Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Oba celky vyhrály před dnešním soubojem dvě utkání. Motor k tomu potřeboval tři pokusy, zdolal Kladno a Zlín a získal šest bodů. Olomouc má o bod méně, Mladou Boleslav porazila až po prodloužení. Hrála však jen dvakrát, dnes ji čeká první duel venku.

Jihočeši první domácí duel zvládli, když přestříleli Kladno 7:5. Na zápas v neděli dorazilo do Budvar arény přes šest tisíc fanoušků a podobná návštěva se očekává i dnes.

Hanáci dorazili včetně největší hvězdy celé soutěže Davida Krejčího. Motor svou vítěznou sestavu z posledních dvou zápasů nemění.

Oba celky jsou na ledové ploše, utkání za pár vteřin začne.

Strapáč

Rozhodčí: Pilný (CZE), Vrba (CZE) - Ganger (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 6 011

0:32

Autorem první střely je hostující Jan Káňa, jeho pokus Hrachovina vykopl betonem.

1:12

Hanáci měli první velkou šanci! Pecha obral v útočném pásmu o puk Nahodil, dostal se až před Hrachovinu, který lapil jeho zakončení bekhendem.

2:41

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně). Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 1:0
Ani jedna ze čtyř domácích formací se za dvě a půl minuty nedostala s pukem do útočného pásma. Změnil to až hostující obránce Dujsík, který příšernou rozehrávkou zpoza branky namazal Milanu Gulašovi, ten si v zakončení počínal mazácky a poslal puk do prázdné branky.

3:02

Hanáci se i po inkasované brance ženou dopředu a domácí brankář musí být ve střehu.

4:09

Hra se přesune před Lukáše po zakázaném uvolnění Olomouce.

5:01

Stejný prohřešek předvedli i hráči Motoru, první formace soupeře je držela v kleštích několik desítek vteřin.

5:21
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Klimek (Olomouc), 2 min. za Podražení

5:37

Jiří Ondráček (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Ondřej Slováček. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 2:0
Jen 15 vteřin trvala první přesilovka zápasu. Domácí rozehráli kombinaci, Slováček posunul kotouč doprava na Pecha, ten si všiml najíždějícího Jiřího Ondráčka, který puk usměrnil mezi betony Lukáše.

7:18

Motor je při chuti. Pozornost Lukáše prověřil svižnou ranou Beránek, ale skóre se potřetí zatím nemění.

8:19

Znovu byli domácí delší dobu pod tlakem, když byla na ledě Krejčího formace. Štencel to řeší dlouhým odpalem přes všechny čáry.

8:47
Tresty

Vyloučen hráč Jan Piskáček (Č. Budějovice), 2 min. za Vražení na hrazení
Jan Piskáček poslal ostře na mantinel Káňu, domácímu bekovi to hned jel pěstí vysvětlit Káňa, a tak sudí budou trestat.

8:47
Tresty

Vyloučen hráč Jan Káňa (Olomouc), 2 min. za Hrubost
Hraje se tedy 4 na 4.

10:31

Mohlo to být o tři. Domácí ujeli dva na jednoho, Abdul chystal šanci pro Hanzla, který ale neprostřelil přesunujícího se Lukáše.

11:32

Petr Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Strapáč a Jan Bambula. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 2:1
Hanáci o sobě dali po delší době vědět a hned skórují. Domácí ztratili kotouč ve vlastním pásmu, dostal se k němu Petr Kolouch, jenž střelou do protipohybu prostřelil brankáře.

11:51

Jihočeši po gólu ještě protestovali proti souboji ve středním pásmu, ale neuspěli ani Pech s Gulašem, ani záhy trenér Modrý.

13:23

Několik sporných soubojů teď prošlo na obou stranách, rozhodčí nechávají hře volný průběh.

14:17

Teč Valského ve středním pásmu vystrašila hlavně fanoušky na tribuně. Puk skončil v hledišti, hra bude pokračovat po komerční pauze.

14:46

Krejčí vyhrál buly pro Černého, ten zkusil překvapit Hrachovinu z úhlu. Domácí brankář zákrok zvládl, ale vykopl při tom branku ze svého místa.

15:34

Na druhé straně pálil Pech z pravé straně, branku však minul.

16:50

Střela Jana Knotka z levé strany byla sražená obráncem, což Hrachovinovi výrazně usnadnilo práci.

17:35

Gulašův útok je dle očekávání nejaktivnějším z domácích formací. Kromě přesilovky však také tolik nebezpečný zatím není.

17:58

Krejčí ukázal svoji extratřídu. Podržel kotouč, milimetrovou přihrávkou uvolnil spoluhráče, aby se záhy dostal k ráně Škůrek. Jeho pokus však Hrachovina viděl a schoval v lapačce.

20:00

První třetina je za námi. Motor po ní vede 2:1, když se trefili Gulaš a Ondráček. Za hosty snižoval Kolouch. Olomouc byla v úvodu aktivnější, góly však střílel Motor. Druhá polovina třetiny byla spíš boj.

21:09
Tresty

Vyloučen hráč Martin Hanzl (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání

21:40

Krejčí žabičkou hledal Knotka před brankou, jeho teč si však Hrachovina pohlídal.

22:38

Jinak se ale Jihočeši brání celkem bez problémů.

23:09

Hanzl je na ledě, domácí ustáli oslabení bez újmy i proto, že Kucserova střela v závěru početní výhody šla vysoko nad.

23:21

Jindřich Abdul (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Štencel a Martin Hanzl. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 3:1
Domácí si berou zpět dvoubrankové vedení. Jindřich Abdul se ve vlastním pásmu chopil kotouče, projel s ním až do útočné třetiny, kde z vrcholu kruhu trefil přesně růžek branky.

24:23

Olomouc byla blízko snížení. Kucsera křížným pasem vyzval k zakončení Dusjíka, ten pálil z první do protipohybu brankáře, ale domácí svatyni minul.

25:44

Hraniční přechod hostů přes modrou čáru prošel, a tak se před branku hrnul Ostřížek. Hrachovina však jeho nájezd ustál.

26:47

Střední pásmo je hodně zhuštěné, oba celky těžko zakládají útoky. Sledujeme spíš boj než festival šancí.

26:53

Po vhazování zůstal na ledě ležet Nahodil a žádá si ošetření. Uvidíme, jestli bude schopen pokračovat.

27:57

Hrachovina se na hraně brankoviště srazil s Krejčím, hra však pokračovala. Vondrka následnou střelu od modré zblokoval.

28:11
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Krosček

28:46
Tresty

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Podražení
Motor čeká minuta a 26 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři.

29:09

Roman Vráblík (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 4:1
Domácí dvojnásobnou početní výhodu využívají. Milan Gulaš žabičkou připravil pozici Romanu Vráblíkovi, který se trefil pod břevno.

29:38
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Valský (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
Minutu se bude hrát 4 na 4, pak začne zkrácená přesilovka Kohoutů.

31:05

Strapáč hned po návratu z trestné lavice nebezpečně pálil, ale Hrachovinu nepokořil.

31:39

David Krejčí (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Lukáš Nahodil a Jan Knotek. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 4:2
Hosté vteřinu po konci početní výhody snižují. Kohouti vykombinovali domácí, Nahodil posunul puk na Davida Krejčího, který se trefil náramně pod břevno.

32:14

Na druhé straně pálil Pech i Gulaš, ani jeden z nich branku netrefil.

33:28

Znovu pálili Budějovičtí jen vedle branky, konkrétně Vondrka a záhy i Štencel.

34:54

Domácí gólman raději přikryl kotouč, který klouzal brankovištěm. Vhazovat se bude po jeho levici.

36:17

Třikrát v krátkém sledu pálil od modré Bučko, ale ani jednou to nebyl pokus, který by Lukáše výrazně ohrozil.

37:05

Pech se obtáčel kolem branky a hledal svého dvorního střelce Gulaše, ten byl však v tísni a nemohl pálit.

37:52

Krejčí opět neomylně pracoval v útočném pásmu, nakonec vytvořil prostor pro zakončení Řezníčkovi, jehož střelu od modré však Hrachovina lapil.

38:48

Znovu natáhl od modré Bučko, ale ani tentokrát Lukáše příliš neprověřil.

39:39

Nahodil našel z rohu kluziště Klimka, ten pálil bez přípravy, ale Hrachovina potvrdil, že má lapačku bleskově rychlou.

40:00

Jihočeši vedou po dvou třetinách o dvě branky. V prostřední třetině měli víc ze hry, která je ale plná soubojů a oba celky těžko prochází přes střední pásmo. Motor je každopádně ve výhodě před závěrečnými 20 minutami.

41:44

Tečovaná střela Vráblíka pořádně zaměstnala Lukáše a jeho spoluhráče. Kohouti však ošemetnou situaci zvládli.

42:36

Po nahození Štencela se natahovali Toman i Holec, ale ani jeden puk nakonec netečoval.

44:01
Tresty

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Hákování
Švrček zastavil Abdula v jasné šance, je z toho pro domácí jen početní výhoda.

44:53

Motor se v první minutě přesilovky nedokázal dostat do základního postavení.

45:03
Tresty

Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Motor hrál dlouho v šesti, na což musel důrazným klepáním holí o led a výjezdem z branky upozornit až hostující brankář Lukáš.

46:16

Olomouc rozehrála zkrácenou přesilovku, vše opět řídí Krejčí.

47:41

Hrachovina vykopl ránu bývalého centra Bostonu Bruins. Záhy kotouč ponechal v lapačce, což dává příležitost komerční přestávce.

47:57

Opět v akci levačka a tedy i lapačka Hrachoviny. Na střelu Škůrka od modré dobře viděl.

48:12

6011 diváků dnes dorazilo do Budvar arény.

49:26

David Krejčí si udělal z domácích obránců slalomové kužely, krásně obešel tři a našel volného Káňu, který nastřelil tyčku.

51:51

Hanáci přidali a v posledních minutách tlačí domácí. Ti si hlídají dvoubrankové vedení, ale jsou hodně pasivní.

52:21

David Štich se nebojí před brankou vzít do kravaty ani Krejčího. Nic vážného však z této rozmíšky nebude.

52:32

Káňa zapomněl kotouč na útočné modré, dal tím šanci na únik Abdulovi, kterému ale kličku do bekhendu zlikvidoval Lukáš.

53:05

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Martin Bučko. Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 5:2
Motor se výrazně přibližuje tříbodovému zisku. Lukáš Pech přešel přes modrou čáru, rozhlédl se, našel Milana Gulaše, který uklidil druhým zásahem v zápase puk pod horní tyčku.

54:00

V hokeji se dá zvládnout leccos, ale vstřelit tři branky za šest minut, to stojí před Olomoucí pořádně těžký úkol.

55:24

Jihočeši s klidem hlídají vedení a naopak se očividně zklidnili.

56:19

A diváci se také baví po svém. V Budějovicích takřka zopakovali nedělní návštěvu a i výsledek by mohl být pro domácí podobně příznivý.

57:59

Gulaš může ještě znovu útočit na hattrick, stejně jako v minulém zápase ve Zlíně, kde také dvakrát skóroval.

59:00

Poslední minuta utkání, Motor si hlídá tři body.

59:28

Aktuální konstelace výsledků by znamenala, že je Motor první v tabulce. Ale uvidíme, jak dopadnou ostatní duely.

Skončila třetí třetina.

60:00

Motor poráží Olomouc v bojovném utkání 5:2. Dvěma góly k tomu přispěl kapitán Milan Gulaš. Jihočeši vítězí potřetí v řadě a derou se do popředí extraligy. Olomouc naopak poprvé prohrává.

28. ledna 2024 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:2N
20. prosince 2023 17:30Č. Budějovice-Olomouc 4:0
29. října 2023 17:00Olomouc-Č. Budějovice 5:2
17. září 2023 17:00Č. Budějovice-Olomouc 3:1
5. února 2023 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:2
28. prosince 2022 17:30Č. Budějovice-Olomouc 4:2
6. listopadu 2022 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:1
30. září 2022 17:30Č. Budějovice-Olomouc 1:2P