58:09

Dynamo zuby nehty brání výsledek a vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Kometa si bere oddechový čas.

58:09

Vejmelka už zůstává na střídačce, Kometa bude hrát v šesti!

58:22

Další icing domácích.

58:48

Holíkova střela neprošla přes Nakládala.

59:15

Kometa stále drží útočné pásmo, Muellerovu nabídku na teč žádný spoluhráč nevyslyšel.

59:37
Tresty

Vyloučen hráč Peter Mueller (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl
A Peter Mueller o chvíli později nejspíš pohřbil poslední naděje Brna, dostává dvě minuty za vysokou hůl a Vejmelka je zpět v brance.

Skončila třetí třetina.

60:00

V přesilovce už se domácí nikam nehnali a v posledních vteřinách se jen snažili uhlídat těsný náskok. Povedlo se a Dynamo po výhře nad Kometou 2:1 bere první tříbodové vítězství v sezoně. Utnulo tak šestizápasovou sérii porážek.