Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý večer, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání pražské Slavie a brněnské Komety.

Deset minut před zápasem mají v hledišti jasnou převahu brněnští fanoušci, kteří byli hluční už před vchodem do haly.

Vyhlašování jmen z domácí sestavy provází smělý potlesk slávistů a hlasitý pískot fanoušků hostí.

Nyní následujte pokřik "Už jsme tady," kterým dávají fanoušci Komety přítomnost v hlavním městě.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Jebavý (CZE), Jeřábek (CZE) - Guth (CZE), Rittich (CZE)
Počet diváků: 9 359

Na střídačce domácího týmu bude také fanoušek Pavel Kabeš, který se stal talismanem Slavie. Jakožto příznivec Plzně na západě Čech v minulém kole chyběl a slávisté prohráli. Dnes budou chtít v boji o play-off získat důležité body. Pomoci k tomu má i "posila bez bruslí."

Minimálně pět tisíc Brňanů vítá hráče Komety.

Utkání začalo.

0:50

Kadlecovu špatnou rozehrávku vystihl obránce Brna Novák, ale vyslal jen lehkou střelu po ledě. Slipčenko odrazil betonem.

1:32
Důležité

Fanoušci i hráči Komety se radují. Ovšem prohlíží se záznam hry. Rozhodčí musí zjistit, zda gól nebyl vstřelen vysokou holí.

1:32
Důležité

Gól neplatí - vysoká hůl.

1:49

Kadlec na hranici modré čáry napálil puk, který přeletěl Hoviho i branku Komety.

2:38

Brněnský Šindel se na pravé straně hezky uvolnil, bekhendový pokus mu lapil Slipčenko. Po přerušení ještě srazil jeden ze slávistů Šindela k zemi, ale vylučovat se nebude.

3:21

Ovčačík zabránil Červenkovi v úniku na Hoviho, když zblokoval přihrávku na útočné modré čáře.

3:21
Tresty

Vyloučen hráč Radek Dlouhý (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění

4:20

První polovina přesilovky se Slavii nedaří.

4:49

Havel si vyměnil puk s na modré čáře stojícím Kadlecem. Ovšem před brankou kotouč netrefil, ani nezpracoval.

5:30

Dvě nebezpečné střely na obou stranách. Ještě při přesilovce pálil Kadlec, Hovi vyrazil. Při plném počtu hráčů na ledě jel do šance Procházka, který netrefil Slipčenkovu bránu.

6:50

Brno se dostává do tlaku. Vyrůbalík pálil hodně ostře. Ovšem Slipčenko stačil vyrážečkou puk posunout nad branku. Pak ještě zlobil Ludvík, ale slávistický brankář mu sebral puk hokejkou.

8:30

Chvíli se hrálo bez šancí, až si do ní najel Havel, který přihrávku zpoza branky trefil z voleje. Do střely si však lehl brněnský obránce a Hovimu ulehčil práci.

11:10

Zatím se toho víc děje v hledišti, kde neúnavně fandí příznivci Komety a slávističtí fanoušci vytáhli transparent s Janem Žižkou oděným do sešívaného dresu a textem známého chorálu "Ktož jsú boží bojovníci."

12:00

Dopita se podél levého matinelu dostal až za branku, odkud krásně přihrál do druhé vlny obránci Novákovi. Jeho střela byla tečovaná a skončila mimo branku.

12:54

Slávistcký brankář Slipčenko měl problémy, když vleže lovil puk jako horkou bramboru. Nakonec měl štěstí, že mu před Divíškem a Dlouhým pomohli obránci.

13:04

Bleskový protiútok ale nadělal problémy i Hovimu, který chytil šanci Havlovi. Následný tlak slávistů přerušil rozhodčích kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

13:37

Brněnský Jaroslav Svoboda si ze vzduchu stáhl puk, vyjel před branku a snažil se zasunout za Slipčenko. Slávistický brankář vyrazil puk nad mantinel.

14:13
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Kometa), TS min. za Podražení

0:0
14:13

Vladimír Růžička (Slavia) nájezd neproměnil.

Slávistický specialista se tentokrát neprosadil. Nejel tak pomalu, jak je zvyklý. Ale zamíchal hokejkou nad pukem a z mezikruží vypálil. Jenže do připraveného Hoviho.

14:56

Kůrka se do šance neproháčkoval. Puk, který mu ujel od čepele, na ledě přikryl Hovi.

15:13

Podobná situace i před Slipčenkem. Divíškovi, který pelášil středem klužiště, taky utekl kotouč až do područí brankáře soupeře.

15:47
Důležité

Zaváhání slávistické obrany využil Ivan Huml, který od modré čáry sám na Slipčenka. Překonal ho střelou na lapačku, avšak puk zastavila tyčka!

17:43

Z pravé strany nahazoval prudce puk před bránu Kůrka. Clark ještě dorážel, ale Hovi obě střely vyrazil betony.

18:40

Červenka u pravého mantinelu háčkoval s pukem tak dlouho, až brněnští obránci ztratili nervy a srazili ho na led. Avšak nevylučuje se.

19:20

Dvakrát pálil z hranice levého kruhu Vondrka. Zejména druhý pokus byl nebezpečný. Už jen proto, že ho Hovi vyrazil ramenem, ale pořádně nevěděl jak.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

21:12

Kometa zahrála na zakázané uvolnění. Po začátku druhé třetiny se chvíli nehrálo, protože fanoušci hostí zaházeli led konfetami.

21:50
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Slavia), 2 min. za Podražení

22:53
Góly

Jaroslav Svoboda (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Ivan Huml a Pavel Mojžíš. Stav zápasu Slavia - Kometa 0:1
Brňané přetavili přesilovkový tlak ve vedoucí gól. Huml zpoza branky našel najetého Svobodu, který překonal Slipčenka.

22:53

Branka vyvolala všeobecné nadšení v hledišti, na ledě však musí úřadovat uklízecí četa, který sbírá konfety naházené na hrací plochu fanoušky Komety.

23:15

Šindel z pravého kruhu prověřil Slipčenkův postřeh. Pálil do odkryté části branky, kam však stačil slávistický brankář dát beton.

24:33
Góly

Roman Červenka (Slavia) vstřelil branku (29. gól v sezóně), asistence Lukáš Havel a Jiří Doležal. Stav zápasu Slavia - Kometa 1:1
Už jen devět bodů do rekordu! Roman Červenka od mantinelu lehce vybruslil mezi kruhy. Se stejnou lehkostí pak prostřelil Hoviho.

25:45
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Unikajícího Vondrku zastavil brněnský hráč. Domácí se dožadují trestného střílení.

26:16

Málem se zase sám na Slipčenka řítil brněnský Huml, ale nástřel z obrany směřující na rozjetého útočníka zastavila hokejka slávistického hráče.

26:36
Důležité

Co se nepovedlo Humlovi, dokázal Radek Procházka. Rychlými kroky se dostal za slávistickou obranu, ovšem Slipčenkovu branku netrefil.

27:14

Po Vondrkově pasu od zadního mantinelu plácl do puku Svoboda. Nenápadná střela se otřela o tyčku.

27:45

Brno je kompletní. Slavia sehrála přesilovku dvou tváří. Nejprve měla problémy s napadáním soupeře a obránci museli řešit šance Komety. Ve druhé části slávisté sevřeli hosty v obranném pásmu.

28:36

Kolem pravého mantinelu se prohnal Hubáček. Z plné rychlosti však vypálil kříznou střelu mimo.

30:00

Zle zatápěli obraně Brna slávisté. Červenka měl minimálně dvakrát na hokejce velmi dobrou příležitost. Překvapivá otočka, dorážka z behkendu i střela z voleje mohly skončit gólem.

32:20

Kometa hraje nyní přihlíží a tiše doufá, že neinkasuje. Slávistická pětiminutovka byla strhující. Čermákovo nahození od mantinelu s problémy vyrazil Hovi před sebe. Naštěstí pro brněnského brankáře slávisté nedoráželi.

33:29
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Slavia), 2 min. za Držení protihráče

34:05

Nepovedenou Mojžíšvou střelu od modré tečoval na Slipčenka Ludvík.

35:00

Brno teď přiskříplo slávisti před Slipčenka. Slávistický brankář byl jako na tenise, když se ohlížel po poku. Ani jedna střela Komety se však neujala, i když mnohdy chyběl kousek.

35:52

Po návratu z trestné lavice ujel obránce Žižka, ale v tísni nezakončil. Hovi měl beton u tyčky.

36:36

Brňanům se nepovedla rozehrávka. Icing vrátí hru před Hoviho.

37:20

Doležalova střela po ledě vystrašila Hoviho, protože ještě před brněnským brankářem lehce tečoval puk bruslí hráč před ním.

38:05

Teď už má Hovi puk v lapačce.

38:15

Teď je hra hodně kouskovaná. Buďto ji přeruší Hoviho zákrok, nebo hosté vyhodí přes všechny čáry.

39:45

Dva úniky na obou stranách eliminovány. Nejdřív neuspěli slávisté Kůrka s Vondrkou. Na druhé straně zase Erat.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

41:11

Žižka se vyhnul padajácímu obránci Komety, najel až k levé tyčce Hoviho branky a napříč brankovištěm poslal hezký pas na volného Kůrku, který však netrefil puk.

41:57

Slipčenko chytil do lapačky skákající kotouč a raději ho v rukavici i podržel. Nechtěl si komplikovat život, když se blížili hráči hostů.

43:17

Do šance se cpal Clark, ale puk za Hoviho neprotlačil. Brněnský brankář se roztáhl přes celé brankoviště. Na ledě nebylo místo. Zvednout už kanadský útočník nemohl.

44:11

Obránce Campbell ukázal hokejové schopnosti, když se rychlou kličku za modrou zbavil obránců Komety, ale sám před Hovim selhal. Bekhendový blafák mu brněnský brakář chytil.

44:18
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Mojžíš (Kometa), 2 min. za Zdržování hry
Trest odpyká Roman Vodráček.

45:51
Důležité

Kůrka byl blízko gólu, když si vyměnil puk s Vondrkou a z voleje u pravé tyčky střílel do poloprázdné branky. Jenže Hovi se stihl natáhnout, kout brány vykryl a zachránil Brno.

47:05

Hubáček nabral rychlost u své branky velkou rychlost, prohnal se přes celé hřiště, ale na útočné modré mu puk utekl. Navíc mu vystavil stopku Jiří Vašíček, který ho čistým bodyčekem přehodil přes záda.

47:05

Zákrok se nelíbil Brňanům na tribuně a na ledě to zase vypadá jako na smetišti...

48:08

Na pravé straně byl chvíli volný Vondrka, jenže mu pod nohy skočil brněnský obránce a znemožnil mu zakončit.

50:00

Doležalova přihrávka od mantinelu do středu hřiště byla sražena za branku.

50:53

Červenkovu lehkou střelu odrazil Hovi vyrážečkou do rohu.

51:43
Tresty

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Hrubost

52:00

Erat ze vzduchu tečoval před Slipčenkem nahození od modré čáry. Puk se otřel o boční síť.

53:02

Kometa zamkla slávisty před brankou. Bičánek dvakrát velmi nebezpečně střílel. Poprvé bombu po ledě vykopl Slipčenko, pak brněnský obránce netrefil branku.

53:43

Slavia je s pěti bruslaři na ledě. Přesilovce Brna se ubránila tak tak.

54:47

Útok Komety zastavil střet Brabence se Slipčenkem. Hráč hostí stál v brankovišti a shodil brankářy Slavie helmu.

55:28

Havel přihrál Červenkovi do úniku, jenže na paty.

56:14

Dlouhý sebral volný kotouč a přihrál mezi kruhy Ludvíkovi, jehož volej byl zblokovaný. Puk se pomalu šoural do brány, Dlouhý k němu měl daleko. Odpálil jej slávističtí obránci.

57:00

Chvilkově vzplály emoce. Brňané byli při dotírání na Slipčenka příliš horlivý, a tak jim to vysvětlil Campbell ručně. Ale oproti nedělní řeži ve Zlíně to bylo nevinné kočkování.

57:45

Utkání sledujte přes 9 000 lidí. Skoro dvě třetiny jsou z Brna.

58:21

Kůrka natáhl do přihrávky z rohu hokejku a ještě stihl ztečovat puk na Hoviho, který sebral kotouč do rukavice.

59:00

Kůrka s Clarkem neměli sílu útočit. Kometa hlídá situaci a zápas směřuje do prodloužení.

59:44

Zakázané uvolnění Slavie.

Skončila třetí třetina.

60:00

V poslední vteřině to ještě zkoušel přes celé hřiště obránce Kadlec. Jenže Hovi se nenechal překvapit. O vítězi rozhodne prodloužení či nájezdy. Nastavený čas začne až ve chvíli, kdy se uklidí led. Ten totiž zase fanoušci Komety zaházeli...

Začalo prodloužení.

60:49

Z pravého kruhu vystřelil Hubáček nad branku.

61:43

Na levém kruhu upadl při pokusu o kličku Svoboda.

62:15

Brno je aktivnější. Slipčenko vyrážel Eratovu střelu.

62:47
Góly

Tomáš Kůrka (Slavia) vstřelil branku (20. gól v sezóně), asistence Roman Červenka. Stav zápasu Slavia - Kometa 2:1
Po Červenkově přiťuknutí uháněl sám na Hoviho Kůrka, kterému vyšla klička a vystřelil Slavii bod navíc.

Skončilo prodloužení.

Počet diváků: 9 359

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

27. února 2015 18:20Slavia-Kometa 5:2
16. ledna 2015 18:00Kometa-Slavia 5:2
2. prosince 2014 18:15Slavia-Kometa 4:6
14. října 2014 18:00Kometa-Slavia 7:1
24. ledna 2014 18:20Kometa-Slavia 4:3N
5. prosince 2013 18:20Slavia-Kometa 3:0
25. října 2013 18:20Slavia-Kometa 4:1
15. září 2013 17:00Kometa-Slavia 0:1
25. ledna 2013 18:15Slavia-Kometa 2:1N
9. prosince 2012 15:00Slavia-Kometa 1:3
28. října 2012 17:00Kometa-Slavia 3:4
23. září 2012 18:30Kometa-Slavia 3:1
13. února 2012 18:00Kometa-Slavia 3:4P
8. ledna 2012 15:00Slavia-Kometa 6:2
14. listopadu 2011 18:00Kometa-Slavia 4:0
14. října 2011 18:15Slavia-Kometa 5:9
20. února 2011 18:10Kometa-Slavia 1:5
9. ledna 2011 18:10Slavia-Kometa 4:1
30. listopadu 2010 18:15Slavia-Kometa 3:4P
19. října 2010 18:00Kometa-Slavia 1:2N
2. února 2010 18:15Slavia-Kometa 2:1P
23. prosince 2009 18:00Kometa-Slavia 2:1
30. října 2009 18:00Kometa-Slavia 1:3
25. září 2009 19:40Slavia-Kometa 6:4