Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký středeční večer přeji všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Dnes je na programu druhé utkání semifinálové série mezi Spartou a Třincem, které v pražské O2 Aréně začne v 18:00.

Sparta si zatím v play-off počíná velmi dobře. Ve čtvrtfinálové sérii si poradila s Libercem poměrem 4:0 na zápasy, nicméně rozhodně se nejednalo o jednoduchou sérii. Především úvodní dva duely v O2 Aréně nabídly napínavou podívanou a muselo je rozhodnout až prodloužení, respektive samostatné nájezdy. Utkání hraná na severu Čech pak patřila Miroslavu Formanovi. Třiatřicetiletý útočník v nich zapsal neuvěřitelných šest kanadských bodů a dovedl svůj tým k postupu v tom nejkratším možném čase. Právě Forman se trefil i v prvním souboji s Oceláři, když ujel v oslabení a bakchandovou kličkou překonal Mazance. Společně s brankářem Jakubem Kovářem, jenž si připsal pětadvacet úspěšných zásahů a udržel čisté konto, byl zřejmě hlavním strůjcem sparťanské výhry.

Třinec se do semifinále dostal po tuhém boji s Českými Budějovicemi, které neměly daleko k historickému obratu. Úvod série ale žádné drama nesliboval, Oceláři doma dvakrát zvítězili a podařilo se jim zvládnout i první zápas na jihu Čech. Motor to však nezabalil a srovnal na 3:3, čímž si vynutil sedmý duel. Ten už vyzněl lépe pro svěřence trenéra Motáka, kteří tak mohou dál snít o zisku pátého titulu v řadě. Semifinálovou sérii se Spartou však nezačal Třinec nejlépe. V prvním zápase rozhodně nebyl bez šance, ovšem na brankáře Kováře ani jednou nevyzrál, a tak musel skousnout porážku 0:3. Uvidíme, jak se mu bude dařit v druhém klání.

o hráči

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šindel (CZE) - Lederer (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 13 905

0:21

První útok Třince se s úspěchem nepotkal, kotouč má ve své moci Sparta.

0:34

Řepík z rohu nahodil kotouč na branku a Kacetl jeho pokus zkrotil až napodruhé.

1:01

Kurovský vypálil z mezikruží a Kovář toho moc neviděl. Naštěstí pro něj skončil puk na zadním mantinelu.

1:32

Horák se snažil protáhnout po mantinelu, na Adámka si však nepřišel.

1:57

Oceláři po zisku jen vyhodili kotouč do střední třetiny a odjeli střídat. Na led se vrací Nestrašilova formace.

2:16

Hrabík si udělal prostor a zakončil z dobré pozice. Kacetl ale neměl s jeho slabým zakončením problém.

2:50

Hrabík se dostal k dalšímu střeleckému pokusu, tentokrát však prostor mezi třemi tyčemi minul.

3:35

Krejčík neměl komu nahrát, a tak se otočil a zajel za Kovářovu branku.

4:21

Úvod utkání je velmi opatrný, ani jeden z týmů nechce udělat chybu v obraně.

4:39

Najman vypálil z otočky a nadělal Kacetlovi starosti. Třinecký gólman si každopádně poradil.

5:23

Rozehrávka Šenkeříka byla nepřesná, Kurovský na puk nedosáhl a hrát může Mozík.

5:53

Sobotka chtěl vyslat do šance Řepíka, jenže tomu na poslední chvíli vypíchl puk vracející se Marinčin.

6:12

Čacho nahodil kotouč na Kováře a ten si zprvu nebyl jistý. Nakonec ale našel puk ve své výstroji. Následuje komerční pauza.

6:35
Tresty

Vyloučen hráč David Cienciala (Třinec), 2 min. za Podražení

6:48

Řepíkův pas přeskočil Horákovu hokejku a následně vyhodil Vrána.

7:11

Kempný tvrdě vystřelil od modré čáry a jeho ránu obětavě zblokoval Čacho.

7:49

Po pěkné kombinaci zakončil Aaron Irving, jehož sražený pokus projel kolem levé tyče.

8:14

Domácímu celku nevyšel přechod přes modrou čáru, je pískán ofsajd.

8:34

Třinec první oslabení zvládne, Sparta si během přesilovky nevytvořila žádnou větší šanci.

9:06

Irving má puk za sparťanskou brankou, oba týmy střídají.

9:28
Důležité

Horák nahodil puk na Kacetla a tomu vypadl kotouč z výstroje. Následně nastala v brankovišti mela, několik domácích hráčů se snažilo zakončit. Nakonec ale hlavní sudí přerušil hru a bude se vhazovat v útočné třetině Ocelářů.

9:45

Vitouch se dravě protáhl do útočného pásma a zakončoval na zadní tyč. Branku ale o kousek minul.

10:11

Ondřej Kacetl si nyní připsal rutinní zákrok, když lapil Krejčíkovo nahození od modré čáry.

10:32

Pražané jsou v posledních minutách o něco aktivnější a víceméně se hraje pouze v obranném pásmu hostů.

11:12

Čacho ustál souboj s Formanem a poté se odhodlal k zakončení z vrcholu kruhu. Kovář byl ale připraven a přerušil hru.

11:34
Důležité

Sparta se dostala do přečíslení 2 na 1. Pavel Kousal to vzal na sebe, jenže branku netrefil.

12:19

Nestrašil protečoval Marinčinovo nahození a za brankou sebral puk Němeček. Hraje Sparta.

12:44

Voženílek tvrdě atakoval Chlapíka, ovšem vylučovat se nebude. Oba borci si celou situaci ještě vyříkávali, nicméně rozhodčí je rychle odtrhli.

12:57

Vrána uspěl na vhazování, ale domácí se díky aktivnímu přístupu rychle dostali na kotouč.

13:26

Adámek se dostal pod tlak, a tak jen vyhodil puk do středního pásma, kde ho převzal Irving.

13:47

Smith se vydal dopředu a svou střelou od mantinelu nadělal Kovářovi starosti. Domácí brankář si ale nakonec poradil.

14:03

Forman si teď neporozuměl se Sobotkou a Marinčin zadarmo získal kotouč.

14:28

Sobotka se protáhl do útočného pásma a chtěl zakončit, jenže puk mu sjel z hole.

14:48

Mozíkova nepřesná rozehrávka zamířila na icing, vhazovat se bude před Kovářem.

15:11

Horák si udělal prostor na pravé straně, odkud dobře vypálil. Kacetl však zasahovat nemusel.

15:54

K Irvingovi se dostal odražený puk a kanadský bek z první vypálil. Kotouč skončil na zadním mantinelu.

16:19

Vrána poslal k zemi Najmana, ale vylučovat se nebude. Sparta má teď každopádně solidní tlak.

16:51

Oceláři se stále nemohou dostat z pásma a někteří hráči už začínají být unavení.

17:00

Michal Moravčík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Jani Lajunen a Ondřej Mikliš. Stav zápasu Sparta - Třinec 1:0
Domácí jdou do vedení! Sparta zavřela svého soupeře v jeho pásmu a nakonec se ke střele dostal Michal Moravčík. Bek s číslem 73 využil clony Hrabíka a přesnou střelou na vzdálenější tyč překonal Kacetla.

17:11

Postup Třince je zastaven, Dravecký byl přistižen v postavení mimo hru.

17:41

Po střetu se Smithem se na ledě ocitl Vitouch. Dle hlavního rozhodčího bylo vše v pořádku.

18:04

Kempný měl hodně prostoru ke střele, ovšem ta mu vůbec nesedla a kotouč prolétl daleko od Kacetlovy branky.

18:47

Obětavý blok předvedl Šenkeřík, jenž se položil do tvrdé rány Němečka.

18:53
Tresty

Vyloučen hráč Michal Řepík (Sparta), 2 min. za Krosček

19:18

Nestrašil poslal kotouč na brankoviště a tam o něj bojoval Voženílek. Nejlépe si ale poradil Krejčík, jenž Spartu osvobodil.

19:53

Kotouč je daleko od branky Kováře, Třinec už se v první třetině vyrovnání nedočká.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

20:26

Třinec se dočkal vyrovnání, ale Sparta si bere trenérskou výzvu. Uvidíme, zda bude gól platit.

20:26

Rozhodčí stále nemají jasno. Je jasné, že svým rozhodnutím si chtějí být stoprocentně jistí.

20:26

Je rozhodnuto, branka není uznána! Daniel Voženílek si pomohl nedovoleným způsobem, a proto hlavní rozhodčí rozpažil.

20:47

Voženílkova nahrávka na modrou byla nepřesná a Kundrátek na puk nedosáhl.

21:11

Nedomlel si počíhal na Vitoucha a tvrdě ho atakoval. Jeho zákrok byl ale v souladu s pravidly.

21:34

Chlapík se snažil protáhnout po pravém křídle, nicméně pozorně bránící Kundrátek ho dokázal zastavit.

22:01

Moravčík má kotouč za brankou Kováře, oba týmy mění své formace.

22:19

Němečkova rozehrávka skončila na icingu, vhazovat se bude v útočném pásmu Ocelářů.

22:54
Důležité

Moravčík poslal puk do druhé vlny na Pavla Kousala, který z mezikruží orazítkoval tyč!

23:37

Třinec je ve druhém dějství hodně aktivní, domácí se musí daleko více bránit.

24:10

Hrehorčák zakončil z otočky a jeho přízemní pokus projel kolem vzdálenější tyče. Kovář toho teď moc neviděl.

24:47

Dobrou práci odvedl Řepík, jenž udržel kotouč v útočném pásmu a poté nahrál volnému Irvingovi.

25:14

Voženílek se chtěl vymotat z rohu kluziště, ale Mozík mu to nedovolil.

25:45

Daniel Voženílek (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Andrej Nestrašil a Adam Smith. Stav zápasu Sparta - Třinec 1:1
Je vyrovnáno a nyní už bude branka platit. Nahození od modré čáry srazil jeden z obránců Sparty a kotouč si pak našel Daniel Voženílek, který si potáhl puk do backhandu a zasunul ho za Kováře.

26:19

Kurovský se utrhl na pravém křídle, avšak následně Kovářovu branku minul.

26:58

Buchtele čekal před brankou na pas Krejčíka, ale kotouč k němu nepustil Marinčin.

27:16

Libor Hudáček (Třinec) vstřelil branku (3. gól v play-off). Stav zápasu Sparta - Třinec 1:2
Třinec během krátké chvíle otáčí utkání! Libor Hudáček se ve středním pásmu se štěstím dostal k puku a poté vyrazil do úniku, který zakončil povedenou backhandovou kličkou.

27:30

Kovář má puk ve své moci, pokračovat se bude po komerční přestávce.

27:46
Důležité

Čacho si vybruslil před branku a položil si Kováře. Na poslední chvíli mu však v zakončení zabránil Mozík.

28:22

Řepík nabil Krejčíkovu a jeho střelecký pokus skončil v Kacetlově lapačce.

28:46

Kundrátkovo vyhození bylo tečované, a tak se nemohl pískat icing. Krejčík tak musí hrát dál.

29:09

Tentokrát už Kundrátek čistě vyhodil přes všechny čáry, a hra se tak postěhuje před Kacetla.

29:42

Třinecká pětice je na ledě už hodně dlouho a Sparta toho chce využít.

30:14

Ke střele z levé strany se dostal Konečný, ovšem kotouč srazil do rohu Nedomlel.

30:51

Mozík to zkusil od pravého mantinelu a Kacetl jeho zakončení bez problémů lapil. Třinec konečně může vystřídat.

31:16

Nestrašil hledal z levé strany volného Voženílka, ale jeho pas nepřešel přes Němečka.

32:03

Marinčin zrychlil hru přihrávkou na Čacha a ten pak dobře vypálil. Branku však o kousek přestřelil.

32:27

Nedorozumění hráčů Sparty končí zakázaným uvolněním.

32:54

Oceláři kombinují v útočném pásmu, ale zatím se nemohou dostat do střelecké pozice.

33:25
Důležité

Roman přistrčil kotouč na volného Petra Vránu, který zblízka minul Kovářovu svatyni.

33:51

Hudáček si chtěl narazit s Ciencialou, jenže zpětný pas vystihl vracející se Najman.

34:19

Kovář přerušuje hru a následuje další komerční přestávka.

34:36

Růžička to vzal na sebe a zkusil to backhandem. Jakub Kovář byl ale připraven.

34:59

Voženílek nahodil kotouč do brankoviště a Kovář chvilku nevěděl, kde se puk nachází. Nakonec ho však našel ve své výstroji.

35:16

Hosté nyní daleko víc hrají s kotoučem a daří se jim kombinovat v útočném pásmu.

35:34

Mozík vypálil od modré čáry a ztroskotal na betonu Ondřeje Kacetla.

35:59

Před Kacetlem bylo hodně rušno, a tak Forman nahodil puk na branku. Naštěstí pro Třinec byl ale kotouč sražen do rohu.

36:30

Horák nedosáhl na rozehrávku Moravčíka a kotouč následně zamířil na zakázané uvolnění.

36:56

Voženílek vystihl nahrávku Irvinga, Třinec může opět hrát v útočné třetině.

37:22

Kovář si povyjel z brankoviště a vyrážečkou zasáhl proti nahození Smithe.

37:43

Kacetl si připsal další úspěšný zákrok, když v pohodě vyrazil ne příliš povedené nahození Mikliše.

38:08

Hra je opět přerušena, Třinec se dopustil postavení mimo hru.

38:43

Třinec dostal kotouč ze svého pásma a nijak zvlášť pak nenapadal. Je jasné, že druhou třetinu chce v klidu dohrát.

39:01

Začala poslední minuta prostředního dějství.

39:41
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Kacetl (Třinec), 2 min. za Zdržování hry

39:51
Důležité

Kempný posunul puk doprava na Chlapíka, proti kterému se Kacetl parádně přemístil a zastavil jeho střelu betonem.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:38

Z pravého kruhu vypálil Chlapík a Horák se snažil tečovat. Kotouč každopádně nezasáhl a Kacetl nemusel zasahovat.

41:12

Kacetl neudržel střelu Řepíka a Lajunen mohl dorážet. Kundrátek však finskému hráči nedovolil zakončit.

41:55

Třinec přestál oslabení bez úhony a nyní se opět hraje v pěti na obou stranách.

42:37

Domácí mají puk za vlastní brankou, oba celky mění své formace.

43:07

Daňo si našel pas Adámka, ale po pár metrech mu vystavil stopku připravený Irving.

43:45
Důležité

Hrehorčák vyřešil přečíslení přihrávkou na Draveckého a ten zakončoval do odkryté branky. Kovář se ale natáhl a nepustil puk za brankovou čáru.

44:31

Oceláři se drží v útočném pásmu, zatím je to ale bez střelby.

44:57

Němeček nahodil kotouč za branku, kde o něj nyní bojuje čtveřice hráčů.

45:11

Od mantinelu odjel s kotoučem Adámek, který ho pouze posunul do střední třetiny.

45:53

Sparta vstoupila do třetí třetiny velmi aktivně, ale Třinec se zatím velmi dobře brání.

46:22

Vitouch nezachytil puk v útočném pásmu, a tak musí Pražané vyjet do střední třetiny a začít znovu.

47:08

Voženílek se probíjel do útočného pásma, ovšem přes dva obránce Sparty nepřešel.

47:43

Irving byl dlouho na ledě, a tak se nepustil do rychlého brejku a raději zajel za Kovářovu branku, kde počká na čerstvé spoluhráče.

48:21

Pokus Ondřeje Mikliše byl přizvednut do ochranné sítě. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.

48:49

Kotouč je v útočné třetině Sparty a opět se o něj bojuje u mantinelu.

49:11

Oceláři opět jen posunuli puk do středního pásma a odjeli střídat.

49:38

Branka Ondřeje Kacetla je mimo svou pozici, hra je tak přerušena.

50:00

Je za námi polovina třetí třetiny a Sparta stále ztrácí. Podaří se jí vyrovnat?

50:26

Hrehorčák poslal k zemi Formana, ale hlavní sudí zůstal v klidu.

51:01

Třinec velmi pečlivě brání střední pásmo, domácí téměř nemají kudy projít do útočné třetiny.

51:33

Nestrašil rychle překonal střední pásmo a jeho následnou střelu zblokoval Irving.

51:41

Adámek schoval své nahození za útočníka Sparty a Kovář měl štěstí, že puk nezamířil mezi tři tyče.

52:08

Kempnému utekl puk a poté se ho zmocnil Daňo, jenž ho zavezl hluboko na polovinu Sparty.

52:43

Daňo to zkusil z úhlu a trochu překvapil Kováře, jenž ale kotouč zkrotil. Následuje úprava ledové plochy.

53:02

Dobrou práci odvádí první lajna Třince, která se teď drží v útočném pásmu Sparty.

53:32

Michal Kempný si našel odražený puk a vypálil z první. Jeho pokus z mezikruží ale obětavě srazil Hrehorčák.

54:17

Roman vyšťoural puk ze skrumáže a poslal ho na druhý konec kluziště, kde si ho sebral Mikliš.

54:53

Nebezpečné nahození srazil do rohu Kundrátek. To byl důležitý blok hostujícího beka.

55:22

Horák přejel přes modrou čáru dřív než jeho kolega s pukem. Sparta tak nemohla pokračovat.

55:48

Kousal se dostal do slibné pozice, ovšem pod tlakem nedokázal zakončit přesně.

56:09

Nepřesná rozehrávka Sparty skončila za brankou Kacetla, a proto byl odpískán icing.

56:41
Důležité

Kempný byl sám na levém kruhu, ovšem jeho pokus nepustil na branku Marinčin. Sparta se začíná dostávat do tlaku.

57:04

Snažení domácího celku nyní zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:18

Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry, hra se vrátí před brankáře Kacetla.

57:36

Chlapík to zkusil individuálně, jenže kotouč se na modré čáře zastavil o brusli Kurovského.

58:03
Důležité

Čacho dobře napadal, získal puk a zjevil se v dobré šanci. Střela mu ale nesedla a Kovář ukryl kotouč pod betony.

58:03

Sparta si bere oddechový čas.

58:15

Kovář sprintuje na střídačku, domácí jsou v šesti!

58:44

Daňo vyhodil kotouč mezi diváky, byla tam ale teč. Vylučovat se tak nebude.

59:01

Vstupujeme do poslední minuty základní hrací doby.

59:14

Oceláři dostali puk ze svého pásma, domácím se krátí čas.

59:32

Buchtele to zkusil od mantinelu, Kacetl chytá. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

59:52

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Michal Kempný. Stav zápasu Sparta - Třinec 2:2
Neuvěřitelné, Sparta v závěru třetí třetiny vyrovnává na 2:2! Filip Chlapík si udělal prostor na křídle a poté nahrával před branku. Jeho pas neprošel, nicméně kotouč se k němu vrátil a domácí útočník ho následně poslal pod horní tyč.

Skončila třetí třetina.

Začalo prodloužení.

60:23

První akci prodloužení předvedl Třinec, hosté se ale k ohrožení Kováře nedostali.

60:48
Tresty

Trest týmu (Sparta), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

61:04

Třinečtí jsou na svých místech a začínají kombinovat.

61:21

Lajunen vyvinul tlak na Kundrátka, který špatně nahrál. Finský útočník pak kotouč získal a vyhodil.

61:58

A znovu je kotouč za brankou Kacetla, tentokrát Spartu osvobodil Moravčík.

62:26

Růžičkovi odskočil puk od hokejky, následně ho odzbrojil Sobotka a Třinec musí opět couvat.

62:55

Sparta to zvládla a je opět kompletní.

63:17

Čacho se pustil do individuální akce, avšak na modré čáře ho čistě zastavil Forman.

63:38

Mozíkovo nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Kacetlem.

64:04

Mikliš zachytil vyhození hostů a poté si najel mezi kruhy. Kacetl ale jeho ránu ukryl ve své výstroji.

64:36

Dravecký udržel puk v pásmu, ale poté ho posunul k Němečkovi. Hrát tak můžou domácí.

65:02

Kousal skončil na ledě po zákroku Šenkeříka. Hlavní rozhodčí zůstal v klidu a nechal hru plynout dál.

65:38

Irving dobře vypálil od modré čáry, Kacetl byl připraven a zasáhl betonem.

66:11

Konečný se dostával před branku, ale na poslední chvíli mu kotouč vypíchl Kundrátek.

66:34

Přihrávka rukou v podání hráčů Třince. Pokračovat se bude po komerční pauze.

66:59

Hrabík navezl puk do brankoviště a Vitouch se dostal k dorážce. Kacetla však nepřekonal.

67:16

Chlapík nahodil od modré čáry a kotouč srazil do rohu obětavý Kundrátek.

68:01
Důležité

Sobotka si najel mezi kruhy a tvrdě vypálil. Ondřeje Kacetla tentokrát zachránila branková konstrukce.

68:38

Sparta je v prodloužení aktivnější, především v posledních minutách se jí daří Třinec tlačit.

69:05
Důležité

Krejčíkovo nahození vypadlo před Kacetla a k dorážce se dostal Konečný, jenž přestřelil.

69:39

Moravčík si dal puk kolem Draveckého, který ho poslal k zemi. O faul se ale nejednalo.

70:18

Hrehorčák si navezl puk do středu hřiště, ale jeho následnou ránu zablokoval Irving.

70:41

Rozhodčímu se ztratil puk z dohledu, a tak byla hra přerušena. Buly padne ve středním pásmu.

71:02

Na Mozíkovu rozehrávku nikdo v rudém nedosáhl, je pískáno zakázané uvolnění.

71:20

Kacetl přikryl puk a poté se strhla menší mela. Rozhodčí celou situaci ale uklidnili a nebudou vylučovat.

71:56

Nahození Marinčina skončilo až u Kováře a ten musel přerušit hru. Třinec tak celkem snadno získal útočné pásmo.

72:21

Forman se snažil přejít přes Adámka, který si bezchybně splnil své povinnosti. Kotouč mají hosté.

72:56

Najman byl zezadu atakován Hudáčkem a domácí volali po odpískání faulu. Jejich prosba však vyslyšena nebyla.

73:43

Moravčík střílel od modré čáry a Horák se snažil tečovat. Na kotouč však o kousek nedosáhl.

74:18

Konec nastaveného času se blíží. Uvidíme samostatné nájezdy?

74:45

Kundrátek si vybruslil před branku, jenže kotouč mu v klíčový moment sjel z čepele. Jeho zakončení tak nebylo přesné.

75:31

Irving dostal kotouč na branku a tam se snažil dorážet Horák s Formanem. Ani jeden se ale k puku nedostal, neboť Kacetl ho přikryl.

76:06

Adámek nepřesně rozehrál a poslal kotouč na zakázané uvolnění.

76:41

Smith zastavil na modré Kousala, nicméně o kotouč ho neobral.

76:55

Pavel Kousal byl zezadu postrčen a poté najel do Kacetla. To se nelíbilo Smithovi, který se vydal bránit svého brankáře. Ani v tomto případě se ale vylučovat nebude.

77:27

Hrabíkovo slabé zakončení nenadělalo Kacetlovi problém. Vhazovat se bude v pásmu Třince.

77:31

Michal Moravčík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Filip Chlapík a Pavel Kousal. Stav zápasu Sparta - Třinec 3:2
Hotovo, rozhodnuto! Sparťané vyhráli vhazování v útočné třetině, puk se dostal na modrou čáru k Michalu Moravčíkovi a ten parádní střelou překonal Kacetla. Pražané tak pojedou do Třince za příznivého stavu 2:0 na zápasy.