Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rozjeté Dynamo čeká dnes třetí zápas v nové sezoně. Na domácím ledě před kamerami České televize vyzve pražskou Spartu, pro kterou se naopak jedná o premiéru v letošním extraligovém ročníku. Pardubice už stihly porazit Plzeň a Boleslav 4:0, respektive 4:3.

Proti svému bývalému klubu dnes poprvé od přestupu nastoupí dvojice pardubických hráčů Jan Košťálek a Robert Říčka.

0:20

První útok Sparty v dnešním zápase zastavuje ofsajd.

Konečný

Rozhodčí: Šír (CZE), Obadal (CZE) - Ondráček (CZE), Kis (CZE)
Počet diváků: 8 105

0:49

Po levém křídle to zkoušel Adam Musil, který sice na chvíli udržel pro Dynamo útočné pásmo, ale zakončení nepřišlo.

1:30

Na levém kruhu pro vhazování ke střele natáhl Marek Hecl, ale Neužil vyráží.

1:54

Mimo šla střela Roberta Říčky.

2:54

Dobrou přihrávku do jízdy dostal Patrik Prymula, ale v útočné třetině si to neměl s kým dát a útočná akce Sparty skončila.

3:50

K odraženému puku se mezi kruhy dostal Filip Chlapík, ale k Frodlovi se jeho pokus nedostal.

4:32

O chvíli později už ale Frodl zasahovat musel! David Kaše jej málem zaskočil svižnou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování, ale pardubický gólman jeho pokus vyrazil.

5:19

Vhazovalo se v obranném pásmu Sparty a hned po buly příklepem pálil Ondřej Vála, Neužil ale jeho ránu vyrazil.

6:11

Ve středním pásmu nabral rychlost Robert Kousal, jeho přihrávka Mateji Paulovičovi však nakonec nevyšla.

6:52

Miroslav Forman (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ladislav Zikmund. Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:1
Po zakázaném uvolnění Dynama se vhazovalo po pravici Dominika Frodla, po buly vyplaval kotouč v předbrankovém prostoru a do pardubické sítě jej pohotově doklepl Miroslav Forman. 1:0 pro Spartu!

7:41

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Dennis Robertson a Adam Musil. Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:1
Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat! Pardubice se ihned usadily v útočném pásmu a na 1:1 vyrovnal Patrik Poulíček, jenž za Neužila tečoval nahození Dennise Robertsona od modré čáry.

8:41

Říčka dostal dobrou přihrávku zpoza branky a z první vypálil, Neužil ale jeho pokus vytěsnil.

9:22

Nabídku na brejk dostal domácí Ondřej Rohlík, ale v rychlosti nedokázal zpracovat skákavý kotouč.

9:58

Přihrávku na pravý kruh pro vhazování dostal Ladislav Zikmund, ale jeho střela byla zblokována.

11:02

Polášek zkusil nahodit puk do změti těl před Frodlem, ale domácí brankář se zvládl zorientovat a střelu vyrazil.

12:12

Z úhlu nahodil puk na Frodla Ondřej Mikliš, ale gólman zareagoval.

12:47

Říčka v obranném pásmu Pardubic odevzdal puk Eriku Thorellovi, ten se ale do zakončení nedostal.

13:34

Další chybu přihrávkou naslepo zpoza vlastní branky vyrobil Košťálek, ale ani tentokrát Sparta netrestala.

13:51

Po zákroku Neužila na druhé straně se před brankou Sparty strhla drobná mela, následuje komerční pauza.

13:51

Během komerčního brejku se na kostce nad ledem promítalo video památného gólu v oslabení Ladislava Lubiny, který dnes v 54 letech podlehl rakovině mozku. Aréna tleská.

15:23

Kaše posílal před Frodla střílenou přihrávku, ale puk neprošel přes obránce.

16:52

Po nahození od Košťálka Neužilovi vypadl puk přímo na hůl Roberta Říčky, ale bývalý útočník Sparty nedokázal kotouč vrátit do branky!

18:35

Zakázané uvolnění Dynama.

19:38

V poslední minutě Sparta obléhá obranné pásmo Pardubic, ale Frodl příliš práce nemá.

20:00

První dvacetiminutovka končí za vyrovnaného stavu 1:1, skóre otevřel v sedmé minutě sparťan Miroslav Forman, ale ani ne šedesát vteřin nato šikovnou tečí odpověděl domácí Patrik Poulíček.

20:30

Na pravém křídle natáhl Michal Řepík, Frodl vyráží betonem.

21:26

Tvrdou ránu od modré čáry si na druhé straně připravil také Jakub Nakládal, ale Neužil má puk ve výstroji.

22:28

Michal Moravčík posílal před branku ideální pas pro Zdeňka Doležala, ale ten v jízdě nezasáhl kotouč!

23:50

Volný prostor se otvíral před Robertem Kousalem, ale domácí útočník nezpracoval přihrávku.

24:56

Patrik Poulíček sklepl puk do jízdy pro Matěje Blümela, ale ten kotouč nepřevzal.

25:21

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Erik Thorell a Adam Polášek. Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:2
A Sparta jde znovu do vedení! Po dvou rychlých přihrávkách přes celé hřiště se na pravém křídle objevil volný Filip Chlapík a pověsil puk za Dominika Frodla.

26:24

Obrovskou šanci na vyrovnání měl Robert Říčka, který u pravé tyče vší silou napálil puk příklepem, ale minul!

27:24

Dynamo drží útočné pásmo, Nakládalovu střelu vyráží Neužil.

27:53

Po Kousalově pasu napříč útočným pásmem měl dobrou pozici Anthony Camara, ale i jeho pokus vyrazil Neužil!

Vyloučen hráč Adam Musil (Pardubice), 2 min. za Krosček
V polovině zápasu si Sparta zahraje první přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Adam Musil.

30:03

Spartě se prozatím nedaří udržet se v útočném pásmu.

31:13

Domácí jsou kompletní, Frodl byl bez práce.

32:40

Do mezikruží si najel Matej Paulovič, ale z první trefil Neužila někam do masky!

33:18

Z první to zkoušel také Kousal, Neužil vyráží.

34:06

Neužil si připisuje další zákrok proti střele Jana Koláře, brankář Sparty dnes prozatím podává naprosto precizní výkon.

34:28

Domácí obránce nedosáhl ve vlastní třetině na kotouč a ke střele se tak dostal Adam Polášek, jenž orazítkoval tyč za Dominikem Frodlem!

36:48

Sparta měla k dispozici brejk tří na jednoho, ale Pražanům nevyšla finální přihrávka!

37:15

Nakládalova střela letí nad.

37:35
Tresty

Vyloučen hráč Ladislav Zikmund (Sparta), 2 min. za Držení protihráče
V závěru druhé části si první přesilovku zahrají také Pardubice. Ladislav Zikmund inkasuje dvě minuty za držení.

37:50

Sparta vyhazuje kotouč.

38:12

Poulíčkovu střelu vykryl Neužil.

38:40

Camara na pravém křídle pálil z první vysoko nad.

39:44

Podstatnou část přesilovky Dynamo strávilo v útočném pásmu a na Neužila vyslalo několik nebezpečných pokusů, gólman ale drží Spartu i nadále ve vedení.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce se skóre měnilo pouze jednou, a to když se ve 26. minutě z pravého kruhu pro vhazování prosadil Filip Chlapík. Sparta tak po dvou třetinách vede v Pardubicích 2:1.

40:30

Sparťanský útočník Roman Horák posílal nebezpečný pas před pardubickou branku, ale zablokovala jej domácí obrana.

41:05

Robertson už si chystal střelu, ale zastavil jej ofsajd.

42:18

Rozjetý Říčka mířil nad levý Neužilův beton, ale gólman Sparty střelu vyrazil.

43:44

Frodl vyjel proti Romanu Horákovi, zmenšil mu střelecký úhel a chytil puk do výstroje.

45:10

Zdeněk Doležal zachytil Robertsonovu rozehrávku, na kterou nedosáhl spoluhráč, ale Frodl následnou střelu vyrazil.

46:53

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence David Cienciala a Ondřej Vála. Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:2
Dynamo v posledních minutách dostalo Spartu pod velký tlak a je z toho vyrovnání na 2:2! David Cienciala s Robertem Říčkou se dostali do přečíslení dvou na jednoho a druhý jmenovaný prolomil dnešní střeleckou smůlu!

47:21

Další útok domácích zastavil ofsajd.

47:55
Tresty

Vyloučen hráč Adam Polášek (Sparta), 2 min. za Držení protihráče
Dynamo může svoji převahu potvrdit v přesilovce, dvě minuty za držení pro Adama Poláška.

48:27

Neužil vyráží ukrytou střelu Davida Ciencialy.

49:25

Druhá přesilovka se ale Dynamu příliš nedaří, samo se vyhnalo z útočného pásma.

49:55

Sparta je kompletní.

50:35

Dynamo je ve třetí třetině jasně lepším týmem, nepřichází však tolik potřebné kvalitní zakončení.

53:22

Útok Sparty dotíral na Frodla, ale pardubický gólman udržel puk před čárou a následuje komerční přestávka.

53:40

Z úhlu to zkoušel Vladimír Sobotka, ale Frodl vyráží.

54:32

K tvrdé střele napřáhl obránce Kolář, ale Neužil jeho ránu dobře viděl a má puk v lapačce.

55:00

V mezikruží se ke střele dostal David Kaše, ale vysoko přestřelil.

55:57

David Vitouch (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman a Michal Moravčík. Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:3
Sparta v posledních minutách začala svého soupeře znovu přehrávat a po zásluze si bere zpět jednobrankové vedení! V mezikruží se k puku dostal David Vitouch a propálil Frodla.

56:20

Neužil má v lapačce nahození Roberta Kousala.

57:32

Kousal z první trefil Neužila do masky.

57:32

Domácí Dynamo zažádalo o oddechový čas, pravděpodobně to bude zkoušet v šesti hráčích.

57:44

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Buchtele. Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:4
Je rozhodnuto! Dominik Frodl skutečně zůstal na střídačce a Sparta záhy zvyšuje na 4:2. Ze středního pásma se prosadil Filip Chlapík.

58:29

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Vladimír Sobotka. Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:5
A nakonec je z toho pro Dynamo velmi nepěkný výsledek! Utkání už se pouze dohrává a sám na Dominika Frodla se rozjel Michal Řepík, jenž domácího brankáře překonál bekhendovým blafákem.

59:24

Šestý gól mohl přidat Patrik Prymula, ale útočník Sparty trefil pouze tyč.

Skončila třetí třetina.

60:00

Zápas nakonec končí jednoznačným výsledkem 5:2 pro Spartu, Dynamo však bylo po většinu zápasu Pražanům vyrovnaným soupeřem. Ještě čtyři minuty před koncem byl stav nerozhodný 2:2, tři rychlé góly Sparty však rozhodly o jejím přesvědčivém vítězství. Z Pardubic se s vámi loučí Marek Votke.

2. února 2024 18:00Pardubice-Sparta 1:3
17. ledna 2024 18:30Sparta-Pardubice 1:2P
31. října 2023 18:00Pardubice-Sparta 4:3
20. září 2023 18:30Sparta-Pardubice 4:3N
5. února 2023 14:45Sparta-Pardubice 4:2
10. ledna 2023 17:30Pardubice-Sparta 0:3
6. listopadu 2022 17:20Sparta-Pardubice 2:3
30. září 2022 18:00Pardubice-Sparta 2:3N