Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobré středeční odpoledne z Olomouce, kde v 17 hodin začne utkání 43. kola Tipsport extraligy mezi místními kohouty a Litvínovem.

Oba týmy patří do spodní poloviny tabulky, lépe jsou na tom o poznání hosté, kteří nasbírali 54 bodů a jsou desátí, domácí se 46 body dvanáctí.

V minulém kole oba celky braly po bodu za prohru v prodloužení, Mora v Pardubicích 2:3, Cheza doma s Libercem 1:2.

Zygmunt

Rozhodčí: Horák (CZE), Pražák (CZE) - Zíka (CZE), Šimánek (CZE)

0:37

Bambula se krásně vyhnul litvínovskému tělu, ale pak nepřesně přihrál na Káňu.

1:29

Lukáš Klimek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Michal Kunc a Lukáš Nahodil. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:0
Domácí skórují z první střely, Nahodil poslal do rohu puk mladému Kuncovi, který perfektně našel před brankou Klimka, jemuž stačilo nastavit hůl.

1:59

Tobiáš Handl (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Strapáč a David Ostřížek. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:0
Dvě minuty hry a domácí už naplnili svou obvyklou střeleckou normu. A jak! Handl se zbavil obránce kličkou, která bude ozdobou sestřihů a pověsil puk do víka.

1:59

Oddechový čas pro Litvínov.

2:15

Aaron Irving (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Martin Havelka a Lukáš Stehlík. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:1
Kanonáda nekončí, tentokrát se radují hosté, jmenovitě Irving, který bombou trefil horní roh.

3:03

Godla si připisuje úspěšný zásah! A vůbec ne snadný, Nahodil byl sám a střílel zblízka, jenže slabě.

5:20

Knotek u mantinelu naložil Zdráhalovi, který otřesen zamířil na střídačku.

5:42

Bambula měl chviličku na střelu, Godlovi pokus mířící do středu neudělal problémy.

8:54

Petr Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:1
Olesz na modré vybojoval puk, který se dostal na volného Ondruška, jenž si položil Godlu a do prázdné skóroval Kolouch.

8:54

To už bylo na Godlu příliš a do branky putuje Šimon Zajíček. Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Denis Godla, nahradil ho Šimon Zajíček

9:20

Valenta poslal puk naslepo před branku a nový muž v litvínovské kleci si připsal příjemný první zákrok.

9:43

Chemici byli blízko snížení, Žejdl ale svůj nájezd zakončil trefou do Konrádovy vyrážečky.

10:45

Pěkné střídání druhé olomoucké lajny, která zamkla hosty před branku. Pokus Kunce z mezikruží však skončil sražený vysoko nad.

12:48

Vyrůbalík zkusil střelu po ledě, Zajíček zasáhl levým betonem.

13:55
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Pospíšil (Litvínov), 2 min. za Faul kolenem
Prvním vyloučeným je odchovanec z nedalekého Šumperka Tomáš Pospíšil.

14:54

Látal zblokoval dělovku Ondruška a osvobodil hosty.

15:56

Hosté jsou v plném počtu, bez potíží se ubránili.

16:53

Konrád udržel domácím náskok těžkým zákrokem proti střele Jarůška.

17:56

Pospíšil tečoval ostrou přihrávku těsně mimo.

19:00

Velký zmatek před Konrádem, který domácí se štěstím ubránili a vyhodili puk ze třetiny.

19:59

Cinnnk! Těsně před sirénou ještě Ščotka zazvonil na tyčku či snad spojnici.

21:58

Domácí zazmatkovali v rozehrávce, vše ale nakonec vyřešil Konrád a puk v jeho lapačce.

22:02

Hned po buly ostře vypálil Demel, Konrád se díval za sebe jestli mu nevypadl puk, ale betony sklapl včas.

22:50

Burian dvakrát pálil, Zajíček oba pokusy vyrazil.

23:21

Martin Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Aaron Irving a Richard Jarůšek. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:2
Hanzl pohotovou střelou vrací Litvínov na dostřel, Konrád se nestihl přesunout.

25:40

Nabuzený Litvínov se tlačí za vyrovnáním, domácí začínají puky jen vyhazovat.

27:36

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (11. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:2
Domácím vrací dvoubrankový náskok Jan Knotek.

28:22

Kunc poslal nabídku na modrou Vyrůbalíkovi, který vypálil nahoru. Tam však čekal s lapačkou Zajíček.

31:14

Pospíšila zblízka vychytal Konrád.

33:03

Rutar chyboval v rozehrávce a hosté si rychle předali puk na Zygmunta, jeho střelu ale chytil famózně Konrád, když se bleskově přesunul.

33:27
Tresty

Vyloučen hráč Pawel Zygmunt (Litvínov), 2 min. za Hákování

34:56

Nejprve pálil Ondrušek, pak dvakrát Káňa, mimo tečoval Nahodil. Domácí si připravili dobré šance, ale gól nepřidali.

35:32

Hosté v plném počtu.

37:00

Hosté se radují, puk je za čárou, sudí ale budou konzultovat s videem.

37:00

Gól neplatí, protože byl dosažen rukou.

38:12

Hosté se podruhé v krátkém čase osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

38:47

Patrik Zdráhal (Litvínov) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Richard Jarůšek. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:3
Zdráhal nakonec přeci jen snižuje, když Jarůšek objel branku. Domácí Švrček ještě reklamuje bránění ve hře gólmanovi, leč marně.

39:44
Tresty

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Hákování

40:00

Střely na branku po dvou třetinách 11:9 a 11:9. Celkem tedy zatím 22:18.

41:07

Puk sražený do sítě za olomouckou brankou, vhazovat se bude před Konrádem v okamžiku, kdy z trestu Vyrůbalíka zbývá 37 sekund.

41:07

Vypadá to na nějaký technický nedostatek, dveře k technické četě jsou otevřené, oba týmy krouží po ledě, aby nevychladly.

41:07

Problém s plexisklem odstraněn, můžeme pokračovat.

42:57

Gerhát vytáhl puk z kalhot, vhazuje se ve středním pásmu.

46:08

Látal vypálil zápěstím na bližší tyč, Konrád dokázal vyrazit nad.

48:07

Demel se dostal ke střele zápěstím z levého kruhu, Konrád nedovolil ani dorážku dvojici číhajících mužů v bílých dresech.

49:09

Výborně sehrané od nahrávajícího Jarůška a tečujícího Hanzla, Konrád však stihl tuto těžkou ránu zblízka chytit.

51:23

Hokej má opravdu skvělé tempo, které se s blížícím koncem třetí třetiny ještě zvyšuje.

52:17

Zdráhal dokázal s vypětím sil udržet pásmo, puk se pak dostal na modrou, odkud ho Cibulskis tvrdým příklepem poslal na branku. v ní však stál připravený Konrád, který ho s pomocí hrudi ztlumil.

53:03

Po delší době v akci Zajíček, proti střele Knotka zblízka na kterou mu zpoza branky nabil Káňa.

54:22

Puk je na tribuně, vhazovat se bude před Zajíčkem.

54:59

Drobná nepřesnost v domácí rozehrávce okamžitě resultovala ve střelu Demela. Konrád zatím stále odolává a drží nepatrný náskok Mory.

56:28

Horko v olomoucké brance po nevinném nahození, které Konrád srazil pod sebe a pak se mu zamotalo mezi nohy. Nakonec puk včas našel a zalehl.

56:49

A znovu v akci olomoucká jednička. Nepoměr zákroků ve třetí třetině zřejmě bude hodně zajímavý.

57:04

Domácí jeli ve dvou na jednoho, ale Strapáč poslal Oleszovi přihrávku na paty, a teď se za to na sebe zlobí.