Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Budějovičtí přivítají v dohrávce 12. kola Litvínov a půjde o souboj celků ze spodní poloviny soutěže. Oba celky ale vykazují velmi slušnou formu. Motor vyhrál tři z posledních pěti duelů, Litvínov ještě o jeden víc.

V domácí brance znovu nastoupí Marek Čiliak.

Nová posila Motoru Štencel z Vítkovic dnes hrát nebude, nenastoupí ani Indrák s Raškou, kteří klub opustili.

Hostům chybí řada hráčů jako jsou Honzík, Mahbod, Havelka, Gerhát, Válek, Svoboda či Kudla. Největší opory ale neschází.

Fronk

Rozhodčí: Hradil (CZE), Úlehla (CZE) - Axman (CZE), Kis (CZE)

Týmy už jsou na ledě Budvar arény, za malou chvíli začínáme.

0:39

První budějovickou útočnou akci zastavil ofsajd. Domácí nasadili svoji čtvrtou formaci na místo té první, zřejmě taktický záměr.

1:08
Tresty

Vyloučen hráč Oskars Cibulskis (Litvínov), 2 min. za Držení protihráče

1:14

Hned po buly pálil ze své pozice Zdeněk Doležal, ale Godla si poradil.

1:41

Doležal si vyměnil puk s Pýchou, který střílel od modré čáry, ale puk se zbrzdil a došel k brankáři jen pomalu.

2:48

Domácí byli blízko vedení! Přikryl diagonálně nahrál Doležalovi, který napálil tyčku! Godla nic neviděl.

4:08

Jihočeši jsou nadále aktivní. Toman se probíjel dopředu, litvínovský gólman musel znovu do akce.

4:27
Tresty

Vyloučen hráč Martin Hanzl (Litvínov), 2 min. za Podražení

4:32

Pavel Pýcha (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman a Roman Přikryl. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 1:0
Motor jde zaslouženě do vedení. Hned po pěti vteřinách přesilovky a vyhraném vhazování vystřelil Pavel Pýcha a jeho střela zapadla do sítě. Godla toho opět moc neviděl.

5:02
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Žejdl (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl

5:59

Už třetí přesilovku v úvodu utkání domácí nerozehrávají dobře. Pýchovu střelu tentokrát srazil spoluhráč Voženílek do rohu.

6:53

Dobrá pozice pro Tomana, který ale minul branku hostů.

8:05

Severočeši se naopak hledají a Čiliaka zatím vůbec neohrozili. Domácí na ledě dominují.

9:47

Teď tvrdě vypálil obránce Irving a domácí gólman musel vyrážet puk ramenem.

11:32

Christov se vydal dopředu, rána se mu nepovedla, ale Godlu víc zaměstnal následný odraz od mantinelu.

11:48

Litvínovští vyrovnali hru. Na šance zatím čekají, ale už srovnali obraz hry i agresivitu.

12:02

Po rychlé akci pálil z mezikruží Látal, ale Čiliak zatím drží čistý štít.

13:26

Převaha hostů trvá, ale z brejku mohl skórovat Beránek. Střelou ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

14:42

Na to, že hrají celky ze spodní poloviny tabulky, tak sledujeme první třetinu v opravdu vysokém tempu.

15:27

Motor se připomněl po delší době. S ranou Doležala od pravého mantinelu ale Godla neměl velkou práci.

16:25

Čiliak vychytal Hanzla i dorážku Látala a drží náskok domácích.

17:08

Litvínovská přesilovka nakonec netrvala ani vteřinu, Hübl byl vyloučen za dvě špatná vhazování. Pokračujeme 4 na 4.

18:05

Motor po delší době chvíli zůstává na puku a trochu odpočívá po těžkých minutách v obraně.

18:39

Litvínov ještě nevzdává snahu o vyrovnání stavu v první části.

20:00

Je za námi první část, Motor po ní vede 1:0 díky raketovému vstupu do zápasu. Pak už ale hráli hlavně hosté, Čiliak ale podržel domácí.

20:00

Jdeme na druhou třetinu.

20:49

Hosté jeli hned dva na jednoho, Jarůšek ale nechal vyniknout blok Allena.

21:36

Na druhé straně pálil od modré Plášil, Godla s problémy vyrazil.

22:09

Domácí Toman se dral do rychlého útoku, ale rozhodčí odpískali ofsajd.

23:28

Radek Prokeš (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Vít Jonák a René Vydarený. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 2:0
Jihočeši využili moment překvapení a špatného střídání hostů a vedou 2:0. Vít Jonák křížnou přihrávkou našel volného Radka Prokeše, který udělal dva kroky do pásma a ranou pod horní tyčku nedal šanci Godlovi.

24:08

Dobrá práce Suchánka v ofenzivě, dokázal dostat puk do brankoviště, kde ale domácí byli v převaze.

25:25

Domácí mohli znovu dopředu, Holec se ale nerozhodl pro přihrávku ve správný čas a následná střela bekhendem byla slabá.

25:32
Tresty

Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

25:52

První početní výhoda hostů se rozjíždí pomaleji, Litvínov ale zůstává v útočném pásmu.

26:31

Pýcha odpaluje kotouč daleko pryč, chvíle klidu pro domácí.

27:21

Patrik Zdráhal (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Aaron Irving. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 2:1
Domácí reklamovali faul na Plášila, ale o puk přišli a sudí nepískali. A tak Irving připravil pozici pro Patrika Zdráhala, který snižuje.

28:59

Jihočeši soupeři snížení darovali a teď jsou opět na tahu, aby ukázali něco směrem dopředu.

30:38

Dlouhá pasáž bez přerušení pokračuje, hra se přelévá z jedné strany na druhou.

31:04

Až teď po nahození Allena puk ukryl v lapačce Godla a přerušuje hru.

31:24

Conor Allen (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Václav Karabáček a Matěj Toman. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 3:1
Motor si bere zpátky dvoubrankové vedení. Karabáček byl důrazný před brankou, dvakrát dorážel a jeho druhý pokus doklepl do sítě Conor Allen.

32:38

Domácí mají komfortní pozici a uvidíme, s čím přijde soupeře.

34:58

Látal pálil z levé strany, mířil pod břevno, ale minul. Záhy slovenský gólman podržel tým při pokusu Šticha.

37:02

Prospalův celek se snaží dohrát druhou třetinou už bez další inkasované branky co nejdále od své třetiny.

38:16

Rozhodčí neodpískali zakázané uvolnění a nabídla se šance pro hosty. Fronk se dostal k dorážce do prázdné branky, ale Čiliak skokem k tyčce vzal soupeři snížení.

38:28
Tresty

Vyloučen hráč Pawel Zygmunt (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl

40:00

Jihočeši vedou o dvě branky po druhé části. Tato třetina byla vyrovnaná, domácí v ní měli mírně navrch a jsou blíž triumfu. Ale ještě zbývá 20 minut do konce základní hrací doby.

40:52

Zbytek přesilovky Motoru nevyšel, ale u kotouče domácí zůstávají.

41:38

Dnešní utkání je 700. v české extralize pro domácího veterána René Vydareného.

42:42

Dravý průnik Látala vyřešil zkušeným rozklekem Čiliak.

44:32

Domácí útočníci propadli a Litvínovští šli tři na dva. Lukeš si vylepšil pozici, ale následně vystřelil nad branku.

45:46

Verva útočí, ale domácí dobře brání. Pozičně Motor hraje teď velmi dobře.

46:30

Dlouhé období bez šancí ukončil Toman pasem na Villeho, který ale v kleče a v tísni nedokázal pořádně zakončit.

48:05

Po zaváhání domácí obrany zpoza branky přihrál Pospíšil na Lukeše, kterého ale z výhodné pozice vychytal Čiliak.

48:29

Motor šel do brejku, Forman zakončil střelou do Godlovy lapačky.

48:43

Hosté se radují z gólu. Po Žejdlově nahození Petružálek připravil pozici pro Martina Látala, který dorazil puk do sítě.

48:43

Ještě se ale zkoumá video, protože Petružálek byl na hraně brankoviště při zakončení Látala.

48:43

Gól neplatí! Petružálek stál v brankovišti.

49:44

Pro Jihočechy je to velké varování, pro Vervu naopak motivace ještě zápas nevzdat.

50:39

Hosté jsou nadále aktivní, Motor zůstává sevřený v obranné ulitě.

51:12

Prospalův celek je hodně pasivní. Zatím mu to vychází, ale na Motoru je vidět strach o výsledek.

52:23

Chvíle oddechu pro Motor po zakázaném uvolnění soupeře.

53:26

Jiří Fronk (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Viktor Hübl. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 3:2
Tento gól už platit bude. Domácí si mysleli, že je signalizovaný ofsajd. Tak tomu ale nebylo, Pýcha přišel o kotouč a Jiří Fronk z nájezdu propasíroval puk mezi Čiliakovy betony.

55:11

Teď se ale domácí dostávají chvíli pod kontrolu, Litvínov vyhodil dvakrát na zakázané uvolnění.

56:43

Forman pro domácí získal možná půl minuty v útočném pásmu a odvádí pro tým cennou práci.

57:30

České Budějovice hrají aktivně a vůbec nepouštějí soupeře k puku.

57:55

Vhazovat se bude v útočném pásmu Litvínova, Godla je na střídačce.

57:55

Litvínov si bere oddechový čas.

58:16
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Žejdl (Litvínov), 2 min. za Podražení
Velký problém pro hosty po faulu Žejdla.

58:55

Motor drží kotouč v útočném pásmu a hraje na jistotu.

59:24

René Vydarený (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 4:2
Je rozhodnuto! Litvínov znovu sáhl ke hře bez brankáře, Doležal prázdnou branku ještě minul, ale René Vydarený svůj 700. start korunuje gólem.

59:54

František Lukeš (Litvínov) vstřelil branku (7. gól v sezóně). Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 4:3
Hosté ještě snižují, František Lukeš se trefuje od modré. Hosté mají 6 vteřin na vyrovnání.

Skončila třetí třetina.

60:00

Jihočeši přetlačili Litvínov 4:3 v poměrně divokém zápase. Oba celky měly pasáže, kdy měly navrch. Nakonec si šli víc po vítězství.

22. února 2024 17:30Č. Budějovice-Litvínov 4:7
12. ledna 2024 17:30Litvínov-Č. Budějovice 4:3P
26. listopadu 2023 17:00Č. Budějovice-Litvínov 1:0
8. října 2023 17:30Litvínov-Č. Budějovice 4:3
29. ledna 2023 15:30Litvínov-Č. Budějovice 1:0N
22. prosince 2022 17:30Č. Budějovice-Litvínov 2:5
1. listopadu 2022 17:30Litvínov-Č. Budějovice 6:4
20. září 2022 17:30Č. Budějovice-Litvínov 6:3