Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Krásné slunečné odpoledne z Olomouce. Ve 41. kole hokejové extraligy se zde dnes utká domácí Mora s českobudějovickým Motorem.

Hanákům zatím náleží v tabulce devátá pozice se ziskem 55 bodů. Hosté jsou na šestém místě s 64 body.

Oba týmy hrály i v pátek a oba si připsaly shodně po třech bodech. Kohouti vyloupili kladenský led (3:2), Budějovice se doma vytáhly na Spartou, kterou porazily 5:3, ačkoliv po první třetině prohrávaly 0:2.

Pro oba týmy půjde o poslední společné střetnutí v základní části této sezony. Vzájemnou bilanci má zatím lepší Motor, který vyhrál dvakrát na domácím ledě. V září 3:1, v prosinci 4:0. Olomouc zvládla domácí zápas z října, když vyhrála 5:2. Podaří se ji v plechárně zvítězit i dnes? Úvodní buly je naplánováno na 17.00.

Toman

Rozhodčí: Jaroš (CZE), Šindel (CZE) - Brejcha (CZE), Hynek (CZE)

0:13

Jan Ordoš (Č. Budějovice) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš. Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 0:1
Neuvěřitelné! První akce, první střela, první gól. Ordoš se dostal do přečíslení s Gulašem a hosté jdou do vedení. Konrád na střelu z blízkosti pod břevno nestihl zareagovat. Olomoucká obrana zcela zaspala a domácí brankář tak inkasuje, aniž by si ještě šáhl na kotouč.

1:06

Švrčkovo nahození končí sražené v ochranné síti.

1:56

Ordoš se teď objevil i ve třetí českobudějovické formaci. Hosté totiž přijeli pouze s jedenácti útočníky.

2:36

Ondrušek vyhazuje na zakázané uvolnění.

2:50

Další icing Hanáků.

3:30

Hosté teď hrubě chybovali v rozehrávce, ale Navrátil se nakonec s pukem zamotal a ani nevystřelil.

5:31

Kuskovi se otevřel prostor, tváří v tvář Hrachovinovi ale neuspěl.

6:03

Škůrkovu pumelici Hrachovina na dvakrát zkrotil.

6:51
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Podražení
Přikryl se natlačil před brankoviště a Ondruškovi nezbylo nic jiné, než hostujícího centra poslat k zemi.

7:10

Štencel zasáhl při olomouckém vyhození puk vysokou holí, a tak se hra přesouvá do útočného pásma Olomouce.

7:48
Tresty

Vyloučen hráč Adam Rutar (Olomouc), 2 min. za Hákování
Jenže pozor. Kondelík se individuálně dostal do útočné třetiny a Rutar jej fauloval. Mora jde do tří.

7:54

Kubík ihned po buly míří nad.

8:38

Budějovice sehrály hezkou kombinaci na jeden dotek, jenže Kondelík při zakončení z mezikruží zlomil hůl.

9:06

Ondrušek je zpátky na ledě.

9:48

Olomoučané krušné chvilky přežili. Rutar je zpátky a Mora je kompletní.

10:56

Po Navrátilově zablokované střele pálil z dálky Ondrušek, Hrachovina kotouč odražený od zadního mantinelu přikryl.

12:36

Toman po dobré Koláčkově nabídce trefuje z osy hřiště bez přípravy roh kluziště místo Konrádovy klece

13:54

Rutarovu střelu srazil do ochranné sítě Doudera.

15:07

Po Macuhově vyhraném buly střílel Černý. Hrachovina si připisuje čtvrtý zákrok.

15:47

Koláček se dokázal prosadit přes Černého, jeho střelu z úhlu ovšem Konrád bezpečně pohlídal.

15:47
Tresty

Vyloučen hráč Adam Kubík (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení
Kubík na modré podrazil Bambulu. První přesilovku si tak dnes vyzkouší i Hanáci.

17:47

Jan Tomajko vyslal na přesilovku mládence Ministra a Máchu, oběma však na modré přeskočil kotouč hokejku, a proto se kohouti ještě ani neusadili v útočném pásmu.

18:41

Až teď pálil Ondrušek, Hrachovina na poslední chvíli vytasil svůj beton.

19:00

Budějovice jsou kompletní, načež pálil olomoucký Klimek.

19:42

Štich vyhazuje na zakázané uvolnění. Poslední šance Olomouce v této třetině na vyrovnání.

20:00

Střely na bránu 8:11

20:00

Start druhé třetiny se, zdá se, lehce opozdí. Branislav Konrád reklamuje nerovnost, která se objevila v jeho brankovišti

20:01

Až teď začíná druhá třetina.

20:22

Kondelík našel zpoza branky Gulaše, ale ten z mezikruží míjí.

20:54

Nahodil nabil Navrátilovi, Hrachovina jeho tvrdé ráně vystavil stopku.

21:52

Knotkovo nahození od modré Hrachovina vyráží vyrážečkou do ochranné sítě.

22:23

Zakázané uvolnění Olomouce.

23:36

A teď se stejným přečinem provinil i Doudera.

26:45

Valský z otočky pálil na přední tyč, Konrád pozorný.

27:50

Koláček ani Doudera Konráda nepřekonali.

27:56

Toman obkroužil olomouckou branku, ale jeho bekhendové zakončení nemělo naději na úspěch.

28:45

Po Černého střele byl k dorážce připraven nehlídaný Klimek, ale Hrachovina, byť se zdálo, že ani neví jak, udržel kotouč ve výstroji.

29:19

Kubík se dostal přes Černého ke střele, Konrád jeho pokus kryje.

29:19
Tresty

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Hrubost
A následuje šarvátka před olomouckou brankou.

29:19
Tresty

Vyloučen hráč Martin Beránek (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost

30:15

Gulaš přiťukl Vopelkovi, který osamocený z levého kruhu netrefuje.

31:35

Gulaš se teď natlačil před Konráda, pak ještě v dobré pozici dorážel Ordoš, ale Konrád se v brance skvěle zorientoval a nebezpečnou akci likviduje.

32:56

Lukáš Klimek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jakub Sirota a Lukáš Nahodil. Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 1:1
Je vyrovnáno! Nahodil navezl kotouč do útočného pásma, předal Sirotovi, který si všiml přijíždějícího Klimka. Olomoucký útočník převzal v mezikruží kotouč a nakonec v pádu překonává střelou do vrchní části branky českobudějovického gólmana.

33:33

Úplně sám před Konrádem teď stanul Josef Koláček, ten ovšem selhal.

34:18

Vyhozený kotouč teď trefil některého z diváků. Do hlediště rychle přispěchal zdravotník. Ale ve hře se bude už teď pokračovat.

36:04

Macuh od modré míří pouze do Hrachovinovy výstroje.

36:36

Klimek výborně našel Rutara, ale ten z nadějné pozice přestřelil.

37:10

Ordošův samostatný únik likviduje Konrád.

39:58

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Milan Doudera a Martin Beránek. Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 1:2
Budějovice se dvě vteřiny před koncem druhé třetiny dostávají do vedení! Gulaš na modré čáře převzal dlouhou Douderovu přihrávku z vlastního pásma, elegantně se prosmýkl mezi dvěma obránci a zamířil přímo pod břevno Konrádovy branky.

41:48

Ofsajd Olomouce.

42:20

Valského dorážka z bezprostřední blízkosti končí na Konrádově betonu.

42:20

42:20

44:07

Po Macuhově nahození byl zcela sám před Hrachovinou Anděl, ale hostující gólman vytáhl senzační zákrok betonem.

44:46

Zakázané uvolnění Budějovic.

45:30

Valský v dobré pozici promáchl, vzápětí Ordoš míjí blafákem.

46:12

Škůrkovu přízemní ránu likviduje Hrachovina.

46:39

Lukáš Anděl ze sevření umně pronikl do přečíslení, předal Navrátilovi, jenže ten trefuje tyč!

47:45

Knotek s Gulašim v souboji posouvají bránu. Hra se přerušuje.

48:48

Nepřesná rozehrávka Olomouce znamená zakázané uvolnění.

51:01

Jako poslušný pejsek k paničce se teď vrátil kotouč ke Knotkovi, jenž nejprve trefil Gulašiho a pak už mířil přímo na Hrachovinu, ten však vytáhl reflexivní zákrok.

51:08
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Kachyňa (Č. Budějovice), 2 min. za Držení protihráče

53:08

Až teď, na samém sklonku přesilovky, vyslala Olomouc pokus až na Hrachovinu. Českobudějovický gólman ale se střelou Ondruška neměl problém. Kachyňa se vrací na ledovou plochu.

55:16

Rutarova bomba od modré míří jen těsně mimo Hrachovinovy tyče.

56:29

57:36

Bambula nabral rychlost, jeho střela zápěstím míří vedle.

58:06

Zakázané uvolnění Budějovic. Následně si bere Olomouc time out.

58:06

Branislav Konrád zůstává na střídačce! Olomouc jde do šesti.

58:30

Navrátil ani Sirota své pokusy nevměstnali mezi tři tyče.

59:01

Puk je sice za brankovou čárou, ale gól neplatí kvůli hře vysokou holí!

59:01

Rozhodčí jdou k videu. Puk se po ráně Navrátila odrazil hodně vysoko, záleží ovšem, jak se nakonec kotouč dostal do brány.

59:01

Gól neplatí. Puk skutečně dostal do brány Lukáš Klimek baseballovým způsobem s hokejkou vysoko nad svoji hlavou.

59:41

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jakub Sirota a Jakub Navrátil. Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 2:2
Je vyrovnáno! Lukáš Nahodil posílá zápas do prodloužení a olomoucké publikum zažívá extázi. Hráč s číslem devatenáct skóruje devatenáct vteřin před sirénou. Sirota našel Nahodila u levého hrazení, a ten tvrdou ránou na vzdálenější tyč míří přesně.

59:57
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Orsava (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Jenže teď Orsava zahrál vysokou holí, trefil soupeře do obličeje a jde na trestnou lavici.

Skončila třetí třetina.

Začalo prodloužení.

60:01

Budějovice začínají prodloužení s přesilovkou.

61:57

Orsavovi vypršel trest.

63:43
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče
Zcela zbytečně fauloval teď v útočném pásmu Lukáš Nahodil a Budějovice mají unikátní příležitost překlopit zápas na svoji stranu.

Skončilo prodloužení.

65:00

Prodloužení končí. Následují samostatné nájezdy. Ty ovšem vynechá Lukáš Nahodil, který loterii stráví na trestné lavici.

Začaly samostatné nájezdy.

0:1

Jan Štencel (Č. Budějovice) nájezd proměnil.

1:1

Silvester Kusko (Olomouc) nájezd proměnil (3. gól v sezóně) .

1:1

Jan Ordoš (Č. Budějovice) nájezd neproměnil.

1:1

Jakub Sirota (Olomouc) nájezd neproměnil.

1:1

Adam Kubík (Č. Budějovice) nájezd neproměnil.

2:1

Jakub Navrátil (Olomouc) nájezd proměnil.

2:1

Josef Koláček (Č. Budějovice) nájezd neproměnil.

Koláček trefuje tyč!

3:1

Jakub Orsava (Olomouc) nájezd proměnil (1. gól v sezóně) .

66:00

Zápas končí. Byť Mora dvakrát prohrávala, zápas v samostatných nájezdech otočila. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos. Z plechárny krásný zbytek dne přeje Václav Havlíček.

28. ledna 2024 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:2N
20. prosince 2023 17:30Č. Budějovice-Olomouc 4:0
29. října 2023 17:00Olomouc-Č. Budějovice 5:2
17. září 2023 17:00Č. Budějovice-Olomouc 3:1
5. února 2023 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:2
28. prosince 2022 17:30Č. Budějovice-Olomouc 4:2
6. listopadu 2022 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:1
30. září 2022 17:30Č. Budějovice-Olomouc 1:2P