Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

0:18

Zápas začal střelou Pavla Patery, exekutora prvního vhazování proti Nedvědovi z Liberce. Puk k liberecké brance nedoletěl. Střela byla zblokována.

1:30

Na druhé straně střílel Nedorost. I jeho střela nebyla pro soupeřovu branku nebezpečná.

2:26

Váhavá liberecká rozehrávka dala příležitost Kladnu. Horna přihrával Kallovi. Ten u pravé tyčky Pincovy branky puk nedotlačil za čáru.

Kuchler

Rozhodčí: Hribik (CZE), Minář (CZE) - Bryška (CZE), Chytil (CZE)
Počet diváků: 4 524

4:00

Zatím mohou být oba brankáři v klidu. Hraje se spíše ve středním pásmu, útočné výpady jsou hodně smělé.

4:21
Tresty

Vyloučen hráč Martin Frolík (Kladno), 2 min. za Hákování

5:00

Liberec se vlastní špatnou kombinací dostal z útočného pásma.

5:25

A není snadné se do něj zpátky dostat...

5:37

...Když se to ale povede, stojí to za to. Na levý kruh se k Nedvědovi odrazil puk, který z první liberecký útočník napálil směrem na Kopřivovu volnou branku. Gól to nebyl - tyčka!

6:21

Frolík už je na ledě.

7:20

Eberle, Stieler, Kuchler - tahle řada si rozumí a umí pořádně poškárlit obranu soupeře. Poznali to obránci Liberce. Situaci zvládli. Střelu Eberleho zblokovali.

8:10
Tresty

Vyloučen hráč Milan Toman (Kladno), 2 min. za Vražení na hrazení

8:32

Liberec začíná přesilovku podobně jako tu minulou. Pobyt v útočné třetině rychle ukončila nepřesná kombinace.

9:00

Liberecký Nedorost přepadl přes kladenského hráče, který mu dal bodyček. Faul to nebyl, ale Nedorost si pochroumal ruku.

9:23

Klimenta si rychle dral do koncovky, nahozený kotouč před brankou ale netrefil.

9:47

Kladenský brankář Kopřiva nadvakrát chytil puk a přerušil hru.

10:10

Toman je zpátky ve hře.

10:50

A zase Stielerova řada. Její vůdce puk netrefil.

11:32
Tresty

Vyloučen hráč Petr Nedvěd (Liberec), 2 min. za Hákování

12:28

Kladenští se drží v útočném pásmu, ale zapomněli střílet. Nebo přihrát Mudrochovi, který si sjel k tyčce Pincovy branky.

13:32

Kladno se snažilo, ale v přesilovce si šanci nevytvořilo.

14:06

Kladenští se velmi snadno dostali přes modrou čáru až do zajímavé situace 2 na 1. Bělohlavova přihrávka však byla dlouhá a prudká. Frolík ji netrefil.

14:59
Tresty

Vyloučen hráč Martin Frolík (Kladno), 2 min. za Podražení

15:12

Po nahození od modré čáry došlo k pořádným zmatkům v brankovišti Kladna. Kopřiva vůbec netušil, kde má kotouč. Nakonec sebou plácl o zem a rozhodčí přerušil hru.

15:44

Plodek si sjel před branku. Zakončení bekhendem ale bylo těžké. Podle toho to taky dopadlo. Kopřiva vyšel ze souboje jako vítěz.

16:35

Kopřiva schoval puk v lapačce. Nebyl to jedoduchý zákrok, kladenský brankář neměl dobrý výhled.

16:59

Stále trvá bezgolóvý stav. K brance nevedla ani další liberecká přesilovka.

17:47

Kašpařík vtipnou zadovkou přenechal mezi kruhy Duškovi. Ten byl tísněn obránci Kladna, přesto dokázal vystřelit. Kopřiva vyrazil.

18:27

Po libereckém výpadu do útočného pásma se puk trnitou cestou odrazil až na modrou čáru. Tam byl volný obránce Čakajík, kotouč vší silou napálil. Povyjetý brankář Kopřiva vyrazil betonem.

19:20

Nedvěd na pravém kruhu předvedl otočkou, kterou však nedokončil přihrávkou. Pod nohy mu padl kladenský obránce. Vylučovat se nebude.

19:27
Tresty

Vyloučen hráč Richard Jareš (Liberec), 2 min. za Zdržování hry

20:01

Druhou třetinu začíná Kladno v přesilové hře.

20:37

A málem si dali Liberečtí vlastní gól. Nahození Procházky si jeden z dojíždějících beků srážel směrem k Pincovi. Ten stačil zasáhnout.

21:26

Od levého matinelu střílel Horna, jenže pokus o ohrožení branky nevyšel. Puk byl tečovaný a přeletěl mantinel.

21:30

V době, kdy na led skočil Jareš, měl šanci Rudovský. U branky Liberce zůstal nevšimnut.

22:01

Liberečtí se radují. Bartovič dal gól, ale do (asi) posunuté brány.

22:01

Rozhodčí telefonuje s kolegou u videa.

22:01

V případě, že gól nebude uznán, měl by Trončinský dostat dvě minuty za zdržování hry. Úmyslně posunul branku.

22:01

Milan Bartovič (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Martin Rýgl. Stav zápasu Liberec - Kladno 1:0
Rozhodčí ukázal do středu. Puk stihl překročit brankovou čáru dříve, než branku posunul kladenský obránce.

23:00

Kalla vystřelil z nehokejové pozice. Vkleče trefil jenom Pince.

23:33
Tresty

Vyloučen hráč Jan Dlouhý I (Kladno), 2 min. za Sekání
Kladenský obránce může být rád, že to takhle dopadlo. Svou chybu napravil faulem, který zbrzdil nebezpečný protiútok.

24:18

Milan Bartovič (Liberec) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Pavel Kašpařík a Antonín Dušek. Stav zápasu Liberec - Kladno 2:0
Liberec využil přesilovku. A byli u toho znovu Kašpařík a Bartovič. Dokonce ve stejných rolích. Kašpařík předložil nabídku ke skórování Bartovičovi, který nepohrdnul. Trefil mezi nohy.

25:09

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Andrej Podkonický. Stav zápasu Liberec - Kladno 3:0
Hodně prostoru dostal na levém kruhu Nedvěd. Zbavil se dvou soupeřů a povyjetého Kopřivu střelou nad rameno překonal.

25:36

Tomáš Klimenta (Liberec) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Petr Nedvěd a Richard Jareš. Stav zápasu Liberec - Kladno 4:0
Tohle už je pořádná sprcha. Kopřiva taky nekvašeně odjíždí na střídačku. Do brány jde Cikánek. Zastaví střeleckou smršť Liberce?

25:36

Alespoň zmírnit tlak nastartovaného Liberce, zkusí Kladno s pomocí oddechového času.

26:53
Tresty

Vyloučen hráč Radek Bělohlav (Kladno), 2 min. za Hákování
Kladenší takhle zápas nezvrátí. Zbytečný faul zkušeného Bělohlava.

27:32

Od modré vystřelil Derner, i když před Cikánkem ještě puk poskočil, kladenský náhradník se první zákrokem chytil.

28:42
Tresty

Vyloučen hráč Martin Procházka (Kladno), 2 min. za Podražení
Oběť faulu, Petr Nedvěd, odjela na střídačku s bolestivou grimasou.

28:54

Krátkou přesilovku 5 na 3 domácí nevyužili.

29:30

Liberečtí znovu snadno přišli o útočné pásmo při přesilovce, Čakajík rozehrával zpoza vlastní branky.

30:01

Lukáš Derner (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Martin Rýgl a Milan Bartovič. Stav zápasu Liberec - Kladno 5:0
Ale tohle stálo za to! Liberec se rychle zformoval v útočné třetině. Kousek za modrou dostal nabito Lukáš Derner a pěknou trefou prostřelil Cikánka.

30:22

Jan Holub (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Zdeněk Blatný a Jan Víšek. Stav zápasu Liberec - Kladno 6:0
Domácím by do brány spadlo snad cokoliv! Stav 5:0 už neplatí, za 21 sekund už je to 6:0. A to během deseti minut ve druhé třetině. Holubova "střela" navíc nebyla nijak povedená. Přesto Cikánek puk nechytil.

31:29

Po dlouhé pauze taky práce pro Pince. Nic složitého pro libereckého brankáře však střela Bělohlava nebyla.

31:44

Podkonický od mantinelu nahazoval puk, který se před Cikánkem snažil tečovat liberecký útočník Nedvěd. Jenže neúspěšně.

32:00

Cikánek není zcela jistý. Podkonického střela mu vypadla. Naštěstí pro něj neměl kdo dorážet.

33:03

Teď už Cikánek Bartovičovu střelu těsně nad ledem chytil do lapačky.

33:46

Hraje se před Pincem, ale Kladno je v takové bídě, že nedokáže Pince ohrozit. Puk se ocitl mimo hru.

35:10

Pinc vykopl betonem Bělohlavovu zajímavou možnost. Střela přes obránce málem překvapila libereckého gólmana.

36:04

Tomáš Klimenta (Liberec) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Andrej Podkonický a Petr Nedvěd. Stav zápasu Liberec - Kladno 7:0
Místo dopraváku v Praze zřejmě stávkují obránci Kladna. Podkonický i Klimenta byli před Cikánkem úplně nehlídaní. První jmenovaný druhému gól daroval, protože mohl skórovat sám.

36:48
Tresty

Vyloučen hráč Jan Tomajko (Kladno), 2 min. za Hákování

37:20

Jan Víšek (Liberec) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Martin Čakajík a Jan Plodek. Stav zápasu Liberec - Kladno 8:0
Exibičním tempem došli Liberečtí k osmému gólu. Sérií přihrávek se s trochou štěstí dostal puk až k volnému Víškovi. Střelou nad rameno překonal Cikánka.

38:49

Liberec už si může nacvičovat různé herní situace. Ze zápasu udělal veřejný trénink.

39:03

Jeho sparingpartner - Kladno - se teď vzpouzí. Hornova přihrávka na Kallu však byla nepřesná.

39:30

Kašpaříka tentokrát pokryl obránce Kameš. Už se zase mohlo měnit skóre.

40:23

Ani osm gólů Libereckým nestačí. Hned zkraje třetí třetiny nasteřilili tyčku.

41:18

Ale domácí mají sem tam problémy přejít modrou čáru. Jejich útok přerušil ofsajd.

43:24

I Kladno bylo v ofsajdu. Rozhodčí však nechali hru pokračovat, hosté nejevili zájem o hru. Ale to už nejeví 20 minut...

45:37

Plodek nechal kotouč za sebou a Toman se dostal ke střele. Pinc ji viděl a bez problému chytil.

46:38

Lehoučké nahození libereckého hráče přeskočilo Cikánkovu nataženou lapačku. Málem další malér pro Kladno. Naštěstí pro hosty puk branku minul.

48:17

Liberčtí hrají hodně profesorsky. Ostatně, mohou si to dovolit. Kladno toho ani moc nevyužívá. Pinc je v klidu, bez práce.

50:13
Tresty

Vyloučen hráč Jason DeSantis (Liberec), 2 min. za Podražení
Tomajko už možná padal dříve, než ho De Santis podrazil. Ale Kladno může dát alespoň čestný gól v přesilovce.

50:40

Horna střílel a puk prosvištěl okolo liberecké brány. Možná se otřel i o břevno.

52:13

Liberec se ubránil. Nedalo mu to moc práce.

52:38

Kameš vystřelil z nouze na modré čáře. Snad jen doufal, že by někdo z chumlu hráčů mohl tečovat puk za Pincova záda.

53:49

Tomáš Horna (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Vítězslav Bílek a Milan Toman. Stav zápasu Liberec - Kladno 8:1
Dobře naladění diváci najednou ztichli. Umlčel je Horna, který ale dal branku k ničemu. Už nic neřeší. Aspoň pokazila čisté konto brankáři Pincovi.

54:26

Liberečtí přechod modré čáry nezvládli - postavení mimo hru.

55:30

Klimenta výborně zpětnou přihrávkou našel Plodka. Ten však před brankou nepřekonal Cikánka, který se stihl rychle přesunout.

56:00

Plodek podruhé. Se stejným koncem, i když Cikánkův zákrok nebyl tak přesvědčivý. Puk propadl kolem levé tyčky mimo.

57:34
Tresty

Vyloučen hráč Jan Eberle (Kladno), 2 min. za Sekání
Eberle seknul přes rukavici Pince.

57:59

Kašpařík se k dorážce neprobojoval. Cikánek přerušil liberecký tlak.

58:16
Tresty

Vyloučen hráč Petr Mudroch (Kladno), 2 min. za Krosček
Mudrochův faul byl projevem frustrace ze zápasu. Zcela zbytečný krosček u mantinelu. Liberec si vyzkouší hru pěti proti třem.

58:52

Kladenští přesilovkový zámek Liberce otevřeli. DeSantisova střela trefila Cikánkovy betony a pak kladenský obránce vyhodil.

59:20

Podruhé DeSantis trefil jenom brankáře Cikánka.

59:40

Liberečtí hráči jsou potleskem odměněni za velmi povedenou druhou třetinu. Osm gólů za třetinu - to se vidí málokdy.