Vítejte u souboje Liborů Zábranských. Na straně domácích bude Zábranský starší za hráči na střídačce, jeho syn naopak nastoupí přímo na led v druhé obranné dvojici Varů, jelikož Kometa v dohodě o hostování nevyloučila jeho nasazení ve vzájemném střetnutí.

Domácí se v extraligové tabulce nachází na deváté pozici. Hosté se i díky posilám ze zámoří nachází na páté příčce. Kometa by jistě chtěla být výše a snížit ztrátu na osmé Pardubice, Vary se naopak pokusí ohrozit čtvrté místo Plzně.

Domácím budou v dnešním zápase pro zranění chybět Daniel Rákos, Peter Schneider a Vojtěch Střondala, hosté se budou muset obejít bez Michala Plutnara. Kometa také čeká na návrat Stanislava Svozila z juniorského šampionátu.

Dnešní zápas je prvním výletem Varů na jih Moravy. Poslední utkání těchto soupeřů pak v Karlových Varech ovládli v listopadu domácí poměrem 4:2.

Sestavy a rozestavení

KometaKometa

Vejmelka
o hráči
Zámorský
o hráči
8 Král
Král
o hráči
63 Němec
Němec
o hráči
70 Bartejs
Bartejs
o hráči
91 Mlčák
Mlčák
o hráči
24 Gulaši
Gulaši
o hráči
Freibergs
o hráči
88 Mueller
Mueller
o hráči
92 Holík
Holík
o hráči
Zaťovič
o hráči
16 Horký
Horký
o hráči
21 Klepiš
Klepiš
o hráči
22 Valský
Valský
o hráči
81 Vincour
Vincour
o hráči
Brabenec
o hráči
91 Kusko
Kusko
o hráči
Šoustal
o hráči
Dvořák
o hráči
10 Bondra
Bondra
o hráči

K. VaryK. Vary

Novotný
o hráči
90 Rohan
Rohan
o hráči
Šenkeřík
o hráči
Weinhold
o hráči
Graňák
o hráči
51 Pulpán
Pulpán
o hráči
Zábranský
o hráči
22 Mikyska
Mikyska
o hráči
9 Flek
25 Kaše
Kaše
o hráči
13 Lauko
Lauko
o hráči
Beránek
o hráči
23 Mikúš
Mikúš
o hráči
Hladoník
o hráči
64 Kohout
Kohout
o hráči
Černoch
o hráči
10 Koblasa
Koblasa
o hráči
Vondráček
o hráči
Skuhravý
o hráči
17 Redlich
Redlich
o hráči

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Pilný (CZE) - Axman (CZE), Rožánek (CZE)

Oba týmy už jsou v aréně, DRFG Arena už je rozsvícena a jen pár okamžiků chybí do vhazování.

Utkání začalo.

0:13

Vhazování ovládli hosté a puk si vzali k rozehrávce do svého pásma. Dlouhý pas ale letěl až na zakázané uvolnění.

0:32

Petr Zámorský, nová akvizice Komety už peláší po svém prvním střídání na střídačku.

1:08

Vejmelka se teď jen ohlédl po střele zápěstím od modré čáry. Střela ale nebyla nebezpečná a skončila na mantinelu za ním.

2:08

Vincour teď bojoval v pravém rohu útočné třetiny o puk a Vary zaujímají poněkud defenzivní přístup.

2:52
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (K. Vary), 2 min. za Podražení
Zbytečný faul holí za vlastní brankou posílá Kometu do přesilové hry.

3:11

Holík předával puk do slotu před brankou, odkud tvrdě pálil Klepiš. Rána ale letěla těsně vedle pravé tyče.

3:54

Zaťovič teď z bezprostřední blízkosti zkoušel překvapit brankáře hostí. Puk ale po jeho bekhendu končí v ochranné síti.

4:28

Kometa nyní hledá cestu do útočného pásma, rozehrávka se dlouho nedařila a až s koncem přesilovky se jí to daří. Do šance se ale nepropracovala.

5:11

Po návratu Varů do plném počtu zkoušel své štěstí Šenkeřík. Filip král si jej ale hlídal a jeho pokus tečoval do sítě nad brankou domácích.

5:32

Čtvrtá formace domácích včetně sedmého beka Friebergse si také nárokuje čas na ledě. Takzvaná blue line ale rychle přepouští led elitní brněnské formaci.

6:29

Zaťovič teď tvrdil muziku svou holí při napadání. Rozhodčí ale byli pro tentokrát shovívaví.

7:04

Kohout a Rohan teď kombinovali v pravém rohu útočné třetiny, obránci Komety byli ale dobře postaveni a nepustili soupeře do nebezpečného zakončení. puk nakonec sebral Vejmelka a nás tak čeká první komerční přestávka.

7:31

Malou chvíli po vhazování se u pravého mantinelu k puku dostal hostující Vondráček a hned pálil na lapačku Vejmelky. Střele ale chyběla přesnost.

7:52

Brabenec a Bartejs nyní výborně forčekovali za brankou hostů a vydolovali kotouč. Do zakončení se ale nedostali.

8:33

Hra už se přesunula do opačného pásma a puk se po šermovačce dostal až do ochranné sítě. Dotyk reklamoval Bartejs a rozhodčí po krátkém váhání přerušují hru.

9:00

Hra má vlažné tempo a žádný z týmů se nedostává do zámku v útočné třetině. Kaše s laukem se snažili toto tempo narušit, ani jejich spolupráce od pravého mantinelu však nekončí šancí.

10:24
Důležité

Filip Novotný v brance Varů teď jen kroutil hlavou. Z ničeho nic se před ním objevil Ondřej Němec. Jako obránce ale není zvyklý být zabijákem před brankou a tak jeho pokus Novotný zvládl eliminovat.

11:17

Zaťovič si teď prdloužil střídání a zůstal na ledě s Klepišem. Jejich kombinace byla efektní, ale nikoliv efektivní. Novotný si jen připisuje další zákrok.

11:38

Vondráček teď v útočné třetině reklamoval úder loktem, rozhodčí s jeho posouzením ale nesouhlasí a hra pokračuje.

12:16

Zábranský vyváží puk do útočné třetiny. Hosté teď jsou častěji na puku a vystrkují růžky. Do vyložené šance se ale nikdo z první formace nedostal.

13:27

Teď ale puku vládne elitní formace Brna. Osa Holík, Zaťovič, Mueller podpořená obránci se dostala ke střele od modré čáry a dorážce z otočky. Ta byla ale spíše pozdravem pro Novotného.

14:14

Vejmelka po nahození hostů a nepříjemném dorážení raději přerušuje hru. Čeká nás druhá reklamní pauza.

14:45
Důležité

Novotný sebou musel hodně rychle hodit k druhé tyči. Od pravého mantinelu vyletěl první puk, který Novotný jen vyrazil před sebe, kde čekal Horký. Ten žabkou zkusil překovat Novotného, puk ale skončil na tyčce, odkud jej hostující brankář odpálil do bezpečí.

16:02
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Lauko (K. Vary), 2 min. za Faul kolenem
Lauko po odpískání podrazil soupeře.

16:25

Mueller teď nezvykle nalevo, odkud hledal Holíka na pravém kruhu, ten ale na puk ani hokejkou v jedné ruce nedosáhl a Vary tak ušetří čas v oslabení.

17:10

Kometa se snažila dlouho získat pásmo a když se jim úkol zdařil, Mueller zkoušel překvapit u levé tyče Novotného. Střelu ale vůbec netrefil a Vary se tak opět osvobozují.

18:02

Vary už jsou zase v pěti.

18:22

Brabenec z levého kruhu hledal najíždějícího Bondru. Hosté si museli jen oddychnout, kdyžz slovenského snajpra přihrávka těsně nenašla.

19:03

Novotný už držel kotouč po lehkém nahození, ale Dvořák jej ještě seknul přes lapačku. Rozhodčí se na něj zle dívají, ale vylučovat nehodlají.

19:17

Kometa je v závěru třetiny aktivnější, Mueller se dostal k rychlé střele zápěstím z pravého kruhu. Střela ale neměla gólové parametry.

19:46

Hosté ještě chtěli udeřit na konci třetiny, hrozba ofsajdu je ale donutila vyklidit pole.

Skončila první třetina.

20:00

Na střely 9:8, Kometa měla dvě přesilové hry, ve kterých se ale nedostala k natrénované souhře. Žádný z týmů nedominoval a šance vyplynuly ze šťastných odrazů.

20:00

Oba týmy už krouží po ledě a vše se chystá k zahájení druhé části.

Začala druhá třetina.

20:08

Mueller hned po startu rozkmital brusle a snažil se projít podél levého mantinelu. Obránci podpoření Flekem jej ale dokázali rychle eliminovat.

20:59

Puk po nahození od modré čáry končí v síti za Vejmelkovou brankou. Šanci dostanou druhé formace.

21:12

Beránek teď byl výborně postavený ve slotu před brněnskou brankou a puk mu putoval na hokejku přesně. Kotouč ale jeho hokejku přeskočil a ze zajímavé pozice tak nebylo kýžené zakončení.

22:14

Koblasa vyváží puk do útočné třetiny Varů a Vejmelka musel dávat dobrý pozor. Jeden z hostujících obránců totiž kotouč rychle vracel před branku a jen těsně minul pravou tyč.

23:43

Mueller s Němcem vyrazili na společný výlet před Novotného. Němec ale přihrávku od američana nedokázal dobře zpracovat a Novotný tak neměl práci.

24:41
Góly

Jakub Valský (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Peter Mueller a Filip Král. Stav zápasu Kometa - K. Vary 1:0
Král parádně podpořil útok z druhé vlny, jeho střela se odrazila Muellerovi, který ze slotu vystřelil mezi betony Novotného, kterému puk propadl a Valský už jen uklidil puk za čáru.

25:26

Kometa se snaží jet na gólové vlně a tvrdě forčekuje prostřednictvím Brabence. Domácí jsou teď dravější.

26:00

Vary se ale nechtějí nechat zdeptat inkasovanou brankou. Rohanovu akci, kterou se hosté dostali do útoku zakončoval od modré čáry Šenkeřík a Vejmelka musel máchnout lapačkou a přerušit hru.

26:24

Vládce Radegast indexu za hity a obětavost Gulaši si teď vylepšil své statistiky v této kategorii, jeho tvrdá hra zatím na technické hráče hostů platí.

27:40

Půlpán zkoušel překvapivou střelu z vrcholu levého kruhu. V mírném pádu ale nedokázal střelu pořádně umístit.

28:07

Klepiš z levého kruhu servíroval parádní pas na Horkého, který už byl velmi blízko Novotnému. Právě to ale nedovolilo brněnskému forvardovi zakončit lépe a tak šance končí na hostujícím brankáři a jeho chráničích.

29:00

Do útoku se ale drali opět hosté a Vejmelka raději přerušuje hru.

29:08

Šenkeřík po buly tvrdě střílel od mordé čáry a do střely ještě zasáhla jedna z hokejek před brankou. Tam si dělá pořádek Gulaši.

29:08
Tresty

Vyloučen hráč Michal Gulaši (Kometa), 2+2 min. za Hrubost

29:08
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Beránek (K. Vary), 2 min. za Hrubost
Za šarvátku půjdou oba aktéři sedět. Rozhodčí ale iniciátorovi Gulašimu udělili dvě minuty navíc a tak si Vary zahrají přesilovou hru.

29:31

Koblasa střílel z levého kruhu golfovým úderem po přihrávce Šenkeříka. Vejmelka ale střelu dobře viděl a neměl problém pokus lapit.

29:50

Flek se dostal k odraženému puku před Vejmelkou, puk se mu ale svezl po holi a tak se Vejmelka nemusel strachovat.

30:20

Šenkeřík teď ukázal i trochu fotbalového umění. Bruslí poslal puk od modré čáry až do protějšího rohu útočného pásma. Jeho nabídku ale nikdo z mužů v bílém nezužitkoval.

31:08

Brabenec, který odpykával trest za Gulašiho už je na ledě.

31:53

Redlich se v levém kruhu dostal k puku, který se odrazil od jednoho z bránících hráčů a tvrdě střílel na Vejmelku. Ten zasáhl levým ramenem.

32:47
Důležité

Zábranský se společně s Vondráčkem ocitli v situaci dva na jednoho. Obránce ale nenašel Vondráčka přesně a ten tak nemohl odkrytou klec za Vejmelkou trefit.

32:57

Kometa získala vhazování v útočném pásmu a Brabenec našel přihrávkou od pravého manitnelu Kuska mezi kruhy. Jeho střela zápěstím ale jen prosvištěla vedle levé tyče Novotného.

33:58

Flek číhal na útočné čáře mezi obránci a málem se k pasu od obránců dostal. Beci Komety ale předvedli dobrou hru tělem a hra se rychle otáčí.

34:15

Ke střele se dostal Bondra. Ten se zjevil hned před Novotným a nepříjemně jej ohrožoval. Střela ale mířila přímo na střed branky, kde nebyla skulinka.

35:14

Mueller se teď dostal ke střele ze středu třetiny po parádní práci Zaťoviče v pravém kruhu. Rána odpálila i hokejku jednoho z bránících mužů. Do branky ale nedoputovala.

35:46

Král se Zámorským hrají sice poprvé ve stejné dvojici, nyní ale předvedli parádní souhru podél levého mantinelu. Druhý jmenovaný zakončoval ze středu levoého kruhu a Novotný musel dávat pozor.

36:23

Kometa je teď mnohem aktivnější.

36:25
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Lauko (K. Vary), 2 min. za Hákování
A právě aktivita domácích donutila hráče Bostonu k faulu ve středním pásmu.

36:36

Mueller zleva hledal Holíka napravo a ten už mířil na vzdálenější tyč. Puk lae proletěl vedle klece Novotného.

37:25

Tři tvrdé střely v řadě od prvního speciálního útoku domácích. Všechny ale končí na betonech Novotného nebo na hrazení za ním.

37:57

Přesilovka nevypadá pro Kometu vůbec zle. Novotný ale předvádí parádní výkon a rány domácích ne a ne najít mezírku.

38:20

V oslabení unikl za záda domácích Kohout. Horký se na poslední chvíli natáhl a znemožnil útočníkovi Varů lepší zakončení samostatného úniku.

39:06

Horký po oznámení poslední minuty nahodil na Novotného, který raději uklidňuje hru a přerušuje.

39:10

Hned po vhazování musel brankář hostí opět zasahovat svojí lapačkou. Buly se bude tedy opakovat.

39:43
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Bartejs (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl
Bartejs se snažil nadzvednout Beránkovi hůl tak usilovně, že soupeře trefil do obličeje.

39:52

Koblasa po vhazování pálil od modré, rána ale ani nedoputovala k Vejmelkovi.

Skončila druhá třetina.

40:00

Druhá část byla rozhodně atraktivnější, než první a také přinesla gól domácích. Oba týmy mohly přidat i další a oba brankáři se musí hodně otáčet. Domácí opanovali třetinu na střely 14:9, zápas je to ale stále vyrovnaný.

40:00

Vary zahájí třetí třetinu v přesilové hře.

Začala třetí třetina.

40:26

Kometa ale byla ve středovém kruhu úspěšnější a šetří čas. Bondra dokonce vystřelil na Novotného.

40:40

Vejmelka také přidává ruku k eliminaci soupeřovy přesilovky a přerušuje hru po slabé střele.

41:10

Mikuš hledal na levém kruhu Lauka, který se snažil ihned zakončit. Střelu ale netrefil dobře a Vejmelka tak mohl snadno zasáhnout.

42:02
Góly

Peter Mueller (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Petr Holík a Martin Zaťovič. Stav zápasu Kometa - K. Vary 2:0
A krátce po konci oslabení se Kometa prosazuje, Klepiš u pravého mantinelu přiťuknul puk Holíkovi, který dobře viděl najíždějícího Muellera na levé straně. Jeho bomba zapadla za vzdálenější tyč.

42:36

Kometa hned po vstřelení branky opět přitápí pod kotlem. Novotný musel krát tvrdou ránu z pravé strany.

43:16
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Bartejs (Kometa), 2 min. za Sekání

43:42

Koblasa v přesilové hře nahazoval puk od levého mantinelu a před brankou ještě dorážel Flek. Vejmelka byl ale dobře povyjetý a jeho pokus dokázal eliminovat.

44:19

Kometa se dokázala ve dvou urvat ze zámku a Dvořák hledal Šoustala u pravé tyče, ten měl ale zablokovanou hokejku.

45:34

Vary promrhaly další přesilovou hru bez velké šance.

45:47

Mikúšova pumelice z hranice levého kruhu vystrašila Vejmelku. Ten ale ramenem dokázal reflexivně zasáhnout.

46:15

Zámorský zakládal další útok a na ledě se objevuje s Freibergsem. Kouč Zábranský chce svého nového muže řádně vyzkoušet a dává mu dnes hodně prostoru.

46:40

Brno je znovu velmi nepříjemné ve forčekování a nebojí se napadat i za brankou soupeře. Puk ale nyní od hole domácího hráče končí v ochranné síti a rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

47:11

A kotouč je znovu mimo hrací plochu. Tentokrát se odrazil na střídačku hostí.

47:53

Vary opět zakládají útok až z rohu za vlastní klecí. Hosté mají s touto aktivitou problémy celý zápas.

49:02

Kometa teď sundala nohu z plynu a jen vyhazuje tak, aby kotouč nedoklouzal na zakázané uvolnění. Domácím toto ale stačí.

50:11
Góly

Silvester Kusko (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Zámorský a Tomáš Vincour. Stav zápasu Kometa - K. Vary 3:0
Dravá třetí formace slaví úspěch. Brabenec zavezl kotouč do pásma, Vincour ještě vrátil puk na modrou Zámorskému. Ten ihned pálil a odraženou střelu našel Kusko, který už měl před sebou téměř úplně prázdnou klec.

51:05

Král si teď šikovně poradil v pravém obranném rohu a ihned přenáší hru do útoku, kde se budou snažit úřadovat hráči prvního útoku domácích.

52:10
Důležité

Mueller se objevil s pukem sám před brankou, kotouč ale netrefil dobře a obránce ve zmatku vyhazuje puk ven z hřiště.

52:12
Tresty

Vyloučen hráč Martin Weinhold (K. Vary), 2 min. za Zdržování hry

52:58

Vincour pálil z levého kruhu mezi betony. Novotný ale rychle sklapnul nohy k sobě a kotouč za sebe nepustil.

53:37

Holík pálil bombu z levého kruhu a Novotný už vypadal překonaný. Puk ale mezi tři tyče neputoval.

54:45

Lauko s Flekem se snažili něco vymyslet. Varům se ale nyní nedaří prakticky nic a tak dvojice o puk rychle přichází.

55:39

Vincour přijal puk na pravém kruhu a koukal se po Kuskovi na druhé straně. Nakonec však vypálil sám a branku těsně přestřelil.

56:17
Tresty

Vyloučen hráč Martin Zaťovič (Kometa), 2 min. za Hrubost
Brněnský kapitán teď schytal nepříjemné píchnutí do obličeje a tak se zpětně ohnal po Černochovi.

56:17
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Černoch (K. Vary), 2 min. za Sekání

57:17

Hraje se 4 na 4, Bondra teď zkusil rychlý výpad a po něm se o stejnou věc pokusil Brabenec. Ten ale raději volil přihrávku na najíždějícího Gulaše, který nebezpečně střílel a Novotný musel rychle zasahovat.

57:40

Oba týmy už vypadají vcelku vyrovnaně s dnešním výsledkem.

58:16

Týmy už hrají zase v pěti. Graňák zkusil vystřelit mezi Zaťovičovy brusle, Vejmelka ale i tak střelu viděl.

59:01

Vypadá to na první zápas Varů v této sezoně bez vstřelené branky. Kometa naopak kráčí za druhou ubráněnou nulou po sobě.

59:48

Už je to jasné Mlčák už jen dokončí třetinu v obranném rohu.

Skončila třetí třetina.

60:00

Pro domácí výhra posun v tabulce neznamená, stahuje ale rozdíl na Pardubice na pět bodů a má ještě zápas k dobru. Hosté naopak padají za Hradec Králové na šesté místo. Díky za sledování a přeji pěkný večer.

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

28. ledna 2024 17:00Kometa-K. Vary 5:1
20. prosince 2023 17:30K. Vary-Kometa 3:2P
29. října 2023 17:00Kometa-K. Vary 3:0
17. září 2023 15:30K. Vary-Kometa 4:0
22. ledna 2023 15:30K. Vary-Kometa 5:4
9. prosince 2022 18:00Kometa-K. Vary 2:3
23. října 2022 15:30K. Vary-Kometa 2:3N
15. září 2022 18:00Kometa-K. Vary 6:1
28. ledna 2022 18:00Kometa-K. Vary 1:2N
10. prosince 2021 18:00Kometa-K. Vary 3:2
21. října 2021 17:30K. Vary-Kometa 5:3
8. září 2021 17:30K. Vary-Kometa 4:3
23. února 2021 18:00Kometa-K. Vary 3:1
17. února 2021 17:30K. Vary-Kometa 5:4N
3. ledna 2021 17:00Kometa-K. Vary 3:0
20. listopadu 2020 17:30K. Vary-Kometa 4:2
14. února 2020 17:30K. Vary-Kometa 9:1
30. prosince 2019 18:00Kometa-K. Vary 9:1
17. listopadu 2019 15:00Kometa-K. Vary 2:7
1. října 2019 17:30K. Vary-Kometa 3:4
22. února 2019 17:30K. Vary-Kometa 0:3
11. ledna 2019 18:00Kometa-K. Vary 3:1
24. listopadu 2018 16:00K. Vary-Kometa 5:4
7. října 2018 17:00Kometa-K. Vary 5:3
5. února 2017 17:00Kometa-K. Vary 3:2P
26. prosince 2016 15:30K. Vary-Kometa 4:2
11. listopadu 2016 18:00Kometa-K. Vary 8:2
25. září 2016 15:30K. Vary-Kometa 2:4
31. ledna 2016 15:30K. Vary-Kometa 5:3
22. prosince 2015 18:00Kometa-K. Vary 3:4N
1. listopadu 2015 15:30K. Vary-Kometa 5:3
18. září 2015 18:00Kometa-K. Vary 4:2
20. února 2015 18:00Kometa-K. Vary 3:1
6. ledna 2015 18:00K. Vary-Kometa 1:2N
21. listopadu 2014 18:00Kometa-K. Vary 2:1
5. října 2014 15:30K. Vary-Kometa 4:1
7. března 2014 18:20K. Vary-Kometa 3:0
17. ledna 2014 18:00Kometa-K. Vary 2:3
1. prosince 2013 15:30K. Vary-Kometa 2:3P
18. října 2013 18:00Kometa-K. Vary 3:1
17. března 2013 15:30K. Vary-Kometa 5:3
8. března 2013 0:00Kometa-K. Vary 2:1P
15. února 2013 18:00Kometa-K. Vary 4:0
30. prosince 2012 15:30K. Vary-Kometa 7:0
12. listopadu 2012 18:00Kometa-K. Vary 4:0
5. října 2012 18:00K. Vary-Kometa 3:4P
15. února 2012 18:00K. Vary-Kometa 5:4P
30. prosince 2011 18:00Kometa-K. Vary 6:2
18. listopadu 2011 18:00K. Vary-Kometa 4:3N
7. října 2011 18:00Kometa-K. Vary 3:2
23. ledna 2011 16:00K. Vary-Kometa 2:4
12. prosince 2010 17:00Kometa-K. Vary 2:4
2. listopadu 2010 18:00K. Vary-Kometa 4:1
26. září 2010 17:00Kometa-K. Vary 0:7
2. dubna 2010 18:00Kometa-K. Vary 4:2
26. března 2010 18:00K. Vary-Kometa 2:1P
19. března 2010 18:00Kometa-K. Vary 2:1
12. března 2010 18:00K. Vary-Kometa 3:4P
5. března 2010 18:10Kometa-K. Vary 1:2
10. ledna 2010 16:00K. Vary-Kometa 2:3
22. listopadu 2009 18:10Kometa-K. Vary 3:2N
6. října 2009 18:00K. Vary-Kometa 2:3P