Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rozbruslení je u konce. V Budvar aréně je novinkou, že za střídačkami vyrostly reklamní bannery budějovických sponzorů.

Domácí vítěznou sestavu z Vítkovic nemění, hrají na 11 útočníků, v obraně s Lytvynovem. Mimo soupisku jsou zranění útočníci Gilbert, Holec a Indrák. Tygři se musejí obejít bez Průžka.

Domácí kouč Václav Prospal už sedí na trenérské židli, kterou bude využívat kvůli problémům s kolenem. Oba celky už jsou ledě.

Šír

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Úlehla (CZE) - Frodl (CZE), Komárek (CZE)

1:13

První střelecký pokus vyslal obránce Lytvynov, ale jeho rána byla sražená do ochranné sítě.

3:03

Sledujeme oboustranně velice opatrný úvod. Ještě jsme snad neviděli střelu na branku.

3:19

Až teď z pravého kruhu vypálil Pavel, pro Kváču snadná práce.

4:03

O něco aktivnější jsou v úvodních minutách domácích. Plášilova střela však opět přes libereckou hokejku šla do ochranné sítě.

4:35

Adam Raška (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Albert Michnáč. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 1:0
A Motor je za aktivitu odměněn vedoucí brankou. Domácí dobře sehráli přečíslení tři na dva, kdy Michnáč prostrčil puk na Adama Rašku, který trefil přesně roh Kváčovy branky.

5:10
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Rychlovský (Liberec), 2 min. za Podražení

5:53

Dvakrát pálil z vrcholu kruhu Doležal, ale ani jednou netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

7:27

Motor nesehrál první přesilovku špatně, ale Tygři se ubránili bez újmy.

8:39

Severočeši byli blízko vyrovnání! Patera špatně vyrazil střelu Rachůnka k Radanu Lencovi, kterému ale sebral gólovou dorážku skokem ke druhé tyčce.

9:10
Tresty

Vyloučen hráč Karel Plášil (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

9:54

Tři náročné zákroky si připsal domácí brankář během úvodní minuty liberecké přesilovky. Dvakrát pálil Hanousek, jednou Šmíd, vždy ale jen do Paterových betonů.

10:11

Michal Bulíř (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Tomáš Hanousek a Ladislav Šmíd. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 1:1
Hosté vyrovnávají v přesilové hře. Po rychlé souhře si do mezikruží sjel Michal Bulíř a kotouč úspěšně tečoval, byť s kusem štěstí, mimo dosah překvapeného Patery.

11:06

Vrátit vedení nováčkovi extraligy chtěl Michnáč, ale od mantinelu poslal na Kváču slabý pokus do středu branky.

11:06

Jiří Patera si chtěl dojet pro novou hokejku na střídačku. Ale dle pravidel musí vystřídat. Do branky tak zřejmě na skok jde Marek Čiliak.Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Jiří Patera, nahradil ho Marek Čiliak

12:01

Ano, při dalším přerušení hry jde Patera zpátky do klece. Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Marek Čiliak, nahradil ho Jiří Patera

12:01

Jiří Patera si chtěl dojet pro novou hokejku na střídačku. Ale dle pravidel musí vystřídat. Do branky tak zřejmě na skok šel Marek Čiliak. Při dalším přerušení se gólmani vyměnili zpět.

12:57

Vydareného nahození stáhl Kváča, protože Beránek na střelu ve snaze tečovat nedosáhl.

14:18

Přísné zakázané uvolnění vrací hru před budějovickou branku.

15:19

Dvojici těžkých zákroků si připsal Jiří Patera během krátké chvíle. V obou případech si ale poradil.

15:48

Před brankou si dělal místo Vít Christov, ale v tísni zakončit pořádně nedokázal.

17:01
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Pýcha (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

17:40

Tomáš Filippi (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Mislav Rosandič. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 1:2
Druhá přesilovka znamená druhý gól Liberce. Po několika přihrávkách okolo modré čáry připravil Rosandič pozici pro Tomáše Filippiho, který propálil Pateru.

19:07
Tresty

Vyloučen hráč Marek Zachar (Liberec), 2 min. za Podražení

19:32

28 vteřin mají ještě v této třetině domácí hráči na vyrovnání. Přesilovka jim ale zatím nevychází.

20:00

Máme za sebou úvodních 20 minut hry, hosté jsou ve vedení 2:1. Domácí začali lépe a šli do vedení díky brance Rašky. Pak ale převzali iniciativu favorizovaní hosté, kteří díky dvěma gólům v početní výhodě skóre otočili.

20:43

Daniel Voženílek (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Pavel Pýcha a Roman Přikryl. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 2:2
Máme srovnáno, i domácí využívají přesilovou hru. Pavel Pýcha vyslal od modré na branku lehký oblouček, který Kváča jen vyrazil před sebe a Daniel Voženílek jej z hranice brankoviště doklepl do sítě.

22:42

Tygři jsou po inkasované brance trochu zaražení. Motor naopak pokračuje v aktivitě.

23:30

Teď ale zahrozil Adam Musil, který z dorážky ohrozil Pateru. Před ním ale bylo tolik hráčů, že puk neprolétl k brance.

26:00

Dlouhý zámek druhé liberecké formace skončil nahozením Hanouska, po kterém dorážel Šmíd. Patera oba pokusy ustál.

27:07

Velké štěstí stálo při domácím týmu. Střela Rosandiče byla dvakrát tečovaná, aby se odrazila od jedné tyčky, pak od druhé a pak Patera kotouč zastavil.

29:09

Po odraženém kotouči se sápal Martin Novák, ale měl kotouč pod bruslemi, a tak nemohl pořádně zakončit.

30:22

Po sólo úniku na Pateru najížděl ze strany Zachar, ale na domácího gólmana si nepřišel.

31:34

Dlouho byla na ledě druhá budějovická formace. Liberecký ofsajd domácím přišel vhod.

32:27

Severočeši jsou v posledních desítkách vteřin nebezpečnějším týmem. Motoru se nedaří dostat kotouč pod kontrolu.

34:40

Po delší době se Motor připomněl, Karabáčkovo nahození ale znamená spíš zisk území.

36:34

Domácí měli jít do čtyř, po podražení v prostřední třetině rozhodčí signalizoval faul. Ale liberecký hráč faul odvolal, pěkné gesto fair play.

37:49

Motor se nadále jen brání. Liberec si chce vzít ještě do přestávky vedení zpět.

38:13

Rosandič při střele zlomil hůl a nabídl domácím brejk. Raška ho ale zakončil jen ranou do Kváči.

38:56
Tresty

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Liberec), 2 min. za Krosček

40:00

Po druhé třetině platí nerozhodný stav. Motor vyrovnal díky přesilovce, ale ve zbytku třetiny byl horším týmem. Liberec díky své aktivitě zatlačil domácí, ale Patera odolává. Jednou i s přispěním tyčky.

40:47

Přikryl ostře vypálil, Kváča toho moc neviděl, ale se štěstím zasáhl.

41:32

Patera byl zasažen pukem do masky a na pokyn hlavní rozhodčí přerušil hru.