Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký nedělní podvečer. Hokejová extraliga pokračuje šesti zápasy devatenáctého kola, společně se budeme věnovat utkání mezi Spartou a Pardubicemi. Začínáme v 17:20.

Pražané se trápí. Prohráli čtyřikrát v řadě, v tabulce jsou dvanáctí a dnes mohou dokonce klesnout na dno tabulky. Proti Pardubicím se na střídačku postaví zástupci vedení Petr Ton a Jaroslav Hlinka, trenéři Pavel Patera a Patrik Martince na Spartě skončili.

Složení nového realizačního týmu oznámí Sparta během nadcházející reprezentační přestávky. Hovoří se o návratu Miloslava Hořavy, ve hře je i příchod Pavla Grosse či Václava Varadi.

Pardubice zatím potvrzují předsezónní prognózy a plní roli jednoho z hlavních favoritů. Před druhými Vítkovicemi mají náskok tří bodů a vezou se na vlně osmi vítězství v řadě.

o hráči

Rozhodčí: Pražák (CZE), Šindel (CZE) - Špůr (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 13 176

Východočeši se mohou opřít o fungující první formaci i spolehlivé brankářské duo. V O2 areně se musí obejít bez Adama a Davida Musilových, kteří si odnesli stopku ze středečního duelu proti Olomouci.

V O2 areně před zápasem proběhlo uvedení nových členů do Klubu legend, ale teď už jsou oba týmy na ledové ploše. Za chvíli začínáme.

Utkání začalo.

0:19

Na tribunách od úvodních okamžiků panuje skvělá atmosféra. Do Prahy dorazila i velice početná a hlasitá skupina fanoušků Pardubic.

1:16

Cienciala naservíroval puk před branku, kam si nebezpečně sjížděl Říčka. Rána z první ale hostujícímu útočníkovi nesedla.

1:51

Sparta se rovněž dočkala prvního střeleckého pokusu. Od modré to zkoušel Martin Jandus, Will byl připraven.

2:46

Řepík pouze protečoval Moravčíkovo nahození do útočného pásma a odjel střídat. Následují ho i ostatní spoluhráči.

3:20

O chvíli později musel opět zasahovat Kovář, kterého prudkou ranou k tyči prověřil Robert Kousal. Puk končí v lapačce domácího gólmana.

3:54

Další Kousalův pokus těsně před brankou tečoval produktivní Radil. Kovář puk vytěsnil, ale tentokrát ani pořádne nevěděl, jak se mu to povedlo.

4:35

Konečného pokus vyrazil Will jen před sebe, dotírajícího Řepíka ale k dorážce nepustil důrazný Dvořák.

5:09

Nejaktivněji si zatím počínají první formace obou mužstev. Z hranice levého kruhu jen těsně minul vzdálenější tyč sparťanský kapitán Řepík.

5:45

První potyčka dnešního duelu se odehrála za brankou Pardubic, Dvořák nekompromisně poslal k zemi Tomáška. Sudí celou situaci uklidnili.

6:19

Hostující fanoušci si žádali vyloučení Sobotku, který zezadu atakoval Kousala. Vylučovat se nebude, hra pokračuje.

7:13

Hauser přenechal puk Němečkovi, jehož nahození skončilo v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

7:46

Safin nepřesnou přihrávkou zkomplikoval život Jandusovi, který navíc u mantinelu prohrál souboj s Rákosem. Tlak hostí pokračuje.

8:39

Sparta se z něj vymanila až díky Buchtelemu, který mohl pláchnout do samostatného úniku, ale neměl dostatek sil.

9:09

Kousalovo nahození z ostrého úhlu před Kovářem lehce tečoval Polášek. Sparťanský gólman stačil zareagovat, puk končí u mantinelu.

9:58

Do zajímavé palebné pozice se dral Matýs, ale v klíčový okamžik zavrávoral po souboji s důrazným Němečkem.

10:26

Sobotka přesnou přihrávkou vybídl ke střele od modré čáry Mikliše. Will zasáhl až nadvakrát, ovšem Pardubice soupeře k dorážce nepustily.

10:39

Další solidní možnost Sparty. Z levého kruhu pálil zcela osamocený Michal Kempný, jenže Will si počínal opět jistě a schoval puk ve své výstroji.

11:17

Na druhé straně prověřil Kováře aktivní Kousal. Ani tato šance vedoucí branku zápasu nepřinesla.

11:48

Radil se rychlým manévrem zbavil obránce a nabruslil si až před Kováře, který znovu zasáhl. Volný puk odpálil z brankoviště pohotový Mikliš.

12:18

Matej Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Košťálek a Patrik Poulíček. Stav zápasu Sparta - Pardubice 0:1
Po skončení druhé komerční přestávky se hosté dostávají do vedení. Košťálkovo nahození těsně před Kovářem tečoval dobře postavený Matej Paulovič.

13:32

Na druhé straně se pokusil odpovědět Němeček, ale tvrdou ranou z ostrého úhlu trefil jen připraveného Willa.

14:15

Další pardubický nápor k zakončení nevedl, bez střely se obešla i následující sparťanská protiakce.

15:00

Vladimír Sobotka (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Michal Moravčík. Stav zápasu Sparta - Pardubice 1:1
Vedení nevydrželo hostům moc dlouho, Pražané rychle srovnávají. Moravčíkovu ránu vytěsnil Will jen před sebe, načež z dorážky trefil poloprázdnou branku Vladimír Sobotka, kterého nezastavil ani nedovolený zákrok jednoho z protivníků.

15:27

Will byl opět v úzkých, Poláškovu ránu vyrazil mimo tři tyče na poslední chvíli. Sudí ale ještě předtím odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti.

16:14

Rákos se snažil prosadit podél mantinelu, ale Mikliš si ho velmi pozorně všímal. Mezitím došlo k posunutí sparťanské branky, hra se přerušuje.

16:53

Kempný nabral rychlost ve středním pásmu a od mantinelu zkusil své střelecké štěstí. Will vyrazil puk do ochranné sítě, bude se vhazovat po jeho pravici.

17:42

Sparta v náporu. Poláškovu ránu usměrnil Konečný, Will se na poslední chvíli stačil přesmístit a se štěstím zasáhl.

18:31

Tomášek v dobré střelecké pozici ještě hledal Thorella, jemuž vypíchl puk Bučko. Pardubice následně získaly útočné pásmo po nahození na Kováře.

19:00

Rákos zřejmě inkasoval úder hokejkou do obličeje, ale ani jeden z havníc rozhodčích ruku nezvedl. Pardubičtí fanoušci se zlobí.

19:43
Tresty

Vyloučen hráč Jan Košťálek (Pardubice), 2 min. za Podražení

Skončila první třetina.

20:00

První dvacetiminutovka je za námi, Sparta zatím hraje s Pardubicemi nerozhodně 1:1. Hosté si zprvu počínali aktivněji a zásluhou přesné teče Mateje Pauloviče se zaslouženě ujali vedení. O necelé tři minuty později Pražané odpověděli, jinak bezchyného Romana Willa z dorážky překonal Vladimír Sobotka.

Začala druhá třetina.

20:29

Mezi kruhy se do zajímavé palebné pozice propracoval Tomášek, jemuž v zakončení stačil zabránit Dvořák.

20:55

Kempný posléze trefil před brankou blokujícího Horáka, Pardubice se na to konto osvobozují a mohou vystřídat.

21:53

Košťálek naskočil z trestné lavice a mohl se vydat sám vstříc brance. Postrádal rychlost, čehož využil vracející se Krejčík.

22:38

Pardubice vyhazují kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se opět vrací před Romana Willa.

23:14

Radil chtěl protečovat Dvořákův pas do útočného pásma, ale místo toho poslal kotouč na tribunu. Vhazuje se ve středním pásmu.

24:01

Tomášek se prosmýkl kolem svého strážce a poslal puk před branku, kde se k zakončení dostal Horák. Will stačil zareagovat a Pardubice přestály další složitý okamžik.

24:33

Po chvilkové odmlce musel k zákroku sáhnout také Kovář, ale Nedbalovo nahození pro něj představovalo rutinní záležitost.

25:37

Hra se nyní zdržovala ve středním pásmu, oba týmy doplácely na nepřenost a nedorozumění v kombinaci.

26:29

Mikliš posunul puk na Krejčíka, jehož tvrdou ránu z první vytěsnil Will do rohu kluziště.

27:17

Sparťané jsou ve druhém dějství aktivnější. Erik Thorell se řítil sám na branku, ale Will podržel Pardubice famózním zákrokem. Následuje komerční přestávka.

27:33

Zajímavá situace také před Kovářem, kde se k dorážce cpali Říčka s Ciencialou, ale domácí zvládli defenzivní povinnosti na jedničku.

28:15

Teď měl Kovář zakrytý výhled a také trochu štěstí, protože jej Nedbalovo skryté nahození trefilo do masky.

28:58

Na hranici brankoviště nepříjemně dotíral tradičně důrazný Rákos. Několikrát šťouchl do poskakujícího puku, ale za Kováře jej nedotlačil.

29:19

Dvořák s Košťálkem chybovali v rozehrávce v těsné blízkosti branky, načež pohotový Konečný poslal kotouč do horní tyče.

30:04

Roman Horák (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Michal Řepík a Michal Kempný. Stav zápasu Sparta - Pardubice 2:1
Sparta se poprvé v dnešním utkání dostává do vedení. Dobrou práci odvedl Řepík, který za brankou vybojoval puk a posunul jej mezi kruhy stojícímu Horákovi, na jehož ránu z první Will nedosáhl.

30:46

Domácí přispěchali s další příležitostí. Sám před Willem se ocitl Tomášek, ale s forhendovou kličkou si na hostujícího brankáře nepřišel.

31:30

Protiakci Východočechů táhl David Cienciala, jehož akci zastavili sudí kvůli ofsajdu.

32:36

Sobotka vybojoval puk ve středním pásmu a vyslal do šance Řepíka, který branku vysoko přestřelil. Následuje komerční přestávka.

33:17

Willovi opět pomohla tyč. Po Moravčíkově rychlém průniku ji z hranice pravého kruhu napálil Řepík.

34:08

Thorellova žabička doskákala až před branku, kde kotouč nedokázal zkrotit zcela osamocený Horák.

34:33

Pardubice se v posledních minutách nemohou dostat do tempa, opět vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

35:01

Buchtele lehce strčil do Rákose, který nepříjemně narazil do vlastní branky. Pardubický útočník by měl být v pořádku.

35:47

Jandus si počkal na ideální moment a pak puk nahodil. Will si na jeho ránu zkušeně počkal a předvedl jistý zákrok.

36:20
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Sekání

36:30

Hosté ihned po vhazování zásluhou Pauloviče vyhazují.

36:58

A další postup sparťanské ofenzivy zastavuje pomezní sudí, který si všiml Krejčíkova ofsajdu.

37:36

Tomášek povedenou přihrávkou připravil solidní příležitost Sobotkovi, jehož prudkou ránu vyrazil Will.

38:20

Zohorna naskakuje zpět do hry, hosté jsou kompletní.

39:00

Běží poslední minuta druhého dějství.

39:18

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Tomáš Zohorna a Jan Košťálek. Stav zápasu Sparta - Pardubice 2:2
Pardubice krátce před koncem prostřední dvacetiminutovky srovnávají. Tomáš Zohorna nasměroval svou přihrávku přesně na hokejku Roberta Říčky, který z bezprostřední blízkosti trefil zcela odkrytou branku.

Skončila druhá třetina.

40:00

Také po čtyřiceti minutách svítí na kostce nad ledem nerozhodný stav. Sparta měla ve druhé třetině herně navrch, vedení zajistili domácím Roman Horák. Pardubice ale dvaačtyřicet vteřin před sirénou vyrovnaly, povedenou akci zakončil Robert Říčka.

Začala třetí třetina.

40:24

Třetí dějství začíná opatrně. Konečný pouze nahodil puk za branku a odjel střídat.

40:45

Zakázané uvolnění Pardubic, hra se stěhuje před Romana Willa.

41:12

Dobrou ránu z hranice levého kruhu vyslal dnes aktivní Roman Horák, Will zasáhl a schoval puk ve své výstroji.

41:56

Němeček vysla na zteč rozjetého Safina, s nímž se stačil rychle vrátit Vála.

42:06

Kovář po Kousalově úniku nevěděl, kde má puk. Pardubičtí se ho snažili dotlačit za čáru, načež se v brankovišti rozpoutala první hromadná potyčka. Sudí vylučovat nebudou.

42:46

Teď měli domácí velké štěstí. Na levém kruhu zcela nehlídaný Tomáš Dvořák poslal puk do tyče.

43:29

Sparťané hrají s pukem, avšak daleko od pardubické branky.

44:02

Po nájezdu jednoho z domácích hráčů před Willa budou rozhodčí opět trestat na straně Pardubic.

44:02
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Vála (Pardubice), 2 min. za Podražení

44:27

Dynamo se osvobozuje.

44:46

Střelu Sobotky z pravého kruhu Will krotí v lapačce.

45:58

Pražané nadále kombinovali v útočném pásmu, ale nedostali se ke střele na branku, všechny rány zablokovala obrana hostů a hru přerušuje Will.

46:29

Východočeši se drží na kotouči v útočné třetině, Kousalovu ránu z pravého kruhu Kovář vytěsňuje mimo.

47:11

Hra je přerušena, následuje komerční přestávka. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:24

Zakázané uvolnění hostů.

47:34

Pardubice čeká první přesilová hra, Tomášek odjíždí na trestnou lavici.

47:34
Tresty

Vyloučen hráč David Tomášek (Sparta), 2 min. za Podražení

48:04

Kovář zasahuje hřbetem lapačky a jeden z jeho spoluhráčů z obrany poté vyhazuje puk pryč z obranné třetiny.

48:34

Jan Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Robert Kousal a Tomáš Zohorna. Stav zápasu Sparta - Pardubice 2:3
Dynamo využívá početní převahu a podruhé se dnes ujímá vedení! Puk od modré čáry vyslal Jan Košťálek a jeho střela zapadla až do sítě.

49:10

Sudí opět vylučují na hostující straně, nelíbil se jim zákrok u zadního mantinelu, při němž podražený sparťan padl na led.

49:10
Tresty

49:43

Kempný zavážel puk do útočné třetiny, avšak hosté jej rychle dostávají pryč.

50:32

Will zasahoval a po následném buly Dynamo okamžitě odpaluje kotouč ven z pásma.

51:53

Kotouč mají domácí, kterým se dnes nabídnuté přesilové hry opravdu nedaří, hrají ve střední třetině.

52:13

Hosté odehrávají kotouč jen na icing.

53:20

Pražané zkouší nahazovat kotouče do pásma a prosadit se po mantinelech, leč pardubická defenziva zatím pracuje velmi spolehlivě.

54:39

Hosté navíc dobře napadají po ztrátě kotouče a sparťané nemají moc klidu na založení útoku.

55:53

Sparta se opakovaně vydává dopředu, ale je ráda, pokud se dostane za červenou čáru, natož do Willovy blízkosti.

56:03

Pardubický brankář má kotouč pod kontrolou, na řadě je přestávka na úklid ledové plochy.

56:27

Moravčík viditelně stáhl Válu na led a připravuje domácí nejen o útočné pásmo, ale ještě je posílá do oslabení.

56:27
Tresty

Vyloučen hráč Michal Moravčík (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

57:14

Domácí vyhazují a hosté se s pukem nikam neženou, střídají.

58:19
Důležité

Matýs tečoval Ciencialovu pobídku ze strany těsně nad Kovářovu branku.

59:11

Pražané riskují v šesti!

59:38

Tečovaný puk míří do obranného pásma domácích, už moc času nezbývá.

59:46

Při přechodu domácích do útočného pásma fauloval Zohorna a Spartu čeká ještě jedna přesilovka, trenéři si vybírají oddechový čas.

59:46
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Podražení

59:59
Důležité

Sparťané se dostali ještě k několika nebezpečným dorážkám před Willem, ale hostující obrana těžké situaci odolala!