Hezký den z Pardubic. Na východ Čech přijela Kometa Brno, která tu posledně dostala šest gólů. Dnes však bude na ledě úplně jiný tým, aspoň z hlediska výsledků. poslední vzájemný zápas vyhrála Kometa v Brně 3:1 a momentálně má za sebou čtyři výhry v řadě.

Přesto mají čtvrté Pardubice stále víc než dvojnásobný počet bodů. Kometa má na posledním místě osmibodovou ztrátu na třinácté Kladno.

Z Brna přicestovaly do Pardubic stovky fanoušků v modrobílém, oba tábory se sportovně zdraví. Dá se čekat utkání ve skvělé atmosféře.

Pardubickou branku bude hájit Dominik Hašek, který se úspěšně vrátil po svalovém zranění. V minulém kole vychytal výhru 2:1 v Kladně.

Sestavy a rozestavení

PardubicePardubice

9 Hašek
Hašek
o hráči
24 Píša
Píša
o hráči
14 Kočí
Kočí
o hráči
Nakládal
o hráči
Havíř
o hráči
30 Jillson
Jillson
o hráči
Jan Kolář
o hráči
MacKenzie
o hráči
37 Sýkora
Sýkora
o hráči
14 Špirko
Špirko
o hráči
19 Pivko
Pivko
o hráči
Jan Kolář
o hráči
42 Koukal
Koukal
o hráči
23 Starý
Starý
o hráči
Pineault
o hráči
79 Zohorna
Zohorna
o hráči
96 Somík
Somík
o hráči
4 Klejna
Klejna
o hráči
Cetkovský
o hráči
61 Rákos
Rákos
o hráči

KometaKometa

1 Hovi
9 Houdek
Houdek
o hráči
Bičánek
o hráči
Vyrůbalík
o hráči
Ovčačík
o hráči
Mojžíš
o hráči
Zubíček
o hráči
12 Štach
Štach
o hráči
17 Varaďa
Varaďa
o hráči
20 Dopita
Dopita
o hráči
28 Dlouhý
Dlouhý
o hráči
11 Erat
Divíšek
o hráči
Vondráček
o hráči
26 Svoboda
Svoboda
o hráči
71 Huml
Brabenec
o hráči
Procházka
o hráči
-1 Polodna
Polodna
o hráči
40 Šindel
Šindel
o hráči

Rozhodčí: Husička (CZE), Fraňo (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 10 194

Utkání začalo.

0:41

PArdubcie začaly aktivně. Kočí se vydal do útoku, přejel modrou, nahrálo doleva Pivkovi, ale jeho ránu Hovi vyrazil.

1:31

Brnu se v úvodu nedaří rozehrávka. Jeden pokus o založení útoku skočnil ofsajdem, druhý zakázaným uvolněním.

1:57

Po krátkém náporu Pardubic přišel při pokusu o nahození Zohorny ofsajd domácích.

2:41

Bičánek vyslal krásnou kolmicí na modrou do brejku Polodnu, tomu v poslední chvíli vyšťouhl puk Nakládal.

3:16

První řada hostů dostala Pardubice pod tlak. Nejnebezpečnější byl Dopita, který si přikryl puk a zprava najel až před Haška. Ten si ale jeho pokus z úhlu pohlídal.

3:47

Do brejku se tlačil útočník Kolář, přehodil puk na bekhend, ale pak netrefil přesně. Ani následný kratší nápor Koukalovy řady nic nepřinesl.

5:35
Důležité

Po pěkné kombinaci čtvrtého útoku Brna přišla dosud největší šance utkání. Polodna dostal puk mezi kruhy, ale mířil jen do povyjetého Haška.

6:25

Špirko zavezl puk a nahrál doprava Sýkorovi. Jeho bombu ale zblokoval jeden z brněnských zadáků, puk skončil v ochranné síti.

6:34

Po vyhrané buly neudržel Hovi střelu od modré a k dorážce se dostal padající Pivko, bekhendem ale trefil znovu jen Hoviho.

7:13
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Divíšek (Kometa), 2 min. za Podražení
Expardubický Divíšek podrazil na modré forvarda Koláře a je vyloučen, první přesilovku sutkání si tak zahrají Pardubice.

7:40
Důležité

Pardubice měly velmi blízko ke gólu. Po Pivkově střele se puk odrazil ke druhé tyčce, kam se natahoval Somík. Do dorážky do prázdné branky však na poslední chvíli vložil puk jeden z hostujících beků.

8:43

Další obrovské šance Pardubic: po Koukalově pěkné nahrávce pálil Kolář, Starý ještě dorážel, ale Hovi všechny pokusy chytil.

9:13

Kometa se zuby nehty ubránila, hraje v pěti.

10:01

Divíšek z otočky našel Ovčáčika, Hašek proti jeho střele z kruhu použil vyrážečku.

11:39

Pardubice teď minutu a půl nepůjčily hostům puk. Dobře bruslí a vynutily si převahu. Kočího střelu ale vyrazil mrštný Hovi.

13:00

Útočné snahy Komety končí většinou ve středním pásmu. Tentokrát projel přes modrou Procházka, ale jeho střelu srazili pardubičtí hráči do ochranné sítě.

13:21

Mojžíšovo nahození od modré Hašek schoval v lapačce před dotírajícím Eratem.

13:37

Sýkorovi vypíchl před brankou Pardubic puk jeho kamarád Divíšek a málem šel sám na Haška, ten ale včas zasáhl hokejkou a puk odehrál do rohu.

15:06
Góly

Adam Pineault (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Radovan Somík a Aaron MacKenzie. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:0
Somík pěknou klřížnou přihrávkou přes střední pásmo vyslal do brejku Pineaulta. Ten najel zprava do pásma a střelou z úhlu překvapil dosud spolehlivého Hoviho, jemuž prošel puk mezi betony do sítě.

16:49

Pěkná pasáž nahoru dolů: nebezpečný brněnský brejk zastavil Havíř a založil tím kontr Pardubic. Sýkora nahrával křížem Špirkovi, jeho střela ale mířila mimo branku.

17:51

Hezkou kombinaci Komety zakončoval z pravého kruhu Erat, jenž přihrávku od zadního mantinelu proměnil v jedovatou střelu po ledě. Hašek ale rychlým rozklekem puk kryl.

19:11

Špirko se šikovně vyháčkoval od pravého mantinelu do střelcké pozice, místo toho ale nahrál Sýkorovi a útok Pardubic se tak utopil v rohu.

19:36

V závěru třetiny Kometa v klidu vyhazuje na zakázané uvolnění.

Skončila první třetina.

20:00

Hraje se rychlý hokej ve skvělé atmosféře, k čemuž přispívají oba tábory fanoušků. V aréně je odhadem přes deset tisíc lidí, volná místa skoro nejsou k vidění.

20:00

Domácí měli v první třetině převahu, zejména od dobře sehrané přesilovky. Přesto i Hašek řešil devět pokusů Komety, Pardubičtí vystřelili jedenáctkrát.

Začala druhá třetina.

21:20

Ve druhé třetině se ani jeden z týmů nemůže dostat do útočního pásma, oba celky jen nahazují puky a za brankou je sbírají soupeřovi beci.

21:32

Až teď se dostala s pukem do pásma Kometa. Eratovu ránu od modré ale Hašek viděl a v pohodě puk vyrazil.

22:29

Bičánek si v rohu srazil s Klejnou, oba si chtěli situaci důrazně vysvětlit, ale čárový sudí zasáhl a konfrontaci zabránil.

23:26

Sýkora nahrál zadovkou Nakládalovi, jeho střelu bez přípravy ještě omylem tečoval Vyrúbalík, ale Hovi puk vyrazil do ochranné sítě.

24:23

Sýkora vystihl Štachovu rozehrávku a najíždělk do brejku, po jeho zadovce Špirkovi však už domácí celou akci překombinovali.

24:49

Po kratším náporu Pardubic hosté vyvezli puk, nahozením od modré ale pouze vyzkoušeli Haškovu pozornost.

25:12

Domácí mají převahu. Kapitán Koukal najel do pásma a nahrál puk do druhé vlny Jillsonovi. Jeho tečovaný pokus Hovi s potížemi chytil.

25:53
Góly

Jiří Dopita (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Václav Varaďa a Tomáš Houdek. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1
V době, kdy domácí ovládali hru, paradoxně dostávají gól. Dal jim ho jejich někdejší kapitán Dopita, který dostal přihrávku před branku z rohu od Varadi a v zkušeně umístil puk k tyči.

26:42

Pardubice šly do brejku, Sýkora ale jako už několikrát předtím místo střely zbytečně volil přihrávku. Ta byla navic nepřesná.

27:43

Hala ožila díky neúnavným fanouškům Komety, ve vynikající atmosféře teď dostal druhý útok domácích hosty pod tlak, ale ten skončil jen kroužením a kličkovanou bez efektu.

28:11

Pardubický nápor pokračuje. Zohorna vybojoval v rohu puk a ten se dostal až k Havířovi. Obránce byl blízko, ale z úhlu trefil jen Hoviho.

28:37

Brno se dostalo do brejku, přes obránce střílel Procházka, Hašek vyrazil.

30:01

Dopita zavezl puk do pásma, Zubíčkovu ránu vyrazil Hašek a Pardubice šly do protiútokiu. Ten už ale poněkolikáté překombinovali.

31:42

Hra se otevřela, hodně se bruslí nahoru dolů. Starý nebezepčně střílel pravé strany, hovi vyrazil rukavicí.

32:10

Svoboda dojel vyhozený puk, ale pozdě. Sudí pískají zakázané uvolnění.

33:21
Tresty

Vyloučen hráč Jaroslav Svoboda (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
V dosud velmi korektně hraném duelu přichází teprve druhá přesilovka, opět si ji zahrají Pardubice.

34:20

Až po minutě se domácí usadili v pásmu.

35:21

Druhá polovina přesilovky se pardubicím povedla. Zamkli soupeře, ale sérii přihrávek zakončovali Starý i Sýkora nad branku.

37:03
Tresty

Vyloučen hráč Michal Klejna (Pardubice), 2 min. za Hákování
Brněnští dostali domácí tým pod tlak, Dlouhý si najížděl do střelecké pozice a přitom jej fauloval Klejna. Kometa si zahraje svou první přesilovku.

38:10

Střela Vondráčka se neujala, po krátkém náporu Komety domácí podruhé vyhodili.

39:03

Ve druhé části přesilovky sice hosté zamkli domácí tým v pásmu, ale chyběla jim střelba. Naopak v závěru se dostal do brejku Kolář a přes obránce vypálil na Hoviho.

39:43
Tresty

Vyloučen hráč Václav Kočí (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Dlouhý se prodíral před Haška skrze hustou pardubickou obranu a málem se mu to i povedlo, když už se chystal zblízka vystřelit, skolil ho Kočí a Kometa si takv krátké době zahraje druhou přesilovku. Tentokrát však bude rozdělená přestávkou.

Skončila druhá třetina.

40:00

I druhá třetina patřila herně spíš Pardubicím, o čemž svědčí i poměr střel 11:6. Jenže domácí své akce často překombinovávali a v útoku hrají zbytečně složitě. Brnu stačilo k vyrovnání chvíli dobře napadat a využít jedinou stoprocentní šanci.

Začala třetí třetina.

40:02

Kometa bude ještě téměř minutu a tři čtvrtě dohrávat přesilovku.

41:17

Kometa se usadila v pásmu, ale Divíškova přihrávka od zadního mantinelu přeskočila Procházkovi v ideální pozici hůl.

41:43

Brněnští se nepřesnou přihrávkou sami připravili o pásmo a Pardubice se tak v oslabení ubránily i podruhé.

43:00
Důležité

Velký nápor domácích ztroskotal na špatné koncovce. Po Klejnově střele od modré se puk dostal k Cetkovskému, ten jej ale přes obránce nedokázal doarzit do branky. V následném náporu promáchl i Somík.

43:17
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Cetkovský (Pardubice), 2 min. za Napadení
Tlak Pardubic pokračoval, domácí se snažili procpat puk skrz klubko hráčů zblízka do branky. Cetkovský ale důraz přehnal a je vyloučen za napadení.

44:07
Tresty

Vyloučen hráč Ctirad Ovčačík (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Je po přesilovce. Pardubice v pohodě držely soupeře na distanc, pak navíc Koukal vypíchl puk a mohl jít do brejku. Ještě ve středním pásmu jej ale nedovoleně zbrzdil Ovčačík. Hraje se 4 na 4.

44:43

Kometa šla do brejku tři na dva, Brabenec potáhl puk sám, ale vystřelil nad.

45:17

Cetkovský je na ledě, začíná pardubická poloviční přesilovka.

46:07

Za 50 vteřin v pěti proti čtyřem se Pardubice k ničemu nedostaly, Brno je v plném počtu.

46:39

Erat najel před branku a kupodivu proilétl puk přes tři hráče až k němu. Šanci ale zmařil Starý, který Eratovi zablokoval hůl a tísněný útočník pak jen nechtěně najel do Haška.

47:13

Kometa dobře brání modrou, domácím nezbývá než nahazovat puky po mantinelech.

47:35

Když už se Pardubicím podaří dostat puk do pásma, hosté bez skrupulí vyhazují na zakázané uvolnění.

47:57

Čároví sudí se teď nedohodli a i akce Pardubic tak končí zakázaným uvolněním.

48:31
Důležité

Pardubice šly do brejku dva na jednoho, Sýkora ale nahrál Pivkovi na dlouhou hůl a útočník se dostal s pukem do příliš ostrého úhlu.

50:05

Druhý pardubický útok velmi zaměstnal Hoviho. Nejdřív zblízka tečoval nahrávku před branku Kolář, poté pálil dvakrát Starý. Fisnký gólman si poradil.

50:36
Góly

Radovan Somík (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Václav Kočí. Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:1
Somík protlačil puk od pravého mantinelu na kruh a po jeho střele zápěstím propadl puk pod rukou Hoviho do sítě.

51:00
Důležité

Před vyprodaným hledištěm pokračuje pardubický nápor. V aréně je 10 194 diváků, z toho odhadem dvě tisícovky příznivců Brna.

51:32

Po ráně obránce Koláře zůstal ležet na ledě Erat, jenž obětavě padl do střely. S pomocí spoluhráčů po chvíli odkulhal na střídačku.

51:43
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Mojžíš (Kometa), 2 min. za Podražení
Pardubičtí hokejisté ožili a soupeř si s nimi neví rady. Při dalším náporu domácích fauloval Mojžíš.

52:09
Tresty

Vyloučen hráč Petr Koukal (Pardubice), OT 10 min. za Nesportovní chování
Domácí ostřelovali Hoviho ze všech stran, ve snaze o dorážku vznikla před brankou menší šarvátka. Za tu se nevylučuje, ale sudí poslali na trestnou lavici Koukala, jenž po odpískání posunul puk do branky Brna. Pokračuje přesilovka Pardubic.

53:43

Pardubicím se tentokrát přesilovka nepovedla. Somíkovu lehkou střelu vyrazil Divíšek nohou z pásma a od té doby se domácí do náporu nedostali.

54:26

Domácí beci se nedohodli a byl z toho menší nápor Komety, lehká střela Varadi ale mířila vedle.

54:48

Do brejku se řítil Špirko, tísněn obráncem volil střelu hned poté, co přejel modrou. Vypálil tvrdě, ale jen do prsou Hoviho.

55:35

Kometa přebírá iniciativu. Otevřela hru, jednoduše nahazuje puky do pásma a dobře napadá. Díky tomu se dostal do šance Procházka, který inkasoval přihrávku mezi kruhy. Mířil však jen do clonícího obránce.

56:24
Tresty

Vyloučen hráč Jeff Jillson (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
Nápor Brna umocní přesilovka. Jillson totiž nešikovně vyhodil puk z vlastního pásma přes mantinel.

56:44
Důležité

V oslabení ujížděl útočník Kolář, zezadu ho sekl dojíždějící Vyrúbalík a rozhodčí nařídili trestné střílení! Pojede Špirko.

0:0
56:44

Rastislav Špirko (Pardubice) nájezd neproměnil.

Špirko přetáhl bekhendovou kličku a poslal puk až na zadní mantinel.

57:25

Pokračuje přesilovka Komety, hosté ale zatím mmarně dobývají pásmo.

58:00

Kolář vyhodil puk, Kometa se zatím k ničemu nedostala.

58:24

Pardubice jsou v plném počtu.

59:00

Domácí velmi dobře zahustili střední pásmo a nahazují puky za branku Brna, Kometa zatím vůbec nemůže pomýšlet na power play.

59:38

Havíř poslal puk na zakázané uvolnění, díky tomu se bude vhazovat před Haškem. Trenéři Komety si vyžádali oddechový čas a odvolají brankáře Hoviho.

59:40

Kometa hraje v šesti a po buly drží puk.

59:53

Brněnští se nedostali do střelecké pozice, puk vozili jen po mantinelu a teď ho naví získal Somík.

59:59

Pardubičtí vyhazují, je rozhodnuto.

Skončila třetí třetina.

60:00

Na led létají perníčky, Pardubice ukončily čtyřzápasovou vítěznou sérii Komety Brno a samy se posouvají na třetí místo v tabulce. Dominik Hašek vychytal od návratu druhou výhru se stejným skóre 2:1.

Počet diváků: 10 194

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

10. ledna 2024 18:00Kometa-Pardubice 6:7P
7. ledna 2024 17:00Pardubice-Kometa 3:4P
24. listopadu 2023 18:00Kometa-Pardubice 4:3P
6. října 2023 18:00Pardubice-Kometa 5:3
24. února 2023 18:00Pardubice-Kometa 1:3
8. ledna 2023 17:00Kometa-Pardubice 1:4
27. listopadu 2022 17:00Pardubice-Kometa 4:3N
13. října 2022 18:00Kometa-Pardubice 4:3P
11. února 2022 18:00Pardubice-Kometa 4:0
22. prosince 2021 18:00Kometa-Pardubice 4:3
29. října 2021 18:00Pardubice-Kometa 3:2P
16. září 2021 18:00Kometa-Pardubice 3:2
7. března 2021 17:20Kometa-Pardubice 2:5
24. ledna 2021 14:00Pardubice-Kometa 2:3
10. prosince 2020 18:00Kometa-Pardubice 0:3
17. listopadu 2020 17:00Pardubice-Kometa 2:1
6. března 2020 18:00Kometa-Pardubice 0:2
24. ledna 2020 18:00Pardubice-Kometa 4:2
8. prosince 2019 17:00Pardubice-Kometa 6:2
25. října 2019 18:00Kometa-Pardubice 5:1
15. února 2019 18:00Kometa-Pardubice 2:1P
30. prosince 2018 17:00Pardubice-Kometa 1:4
14. listopadu 2018 18:00Kometa-Pardubice 2:0
29. září 2018 15:00Pardubice-Kometa 3:2N
4. února 2018 17:00Kometa-Pardubice 2:1
28. prosince 2017 18:00Pardubice-Kometa 0:2
15. listopadu 2017 18:00Kometa-Pardubice 1:2P
29. září 2017 18:00Pardubice-Kometa 4:5
17. února 2017 18:00Kometa-Pardubice 4:1
30. prosince 2016 18:00Pardubice-Kometa 1:3
15. listopadu 2016 18:00Kometa-Pardubice 2:3
30. září 2016 18:00Pardubice-Kometa 3:4P
1. března 2016 17:20Pardubice-Kometa 3:4P
22. ledna 2016 18:00Kometa-Pardubice 2:3
4. prosince 2015 18:00Pardubice-Kometa 3:1
20. října 2015 17:20Kometa-Pardubice 6:1
13. února 2015 18:00Kometa-Pardubice 7:1
30. prosince 2014 18:00Pardubice-Kometa 4:1
14. listopadu 2014 18:00Kometa-Pardubice 5:0
28. září 2014 17:00Pardubice-Kometa 3:2N
19. ledna 2014 17:00Pardubice-Kometa 3:2
3. prosince 2013 18:00Kometa-Pardubice 5:4
22. října 2013 18:00Pardubice-Kometa 0:1N
13. září 2013 18:00Kometa-Pardubice 4:3P
22. února 2013 18:15Kometa-Pardubice 2:3
6. ledna 2013 17:00Pardubice-Kometa 5:3
23. listopadu 2012 18:00Kometa-Pardubice 2:3
12. října 2012 19:00Pardubice-Kometa 5:3
19. dubna 2012 18:10Kometa-Pardubice 1:5
17. dubna 2012 17:40Pardubice-Kometa 6:4
14. dubna 2012 18:10Kometa-Pardubice 1:2N
13. dubna 2012 18:10Kometa-Pardubice 2:1
10. dubna 2012 18:10Pardubice-Kometa 5:6
9. dubna 2012 17:10Pardubice-Kometa 5:4N
3. února 2012 18:00Pardubice-Kometa 5:1
22. prosince 2011 18:00Kometa-Pardubice 1:2P
6. listopadu 2011 18:30Pardubice-Kometa 3:1
2. října 2011 17:00Kometa-Pardubice 1:4
6. února 2011 17:00Kometa-Pardubice 1:4
2. ledna 2011 12:30Pardubice-Kometa 4:2
21. listopadu 2010 17:00Kometa-Pardubice 3:2
12. října 2010 18:00Pardubice-Kometa 0:1
5. února 2010 18:00Kometa-Pardubice 2:1N
27. prosince 2009 17:00Pardubice-Kometa 2:1
1. listopadu 2009 17:00Kometa-Pardubice 3:1
27. září 2009 17:00Pardubice-Kometa 6:3